Dodaj do ulubionych

Dlaczego trzeba poprzeć Dąbrowskiego

25.11.10, 15:24
Czas najwyższy rozpocząć właśnie taki wątek, bo niektóre argumenty zostają przez zwolenników Pszczółkowskiego zamulane. Dlatego będę pozwalał sobie wkleić wypowiedzi z innych wątków.
Obserwuj wątek
    • wosabi Dąbrowski jest świetnym managerem 25.11.10, 15:28
      1. Nagroda Syzyfa została nadana firmie Jopek za znakomite wyniki ekonomiczne całej grupy przy zachowaniu wysokich standardów współpracy z zatrudnionym ludźmi i w uznaniu działalności społecznej przyczyniającej się do rozwoju przedsiębiorczości. Nagrodę w imieniu prezesa odbierał Tomasz Dąbrowski w uznaniu zasług dla rozwoju całej firmy. Oddział Jopka w Radziejowicach przez długie lata był motorem napędowym firmy i jego bardzo dobre wyniki ekonomiczne umożliwiły modernizację pozostałych zakładów. Obecnie nadszedł czas na modernizację Radziejowic.

2. Prawdą jest, że przy modernizacji, która przebiega w dobie światowego kryzysu, konieczna była redukcja zatrudnienia. Natomiast każdy zwalniany w Radziejowicach pracownik otrzymał przed wręczeniem wypowiedzenia ofertę pracy w innych lokalnych firmach co najmniej równą finansowo z dotychczasową. Czyli nie były to zwolnienia na bruk.

3. Prawdą jest podany dług publiczny (2mln - informacja podana przez woynowskiego1). Jednakże w zestawieniu z towarem na placu wartości ponad 40 mln zł nie jest to kwota wskazująca na upadłość. Modernizacja Radziejowic pochłonie kwotę kilkudziesięciu mln. zł ale ma przynieść nowe miejsca pracy i stworzenie zakładu jednego z najnowocześniejszych w Europie. Czasami lepiej jest mieć chwilowo dług publiczny ale modernizować zakład niż zwolnić część zatrudnionych w innych zakładach i ograniczyć produkcję dając pole do podboju rynku konkurencji z Niemiec.

4. Jeśli chodzi o zarzut manipulacji w spr. wałów - przeczytaj sąsiedni wątek, bo nie chce mi się powtarzać.

5. Uprzedzając następne ataki zamieszczam list z poparciem dla Dąbrowskiego jaki wystosował właściciel Jopka.
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2522719,2,1,jopek.html
      • esscort A tak dobrze zacząłeś :( 25.11.10, 15:47
        Kurcze, już myślałem, że merytoryczny wątek o kandydacie powstał. Świetnie zacząłeś, ale ten post powyżej - kicha :(
        Miało być o Dąbrowskim. To że Pszczółkowski sobie nie radzi, nie jest żadnym argumentem, że poradzi sobie Dąbrowski.
        Dawaj informacje o Dąbrowskim
      • phalena Re: bo Pszczółkowski sobie nie radzi 25.11.10, 16:07
        Wosabi, jednak nie umiesz (czytać ze zrozumieniem i zapamiętywać przeczytanej treści).
        No, niestety :(
        Tyleśmy się w tamtym wątku nagadali o wałach :(

Nagroda za produkcję cegły wcale nie popiera kandydatury Dąbrowskiego na burmistrza.
        Wmyśl się dobrze - na burmistrza. Zupełnie inne kwalifikacje, umiejętności, wiedza,
        zupełnie inne sfery działania tu i tu. Znajdź szybko coś innego dla swojego pupila. Zresztą, to już tu ograny "argument":
        • wosabi Re: bo Pszczółkowski sobie nie radzi 25.11.10, 16:31
          dla mnie sprawa decyzji lokalizacyjnej jest ewidentna - mów sobie co chcesz. Nieudacznictwo do kwadratu.
          A nagroda za produkcje cegły, jak to nazwałaś, i opinia Jopka świadczą o umiejętności zarządzania i współpracy z ludźmi. I właśnie o tym Pszczółkowski nie ma pojęcia. Burmistrz nie musi być geniuszem w każdej dziedzinie tylko skutecznie zarządzać gminą.
          Gdyby Pszczółkowski się sprawdził nie byłoby tematu. Głosowałem na niego 4 lata temu. Mamy teraz powtórkę z nieudolnych rządów i nową potrzebę zmian. W najważniejszych dla Łomianek sprawach były to 4 stracone lata. Nie zmienią tego kolorowe laurki z GŁ
              • woynowski1 Re: bo Pszczółkowski sobie nie radzi 25.11.10, 17:27
                Nie odpowiada kandydatowi Dąbrowskiemu bo okaże się że jest mniej niż zerem. I tak będzie dopóki nie przeprosi nas za manipulacyjny artykuł z Syzyfem, za nieprawdę napisaną o jego karierze zawodowej. Dopóki nie pokaże CV i dokumentów poświadczających prawdę w tym dokumencie! I Jeszcze jedno powinien wytłumaczyć, jak wbrew krajowej opinii biznesmenów, opłaca się mieć 2 milionowe zaległości podatkowe wobec gminy i dopuszczać do obciążania ksiąg wieczystych nieruchomości, zamiast wsiąść drobny kredycik na spłatę tegoż zadłużenia, wszak an palcu stoi towar łatwo zbywalny o wartości 40 mln zł! Przecież taka informacja jest sprawą publiczna i znacznie obniża zdolności kredytowe firmy!
                Może by tez zaprosił dziesięciu zwolnionych niedawno pracowników, (tych w ostatnich dniach, gdy redukował miedzy wypowiedziami załogę z 200 osób na dwadzieścia) tu do Łomianek i pokaże jak Go popierają za sute odprawy i błogosławieństwo bezrobocia!
                Czyżby tak samo miał zrobić z pracownikami gminnymi w Łomiankach, by mieć finanse na realizację kilku procent tego, co obiecał nam w kampanii wyborczej!
                      • ropcioo Re: bo Pszczółkowski sobie nie radzi 25.11.10, 18:18
                        ponieważ woynowskiemu i kolegom w wypowiedziach brakuje argumentów, piszę na ich poziomie:
                        Na litość nie mówcie już o 2 dnie poparcia dla Dąbrowskiego ze strony Jopka, tylko o trzecim i czwartym. Bo co będzie jeśli Dąbrowski jest kosmitą a list od Jopka ma na celu ukrycie tych faktów? Nie żądajcie od Dąbrowskiego CV, tylko oświadczenia Angeli Merkel, że w rodzinie nie było żadnego dziadka z wermachtu. Bo przecież kosmita z historycznym obciążeniem to dopiero byłby problem dla Łomianek.
                        Oczywiście w razie dalszego braku inwencji w obrzucaniu błotem służę pomocą.
                          • brycezion Re: Qaz 2510 25.11.10, 18:37
                            Czy Ty rozumiesz co Ci napisałem skąd mogą być pieniądze na wod-kan. ?

To co mi odpowiadasz o jakiejś kolejce czy rezerwie.

I nie rzucam żadnym mięsem, tylko dla mnie ktoś wyskakujący jak Filip z konopi i wieszczący wbrew temu co piszą wszystkie media o karach po 2015 roku - jest cymbałem próbującym usprawiedliwić słaby postęp robót wod-kan.
                            Zresztą nie odpowiedział na pytanie skąd ma te rewelacje
                            • qaz2510 Re: Qaz 2510 25.11.10, 18:38
                              bry piszę o rezerwie pod pojazd szynowy, o ktorym pisze TŁ w swoim programie

wiec pytam gdzie chce tą rezerwę zrobic

to chyba ważne?
                              • qaz2510 Re: Qaz 2510 25.11.10, 18:41
                                wybory.twojelomianki.pl/
                                przeczytaj punkt INFRASTRUKTURA

Infrastruktura.
                                Wybudujemy sieć wodociągową w ciągu jednej kadencji oraz będziemy rozbudowywać
                                intensywnie sieć kanalizacyjną. Zmodernizujemy wały wiślane. Poprawimy stan
                                dróg. Poprawimy dojazd do stolicy, przygotujemy rezerwę pod pojazd szynowy.

• brycezion Re: Qaz 2510 25.11.10, 20:02
                                  Nie jestem członkiem KW TŁ ani doradcą Dąbrowskiego.
                                  Mogę jedynie wypowiadać się, jak ja widzę sprawę transportu zbiorowego do W-wy. Aby jednak ten temat nie utonął w "sieczce" wyborczej, założę osobny wątek.
                                  • qaz2510 Re: Qaz 2510 25.11.10, 20:18
                                    ok zakladaj
                                    Wiesz moje pytania są czasami tendencyjne, ale pewnie wiekszości mieszkancow takie są, moja profesja lezy daleko od administracji panstwowej czy od planowania przestrzennego...

• qaz2510 bo pojechał po bandzie z obietnicami 25.11.10, 17:37
                  z tymi obietnicami to pojechał na maksa - fakt
                  - teren pod pojazd szynowy - tylko gdzie?
                  - plan zagospodarowania całej gminy - hmm moze gdyby się uparł - nie wiem nie jestem mocny w tym temacie
                  - wodociąg i kanaliza dla całej gminy - skąd kase na to weźmie?
              • arietto Re: bo Pszczółkowski sobie nie radzi 25.11.10, 19:20
                Moim skromnym zdaniem td nie potrzebuje żadnej debaty , bo Pszczółkowski i tak jest już przegrany ,gdyby nie podzielone głosy na Grądzkiego, wygraną by miał w pierwszej turze. Piszę to jako mieszkaniec Łomianek i zwykły obserwator. Będę głosować na Dąbrowskiego ,bo mam dość nieudactwa , niegospodarności , buty i popeliniarstwa Pszczułkowskiego. Dla zwolenników pszczoły rada. czas pogodzić się z przegraną.
            • phalena Re: bo Pszczółkowski sobie nie radzi 25.11.10, 17:04
              No i widzisz - miały być argumenty, a są tylko epitety.
              Uważasz, że jeżeli kolejny raz będziesz cytował ten sam wątek, to od tego "nabierze prawdy"?
              Przecież jest fałszem i taki zostanie. Nie chcesz, nie głosuj na W.P., nikt nie zmusza. Ale nie cytuj fałszywych danych na poparcie swojego faworyta.
    • stefanprawo Trzeba poprzeć Pszczółkowskiego 25.11.10, 17:02
      Mnie też kandydat Dąbrowski odpowiadał bardziej niż kandydat Grądzki dlatego w pierwszej turze poparłem Dabrowskiego...,ale Pszczółkowski, pomimo swoich wad gwarantuje nam równomierny rozwój i wiemy czego się po nim spodziewać..Jednak według mnie Pszczółkowski jest dużo lepszym Burmistrzem niż Sokołowski więc JEDNAK W DRUGIEJ TURZE ODDAM SWÓJ GŁOS NA KANDYDATA I URZĘDUJĄCEGO BURMISTRZA PSZCZÓŁKOWSKIEGO szczególnie,że jednak polityka samorządowa łączy się trochę z polityką ogólnokrajową i lepiej mieć Burmistrza z partii obecnie rządzącej w Polsce, mającej swojego premiera i prezydenta....WIĘC POWTARZAM WYBIERZMY KANDYDATA PSZCZÓŁKOWSKIEGO...
      • corner111 Re: Trzeba poprzeć Pszczółkowskiego 25.11.10, 17:51
        A może to wszystko na co się powołujesz Wosabi jest sprytnie rozegraną mistyfikacją? Może ta układanka tylko z pozoru tak doskonale pasuje. Może istnieje drugie dno, równie oczywiste, lecz trudne do dostrzeżenia dla uczciwego człowieka, któremu do głowy nie przychodzą takie możliwości?
        Może zacznij od podstaw i idź do góry, spraw, poczytaj skoryguj. Może wnioski okażą się zupełnie inne, a poręczenie Pana Jopka będzie znaczyło coś zupełnie innego! Może to będzie człowiek wprowadzony w błąd, abo człowiek który działając na rzecz swego pupila wprowadza nas w błąd. Sprawdzaj, sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj, bo możesz wyjść na błazna i po raz n-ty zmieniać nicka!!
          • lomlive Re: Trzeba poprzeć Pszczółkowskiego 25.11.10, 20:33
            Dzisiejszy wysyp nicków, teorii i informacji mnie powalił. Ludzie, możecie sobie tworzyć nicki, pisać co chcecie, prowadzić nawet kampanie wyborczą, ale jeśli myślicie, że na forum zdobędziecie wyborców to chyba adresy pomyliliście. Tu jest kilka osób, góra kilkanaście, które się udzielają i czytają posty. Tworzenie co chwile nowego wątku, dziś chyba trzech na ten sam temat jest jak dla mnie przesadą..błagam, wyluzujcie troche i zacznijcie pisać rzeczy prawdziwe, a jeśli już coś piszecie to to udowodnijcie..dziś odnoszę wrażenie, że niektóre nowo powstałe nicki są tymi samymi osobami, które chcą nakręcić temat żeby wyglądało, że jest więcej osób które coś tam widziały albo są zastraszane...

Pozdrawiam...
          • roberto19633 Re: Trzeba poprzeć Pszczółkowskiego 26.11.10, 18:45
            qaz2510 napisał:

> ja sie nie wstydze:)

>> A co masz?
            -kanalizację?
            -Rolniczą z wypadkami i bez świateł?
            -Czy Burmistrz Cię odwiedził kiedykolwiek w Dziekanowie Nowym?
            -Czy interesujesz Burmistrza jako Obywatel, nie jako wyborca?
            -Czy Burmistrza obchodzą tereny poza Centrum Łomianek, i gdybyś się spytał o To czy mieszkasz na terenie Łomianek -czy otrzymałbyś jakąkolwiek prawidłową odpowiedż.?
            Te i inne pytania dyskredytują Burmistrza z pretendowania na następną kadencję
            • qaz2510 Re: Trzeba poprzeć Pszczółkowskiego 27.11.10, 10:07
              roberto19633 napisał:

> qaz2510 napisał:
              >
              > > ja sie nie wstydze:)
              >
              > >> A co masz?
              > -kanalizację?
              > -Rolniczą z wypadkami i bez świateł?
              > -Czy Burmistrz Cię odwiedził kiedykolwiek w Dziekanowie Nowym?
              > -Czy interesujesz Burmistrza jako Obywatel, nie jako wyborca?
              > -Czy Burmistrza obchodzą tereny poza Centrum Łomianek, i gdybyś się spyt
              > ał o To czy mieszkasz na terenie Łomianek -czy otrzymałbyś jakąkolwi
              > ek prawidłową odpowiedż.?
              > Te i inne pytania dyskredytują Burmistrza z pretendowania na następną
              > kadencję

po kolei:
              kanaliza nie dotrze tu dlugo - Dąbrowski ja zrobi(pisał tylko o wodociagu!)?
              Rolnicza leży w gestii powiatu - burmistrzwi nic do niej!!!
              Pozostałe punkty - odpowiedz brzmi TAK
              przestań manipulować faktami
    • wosabi Dąbrowski umie rozmawiac z ludźmi 25.11.10, 21:17
      Jest zupełnym przeciwieństwem Pszczółkowskiego.

Pszczółkowskiemu zdarzało się pokazywać fucki radnym i ich słownie obrażać na sesjach.
      Częsta jest maniera u Pszczółkowskiego okazywania mieszkańcom jawnego lekceważenia i zwykłego chamstwa. Nie dotrzymywania obietnic, w tym wyborczych.
      Ten kto myśli inaczej jest wrogiem. Przykładem są radni opozycji i podszyta strachem atmosfera w gminie.

Dąbrowski jest typem managera, który umie z ludźmi rozmawiać. Pozytywnie motywuje podwładnych. Traktuje ich podmiotowo, a nie jako narzędzie do bezdyskusyjnego wykonywania poleceń. Wprowadza bardzo dobre relacje z pracownikami i dzięki temu jest w stanie zbudować zespół zdolny do intensywnej, ale spokojnej pracy. Jestem pewien, że w krótkim czasie taki właśnie będzie urząd gminy za 2 miesiące.
      • lomlive Re: Dąbrowski umie rozmawiac z ludźmi 25.11.10, 21:33
        nie obraź się, ale to jak piszesz, a także to co piszesz pozwala mieć przypuszczenia ( i tak też wygląda), że albo jesteś w komitecie Pana Dąbrowskiego, albo też jesteś z Nim, bądź z komitetem blisko związany. Taka moja obiektywna opinia.

Znam kilka osób, które pracują w urzędzie jako "takie zwykłe urzędasy", ale żadna z nich nie ma takiej opinii, jaką Ty przedstawiasz co do niespokojniej atmosfery. Urząd to urząd, przychodzą ludzie, nie zawsze mili i zadowoleni i wtedy ciężko jest utrzymać spokojną atmosfere.

Chamstwo? Jeśli o tym piszesz to pisz również o drugiej stronie, bo opozycja, a także ludzie będący za TD również przejawiają chamstwo(tu na forum też) i to wcale nie gorsze od innych.

Idąc na wybory, przypuśćmy na II ture to ide tam żeby wybrać kogoś, kto według mnie może dać coś Łomiankom, kto według mnie może być lepszym gospodarzem. Ja sie nie boje powiedzieć, że głosowałem i bede głosował na obecnego burmistrza. Możecie mnie zjechać, że to co napisałem na samym początku nie jest obiektywne. Jest, bo myśle racjoonalnie i staram sie też racjonalnie podejmować decyzje. Taką też był wybór kandydata. Nie wiem nic! kompletnie nic o TD oprócz tego, że jest synem znanej w Łomiankach lekarki i że pracuje w firmie produkującej ceramike. Na zdrowy rozum, może być dyrektorem, może sobie świetnie radzić, ale ktoś tu już wcześniej napisał - JEŚLI zostałby burmistrzem to przez pierwsze 2 lata albo troszke mniej to byłoby wprowadzanie się we wszystkie tajniki burmistrzowania. Szczególnie, gdy ktoś nigdy nie był urzędnikiem i nie piastował urzędu burmistrza/radnego itp..Pomijam kwestie startowania w wyborach w latach wcześniejszych...

Po raz drugi już dziś,
        Pozdrawiam
        • wosabi Re: Dąbrowski umie rozmawiac z ludźmi 25.11.10, 23:07
          mylisz się, bo nie jestem w komitecie. Mieszkam w Łomiankach od 10lat i poprzednio głosowałem na Pszczółkowskiego. Miało być inaczej - czuje się oszukany. drugi raz na Pszczółkowskiego nie zagłosuję. Wiadomo - Grądzki odpada. Pozostaje na placu Dąbrowski.
          Wystarczy mieć odrobinę dociekliwości i trochę wolnego czasu, żeby uzyskać te wszystkie informacje o Dąbrowskim. No i jeszcze potrzebna dobra wola i głowa nie uwikłana w niewolnicze poparcie dla Pszczółkowskiego. Zamiast bić pianę mówcie na temat i konkretnie.
          Jeśli chodzi o chamstwo Pszczółkowskiego i atmosferę strachu, to nie trzeba żadnego wysiłku, żeby to wiedzieć. Rozmowa ze znajomymi z urzędu, komunikacji i ICDS wystarczy.
      • papirus01 Re: Dąbrowski umie rozmawiac z ludźmi 25.11.10, 21:50
        I ty się mylisz i cala reszta. Popatrz wcześniej co pisze woynowski. Może to nieprawda, ale już jest koniec sezonu budowlanego. Takie składowisko cegieł to kawal zamrożonego majątku. Po co to, by stało do wiosny? Starta z tego tytułu to około 40 (mln zł)* 5% (za taka lokatę można otrzymać i więcej)* 0,5 (bo do wiosny około 6 miesięcy) = 1 mln zł. I gdzież tu rozsądek? Gdzie tu gospodarność. Na samym zamrożonym bezsensownie kapitale można zaoszczędzić około 1 mln zł, czyli połowę tego co zakład winien jest mieszkańcom gminy. I gdzież tu menadżer, gdzie rzetelny kupiec, kiep i tyle. A czy potrafi rozmawiać to się okaże podczas spotkania niedzielnego w ICDS. Liczę że przyjdzie i wyjaśni nam tajemnice swych biznesowych kalkulacji. Sadzę też że wyjaśni wiele innych zapytań. Niech się zbłaźni albo zwycięży.
        Natomiast bajeczki można na tym forum pisać ile wlezie. Przed chwilą było o mobbingu, Ty piszesz o dogadywaniu się z załogą i ich motywowaniu. Zaiste piękne słowa tyle tylko że bez dowodów. W przyszłym tygodniu mam w tamtym kierunku kurs, więc zobaczę co i jak. I opiszę to co widziałem naocznie. Bo dość mam takich pięknych acz mało realnych dyrdymałek. Kapliczka w zakładzie i jest wspaniale! Trudne do uwierzenia, jakaż sielanka. Tak więc niech kandydat bierze się za malowanie trawy, bo sprawdzę dokładnie, a znam się na tym!
        • justus0407 Re: Dąbrowski - przemówił ? 25.11.10, 22:52
          Wasabi napisał:
          „Prawdą jest podany dług publiczny (2mln - informacja podana przez woynowskiego1).” Czyżby przemówił sam Pan Tomasz Dąbrowski i do tego potwierdził dług swojego zakładu ? Jeżeli tak, to szczun. Któż inny jak nie Pan Dąbrowski znałby wartość zapasów magazynowych (40mln). Wasabi (Dąbrowski ?) pisze dalej:
          „ Jednakże w zestawieniu z towarem na placu wartości ponad 40 mln zł nie jest to kwota wskazująca na upadłość. Modernizacja Radziejowic pochłonie kwotę kilkudziesięciu mln. zł ale ma przynieść nowe miejsca pracy i stworzenie zakładu jednego z najnowocześniejszych w Europie. Czasami lepiej jest mieć chwilowo dług publiczny ale modernizować zakład niż zwolnić część zatrudnionych w innych zakładach i ograniczyć produkcję dając pole do podboju rynku konkurencji z Niemiec.”
          O, to w Radziejowicach trwa jakaś budowa, modernizacja w kierunku najnowocześniejszego zakładu w Europie ? A ja słyszałem, że tam już tylko paru gości handluje cegłą dowożoną ze Śląska. A produkcji i większości załogi w Radziejowicach już nie ma od wielu miesięcy. To taki komandoski manewr taktyczny- wygasić produkcję żeby Niemca zmylić ?
        • wosabi Re: Dąbrowski umie rozmawiac z ludźmi 25.11.10, 23:18
          Nie przekonuje mnie Twoja interpretacja ale racze informacje jaki uzyskałem w komitecie i w Radziejowicach.
          Ta cała nie merytoryczna krytyka Dąbrowskiego, jaką uskutecznia te kilka osób, daje obraz jakiegoś panicznego ataku. Układ się rozsypie czy co?
    • dr_sztrosmajer1 Re: Dlaczego trzeba poprzeć Dąbrowskiego 26.11.10, 10:50
      wosabi napisał:

> Czas najwyższy rozpocząć właśnie taki wątek, bo niektóre argumenty zostają prze
      > z zwolenników Pszczółkowskiego zamulane. Dlatego będę pozwalał sobie wkleić wyp
      > owiedzi z innych wątków.

Głosujcie na Dąbrowskiego z dwóch powodów:
      1. Odstrzelić Pszczókę
      2. Wołyński , Rusiecki, Cerynger i Krystecki muszą RZĄĄĄĄĄĄĄDZIĆ!!!
    • wosabi Dąbrowski nie zaniedba kontaktów z mieszkańcami 26.11.10, 11:46
      Na spotkaniach wyborczych na których byłem Dąbrowski dużo mówił o konieczności dobrych kontaktów z mieszkańcami. Do tej pory, także za kadencji Pszczółkowskiego, kontakty z mieszkańcami wyglądały na zasadzie: wybraliście mnie, to teraz macie dobrą okazję, żeby siedzieć cicho - ja wiem najlepiej.
      Jednym z haseł Dąbrowskiego jest : nic o gminie bez udziału mieszkańców. Plany zagospodarowania, inwestycje, imprezy kulturalne są dla mieszkańców i to oni powinni mieć możliwość współdecydowania. Dąbrowski przywróci Łomianki mieszkańcom.
    • wosabi Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 09:58
      Gmina może się rozwijać m-in w oparciu o nowe tereny inwestycyjne. Na spotkaniach wyborczych Dąbrowski mówił o planach zagospodarowania przestrzennego i odblokowaniu terenów strategicznych. Przez ostatnie lata obserwujemy lokowanie się inwestycji w gminie Czosnów, która stworzyła odpowiednie warunki. Powodem jest brak planów zagospodarowania przestrzennego w Dziekanowie Polskim. Obecne władze owszem robią plany zagospodarowania, ale w większości na terenach już zabudowanych lub zalewowych, gdzie żadna zabudowa nie powinna mieć miejsca. Tworzenie planów zagospodarowania dla takich terenów jak Dziekanów jest możliwe tylko w porozumieniu z mieszkańcami. Dąbrowski umie porozumiewać się z ludźmi. Spotkania wyborcze są takim przykładem. To porozumienie jest gwarantem dalszego rozwoju Łomianek. Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój.
      • kowalik22 Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 11:02
        Slogany, slogany, puste slogany.
        Miałam się nie odzywać, ale nie zdzierżę.
        Program TŁ jest żenujący. Obiecano w nim wszystko. I jednocześnie nic. Zenujące, takie obiecanki, bo to naigrywanie się z mieszkańców, z ich inteligencji.

Nie machaj tak tą nagrodą Syzyfa bo to nie była nagroda dla Dąbrowskiego, tylko dla Jopka. Dąbrowski jest maleńkim trybikiem w tej firmie. Poza tym nagroda Syzyfa Roku to statuetka, i tej Jopek nie dostał, tylko nagrodę dyplom Syzyfa Roku.
        Wartość tej nagrody jest dla mnie zerowa, jeśli dostała ją Jaworowicz.
        Jak ja nie lubię, jak ktoś robi ludziom wodę z mózgu:>

Produkcja cegieł to nie to samo, co zarządzanie gminą. Bardzo nie to samo Poza tym zwracam uwagę, że Pan Dąbrowski nie jest samodzielnym zarządzającym, nie on podejmuje kluczowe decyzje, realizuje jedynie wytyczne i politykę "góry".

Uważam, że Łomianek nie stać na zmianę burmistrza. Pierwsza kadencja zawsze jest mniej efektywna, niż kolejna. Pszczółkowski ma to już za sobą, nowy burmistrz dopiero będzie się wszystkiego uczył, po omacku.Czyli - znowu czas stracony.
        Zanim się facet opamięta, to ci, co go promują, załatwią dla siebie wszystko to, czego nie udało im się wyszarpnąć w obecnej kadencji. Znamy to, prawda?

Ja nie oddałabym głosu na kota w worku. Ale Polska zna takie przypadku:)
        Ale - cóż, demokracja;)
        • wosabi Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 11:23
          kowalik22 napisała:

Żenujące, takie obiecanki, bo to naigrywanie się z mieszkańców, z ich inteligencji.

Jedno jest pewne - Pszczółkowski dużo i pięknie naobiecywał 4 lata temu. W tym czasie objawił swój duży talent w nie dotrzymywaniu obietnic wyborczych, lekceważeniu ludzi, obrażaniu radnych (obraźliwe gesty na sesjach i słowa). Chcesz powiedzieć, że kandydowanie Pszczółkowskiego nie jest obrażaniem inteligencji ludzi? Jest to próba pokazania ludziom, że mogę mieć was wszystkich gdzieś i dalej być burmistrzem.
          Drugie jest pewne - Dąbrowski ma dobry program. Tylko niektórzy chcieliby, żeby zanim zacznie go realizować pokazał jego realizację. Były spotkania wyborcze. Tak jednak się składa, że nikt z krytyków Dąbrowskiego nie pofatygował się, żeby dopytać o szczegóły tego programu. Ale oczywiście tak jest wygodniej - opowiadać bzdury i oczerniać.
          • dorota.alex Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 30.11.10, 09:11
            Na forum była informacja o JEDNYM spotkaniu. O pozostałych dowiadywaliśmy się PO fakcie.
            Ja od piątku czekam na informację o organizowanych spotkaniach. Podalam numer swojej komórki, napisałam maila z firmowego adresu, drugiego maila z gazetowego adresu. I co? CISZA! Rozumiem z tego, że spotkania organizowane są tylko i wyłącznie dla klakierów. Więc nie bardzo wiem jak chcecie przekonać do swojego programu osoby takie jak ja - czyli takie, które widzą wady Pszczółkowskiego, ale jednak wolą na razie znane wady od nieznanych.
      • zebras Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 11:29
        Wosabi
        pleciesz trzy po trzy, widać nie masz pojęcia o sporządzaniu planów zagospodarowania przestrzennego. Projekt planu wymaga uzgodnień z wieloma instytucjami min. z zakładem energetycznym. Załużmy że Dąbrowski chciałby wszystkim zrobić dobrze (wasz punkt widzenia nie mój) cała gmina ma plany zagospodarowania przestrzennego w ciągu 2 lat.
        Jest to niewykonalne, gdyż wymagałoby to rozbudowy sieci elektroenergetycnej tj. wielomilionowych nakładów ze strony zakładu energetycznego, a ich budżet jest okrojony pozatym mają na stanie nie tylko gminę Łomianki. A to, że wypowiadasz się w trybie twierzącym tylko mnie upewnia że pleciesz androny na zamówienie TŁ.
          • qaz2510 Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 12:30
            wosabi napisał:

> Pszczółkowski nie dał rady. Czas na Dąbrowskiego. Jego program mnie prze
            > konuje. Trzeba było iść na spotkanie z Dąbrowskim. Miałbyś szansę się dowiedzie
            > ć
            WOSA!
            dobrze wiesz, ze jego spotkania były tajne!
            Tylko dla wybranych - ja 2 dni prosilem o podanie terminu spotkania w dziekanowie - odpisał jeden z Waszych godzine po spotkaniu.
            p.s.
            myslalem ze sobie odposciles troche, ale widze, ze to ciezko przezwyciezyc ...
          • kmsanczia Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 12:33
            Wos, bolo, czy rop cośtam, chyba Kow napisała wyżej co nieco na temat świetności programu TD i dlaczego kontynuacja obecnej kadencji jest bezpieczniejsza dla miasta zamiast przewrotów co 4 lata. :>
            Szkoda że tylko w kółko cytujesz siebie, zamiast poczytać mądrzejszych i wyciągnąć wnioski.
        • roberto19633 Re: Dąbrowski zapewni Łomiankom rozwój 27.11.10, 13:52
          zebras napisał:

> Wosabi
          > pleciesz trzy po trzy, widać nie masz pojęcia o sporządzaniu planów zagospodaro
          > wania przestrzennego. Projekt planu wymaga uzgodnień z wieloma instytucjami min
          > . z zakładem energetycznym. Załużmy że Dąbrowski chciałby wszystkim zrobić dobr
          > ze (wasz punkt widzenia nie mój) cała gmina ma plany zagospodarowania przestrze
          > nnego w ciągu 2 lat.
          > Jest to niewykonalne, gdyż wymagałoby to rozbudowy sieci elektroenergetycnej tj
          > . wielomilionowych nakładów ze strony zakładu energetycznego, a ich budżet jest
          > okrojony pozatym mają na stanie nie tylko gminę Łomianki. A to, że wypowiadasz
          > się w trybie twierzącym tylko mnie upewnia że pleciesz androny na zamówienie T
          > Ł.
          Zaraz zaras , nieżle Cię wytrzepało na dzisiejszym mrozie. Co Sółce prywatnej PGE,
          do własności prywatnej. NIC =O . Nakłady owszem są, ale tam gdzie są nakłady jest i zwrot. Stare przysłowie <<jak nie włożysz, to nie wyjmiesz<<. Nie ma tak że z niczego robisz pieniądz./prawie/. Lepiej robić plany zagospodarowania tam gdzie można poczynić szybko zwracalne inwestycje. Nie tam gdzie żaby znoszą skrzek ,czyli
          na Wisłą, z tamtych terenów Gmina kasy w formie podatkui od firm mieć nie będzie.Na razie to o czym mówisz i co wspierasz to interes pośredników handlu ziemią. Ilu ich jest, i ile z nich ma Gmina. Z tego co wiem to malutkie co nieco, na waciki.
    • wosabi bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 18:32
      Co widzimy przez ostatnie dni kampanii wyborczej? Pracownicy podległych burmistrzowi jednostek są zastraszani zwolnieniami z pracy w przypadku wygranej Dąbrowskiego. Jakim człowiekiem jest Pszczółkowski skoro toleruje takie praktyki? Dodatkowo wysyłane są ekipy ludzi mających za zadanie niszczenie materiałów wyborczych - zrywanie plakatów, niszczenie banerów. Co będzie za kilka dni? Bojówki? Dodatkowo kolportowane są kłamliwe ulotki na Dąbrowskiego. Nie tak powinny wyglądać wybory w europejskim kraju. Ale jak widać Pszczółkowskiemu bliżej do Białorusi niż do Europy Zachodniej.
      Tomasz Dąbrowski tak nie działa. Nie niszczy, nie burzy, nie sieje nienawiści i pomówień. Jest to człowiek z klasą, o jakiej Pszczółkowski może tylko pomarzyć. Plakat wyborczy w eleganckim czarnym garniturze razem z elegancką żoną nie świadczy o klasie człowieka. O klasie świadczą czyny. Dlatego, podejmując decyzję nawet przez porównanie, na burmistrza trzeba wybrać Dąbrowskiego
      • qaz2510 Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 18:41
        Nie działa ta jego klasa - moze zmienie zdanie jak sie jutro na debacie pokaze, inaczej będzie to świadczyć o tym, że olewa społeczeństwo

woasbi znow powtarzasz jak mantre te swoje dyrdymały, jak juz pisałem w paru watkach, gdzie to powtarzasz - zmien płytę, bo najwyrazniej chłopaku się zaciąłeś .

po raz kolejny powtarzam - idz na spacer!, moze emocje Ci opadną, no i może mózg przewietrzysz.
        • wosabi Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 18:57
          Jak widzę obracasz się jedynie w towarzystwie pomocników Pszczółkowskiego i nie miałeś okazji porozmawiać z Dąbrowskim. Na jakiej podstawie go oceniasz? Chyba na podstawie swoich własnych wpisów.
          Poza tym czy nie widzisz, że za chcąc za wszelką cenę zdyskredytować Dąbrowskiego, sami powtarzacie się jak zdarta płyta. Ciągle piszecie 2+2=5 a ja muszę pisać, że równa się 4, bo inaczej nie mogę. Zmieńcie płytę z plugawej na normalną, to ja też swoją zmienię.
          • qaz2510 Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 19:11
            o czym piszesz?

poproszę szczegóły w punktach a na nie odpowiem.

Napiszę Ci coś od serca:
            Jeśli ktoś zdyskredytował p. Dąbrowskiego to same TŁ poprzez wikłanie go w oszczercze artykuły w periodyku o tej samej nazwie.
            Przypuszczam, że P. Dąbrowski to normalny poczciwy człowiek, tyle tylko, TŁ próbował Go sobie ustaiwc

Swoją drogą przykro mi, że w/w kandydat ma takich doradców i teraz zbiera cięgi za owych gości.
            Przykro mi również, ze ci sami goście, którzy rozkrecili sprawe syzyfa, komandosa, jopka (a ktorzy sadzili, że głupie społeczenstwo nie sprawdzi informacji ogolnodostepnych) probują uwikłać w swoją grę obecnego Burmistrza p. Pszczółkowskiego, który nie posunął się do brudnej walki politycznej.
            Zobacz temat"przyjaciela siary" forum.gazeta.pl/forum/w,229,119224034,119224034,Moj_burmistrz_Pszczolkowski.html
            Tu masz osiągnięcia obecnego Burmistrza i Rady Miejskiej - tam masz twardy dowód.

Możesz pochwalić się osiągnięciami Pana Dąbrowskiego?

• wosabi Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 19:25
              Nie widzisz, że negujesz w tej chwili równanie 2+2=4 ? Czy nie może pomieścić Ci się w głowie, że Syzyf, komandos i dobry manager są prawdą? Od kilku tygodni TŁ o tym piszą. Pokusiłeś się o sprawdzenie tych informacji? Na jakiej podstawie zarzucasz kłamstwo? Na podstawie swoich wpisów na forum? Jeśli chodzi o link z osiągnięciami Pszczółkowskiego zaraz go przestudiuję i odpiszę.
              • qaz2510 Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 19:35
                na podstawie strony MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI i elektornicznej Księdze Wieczystej, gdzie ewidentnie widać jaka instytucja domaga się egzekucji należności
                Tam domagają się zapłaty takie instytucje jak:
                -Gmina Radziejowice
                -US
                -ZUS
                - gro banków
                - zakład energetyczny

Przypominam, że to w tej firmie gdzie wykonywane są te egzekucje MENADZEREM JEST p. DĄBROWSKI

poszukać Ci linka a może w PDFie Ci przesłać kopie?
                • wosabi Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 20:31
                  a już myślałem, że przestałeś siać dezinformacje . Przed chwilą zaczęliśmy merytoryczną rozmowę, a Ty znowu startujesz. Tak dla przypomnienia:

Jak to jest, że ludzie najmniej wiedzący o danej sprawie najbardziej zdecydowanie się o niej wypowiadają ? Nastała jakaś moda na afiszowanie się swoją niewiedzą. Pojawiają się wpisy "wielkich mędrców", którym wydaje się, że czegoś się w Radziejowicach dowiedzieli. Sensacja dnia, bo w Radziejowicach nie ma produkcji, a na placu handluje się cegłami ze Śląska ! O rety, są wpisy w księdze wieczystej ! No to możemy na Dąbrowskiego napluć. Jest takie potoczne słowo określające ludzi głoszących głupie poglądy ze 100% pewnością, ale nie będę przytaczał.
                  Tłumaczę łopatologicznie:
                  Firma Jopek posiada wiele zakładów produkcyjnych. Tak jak każda taka spółka prowadzi politykę nie jednego zakładu, ale wszystkich. Dlatego całkowicie normalne jest, że niektóre zakłady prowadzą produkcję a inne nie prowadzą i w tym czasie są modernizowane. Tak jest w przypadku zakładu w Radziejowicach. I na prawdę nie jest to decyzja dyr. Dąbrowskiego, tylko zarządu firmy. Tak samo zarząd firmy ma prawo do podejmowania decyzji o obciążeniach hipotecznych, w sytuacji kryzysu całej branży budowlanej może nawet podejmować decyzje o obciążaniu jednych zakładów kosztem zobowiązań zakładów drugich. To jest ABC ekonomi.
                  Innym zarzutem "ekonomicznych mędrców" na forum było odkrycie, że w Radziejowicach nie ma produkcji i handluje się cegłami ze Śląska. Jak na litość można handlować własnymi produktami, jeżeli zakład jest modernizowany i nie prowadzi produkcji ?. Przyznaję, jest to epokowe odkrycie na miarę Nobla. Sprawa jest prosta, ale wyjaśniam: trzeba utrzymać sieć sprzedaży i nie oddać rynku zbytu, bo bez tego po co modernizować zakład i zaczynać znowu od zera? Podobnie z załogą. Jeżeli nie ma produkcji to pokażcie firmę, która udźwignie 200 osób nic nie robiących? Wielką zasługą Dąbrowskiego jest to, że rozstał się z nimi z klasą i zadbał o nich.
                  Jeśli chodzi o obciążenia hipoteczne i egzekucje. Wartość całej firmy wielokroć je przewyższa. Czasami lepiej dla całej firmy obciążyć hipotekę w taki sposób i mieć wolne środki na rozwój. Jest to normalne zarządzanie swoim długiem.
                  Mam w tym miejscu apel. Zamiast emocjonować się swoimi "epokowymi odkryciami" lepiej wcześniej umówić się na rozmowę z dyrekcją zakładu a nie gadać z panią sklepową ze spożywczego lub nocnym stróżem. Łatwo wtedy wyjść na durnia.
          • zebras Re: bo Dąbrowski to człowiek z klasą 27.11.10, 20:19
            wosabi napisał:
            Zmieńcie płytę z plugawej na normalną,
            > to ja też swoją zmienię.

przychylam się do prośby i p. Tomaszowi Dąbrowskiemu dedykuję
            myśl Jana Pawła II bo w życiu szczerość jest ważna a może najważniejsza

Szczerość.
            Dziś człowiek tak często nie wie, co nosi w sobie, w głębi swej duszy, swego serca. Jak często jest niepewny sensu swego życia na tej ziemi. Ogarnia go zwątpienie, które przeradza się w rozpacz. — Jan Paweł II
    • wosabi Dąbrowski jest w stanie pogodzić różne środowiska 29.11.10, 22:27
      Nie sztuką jest wszczynać wojny, które podziela mieszkańców. Nie sztuką jest popierać swoich kosztem ogółu. Ten tył pójścia na łatwiznę widzimy u polityków wszystkich partii politycznych. Tam nie liczy się dobro społeczne - liczy się interes partyjny i pognębienie przeciwnika nawet wbrew faktom. Obstawianie Urzędu Gminy swoim ludźmi i rodziną, torpedowanie wszelkich inicjatyw radnych opozycji nawet wbrew elementarnej logice, wykorzystywanie pieniędzy publicznych do autopromocji (pochwalne laurki pisane sobie w GŁ) i pomijanie niewygodnych dla siebie faktów. Widzieliśmy to wszystko przez ostatnie 4 lata burmistrzowania p. Pszczółkowskiego. Tomasz dąbrowski jest człowiekem zupełnie innego pokroju. Widać to było podczas debety w ICDS. Zaniedbania burmistrza Pszczółkowskiego są znane większości mieszkańców. Tomasz Dąbrowski nie skorzystał z nadarzającej się okazji do publicznego wypunktowania tych zaniedbań. Po co jednak antagonizować środowiska? Przecież w przyszłej Radzie Gminy zasiadać będzie 10 osób z komitetu Pszczółkowskiego. Są to bez wątpienia wartościowi ludzie. Trzeba będzie razem pracować dla dobra Łomianek. Czasem lepiej zrezygnować z publicznego piętnowania błędów dla zachowania dobrego klimatu do przyszłej współpracy. Dąbrowski jest człowiekiem, który mówi: pomimo różnic możemy razem pracować dla dobra mieszkańców, 2+2= zawsze 4, bez względu na przynależności. Stanowisko burmistrza nie jest jakąś synekurą, fuchą dla własnej korzyści i zadowolenia. Jest to ciężka praca dla dobra Łomianek. Dąbrowski jest w stanie sprostać temu zadaniu.
          • superprzygodny Dąbrowski nie pogodzi nikogo bo tego nie potrafi 29.11.10, 22:57
            wosabi napisał:
            Poczekaj na współpracę burmistrza Dąbrowskiego z Radą. Wtedy zobaczysz różnicę, której teraz nie jesteś w stanie teraz sobie wyobrazić. reszta jutro. jutro tez jest dzień. dobranoc

Trudno mi uwierzyć widząc jak zarządza firmą, jak traktuje pracowników, za których nie odprowadza ZUSu. Nie odpowiada również na żadne pytania np. na forum w internecie - tutaj. Dlaczego nie włącza się do dyskusji, nie przedstawia swoich poglądów? Czy zatem odważy się odpowiadać później - wątpię.

• corner111 Re: Dąbrowski jest w stanie pogodzić różne środow 29.11.10, 23:04
          To nie jest kwestia godzenia, to jest kwestia ustępliwości i chwiejności charakteru. Ognisty menadżer ze spadochroniarski rodowodem, stracił gdzieś po drodze ikrę i zapomniał przedstawić swą wizję! Być może jej nie ma. Debata to debata. Dżentelmeni tylko o pieniądzach nie rozmawiają, ale kandydaci na burmistrzów powinni potrafić nie o tym! To miał być konstruktywny spór, a jeden zdezerterował. Bo inaczej trudno to nazwać. Ni ośmielił się zdać pytań taki rzekomo układny. O nie ma być układny, on ma sterować gminą nie być sterowany! On musi również potrafić w skali gminy realizować swą wizję i o nią powinien pytać?
          Ucieczka od debaty,w której powinien zbierać kolejne punkty, świadczy jedynie o miałkości jego osobowości. Ugoda to nie głaskanie, to twarda walka na argumenty a on ją przegrał z kretesem jak jakiś wymoczek.
      • wosabi Re: Dąbrowski jest w stanie pogodzić różne środow 30.11.10, 21:02
        W nawiązaniu do tego co napisałem - rozmowa z kilkoma osobami z otoczenia Pszczółkowskiego sugeruje, że boją się w przypadku wygranej Dąbrowskiego utraty pracy. Wygląda na to, że straszenie uprawiane przez obecnego burmistrza osiąga w wielu przypadkach swój cel i poparcie jest efektem strachu. Kilku rzeczy jestem pewien: tego, że jutro też będzie dzień, że Dąbrowski będzie dobierał ludzi z merytorycznego punktu widzenia,..., no i jeszcze kilku innych rzeczy. Dlatego trzeba podkreślić z całą stanowczością: nie będzie żadnych zwolnień i szykan z powodu przynależności organizacyjnej, partyjnej, wyborczej. Priorytetem Tomasza Dąbrowskiego jest aktywny udział wszystkich środowisk w stanowieniu o pomyślności Łomianek. Dąbrowski łączy a nie dzieli
    • trublood Re: Dlaczego trzeba poprzeć Dąbrowskiego 30.11.10, 01:32
      > Dlaczego trzeba poprzeć Dąbrowskiego?

taa..bo to " mistrz zwięzłości w tej debacie " :)

jedno zdanie prowadzącego,które mówi o wszystkim i podsumowuje wystąpienie Pana Dąbrowskiego . Wątpliwości jeszcze kto wygrał? :) no przecież,że nie mistrz zwięzłości który nic nie powiedział!
    • xx-partisan Re: Dlaczego trzeba poprzeć Dąbrowskiego 30.11.10, 18:39
      Jeszcze jedna kwestia w sprawie, dlaczego Dąbrowski jest lepszym kandydatem. Jak wiemy Pan Pszczółkowski jest skonfliktowany z wieloma ludźmi, m.in. dawnymi wspólpracownikami. Generalnie panuje dość powszechna opinia, iż kiepsko kieruje on zespołem ludzi. O Tomaszu Dąbrowskim dowiedziałem się co nieco. Przede wszystkim potrafi on budować zespół w oparciu o zasadę synergii. Polega to na tym, iż podczas, gdy pojedyncza osoba może osiągnąć w pracy max. 100% wydajności, to dobrze zarządzany np. 10-osobowy zespół może osiągnąć łącznie 1500% wydajności w stosunku do poszczególnych członków zespołu (należy podkreślić - zespół pracujący niekoniecznie dłużej ale efektywniej). Z tego co wiem Tomasz Dąbrowski jest właśnie takim menadźerem, który potrafi budować taki zespół. Przydałby się taki gość do zarządzania Łomiankami w najbliższej przyszłości.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka