Dodaj do ulubionych

Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o opinie

05.03.13, 17:26
Czy możecie się podzielić aktualnymi opiniami o przedszkolach w Łomiankach (zwłaszcza po stronie Dąbrowy) lub "bliskiej okolicy", czyli na Bielanach. Chodzi mi raczej o prywatne, bo na samorządowe nie mam szans. Jakie ceny, jaka kadra, atmosfera i warunki...Może bywają tu rodzice przedszkolaków:)
Obserwuj wątek
  • 408weronika Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 05.03.13, 18:54
   Moje dziecko najpierw chodziło do państwowego przedszkola ale po miesiącu musieliśmy z niego zrezygnować bo opieka kiepska i wymagania pań do przesady, dziecko zaczęło się moczyć, psycholog stwierdził, że to na tle nerwowym. W prywatnym przedszkolu jest ok, opieka dobra, dziecko wesołe i zadowolone, chętnie tam chodzi.
  • jtkacz1 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 05.03.13, 23:43
   Witam,
   mój synek uczęszcza do Akademii Małego Człowieka w Łomiankach Dolnych, przy ul. Brzegowej. Jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola. Grupy są niewielkie (ok. 12-15 dzieci). Samo przedszkole jest kameralne, z rodzinną atmosferą, bardzo angażująca się w życie przedszkola Pani Dyrektor, dobra kadra (ciocie są bardzo empatyczne). Mieści się w domu jednorodzinnym z ogrodem, dzięki temu dzieci mają dużo swobody. A konkretniej - czynne jest od 7.00 do 18.00, czesne 1200,- z zajęciami (angielski, francuski, taniec, judo) dużo zajęć tematycznych np. warsztaty gry na bębnach afrykańskich, wycieczki. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Bardzo fajny jest okres adaptacyjny, od połowy sierpnia do 1 września dzieci przychodzą do przedszkola na 3-4 godziny z rodzicami, wtedy naprawdę można zobaczyć jak przedszkole funkcjonuje, można w tym czasie stopniowo zostawiać dziecko w przedszkolu na dłużej i nie ma też później większych "dramatów" przy rozstaniach, kiedy od września zostanie samo na cały dzień :-) Polecam to przedszkole.
   • majam21 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 19.08.13, 21:57
    @jtkacz1 - a czy możesz powiedzieć coś więcej o posiłkach? AMC chwali się kuchnią "eco", ale z doświadczenia i pobytu mojego dziecka w innej placówce wiem, że za takimi deklaracjami niestety nie kryje się prawda, a przedszkola oszczędzają na jedzeniu jakl się da. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście jedzenie w AMC jest ekologiczne, dieta zbilansowana i zdrowa. Na razie jadłospis AMC nie powala z nóg - na obiad serwowane są placki ziemniaczane (smażone na oleju placki chyba trudno zaliczyć do zdrowych i pożywnych...) lub kluski leniwe. Z mięs serwowany jest tylko kurczak. A czesne wcale nie jest niskie, nie wierzę, że nie da się inaczej. Cóż, to na razie nasze początki w AMC, więc mam nadzieję, że w ciągu roku sytuacja się poprawi!
    • majam21 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 19.08.13, 22:12
     I jeszcze jedno pytanie - kim z zawodu i wykształcenia jest p. Paulina Długosz? Bo na razie wiadomo tylko, że jest córką p. dyrektor i autorką programu AMC. Nigdzie jednak nie ma informacji o jej kompetencjach zawodowych, doświadczeniu i wykształceniu.
     • olla1660 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 20.08.13, 10:07
      majam21 napisała:

      > I jeszcze jedno pytanie - kim z zawodu i wykształcenia jest p. Paulina Długosz?
      > Bo na razie wiadomo tylko, że jest córką p. dyrektor i autorką programu AMC. N
      > igdzie jednak nie ma informacji o jej kompetencjach zawodowych, doświadczeniu i
      > wykształceniu.

      Informacja o pani Paulinie jest na stronie AMC w zakładce "O nas".
      malyczlowiek.pl/index.php/o-nas/
      Kiedyś sama była dyrektorką, a nie córką p. dyrektor. Coś się może pozmieniało.
      Moje dziecko chodziło do tego przedszkola kilka lat temu. Jeszcze wtedy jedzenie nie było pod szyldem ECO, ale było smaczne, domowe. Zawsze było to dość fajne przedszkole, było sporo ciekawych zajęć, warsztatów, "pikników" dla rodziców i dzieci. Atmosfera sprzyjała integracji. Mnie się podobało i byłam zadowolona.
    • jtkacz1 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 21.08.13, 20:55
     cóż ... kuchnia z pewnością jest domowa i na tym bym zakończyła ... nie jest to eko czy bio w rozumieniu certyfikowanej żywności, jednak posiłki podejrzewam są bardziej urozmaicone, niż w innych placówkach. Produkty są świeże, posiłki przygotowywane na miejscu, z dużą dbałością, warzywa gotowane i surówki do obiadu. Menu jest dostosowane do małych dzieci, które z zasady jedzenie traktują selektywnie a nawet jeśli chętnie wszystko jedzą w domu to potem niestety uczą się od innych "tego nie zjem" i tak się stało w przypadku mojego synka :-( mam pewne zastrzeżenia do jedzenia, wolałabym jogurty naturalne i świeże albo nawet mrożone owoce dodawane do nich niż "kolorowe" owocowe jogurty z cukrem, płatki owsiane a nie kukurydziane, kurczaka z grilla a nie w panierce, pieczywo pełnoziarniste a nie z białej mąki itd. Nie zgłaszałam tego w AMC, w kontekście tego, że dzieci dostają owoce i warzywa na przekąski, same uprawiają np. poziomki i je jedzą. Wszystkie zastrzeżenia można zgłosić p. Dyrektor, jest osobą otwartą i elastyczną więc podejrzewam, że nie powinno być problemu z wprowadzeniem zmian w menu.
     Co do kompetencji kadry to przyznam, że tego nie weryfikowałam. Pani Grażyna Świderska jest dyrektorką AMC na Brzegowej od 4 lat. Jest osobą bardzo zaangażowaną w życie przedszkola, sama też opiekuje się dziećmi po zajęciach, po godz. 16.00. Organizuje dużo spotkań, integracji dzieci i rodziców, przedstawienia etc.
     Przez rok uczęszczania do AMC muszę przyznać, że jest to przedszkole rozwijające, synek mówi słowa po angielsku i francusku, śpiewa, ćwiczy układy "judo", ładniej rysuje, poprawiła się koordynacja. Każdego dnia odbieramy prace dziecka z szatni, jest tego naprawdę sporo.
     Największym jednak atutem są moim zdaniem małe grupy i rodzinna, kameralna atmosfera, dzieci i ciocie są zżyte ze sobą, synek stał się bardziej empatyczny, zwraca uwagę na inne dzieci a nie tylko na siebie.
     Życzę powodzenia w maluszkach :-)
   • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 16.10.13, 09:06
    Prosze mi napisać jak jest z zajęciami dodatkowymi, bo z tego co kojarzę, to lepsza ofertę miało AMC na Bajana w Warszawie. Czy były organizowane wycieczki dla dziecki np na teatrzyk, do zoo, farma dyń itp?
    Właśnie rozważam to przedszkole dla młodszego dziecka.
    • kasiaanowak16 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 03.11.13, 22:21
     Witam, przedszkole ma duża ofertę zajec dodatkowych takich jak sport, tance, judo, język francuski, angielski, co jakis czas sa spotkania z ekologiem oraz zajecia ceramiczne, przedszkole AMC co piątek organizuje dla dzieci cos w stylu Atrakcyjnego piątku, gdzie dzieci mogą piec ciasto, przyjeżdża do nich teatrzyk, lub koncerty instrumentalne. Co do wycieczek, tak pani dyrektor dosyć czesto oraganizuje wycieczki np zoo łazienki, kampinos farma dyń, centrum Kopernika, farma ekologiczna itp.

     Dodatkowo przedszkole rozszerzylo swoją stronę internetowa o strefę rodzica :)
   • kama.mk80 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 22.01.14, 13:05
    A ja polecam Dziecięcą Planetę. Z AMC byliśmy niezadowoleni, naprawdę nas rozczarowała... Może wszyscy trafiali na lepsze panie? Dużo dzieci chorowało i mimo to były przyjmowane do przedszkola, pani dyrektor jest trudna w komunikacji, głośno krzyczy, mało słucha. Dzieci, głównie chłopcy w naszej grupie byli agresywni, panie chyba nie panowały nad grupą, więc po półtoraroku dawania szansy AMC zrezygnowaliśmy.
    • kasiaanowak16 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 24.01.14, 21:43
    • kasiaanowak16 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 24.01.14, 21:46
     Ale mówisz o amc na bajana czy w lomiankach , błoniach ?
     Bo wcale nie uważam zeby pani dyrektor z Łomianek krzyczała i nie mozna było dobrej dotrzeć wręcz przeciwnie jest to przemiła kochana osoba, ktora daje wiele ciepła temu miejscu:)
     • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 17.02.18, 06:15
      Nie zgodze sie.
      Pani dyrektor przekrzykuje rodziców, nie slucha ani rodziców ani dzieci. Lubi słuchać siebie...
      Potrafi wmowic klamliwa rzecz.

      Grupy w przedszkolu sa laczone
  • white_vista Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 20.08.13, 10:45
   Jak sprawdzacie czy plan dnia jest przestrzegany w przedszkolu? Tzn. czy dzieciaki po prostu nie bawią się cały dzień w oczekiwaniu na kolejny posiłek?Zajęcia dydaktyczne odbywają się codziennie w każdej grupie wiekowej?
   • majam21 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 20.08.13, 22:37
    Większość przedszkoli prowadzi sumiennie strony internetowe, a na nich znajduje się "strefa rodzica" dostępna po zalogowaniu. Tam w galeriach umieszczane są regularnie zdjęcia z różnych zajęć i aktywności dzieci. Robią tak przedszkola Treehouse czy Słoneczko. Przedszkole Dziecięca Planeta ma nawet system kamer, dzięki czemu można sobie zdalnie pooglądać swoją pociechę w trakcie zajęć. AMC niestety nic z tych rzeczy nie oferuje - do strefy rodzica nie da się zalogować, ich strona to raczej taka wizytówka z głównymi danymi przedszkola i chyba trzeba wierzyć "na słowo" lub dopytywać się dziecka.
    • olla1660 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 21.08.13, 10:23
     Ano właśnie, też miałam napisać, że o tym co się działo w przedszkolu można się dowiedzieć ze zdjęć zamieszczanych na stronach internetowych placówki. Ewentualnie jest też zawsze jakiś ślad w postaci dziecięcych "dzieł sztuki". Bardzo obszerne relacje z zajęć, również na FB, zamieszcza np. przedszkole Kraina Fantazji.

     Wracając do AMC, kiedyś strefa rodzica działała bez zarzutu. Ale to właściwie były te czasy kiedy AMC zajmowała lokal przy ul. Wiślanej, czyli lata świetlne temu ;)
     Może mają jakiś gorszy czas organizacyjnie.
     • majam21 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 21.08.13, 23:52
      No właśnie, mam nadzieję, że AMC jednak dalej będzie dobrym przedszkolem - czas pokaże. A czy mogłabyć może napisać, jak wyglądała realizacja programu edukacyjnego w AMC? Tzn. czy dzieci są po ACM są dobrze przygotowane do zajęć w szkole (pisanie, czytanie i ogólna realizacja programu wymaganego przez MEN itp.) ?
      • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 16.10.13, 09:24
       majam21 napisał:

       > No właśnie, mam nadzieję, że AMC jednak dalej będzie dobrym przedszkolem - czas
       > pokaże. A czy mogłabyć może napisać, jak wyglądała realizacja programu edukacy
       > jnego w AMC? Tzn. czy dzieci są po ACM są dobrze przygotowane do zajęć w szkole
       > (pisanie, czytanie i ogólna realizacja programu wymaganego przez MEN itp.) ?

       TAK, naprawdę z czystym sumieniem mogę to napisać o AMC na Bajana - syn tam kończył zerówkę. Były dwie panie, które zajmowały się dziećmi, moje dziecko dużo wcześniej poznalo litery, zaczęło czytać i nie został ograniczony pod wiedzę w tym temacie innych dzieci. Paniom, chciało się, a dziecko z uśmiechem opowiadało co robiło. W tej chwili syn jest pierwszoklasistą w innej szkole i wychowawca kilka razy nam mówił, że bardzo dobrze sobie radzi na zajęciach. Zresztą sam odrabia prace domowe, ja mu sprawdzam. Sam potrafi przeczytać polecenia w książce. Rok chodzenia do AMC dużo zrobił dla jego rozwoju - otworzyl się na zajęcia plastyczne / w pierwszym przedszkolu było tylko "mazu mazu", nauczycielkom się nie chciało, a rotacja opiekunów była bardzo duża/, zaczął śpiewać w języku angielskim i francuskim, zadawać nam zagadki typu "czy wiesz jak jest po angielsku i po francusku słońce/żyrafa/ dom itp", dzieki robotyce zaczął /w końcu/ sam składac zestawy lego, i jeszcze te wycieczki na inny plac zabaw, do zoo, do pana leśniczego, domu Mikołaja.
       Ciekawa jestem jak jest w AMC w Łomiankach, nie ukrywam, że miałabym bliżej, ale mimo wszystko zawsze zwycięży lepsza oferta, a dojazd... no cóż tylko 15 min dłuższy niż do Łomianek
    • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 16.10.13, 09:14
     majam21 napisał:

     > Większość przedszkoli prowadzi sumiennie strony internetowe, a na nich znajduje
     > się "strefa rodzica" dostępna po zalogowaniu. Tam w galeriach umieszczane są r
     > egularnie zdjęcia z różnych zajęć i aktywności dzieci. Robią tak przedszkola Tr
     > eehouse czy Słoneczko. Przedszkole Dziecięca Planeta ma nawet system kamer, dzi
     > ęki czemu można sobie zdalnie pooglądać swoją pociechę w trakcie zajęć. AMC nie
     > stety nic z tych rzeczy nie oferuje - do strefy rodzica nie da się zalogować, i
     > ch strona to raczej taka wizytówka z głównymi danymi przedszkola i chyba trzeba
     > wierzyć "na słowo" lub dopytywać się dziecka.

     nie wiem jak w Łomiankach, ale w AMC na Bajana dostawałam szczegółowy raport z zachowania dziecka, co robiło, czy zjadło, czy rozrabiało, prace plastyczne były wywieszane i czekały też na półce dziecka. Nie zauważyłam w menu, by były placki ziemniaczane, kuchnia raczej urozmaicona a menu tygodniowe wywieszone. Dla minie to była spora nowość, po doświadczeniach z innego przedszkola, z którego syna przenosiłam do innej placówki.
   • jana32 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 05.09.13, 21:35
    u nas w klubiku malucha przy ul. Osiedlowej 20 mamy założony w salach monitoring i przedszkole czynne jest od 6.30 do 20.00 od poniedziałku do piątku i można na bieżaco sprawdzac co dizeje sie z Państwa dzieckiem i co robi możliwe jest równeiż robienie zbliżeń - nic sie nie ukryje:)
    zapraszamy
    • jagoda421 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 05.09.13, 23:25
     Co mi po monitoringu jak wszystkie klubiki malucha są do likwidacji w 2014r.
     • white_vista Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 06.09.13, 09:17
      Monitoring to bardzo fajna sprawa dla rodziców to raz a dwa - skąd informacje ,że kluby malucha są do likwidacji w 2014roku ?? z tego co wiem to dopiero w tym roku rozpoczęły się unijne projekty dotacji dla każdego kto chce otworzyć taki Klub. Teraz wiele takich klubów powstanie i utrzymają się tylko te najlepsze.
      • jagoda421 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 06.09.13, 10:52
       Tak zgadza się ,ale pod warunkiem , że do czer. lub do sierp. 2014r. swoje lokale dostosują do warunków jakie nakazuje ustawa , która już weszła w życie. W większości przypadków jest to nie wykonalne.Wiem to od mojej znajomej , która mieszka w Wawrze i ma teraz problem bo musi szukać przedszkola . Raz ,że dużo drożej , a dwa
       że klubik miała po sąsiedzku , a najbliższy punkt przedszkolny jest dużo dalej .
  • jagoda421 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 29.08.13, 12:33
   Dowiedziałam się od koleżanki , że w Łomiankach powstaje nowe przedszkole. Ma to być przedszkole Montessori. Czy może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori? Na czym polega ta metoda Marii Montessori? Czytałam gdzieś na forum wypowiedź psycholog Zawadzkiej ( jeżeli się nie mylę) że jest to bardzo dobra metoda, ale może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori?
   Przedszkole ma powstać w październiku tego roku. Mam zamiar posłać do tego przedszkola swojego synka.( zero wpisowego do końca tego roku) Koleżanka chce przenieść swoje dziecko do tego przedszkola. Bo dowozi je do W-wy , a te dojazdy do W-wy to koszmar.
   • justka2707 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 03.09.13, 15:41
    jagoda421 napisał(a):

    > Dowiedziałam się od koleżanki , że w Łomiankach powstaje nowe przedszkole. Ma t
    > o być przedszkole Montessori. Czy może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori
    > ? Na czym polega ta metoda Marii Montessori? Czytałam gdzieś na forum wypowiedź
    > psycholog Zawadzkiej ( jeżeli się nie mylę) że jest to bardzo dobra metoda, al
    > e może ktoś ma dziecko w przedszkolu Montessori?
    > Przedszkole ma powstać w październiku tego roku. Mam zamiar posłać do tego prze
    > dszkola swojego synka.( zero wpisowego do końca tego roku) Koleżanka chce przen
    > ieść swoje dziecko do tego przedszkola. Bo dowozi je do W-wy , a te dojazdy do
    > W-wy to koszmar.
    Będę wdzięczna za informację, gdzie powstaje to przedszkole (dokładny adres) i czy mają jakąś stronę internetową/dane kontaktowe.
    • white_vista Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 05.09.13, 10:40
     Otwarcie przedszkola planowane jest 01.10.2013r. i mieści się w Łomiankach przy ul. Konarskiego 3.

     Tyle wiem z maila,którego wysłałam jakiś czas temu do przedszkola
     • mika517 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 07.09.13, 16:23
      white_vista mogłabyś podać namiary na to przedszkole? nr telefonu, email, strona www? z gory dziekuje:)
      • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 16.10.13, 09:00
       też jestem bardzo ciekawa tego przedszkola :).
       Może ktoś ma jakieś opinie/informacje?
       Szukam przedszkola dla młodszego synka na okres szkolny 2014/2012 i powoli zbieram informacje.
       Nie ukrywam, że na chwile obecną wygrywa przedszkole z Warszawy - AMC, super podejście do dzieci, w czesnym mieści się sporo zajęć dodatkowych, tylko niestety dojazd....
       Mieliśmy krórtka przygodę z Bajeczką w Izabelinie-Dziekanówku - trudno to nazwać przedszkolem, prędzej przechowalnią, gdzie nie dopuszcza się do poznania rodziców dzieci w grupie /widocznie tak wygodniej.../
       • latte5 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 01.12.13, 13:40
        graid napisała:


        > Nie ukrywam, że na chwile obecną wygrywa przedszkole z Warszawy - AMC, super po
        > dejście do dzieci, w czesnym mieści się sporo zajęć dodatkowych, tylko niestety
        > dojazd....
        > Mieliśmy krórtka przygodę z Bajeczką w Izabelinie-Dziekanówku - trudno to nazwa
        > ć przedszkolem, prędzej przechowalnią, gdzie nie dopuszcza się do poznania rodz
        > iców dzieci w grupie /widocznie tak wygodniej.../

        AMC jest tez w łomiankach i ma bardzo dużo zajęć w czesnym, za nic więcej nie trzeba dopłacać. Angielski jest codziennie i francuski raz w tygodniu. Jak dla mnie najlepsza opcja.
    • jagoda421 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 16.10.13, 12:43
     www.montessoriacademy.com.pl/#
     Podobno stronka jest jeszcze w budowie.
     Jest to link do nowego przedszkola, Miało być otwarcie 1 list. , ale główny wykonawca prac remont. nie zmieścil sie w terminie i jest małe opóźnienie.Otwarcie przewidziane jest na 15 .list.
     Poza tym jest to typowe przedszkole montessoriańskie i w momencie oddania do uzytku będzie pod patronatem Państwowego Instytutu Montessorianskiego.I w dodatku jest anglojezyczne,jest zatrudniony na miejscu Native Speaker, wiec dowożenie na dodatkowy angielski mamy z głowy.
     Zrobiłam rezerwację (jest promocja) na wpisowe do końca roku, ale kolezanka się dowiedziała że jak będzie grupa to koniec z promocja, a ztego co wiem to jest spore zainteresowanie tą placówka! Kolezanka dowozi swoje aż na ul.Jutrzenki do W-wy i tez przenosi swojego synka.Mnie osobiście cieszy ten angielski na miejscu w cenie czesnego.
     • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 16.10.13, 14:24
      bardzo dziękuję, w takim razie wrócę do tematu w styczniu, bo syn poszedłby do przedszkola ale od września dopiero :)
      • 3ewa1 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 17.01.14, 01:08
       Ja także słyszałam o tym przedszkolu Montessori na Konarskiego, chcę tam posłać moje 3-letnie dziecko. Udało mi się nawet odnaleźć ich stronę na facebooku :) Jeżeli komuś jeszcze się przyda ten link, proszę bardzo www.facebook.com /montessorichildrensacademy Wygląd sal jak i kadra przekonują mnie w znacznym stopniu... Chyba moje długie poszukiwania staną właśnie na tej placówce :)
       • anonymous6 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 25.01.14, 11:05
        "Udało mi się nawet
        odnaleźć ich stronę na facebooku"….no wyczyn nie z tej ziemi:-D
        Sale jest sale. Jak setki innych sal. A konkretynych informacji o kadrze nigdzie nie znalazlem.
  • baks701 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 18.12.13, 22:08
   Ja i moje dziecko mieliśmy przykre doświadczenia z Bajeczki, które mieści się w Izabelinie-Dziekanówku. Bardzo niemiła atmosfera, dziecko chodziło niechętnie dlatego już tam nie chodzi. ABSOLUTNIE NIE POLECAM!!!!!!!
   • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 17.01.14, 21:45
    baks701 napisał(a):

    > Ja i moje dziecko mieliśmy przykre doświadczenia z Bajeczki, które mieści się w
    > Izabelinie-Dziekanówku. Bardzo niemiła atmosfera, dziecko chodziło niechętnie
    > dlatego już tam nie chodzi. ABSOLUTNIE NIE POLECAM!!!!!!!

    Również przeniosłam dziecko z tego przedszkola do innego, dziecko nie chciało tam chodzić. Rodzice dzieci sie nie znaja, nie sa udzielane informacje o dziecku, nie ma zadnych dodatkowych zajęć dla dzieci, nawet odpłatnych, odnosiłam wrazenie, że to nie prżedszkole tylko przechowalnia chorych dzieci :/. Nie polecam tego przedszkola.
  • koko.joko Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 28.03.14, 23:13
   Witam,
   mam dziecko w AMC I też rozważam zmianę przedszkola.
   Bardzo żałuję bo byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tego miejsca.
   Faktycznie budynek sprawia wrażenie bardzo przytulnego i przyjaznego dzieciom (fajny ogród) ale niestety jest tam po prostu za mało miejsca na tyle dzieci ( ok. 17 w grupie).
   Pomieszczenia pod względem wielkości powinny być przeznaczone dla 10-12.
   Dzieci nie mają miejsca na bezpieczną zabawę, w czasie leżakowania jest bardzo ciasno a w małych salkach nie ma czym oddychać.
   Pomijam fakt, że ciągle chorują.
   Moje dziecko chodzi już prawie rok a co chwila jest w domu i omija atrakcje, za które się płaci niemałe pieniądze. Z tego co wiem nie on jeden.
   Panie są miłe i symatyczne ale nie specjalnie dbają o właściwe ubieranie dzieci i higienę.
   Panuje ogólny chaos i narasta agresja w grupach.
   Moje dziecko lubi to miejsce (stąd stały okres próbny) ale oferowane warunki są mierne i nieadekawatne do ceny a od przedszkola oczekuję czegoś więcej niż ładnych dekoracji ściennych.
   • koko.joko Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 28.03.14, 23:33
    zapomniałam dodać, że moja wypowiedź dotyczyłam AMC w Łomiankach
    • graid Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 17.02.18, 06:19
     Nic sie nie zmienilo oprocz kadry....
     • Gość: Gosccc Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o IP: *.ip-point.pl 07.12.19, 22:28
      Jak tam obecnie sytuacja?
  • remi4545 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 09.01.17, 12:34
   Wśród podwarszawskich placówek niepublicznych chyba najlepszymi opiniami cieszy się przedszkole w Kaliszkach. W mojej korporacji pracuje wiele matek posyłających pociechy do przedszkoli i żłobków i z tego co się zdążyłam zorientować, a temat mnie interesuje bo jestem w ciąży, to właśnie Gumisiowe Przedszkole jest placówką godną polecenia.
  • anonymous6 Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o 18.06.18, 23:06
   Czy ty masz schizofrenię?:-D
  • Gość: poziomka Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.11.19, 15:27
   Chcę dodać opinie o AMC w Łomiankach.
   Jak zapewne w każdym przedszkolu, pierwsze spotkanie z panią właściciel bądź dyrektor super. Pani właścicielka ponad 50lat, konserwatywna szkoła już na pierwszy rzut oka, ale w momencie zapisania bardzo miła i w ogóle.

   I teraz jak było:
   - kuchnia nie jest eko, jest dużo kurczaka, dużo smażonych posiłków, są dobre, ale typowo polskie, dzieciom mogą smakować,
   - generalnie ciocie się nie zmieniają, ale to nie znaczy że są tak bardzo zafascynowane pracą, bo czasem można zauważyć jak odzywają się do dzieci, wyczuć można lekkie wypalenie zawodowe,
   - żeby dojść na piechotę trzeba pokonać dwa ostre zakręty, o które na Brzegowej nikt nie dba, nikt nie wycina krzaków, nikt nie piszę do Miasta, więc skoro jest popyt to po co dbać,
   - budynek jest dość mały, są trzy główne pomieszczenia więc grupy muszą być mieszane, ale to chyba nie jest problemem,
   - dzieci dość rzadko wychodzą na dwór, pomimo tego, że jest tam własne duże podwórko, nigdy nie wychodzą na spacer poza budynek, pomimo tego, że jest tam dużo łąk, itp.

   Właścicielka przedszkola lubi mieć swoich faworytów. Jeśli dziecko i rodzic nim nie jest, to niestety ciężka sprawa. Właścicielka wyznaje zasadę, że super są dzieci super grzeczne, które lecą do niej na ręce, które z nią rozmawiają. Jeśli tak nie jest będzie się przyczepiać o bardzo różne rzeczy. Więc tutaj jako pedagog przedszkolny bardzo słabo wypada. U nas w trakcie adaptacji najpierw było, że dziecko nie jada. Kurczę, w sumie normalna sprawa, ale w opowieściach właścicielki to cos dziwnego. A dziwne jest to, że potem się dowiaduje, że połowę grupy nie jada, ale że moje dziecko jest na celowniku. Potem, że dziecko jest specyficzne, bo się nie bawi z innymi, podczas gdy mamy opowiadają mi, że z moim dzieckiem bawią się ich dzieci, a moje dziecko to dusza towarzystwa. Właścicielka lubi pouczać dzieci w trakcie odbierania przez rodziców, szczególnie jak mają dobrą więź z matką, i rzucają się jej na szyję, to wtedy są komentarze. Generalnie ja NIGDY nie usłyszałam pozytywów na temat swojego dziecka, wszędzie słyszę ale tylko poza przedszkolem.
   Właścicielka lubi wyróżniać jednych, upokarzać drugich rodziców. Jedni mogą przyjść na adaptację z 2,5 letnim dzieckiem w maju, a drudzy usłyszą, że to niemożliwe.
   Jeśli któryś z rodziców chce cos zakomunikować, o czymś porozmawiać , to napotyka atak. Przecież jest to tak idealna placówka, że nikt nie ma prawa nic sugerować, co dopiero mówić o zmianach.

   I uwaga, pani właścicielka lubi rozmawiać niepochlebnie o innych rodziców do innych rodziców.
   Tak, to bardzo boli, szczególnie, jak się dowiadujemy o rzeczach nieprawdziwych, niezweryfikowanych.
   Mogłam bym pisać i pisać. Gdyby nie ona byłoby to bardzo dobre przedszkole.
  • Gość: kdr Re: Przedszkola w Łomiankach okolicy - prośba o o IP: *.prolight.lonet.proip.pl 23.11.22, 11:06
   Podbijam temat, ku przestrodze innych rodziców. Bardzo, ale to bardzo nie polecam przedszkola "Dziecięca Planeta". Polecam natomiast poszukanie innych opinii w Internecie. Jest ich dużo i potwierdzają wszystko to, czego moje dziecko doświadczyło: kadrze brakuje serdeczności i zainteresowania podopiecznymi. Przeczytałem, taką opinię, że jest to ładna, dobrze zorganizowana przechowalnia. Niestety, my to wiemy dopiero po czasie.

   Zapisaliśmy syna do przedszkola w listopadzie, po okresie normalnej adaptacji. Zostaliśmy zapewnieni, że nie jest to jakakolwiek przeszkoda, żeby syn mógł zostać przyjęty. Przez pierwszy tydzień syn chodził do przedszkola chętnie. W drugim tygodniu zaczęły się problemy z oddaniem dziecka. Dziecko nie chciało zostawać w przedszkolu. W tym czasie dwukrotnie żona zaobserwowała, że dziecko na placu zabaw bawi się samo, natomiast opiekunki nie interesują się nim i nie zachęcają do zabawy z dziećmi. Ponieważ przedszkole udostępnia dostęp on-line do monitoringu, dwa dni temu zaczęliśmy obserwować dziecko w trakcie zajęć. Okazało się, że mój syn, będący w trakcie adaptacji, przez cały czas swobodnej zabawy nie był przedmiotem jakiegokolwiek zainteresowania ze strony dwóch (!) opiekunek. Dziecko siedziało samo w kącie sali i nie uczestniczyło w zabawach z dziećmi. Przez ten czas żadna z opiekunek ani razu nie próbowała nawiązać kontaktu z dzieckiem.

   Sytuacja została zgłoszona dyrekcji. Ku naszemu zaskoczeniu w momencie, kiedy dziecko było odbierane, pojawiła się wicedyrektor szkoły z pretensjami, że żona „dzwoniła ze skargą”, zamiast porozmawiać z opiekunką. Wieczorem opiekunka wysłała do mojej żony wiadomość, w której dodatkowo wylała swoje żale. W wiadomości usiłowała uzasadnić swoje zaniedbanie tym, że na etapie adaptacji „normalnym zachowaniem jest obserwacja innych dzieci” oraz „nie należy wtedy zmuszać dziecka do aktywności”. Nie jesteśmy fachowcami, dlatego wiadomość zachowaliśmy i całą sytuacje skonsultowaliśmy wczoraj z psychologami w dwóch innych przedszkolach, z którymi skontaktowaliśmy się na cito, żeby przepisać dziecko do nowego miejsca. Opinie były skrajnie negatywne - pozostawione samo sobie trzyletnie dziecko, które bawi się samo jedną zabawką w kącie sali, do którego nikt się nie odzywa, nie obserwuje innych dzieci, a jest jedynie w okrutny sposób izolowane i nie ma jakichkolwiek podstaw, żeby budować relację z innymi dziećmi lub opiekunką. „Uzasadnienie” zaniedbania jest całkowicie sprzeczne z tym, w jaki sposób trzyletnie dzieci powinny być adaptowane do grupy rówieśniczej oraz w jaki sposób nawiązują relacje z opiekunem. Dodatkowo świadczy o całkowitym braku empatii oraz przygotowania do wykonywania zawodu.

   Podsumowując, polecam omijać to miejsce szerokim łukiem! Świetny marketing, ładny budynek, dobre wyposażenie, tylko brak elementarnej serdeczności w stosunku do dzieci i jakiejkolwiek autorefleksji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka