Brycezionie, dlaczego siejesz zamęt?

10.04.13, 20:08
brycezion napisał:

(...) Również próby wydatków na szkołę w Sadowej zamiast pilnowania kasy na realizację kanalizacji, na którą dostaliśmy 30 mln z UE, może skończyć się totalną klęską, jeśli ZWiK zabraknie finansów na realizację zamierzeń zawartych we wniosku o dotacje.

Dlaczego tu na forum manipulujesz informacjami? Masz, jak się domyślam dość obszerną wiedzę w temacie. Masz, jak wszyscy dostęp do budżetu gminy i do WPF. Wiesz doskonale, że pieniądze na rozbudowę szkoły w Sadowej zostały w budżecie zabezpieczone - na ten rok 400 tys. - WPF na najbliższe lata w sumie 4 mln. zł. Nie jest zatem prawdą, że wydatki na szkołę stoją w konflikcie w wydatkami na kanalizację. Nieładnie brycezionie.

Twój Przyjaciel Siara
    • brycezion Re: Przyjaciel_siara 10.04.13, 20:31
      Czy Ty Przyjacielu zastanawiałeś się, co się stanie, gdy planowane dochody ZWiK ze sprzedaży usług i kredyty nie pokryją wydatków firm wykonywujących kanalizację ? Czy wiesz co się stanie, gdy UM nie będzie miał rezerw ? Co z tego, że kiedyś radni przegłosowali wydatki na Sadową, jeżeli kasa UM będzie pusta ? I co, powiecie wtedy :"to wina burmistrza" ???
      A czy wiecie, że najpierw muszą być faktury zapłacone, a dopiero potem UE zwraca nakłady ?
      Chcecie doprowadzić finanse Łomianek do bankructwa, bo na to wygląda.
      • nasze.lomianki Re: Przyjaciel_bry 10.04.13, 20:46
        Bry popieram racjonalne postawy. To co napisałeś jest logiczne i trzyma się kupy.
        Ale tym którzy nigdy nie gospodarowali z rachunkiem ekonomicznym trudno zrozumieć że najpierw trzeba wyłożyć by później dostać dopłatę.
        Nieładnie siaro , z matematyką jesteś na bakier.
      • przyjaciel_siara Re: Brycezionie 10.04.13, 20:53
        brycezion napisał:

        Czy Ty Przyjacielu zastanawiałeś się, co się stanie, gdy planowane dochody ZWiK ze sprzedaży usług i kredyty nie pokryją wydatków firm wykonywujących kanalizację ? Czy wiesz co się stanie, gdy UM nie będzie miał rezerw ? Co z tego, że kiedyś radni przegłosowali wydatki na Sadową, jeżeli kasa UM będzie pusta ? I co, powiecie wtedy :"to wina burmistrza" ??? A czy wiecie, że najpierw muszą być faktury zapłacone, a dopiero potem UE zwraca nakłady ? Chcecie doprowadzić finanse Łomianek do bankructwa, bo na to wygląda.

        Finanse do bankructwa to doprowadza Tomek zabawiając się z mecenasem i podbijając licytację na zakup gruntu do niemal 3 mln. Powiedziałeś mu to samo, co tu mi napisałeś? Przestrzegałeś go by tego nie robił? Teraz planuje budowę szkoły na Dąbrowie. Czy to oznacza, że znajduje to twoją akceptację, by kolejne setki tysięcy złotych ładować w porządkowanie terenu?

        W ciężkim czasie należałoby również pomyśleć, czy nie szkoda również pieniędzy na organizowanie bitwy. Ale nie, trzeba wystrzelić na wiwat kilka, może kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy. Brycezionie, czy o tym z Tomkiem rozmawiałeś?

        Twój Przyjaciel Siara
        • brycezion Re: Przyjaciel_siara 10.04.13, 21:05
          Kupno terenów pod budowę szkoły zaskoczyło mnie, nic o niej wcześniej nie wiedziałem. Skwitowałem : "może to była okazja, ale z budową trzeba będzie poczekać do zakończenia kanalizacji". Proszę sprawdzić w internecie, nie chce mi się szukać.
          Swoje zdanie wypowiedziałem, ale nie jestem doradcą burmistrza i spotykamy się średnio raz na kwartał.
          Koszty bitwy to drobiazg. Mówimy o milionach.
          • anna_wislana Re: Przyjaciel_siara 10.04.13, 21:13
            Bitwa jest robiona za pieniądze sponsorów, więc raczej jak jej nie będzie to i tak kasy nie przybędzie. A ja lubię konie i podoba mi się taka promocja, zwłaszcza, że nie za moje:-)
          • przyjaciel_siara Re: Brycezionie 10.04.13, 21:43
            brycezion napisał:

            Kupno terenów pod budowę szkoły zaskoczyło mnie, nic o niej wcześniej nie wiedziałem. Skwitowałem : "może to była okazja, ale z budową trzeba będzie poczekać do zakończenia kanalizacji". Proszę sprawdzić w internecie, nie chce mi się szukać.
            Swoje zdanie wypowiedziałem, ale nie jestem doradcą burmistrza i spotykamy się średnio raz na kwartał. Koszty bitwy to drobiazg. Mówimy o milionach.


            Zasadniczo Brycezionie powinieneś się zatem z burmistrzem częściej widywać niż raz na kwartał. Wrócę tymczasem na wstępie do sprawy zakupu gruntu. Okazja to nie była, nie oszukujmy się. Burmistrz został zobowiązany przez radnych, by jako pierwszy nie licytował. Jest to zaprotokołowane. Przypomnę, było to już drugie podejście do licytacji tegoż gruntu. Trzecie oznaczałoby start z dużo niższego pułapu wywoławczej. Zapytaj przy okazji Tomka dlaczego zabawiał się z mecenasem kosztem mieszkańców. I daj znać. Jeśli jednak wypowiedzieć się, iż był to "czysty przypadek, że obaj panowie razem mieli chrapkę na ten grunt" to lepiej nic nie odpowiadaj...

            Co do budowy szkoły w Dąbrowie, najwyraźniej nie poruszałeś z Tomkiem tego tematu, bo odkąd umieścił on punkt ten w swoim wyborczym programie cały czas forsuje swój tajny plan kupienia inwestycją tą mieszkańców Dąbrowy. Wydał nawet już jakieś pieniądze na koncepcję szkoły z boiskiem na dachu. Napiszesz, że to też "drobiazg". Może. To już mamy 2 x drobiazg. A wieczne roszady w urzędzie i w podległych spółkach? Powołanie i odwołanie p. Sokołowskiego, mecenasi na próbę, odprawy itp. Nie będę już tu wymieniał, bo nie Siary to sprawa. Być może napiszesz, że to też drobiazg. To już jednak jest 3 x drobiazg.

            Niezłożone projekty o środki unijne na inwestycje. Znów napiszesz, niewielkie pieniądze. Podsumujmy - to już 4 x drobiazg. Zrujnowana Brukowa i Warszawska przez ekipę inwestycji Auchan. Wielokrotnie zgłaszała sprawę p. Lewandowska, przewodnicząca Osiedla Buraków. Teraz naprawimy to na nasz koszt. Może niewielkie pieniądze. To już 5 x drobiazg.

            To teraz machnijmy ręką jeszcze na te 460 tys., które wydaliśmy na dokumentację rozbudowy szkoły. W sumie "niewielkie" pieniądze... drobiazg.

            Brycezionie pogadaj z Tomkiem. Zapytaj go, czy ładujemy pieniądze w fundamenty nowej szkoły (12-15 mln. - drobiazg), czy kończymy, co zaczęliśmy? (3 mln. - drobiazg)

            Twój Przyjaciel Siara
            • samly Re: Brycezionie 10.04.13, 22:01
              przyjaciel_siara napisał:

              To co, nie wierzysz jednak burmistrzowi? A przecież publicznie powiedział nam wszystkim: Chciałbym zwrócić uwagę, że bardzo łagodnie przeprowadzam Łomianki przez kryzys finansowy :)
              • przyjaciel_siara Re: Brycezionie 10.04.13, 22:20
                samly napisał:

                To co, nie wierzysz jednak burmistrzowi? A przecież publicznie powiedział nam wszystkim: Chciałbym zwrócić uwagę, że bardzo łagodnie przeprowadzam Łomianki przez kryzys finansowy :)

                Burmistrz postępuje według mojej opinii od początku sprawowania urzędu skrajnie niegospodarnie. Przywołałem celowo zaledwie kilka oderwanych od siebie przykładów, które jednak można by mnożyć. Skalę tej niegospodarności (te "drobiazgi") niech brycezion sobie z kalkulatorem sumuje.

                Twój Przyjaciel Siara
                • brycezion Re: Przyjaciel_siara 10.04.13, 22:39
                  Może naliczysz 2-3 mln. Porównaj z 30 mln. Mnie nikt nie zlecał analizy ekonomicznej.
                  Kanalizację i porządną ulicę już mam od roku.
                  A jeżeli uważasz, że burmistrz postępuje od początku niegospodarnie, to co powiesz o Jego poprzedniku, który nawet nie wystąpił o dotacje UE ?
                  • przyjaciel_siara Re: Brycezionie 10.04.13, 23:32
                    brycezion napisał:

                    Może naliczysz 2-3 mln. Porównaj z 30 mln. Mnie nikt nie zlecał analizy ekonomicznej.
                    Kanalizację i porządną ulicę już mam od roku.
                    A jeżeli uważasz, że burmistrz postępuje od początku niegospodarnie, to co powiesz o Jego poprzedniku, który nawet nie wystąpił o dotacje UE ?


                    No właśnie. Chciałem tego uniknąć. Problem z wami (z Tobą, Piotrkiem, Tadkiem) jest taki, że nie patrzycie w przód a jedynie cały czas próbujecie (broniąc swoich racji) rozliczać swoich poprzedników. Tylko po co? Jeśli jednak chcesz mierzyć osiągnięcia, sprawdzać, które, czyje i w jakim stopniu - polecam Ci artykuł p. Pszczółkowskiego w ostatnim Nr Łomianki.Info. Jeśli uważasz, że jest w nim zawarta jakakolwiek nieprawda napisz. Mam nadzieję, że osoby zainteresowane, w sposób grzeczny, ustosunkują się do nich tu na forum. Ja osobiście wolę rozliczać decydentów, niż pozbawiony osobistej satysfakcji obrzucać inwektywami poprzedników, którym ewentualnie pozostaje do obrony jedynie czasochłonna, długa i chyba wątpliwie skuteczna (niestety) ścieżka sądowa...

                    Twój Przyjaciel Siara
                    • brycezion Re: Przyjaciel_siara + Neptun666 11.04.13, 00:53
                      Czytałem ten artykuł w Łomianki.info i miałem odpowiedzieć, ale dopiero jutro.
                      Jest obliczony na niepamięć ludzi i bezczelnie kłamie.

                      A z Tobą i podobnymi jest ten problem, że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, albo rżniecie głupa. Czy rozumiesz o czym pisałem w tym wątku ? O przyszłości ! O tym co grozi Łomiankom, gdy rozdacie pieniądze na lewo i prawo, a zabraknie ich na dokończenie kanalizacji. Trzeba będzie zwracać pieniądze wzięte z UE, a jeszcze dodatkowo płacić kary za brak kanalizacji po 2015.
                      Poniał ???
                      • przyjaciel_siara Re: Brycezionie 11.04.13, 09:07
                        brycezion napisał:

                        Czytałem ten artykuł w Łomianki.info i miałem odpowiedzieć, ale dopiero jutro.
                        Jest obliczony na niepamięć ludzi i bezczelnie kłamie.
                        A z Tobą i podobnymi jest ten problem, że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, albo rżniecie głupa. Czy rozumiesz o czym pisałem w tym wątku ? O przyszłości! O tym co grozi Łomiankom, gdy rozdacie pieniądze na lewo i prawo, a zabraknie ich na dokończenie kanalizacji. Trzeba będzie zwracać pieniądze wzięte z UE, a jeszcze dodatkowo płacić kary za brak kanalizacji po 2015.
                        Poniał ???


                        Drogi brycezionie, jeśli mogę. Przyznam, że ta ostatnia wiadomość nieco mnie zaskoczyła. Odnoszę nawet wrażenie, że użyczyłeś komuś swojego konta. Ostatnia Twoja wiadomość jest bowiem przesiąknięta jadem, agresywna a miejscami wręcz niegrzeczna, by nie napisać chamska (to odnośnie "rżnięcia głupa").

                        Wszystkie Twoje wypowiedzi tu na forum w stosunku do p. Pszczółkowskiego są według mojej opinii bardzo subiektywne, bo przesiąknięte nienawiścią i osobistym do niego żalem. Masz pretensje o to, że swego czasu nie zechciał korzystać z Twoich rad (podkreślałeś to wiele razy). Nie wnikam w to, czy mieliście panowie różne wizje, czy najzwyczajniej nie było p. Pszczółkowskiego stać na Twoje usługi. Dzisiaj dla mnie, dla mieszkańca Łomianek jest to nieistotne. Spotkajcie się i dajcie sobie po razie, jeśli tak trzeba.

                        Waż jednak z rozsądkiem sukcesy i porażki. Jeśli piszesz, że artykuł p. Pszczółkowskiego "obliczony jest na niepamięć ludzi", a sam autor "bezczelnie kłamie" liczę, że ustosunkujesz się do sprawy nie tu na forum, a w gazecie. Będzie to jakaś gwarancja że nie popłyniesz kolejny raz z inwektywami.

                        A teraz, co do przyszłości. Drogi brycezionie, mam to szczerze głęboko gdzieś, w jaki sposób obecny burmistrz wywiąże się z zaciągniętych zobowiązań. Miejską aglomerację ograniczyliście tak bardzo, że nie widzę żadnych zagrożeń dla realizacji inwestycji. Nawet, gdyby sprawami miał kierować jednoosobowo p. Tarnawski.
                        Poza tym, burmistrz chyba wiedział na co się porywa, slangiem młodzieżowym - "wiedziały gały, co brały". Miał jakąś wizję... Niech zatem bierze się do roboty i w sposób zrównoważony prowadzi inwestycje.

                        I nie strasz mnie brycezionie "przyszłością". Nie mów też mieszkańcom Sadowej, czy tym z Dziekanowa Polskiego, że dla nich ważniejsza jest kanalizacja niż rozbudowa szkół. A jeśli już tak bardzo chcesz im to powiedzieć to zrób to osobiście, patrząc im w oczy.

                        Twój Przyjaciel Siara
            • brycezion Re: Przyjaciel_siara 10.04.13, 22:15
              Mówisz, że budowa szkoły to "tajny plan Dąbrowskiego, aby kupić Dąbrowę". Nie wiem czy to rzeczywiście prawda, bo -moim zdaniem jeśli tak myśli- to poważnie się pomyli.
              Decydować będzie sprawa kanalizacji, a właściwie chodzi o wykorzystanie otrzymanych 30 mln.
              Albo wykona ten plan, albo przegra, tak jak przegrał Pszczółkowski przez swoich " durnych doradców".
              Sprawy personalne, jakieś dotacje UE na drugorzędne tematy wymagające również swojego wkładu - nie mają znaczenia.
              Rozmawiać nie mam zamiaru, to jest Jego sprawa, Jego kariera.
              Przepowiedziałem Pszczółkowskiemu w połowie 2008 roku, że nie dostanie dotacji i w efekcie przegra wybory.
              Dąbrowski dostał dotacje, ale trzeba je jeszcze zrealizować. Ale musi mieć rezerwy pieniądza.
              Głosy z Dąbrowy nic Mu nie pomogą.
              • neptun666 brycezion masz krótka pamięć 10.04.13, 23:19
                Zapomniałeś dopisać że te 30 milionów dotacji Dąbrowski dostał dlatego że Pszczółkowski a konkretnie pracownicy przygotowali większą część dokumentacji potrzebnej do złożenia takiego wniosku, bez tego mógłby sobie tylko o dotacji pomarzyć.
                • prochownia2 Re: brycezion masz krótka pamięć 11.04.13, 08:59
                  To Pszczółkowski czy pracownicy? Weź się trochę ogarnij mentalnie:-)
      • o.lomianki Re: Przyjaciel_siara 10.04.13, 21:38
        Gdyby burmistrz nie wziął obligacji na przejedzenie ,to już by było parę milionów więcej . Dobrze że radni mają poczucie odpowiedzialności za gminę i nie zgodzili się z propozycją burmistrza o kolejną pożyczkę , bo na dzień dzisiejszy gmina byłaby bez możliwości wsparcia dla zwik
        • tede-3 Re: Przyjaciel_siara 11.04.13, 07:24
          Jak przejadał 7 mln i chciał więcej, to też brycek go popierał.
          • kasia.buczkie Re: Przyjaciel_siara 11.04.13, 11:35
            Udział TD w uzyskaniu dotacji na kanalizację jest prawie taki, jak jego udział w rozbudowie ośrodka zdrowia, domu kultury, budowie ul. Podróżnej (ulica w Dziekanowie Polskim od Kolejowej do Rolniczej)- czym się chwali. Poprzedmnik wykonał 80 % roboty , TD przeciął wstęgę i przypioł sobie order. Tak to niestety oceniam. Sprawa dotacji do kanalizacji chyba ciągnęła się od lat, i TD jej nie zapoczątkował. Niestety procesy przygotowania inwestycji trwają latami. Jeden zaczyna, a kończy już ktoś inny. I chwała mu że zakończył (prawie), ale nie można ludziom wpierać, że przed nim był tylko niebyt.
      • o.lomianki Re: Przyjaciel_siara 11.04.13, 22:27
        Jeżeli zabraknie pieniędzy w kasie gminy , to tylko wina burmistrza . Trzeba było nie brać obligacji . Tylko dzięki rozsądkowi radnych nie zaciągnięto kolejnych obligacji ,o co burmistrz wnioskował .
        • imbir261 Re: Przyjaciel_siara 12.04.13, 01:56
          No własnie, nie sprawdzone osoby na nie odpowiednich stanowiskach, bez zaufania, obcy ludzie.
          Dobrze byłoby mieć taką ekipę, i osobiście i na szczeblach państwowych
          www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=feQXgv_BHGs
          Dali radę! Niezła akcja!

          Zazdroszczę :P
          • 2hestia Re: Do bryceziona 12.04.13, 14:02
            brycezionie
            Andrzej Rodan autor znany m.in. z bestsellerowych, kontrowersyjnych powieści napisał w jednej ze swoich książek cytat: możliwości regeneracyjne bezinteresownego sku...syństwa są nieograniczoneAż się prosi, aby zadedykować Tobie ten cytat ale nie zrobię tego. Może kiedyś będzie okazja powiedzieć Ci w twarz o ile nie zniszczy Cię kolejny udar mózgu czego Ci życzę szczerze.
            • brycezion Re: Przyjaciel_siara 12.04.13, 20:51
              1. Bardzo się poczułeś dotknięty określeniem "rżnięciem głupa", ale porównaj proszę moje wpisy odnośnie przyszłości i Twój :
              "No właśnie. Problem z Wami (Tobą, Piotrkiem, Tadkiem) jest taki, że nie patrzycie w przód, a jedynie cały czas próbujecie (broniąc swoich racji) rozliczać swoich poprzedników."
              Co ja mam wspólnego z Piotrkiem i Tadkiem, jeżeli nie jestem ani doradcą społecznym burmistrzów, ani nie nie biorę jakichkolwiek pieniędzy za jakiekolwiek zlecenia, ani nie mam wpływu na plany, zamierzenia i budżet?
              Nawet wyrażam czasem swą dezaprobatę np.w sprawie Prochowni, za wysokich w pewnym momencie propozycji cen za śmiecie, czy pomysłów na budowę szkoły w Dąbrowie czy rozbudowę w Sadowej.
              A że porównałem wg. Ciebie niegospodarnego Dąbrowskiego, który dostał dotacje UE z Pszczółkowskim, który nie wystąpił nawet o dotacje, to sami o to się prosiliście.

              2. Wg. Twojej opinii "wszystkie moje wypowiedzi w stosunku do Pszczółkowskiego są przesiąknięte nienawiścią i osobistym żalem."
              Nic podobnego. Brakuje Ci albo pamięci, bo wielokrotnie te sprawy wypływały na forum, albo być może te dyskusje umknęły Twojej uwadze.
              Otóż prywatnie w stosunku do Pszczółkowskiego nie mam żalu, nie mówiąc o nienawiści.
              Nic nie utraciłem przez Niego, ani niczym mnie nie dotknął. Zachowywał się w stosunku do mnie fair do końca.
              Najpierw złożył mi w marcu 2008 sam propozycję, bym zajął się przygotowaniem wniosku o dotację, potem zastrzegł (po mojej zgodzie), że musi uzgodnić to z "otoczeniem" (radni Potrzeby Zmian, Rada Nadzorcza ZWiK) !!!, a w maju 2008 poinformował mnie, że "otoczenie" nie wyraziło zgody na moją osobę.
              Odpowiedziałem Mu, że z jednej strony ciężar spadł mi z serca, bo byłoby to zadanie trudne, a z drugiej, że nie dostanie tych dotacji, bo Jego "otoczenie" nie ma pojęcia, ani doświadczenia jak się organizuje takie przedsięwzięcia.
              Po czym rozstaliśmy się w zgodzie, a ja miałem czas przez następne 2 lata na podróże zagraniczne.

              Inna sprawa, jakie są konsekwencje niewykorzystania szans rozwoju Łomianek o których trudno zapominać.

              3. Piszesz, że nie widzisz żadnych zagrożeń dla realizacji inwestycji i że potrafiłby pokierować nimi nawet jednoosobowo p.Tarnawski.
              Przyjacielu_siaro! Zdradzasz tym samym skrajny brak wiedzy i doświadczenia w realizacji
              inwestycji. Nawet najlepiej podpisany kontrakt można położyć w czasie jego realizacji.

              4. Mówimy cały czas o skonsumowaniu dotacji 30 mln i inne względy są drugorzędne. Zarówno Sadowa jak i Dąbrowa muszą to zrozumieć.

              5. Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w osobnym poście. Jak chcecie, że przedrukujcie w Lomianki.info.
              • brycezion Re: 11chwilka 12.04.13, 20:55
                Co Ty znów pleciesz ? Kanalizację mam od roku. Jaki mój w tym interes ???
                No nie mówię, że bezmózg.
                • brycezion Re: 2hestia 12.04.13, 21:02

                  Bardzo wątpię, że będziesz miał odwagę spotkać się i coś mi powiedzieć.
                  Odważni jesteście anonimowo.
                  Jak policja ustaliła nazwisko, skończył się dr_sztrosmajer na forum.
    • 11chwilka Re: Brycezionie, dlaczego siejesz zamęt? 12.04.13, 20:11
      Brycezion nagle nabrał wiatru w żagle. Znów jego ukochana kanalizacja na fali. Nie przeczę że ważna. A le są i inne rzeczy z punktu widzenia innych mieszkańców równie ważne! I to jego problem. Jak każdy uparciuch nie dostrzega nic poza własnym ego i interesem. A woda to domena w której potrafi namącić i mąci.
      • prochownia2 Re: Brycezionie, dlaczego siejesz zamęt? 12.04.13, 20:19
        A co tam pronówo w sprawie monitoringu i obiecanek cacanek wyborczych?
        • wichura.lomianki Re: Brycezionie, dlaczego siejesz zamęt? 12.04.13, 20:27
          prochownia2 debil
          • prochownia2 Re: Brycezionie, dlaczego siejesz zamęt? 12.04.13, 21:10
            Dziękujemy bezradnym za określanie swoich wyborców słowem debil - przypomnimy o tym przy wyborach jak obżeracie się w tłuste kałduny najwyższymi dietami w Polsce
            • wichura.lomianki Re: Brycezionie, dlaczego siejesz zamęt? 12.04.13, 21:50
              prochownia2 napisał(a):

              > Dziękujemy bezradnym za określanie swoich wyborców słowem debil - przypo
              > mnimy o tym przy wyborach jak obżeracie się w tłuste kałduny najwyższymi dietam
              > i w Polsce
              Nie przelewaj swoich złości debilu na wyborców wiem, że jesteś za próżny żeby zrozumieć że debil dotyczy TYLKO ciebie
              • brycezion Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 00:05
                Na wstępie chce się podzielić wrażeniem, że co prawda Pszczółkowski podpisał ten list, ale autorem jest kto inny. Zwrot np. "...wydłużył się nos jak Pinokia od przechwalania się sukcesem " nie jest w stylu b.burmistrza.
                Również następny akapit "Twarz graczy,cyników i krętaczy, którzy dla podniesienia własnych zasług pracę innych mają za nic. Nie można wszystkiego krytykować w czambuł." pachnie zwyczajnie propagandowym zwrotem zmierzającym do przygotowania gruntu poprzedniej ekipie "otoczenia" Pszczółkowskiego powrotu do władzy.

                Ale przechodząc do artykułu. Cała końcowa część od modernizacji wałów, dotacji na ul.Podróżną, reorganizację ZWiK, działki od ANR, zakup autobusu Solaris czy budowę węzła Brukowa/Kolejowa przez Auchon to echa rozmaitych, może czasem niezręcznych wypowiedzi obecnej władzy, lub też normalnej kontynuacji zapoczątkowanych działań przez poprzedników. Kontynuacja też jest niezbędna, jeżeli dotyczy słusznych rozwiązań. Nie mam zamiaru drążyć tych tematów, kto, kiedy, co napisał lub zrobił. W sumie są to sprawy drugorzędne w działaniu i skutkach. Nie są sukcesem dającym podstawy do wieńców laurowych dla obecnej władzy.

                Inaczej ma się sprawa z dotacjami UE na kanalizację. Kłódkiewicz ma prawo być dumny z przyznanych 30 mln, a pośrednio Dąbrowski odpowiadający za całość łącznie ze spółkami gminnymi. Zrobili to, co powinno się zrobić 3 lata temu.
                Bo jak to wyglądało chronologicznie.
                - W 2007 roku GIG Główny Instytut Górnictwa opracował "Wstępny wniosek o dotacje UE". Przewidywał on okrojenie aglomeracji Łomianek i części Łomianek Dolnych do tzw. Wariantu "0" z uwagi na możliwości finansowe i zakres robót. Nakłady przewidywano na kwotę ok. 90 mln, przy czym w tamtym okresie można było uzyskać dotację 57 mln.
                - Na przełomie 2007/08 Komisja Techniczna po burzliwej dyskusji przegłosowała Wariant"0".
                - W marcu 2008 Rada Miasta zatwierdziła do realizacji Wariant "0"
                - Równocześnie w I kw. 2008 SGH opracowało dla Łomianek WPI, który również Rada zatwierdziła.
                Do tej pory wszystko szło prawidłowo.
                Powinno się wybrać firmę, która opracowałaby szczegółowy wniosek wg. Wariantu "0" i równolegle zlecić wykonanie dokumentacji technicznej.
                Niestety od tego momentu zaczęły się "schody".

                Dokumentacja techniczna została zlecona dopiero rok później, w I kw.2009, a to na skutek kombinacji firmy Pro-Eko, która wygrała w II połowie 2008 przetarg na opracowanie szczegółowego wniosku na dotacje UE.
                Zamiast kontynuować opracowanie GIG, zaczęto rozważać inne warianty, dodano Kiełpin i Dziekanów Leśny, z 90 mln zakres opracowania wzrósł do 160 mln.
                Nie wiem, kto pozwolił na takie działanie wbrew uchwale Rady z marca 2008 !!!
                Termin złożenia wniosku na konkurs był ogłoszony na jesień 2009, a Pro-Eko było gotowe dopiero na początku grudnia 2009, gdy wniosek 4.12.2009 prezentowało w ICDS.
                Potem Rada post factum zatwierdziła ten zwiększony zakres w grudniu 2009.

                Na początku 2010 okazało się, że nowego terminu konkursu wniosków nie będzie. Pieniądze UE skończyły się.
                I po co były te kombinacje, nie trzeba było startować o te 57 mln ?

                Kiedy MRR znalazło niewykorzystane pieniądze i ogłosiło dodatkowy konkurs, ZWiK i Kłódkiewicz nie myśleli długo, lecz wrócili do zmodyfikowanego Wariantu "0" GIG-u.
                Zrobili to, co powinno być zrobione 3 lata wcześniej. Szkoda, że obecnie można było występować tylko o 30 mln. 27 mln straciliśmy bezpowrotnie. Tyle kosztowała nas bezmyślność "otoczenia" burmistrza.

                • samly Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 00:52
                  A zatem na podstawie twego długiego postu jest tak: w poprzedniej kadencji jednak zapoczątkowano wiele słusznych posunięć, które obecna władza "normalnie kontynuuje". Ale wobec tego, dlaczego w tym wątku napisałeś wczoraj, że artykuł Pszczółkowskiego "Jest obliczony na niepamięć ludzi i bezczelnie kłamie." No więc, gdzie i w czym aż tak bezczelnie kłamie?
                  Na dodatek, wyraźnie potwierdziłeś, że składając obecnie wniosek, > "ZWiK > i Kłódkiewicz nie myśleli długo, lecz wrócili do zmodyfikowanego Wariantu "0" GIG-u." - Sięgnęli, nie myśleli, bo nie musieli, bo go już mieli z kadencji poprzedniej. Brycezionie, dlaczego siejesz taki zamęt? Na przyszłość rób to lepiej.
                  • brycezion Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 01:10
                    Nie próbujcie przyklejać się do sukcesu Kłódkiewicza i Dąbrowskiego.
                    Wniosek Pro-Eko opracowany przez Was był znacznie szerszy, tyle, że okazał się bezużyteczny.
                    A kto pozwolił Wam prowadzić działania wbrew uchwale Rady z marca 2008 ?????????????
                    Samly, to powinno być napiętnowane publicznie. Uchwała Rady jest lokalnym prawem.
                    Straciliśmy 27 mln !!!!
                    • samly Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 09:21
                      Zamętu dalszy ciąg. Żadne "Was" ani "Wam". Nie odwracaj kota ogonem. W ogóle nie pracowałem i nie pracuję na terenie gminy, nie działałem przy tamtym wniosku, ani przy dzisiejszym i nie mam do czego się przyklejać. Pytam o twoje własne słowa. Co dzisiaj może dać wyciąganie szczegółów z tamtego czasu, nie wiem, ale napisałeś jak najwyraźniej, że Kłódkiewicz wrócił do "zmodyfikowanego wariantu zero GIG-u" i że ten wariant był zatwierdzony w 2008 roku. Czyli przynajmniej jeden dokument był użyteczny.
                      To była ubiegła kadencja, a jednocześnie chwaliłeś "kontynuację", odpowiedz więc w czym i gdzie artykuł kłamie?!
                      Ubiegłą kadencję też sam piętnowałeś zażarcie, tak zażarcie, że nawet dzisiejsi burmistrzowie tego nie robili w takim wymiarze. Napisać, że "straciliśmy 27 milionów" można wtedy tylko, gdyby Łomianki już miały je w skarbcu, albo wtedy, gdyby była chociaż mocna obietnica przyznania ich. A nie było, więc nie można. Nie zapędzaj się za daleko w potępianiu, bo wszyscy widzą, że zawziętość przeciwko poprzedniemu burmistrzowi rzeczywiście odbiera ci wszelki zdrowy osąd.
                      • brycezion Re: Samly 13.04.13, 10:21
                        Chyba nadal nie rozumiesz podstawowych rzeczy.
                        "Wzięli Wariant"0" " nie znaczy wcale, że wystarczyło go wziąć i złożyć.
                        Opracowanie GIG to był "Wstępny wniosek" wymagający opracowania szczegółów.
                        Oczywiście KŁódkiewicz musiał wziąć nową firmę do jego opracowania, z tym, że kosztowało to 10 razy mniej, niż Pro-Eko.
                        Na opracowanie Pro-Eko, które poszło do kosza wydano 320.000 zł !!!!!!

                        A do Pszczółkowskiego nic nie mam, natomiast będę tępił Jego "otoczenie", co już po raz ostatni opisałem w tym wątku, w odpowiedzi Przyjacielowi_siarze, a które jest winne stracie 27 mln i upływie 3 lat. Tak to jest jak za inwestycje i finanse biorą się analfabeci. Trzeba było złożyć ten wniosek na jesieni 2009 roku.
                        • samly Re: Samly 13.04.13, 12:08
                          Ty chyba wciąż nie rozumiesz bardzo prostego pytania. Mało tego, nie rozumiesz nawet swojego tekstu. Dobrze radzę, zanim zaczniesz tępić, uważnie popatrz na własny analfabetyzm.
                      • nawara102 Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 16.04.13, 22:23
                        samly napisał:

                        > Zamętu dalszy ciąg. Żadne "Was" ani "Wam". Nie odwracaj kota ogonem. W ogóle n
                        > ie pracowałem i nie pracuję na terenie gminy, nie działałem przy tamtym wniosk
                        > u, ani przy dzisiejszym i nie mam do czego się przyklejać. Pytam o twoje wła
                        > sne słowa.
                        Co dzisiaj może dać wyciąganie szczegółów z tamtego czasu, nie w
                        > iem, ale napisałeś jak najwyraźniej, że Kłódkiewicz wrócił do "zmodyfikowanego
                        > wariantu zero GIG-u" i że ten wariant był zatwierdzony w 2008 roku. Czyli przyn
                        > ajmniej jeden dokument był użyteczny.
                        > To była ubiegła kadencja, a jednocześnie chwaliłeś "kontynuację", odpowiedz
                        > więc w czym i gdzie artykuł kłamie?!

                        > Ubiegłą kadencję też sam piętnowałeś zażarcie, tak zażarcie, że nawet dzisiejsi
                        > burmistrzowie tego nie robili w takim wymiarze. Napisać, że "straciliśmy 27 mi
                        > lionów" można wtedy tylko, gdyby Łomianki już miały je w skarbcu, albo wtedy, g
                        > dyby była chociaż mocna obietnica przyznania ich. A nie było, więc nie można. N
                        > ie zapędzaj się za daleko w potępianiu, bo wszyscy widzą, że zawziętość przeci
                        > wko poprzedniemu burmistrzowi rzeczywiście odbiera ci wszelki zdrowy osąd.

                        Wiele już napisano i powiedziano na temat pozyskanych funduszy, może zorganizujmy debatę na ten temat z osobami najbardziej zangażowanymi w ten projekt i mającymi największa wiedzę na ten temat. Proponuję następujące osboby Pszczółkowski, Tarnawski, Kłódkiewicz, Lewicki, obecny prezes i szef rady nadzorczej. Byłaby to ciekawa dyskusja i wiele spraw zostałoby wyjaśnionych.
                  • 2hestia Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 08:45
                    <Brycezionie, dlaczego siejesz taki zamęt? Na przyszłość rób to lepiej.
                    Sieje bo jest przesycony nienawiścią i osobistymi urazami. Może ktoś to kupi.
                    • 90procent Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 15:07
                      No właśnie, skoro niby ,,nic się nie stało,, samly czy może Wiesiu?
                      To dlaczego aż tak cieniutko wyszło. Skoro było tak dobrze i kontynuacja i w ogóle?
                      dlaczego nie dostałeś ,lub nie dostaliście tej dotacji.
                      Bry, ma rację, niestety liczy się efektywność dalej dotacje , nie chęci.
                      Pewnie też Wieisiek chciał być posłem, z naciskiem na chciał.

                      Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
                      A nienawieść? cóż siejecie ją cały czas i jątrzycie od momentu gdy wam w wybory nie wyszło. A najlepiej to wychodzą wam referenda i zadymy.
                      • 11chwilka Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 18:20
                        Odpowiedź czytasz wybiórczo. Konkurs na który miał zostać ogłoszony za poprzedniej kadencji, został przesunięty bodajże z roku 2009 i ogłoszono go dopiero w zeszłym roku. I to aż tyle i tylko. Sam brycezion o tym pisał ostatnio.tyle.
                      • prochownia2 Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 18:24
                        Nie przeszkadzajmy pronówie w tokowaniu wszak szuka argumentów żeby przypomnieć sobie swoje obiecanki cacanki wyborcze:-)
                        • 90procent Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 13.04.13, 18:50
                          prochownia2 napisał(a):

                          > Nie przeszkadzajmy pronówie w tokowaniu wszak szuka argumentów żeby przypomnieć
                          > sobie swoje obiecanki cacanki wyborcze:-)


                          To bardzo istotny problem, pozwól jej się wypowiedzieć.
                          Nawet ,, przegrany skazaniec ,, ma zwyczajowo ostatnie słowo.
                          I w tej sprawie niech również tak zostanie.
                          Być może dojdzie do tego że przed wyborami zobaczymy ich przeprosiny i zatroskane fizys.
                          • ziomalreaktywacja Re: Odpowiedź na list Pszczółkowskiego w lom.info 15.04.13, 09:20
                            brycezion napisał:


                            > Najpierw złożył mi w marcu 2008 sam propozycję, bym zajął się przygotowaniem wn
                            > iosku o dotację, potem zastrzegł (po mojej zgodzie), że musi uzgodnić to z "oto
                            > czeniem" (radni Potrzeby Zmian, Rada Nadzorcza ZWiK) !!!, a w maju 2008 poinfor
                            > mował mnie, że "otoczenie" nie wyraziło zgody na moją osobę.

                            i to jest potwierdzenie tego, co kilka miesięcy temu Panu pisałem. Pszczółkowski nie dał Panu zarobić i Pan się obraził. Podobnie było za czasów Sokołowskiego i Belki i Pana białymi ksziegami.

                            Wracając do tematu, to trudno nie zgodzić się z odpowiedzialnością poprzedniego burmistrza za brak złożenia wniosku. Warto jednak przypomnieć że

                            1) Do złożenia wniosku potrzebne były pozwolenia na budowę a tych gmina nie miała ponieważ burmistrz Sokołowskie nie zlecił wykonania projektów.
                            2) Wniosek nie został złożony/ lub nie został rozpatrzony wyłącznie dlatego, że zabrakło pieniędzy unijnych w 2009 r.
                            3) Ten nabór został przesunięty i teraz gmina złożyła wniosek z przygotowanymi przez burmistrza Pszczółkowskiego dokumentami.

                            Oczywiście nie można deprecjonować załugo ZWIK bo nie Pana Dąbrowskiego, który nie ma bladego pojęcia o co chodzi. A patrząc na Pana Rusieckiego, który nie potrafił złożyć wniosku na boisko to trzeba się cieszyć. że Pszczółkowski zatrudnił w ZWIK fachowców, których nie udało się Dąbrowskiemu wyrzucić.
                            • brycezion Re: Ziomalreaktywacja 15.04.13, 10:22
                              Obraził się ??? Uważasz, że miałem pracować przez 2 lata za darmo ??? Co Ty pleciesz !!!!

                              1. Projekty zostały opóźnione, ponieważ wykonanie ich zostało zlecone z rocznym opóźnieniem, zamiast w i kw.2008, gdy był już ustalony zakres, dopiero w 2009, ponieważ Pro-Eko mieszało w opracowaniu GIG.
                              2. Wniosek powinien być złożony w listopadzie 2009, kiedy trwał nabór.
                              Zabrakło w 2010. Dotacje UE to nie studnia bez dna.
                              3. Nic podobnego, trzeba było wziąć firmę i wniosek opracować od nowa, tyle, że nie za 320.000 zł jak Pro-Eko.
                              4. Fachowcy ? Ten od LOT-u ? Najlepszy dowcip.
                              • ziomalreaktywacja Re: brecyzion 15.04.13, 14:17
                                Nie, oczywiście Pana rozumiem. Płacił Sokołowski to Pan robił Księgi, przestał płacić to stał się be.... jak i Pszczólowski. Ale OK, nie jest Pan altruistą, rozumiem.

                                Zgadzam się z Panem, że projekty zostały opóźnione, wynikało to chyba z braku jasnej koncepcji kto za co odpowiada i kto ma co robić. Można żałować że walka o fundusze nie została powierzona spółce, zamiast jednoosobowo zastępcy Pszczółkowskiego. Zlecenie Pro-Eco dodatkowego opracowania to też jakieś nieporozumienie było. Dziwne, że tak Pszczółkowski dał się wpuścić w kanał przez swojego zastępcę. A może celowo to było przygotowane przez …

                                Nie doszukując się jednak personalnie kto ...., to teraz widać dokładnie różnicę pomiędzy Panem Wojtkiem a Panem Bogdanem mimo, iż są blisko zaprzyjaźnieni czy tez spokrewnieni.

                                Co do środków, to chyba nie było sygnałów o braku pieniędzy z UE, co zresztą potwierdziło się i pieniądze, które zostały wówczas zablokowane dziś są uwolnione, na czym skorzysta gmina.
                                • brycezion Re:Ziomalreaktywacja 15.04.13, 14:43
                                  Wręcz przeciwnie - na początku 2010 była informacja MRR, że Fundusze Spójności SKOŃCZYŁY SIĘ !!! i nie będzie nowych konkursów wniosków.
                                  Dopiero po podliczeniu realnych wydatków ze wszystkich inwestycji, wygospodarowano jeszcze pewną pulę.
                                  Bardzo wątpię, by p.Tarnawski samodzielnie podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu robót poza zakres ustalony uchwałą Rady z marca 2008. To musiały zadziałać jakieś siły, nie wiem, może partyjne, może obawa o wyniki wyborów (???Kiełpin, Dziekanów???), w każdym razie mające decydujący wpływ na Pszczółkowskiego.
                                  Ale to historia z której obecna władza powinna wyciągnąć odpowiednie wnioski.
                                  • brycezion Re:Ziomalreaktywacja 15.04.13, 14:50
                                    Dodam tylko dla jasności - Pro-Eko musiało wykonać szczegółowe opracowanie zgodnie z wymogami Funduszu Spójności. Źle natomiast, że nie kontynuowało pracy GIG-u, a zaczęło mącić i rozważać inne alternatywy.
                                    • kasia.buczkie Re:Ziomalreaktywacja 15.04.13, 17:08
                                      Mam takie pytanko: Czy jakiekolwiek zakupione wcześniej przez gminę (za Sokoła i poprzedników) opracowanie Brycka było coś więcej warte, niż papier na którym zostało wydrukowane ? Czy te opracownaia zostały wykorzystane i czy wogóle nadawały się do wykorzystania ? Czy z tymi produktami można się gdzieś zapoznać, by ocenić wiedzę i kwalifikacje forumowego eksperta ?
                                      • 11chwilka Re:Ziomalreaktywacja 15.04.13, 18:21
                                        Pot tym jak często zmienia zdanie i przedstawia na forum przeciwstawne sobie faktu, świadczy iż ekspert z niego niewielki, można powiedzieć żadne. Brak mu jakichkolwiek dokumentów z których by wynikało owe eksperckie predyspozycje. O taki sobiepan, umiejący stosować odpowiednią samoreklamę. I dziś znów wraca na forum. Tyle że jego kondycja umysłowa wyraźnie szwankuje. Ale nadal chce byśmy go uważali za wyrocznie w sprawie wody i kanalizacji. A wszystko wskazuje iż jego osobowość ma wiele cech wspólnych z ze specem od wszelkich spraw trudnych w rodzaju Macierewicza. Zresztą i jego kompania jest taka.

                                        Pisze pięknie. Ale zapomina, iż jedną z trudności przy poprzednich wnioskach i pracach nad dokumentacja, była sprawa własności dróg. Problem ciągnący się i nierozwiązany od dziesiątek lat. Zaraz zapewne wrzaśnie, może niech więc napisze jak to jest naprawdę z przejściem gminnej rury przez prywatna posesję, choćby to nawet była droga gminna!
                                        Mądralą w ogółach i na forum łatwo być, trudniej zakasać rękawy i zrobić coś konkretnego.
                                        • tede-3 Re:Ziomalreaktywacja 16.04.13, 09:48
                                          Brycek dzisiaj krzyczy, że ma być tylko kanaliza. Dawniej, razem z Krystkiem krzyczeli , że dosyć tej grubej rury. Dosyć kanalizacji. Razem , kiedy mieli wpływ na Sokołowskiego, zrezygnowali z części kredytu na kanalizę. Podobnie jak Krystek i Rusek krzyczeli, że Pszczoła buduje wodociąg do lasu. Wtedy miał budować Auchan, dzisiaj kasę na to samo miejsce wyda gmina. Ot gospodarność.
                                          • brycezion Re:Tede-3 16.04.13, 11:15
                                            Nigdy nie byliśmy przeciwnikami kanalizacji.
                                            Sokołowski nie mógł dalej korzystać z kredytów, bo weszła w życie ustawa o 60% barierze długu publicznego.
                                            Pszczółkowski uzależniał podłączenie MARPOLu w Izabelinie, od wcześniejszego wybudowania wodociągów w Dąbrowie.
                                            Albo wszystko Ci się pokręciło w głowie, albo piszesz tylko aby pisać.
                                          • 2hestia Re:Ziomalreaktywacja 16.04.13, 11:33
                                            tede-3 napisał:

                                            > Brycek dzisiaj krzyczy, że ma być tylko kanaliza. Dawniej, razem z Krystkiem krzyczeli , że dosyć tej grubej rury.
                                            Jak to dobrze, że Ty tede-3 i inni jeszcz o tym pamiętają. Belka przegrał wybory za "grubą rurę"
                                            • brycezion Re:2hestia 16.04.13, 11:47
                                              Ani Ty ani Tede-3 nic nie pamiętają. Belka przegrał wybory, bo podpisał umowy o budowę głównych kolektorów, a zapomniał, że ludzie chcą mieć rury przy domu, w bocznych ulicach.
                                              A poza tym wydał niepotrzebnie 1,3 mln na inwestorstwo zastępcze jakby nie miał inżynierów w UM, a za rozruch oczyszczalni zapłacił GW 0,5 mln, podczas gdy gmina ponosiła koszty robocizny i mediów.
                                              Tam wyglądała ówczesna gospodarność.
                                              • 2hestia Re:2hestia 16.04.13, 13:47
                                                Niech każdy pozostanie przy swoim stanowisku.
                                                • brycezion Re:2hestia 16.04.13, 14:01
                                                  Nie chodzi o stanowisko, chodzi o dokumenty.
                                                  I Biała Księga była w odcinkach drukowana przez Sokołowskiego w GŁ.
                                                  Poszukajcie w archiwum, a jak nie znajdziecie, to mogę udostępnić oryginał do poczytania.
                                                  • j.urek Re:2hestia 16.04.13, 15:27
                                                    brycezion napisał: Biała Księga była w odcinkach drukowana przez Sokołowskiego w GŁ.
                                                    > Poszukajcie w archiwum, a jak nie znajdziecie, to mogę udostępnić oryginał do p
                                                    > oczytania.

                                                    Na pewno będą długie kolejki chętnych :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                                  • siemasz.1 Re:2hestia 16.04.13, 18:54
                                                    Gdzie można przeczytać jak tu było za Książąt Mazowieckich i czy Brycezion wtedy też?
                                                  • kowalik22 Re:2hestia 19.04.13, 03:18
                                                    j.urek napisał:

                                                    > brycezion napisał: Biała Księga była w odcinkach drukowana przez Sokołowskieg
                                                    > o w GŁ.
                                                    > > Poszukajcie w archiwum, a jak nie znajdziecie, to mogę udostępnić orygina
                                                    > ł do p
                                                    > > oczytania.
                                                    >
                                                    > Na pewno będą długie kolejki chętnych :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))

                                                    :D:D:D:D:D:D
                                                  • 90procent Re:2hestia 19.04.13, 07:33
                                                    kowalik22 napisała:

                                                    > j.urek napisał:
                                                    >
                                                    > > brycezion napisał: Biała Księga była w odcinkach drukowana przez Sokoło
                                                    > wskieg
                                                    > > o w GŁ.
                                                    > > > Poszukajcie w archiwum, a jak nie znajdziecie, to mogę udostępnić o
                                                    > rygina
                                                    > > ł do p
                                                    > > > oczytania.
                                                    > >
                                                    > > Na pewno będą długie kolejki chętnych :))))))))))))))))))))))))))))))))))
                                                    > )))
                                                    >
                                                    > :D:D:D:D:D:D

                                                    a zasadził ci kto kopa w d..?
                                                  • wichura.lomianki Re:2hestia 19.04.13, 12:34
                                                    90procent napisał(a):
                                                    >
                                                    > a zasadził ci kto kopa w d..?
                                                    de......il
                                                  • 90procent Re:2hestia 19.04.13, 18:23
                                                    wichura.lomianki napisał(a):

                                                    > 90procent napisał(a):
                                                    > >
                                                    > > a zasadził ci kto kopa w d..?
                                                    > de......il

                                                    hahaha już ci napisałem że możesz mi skoczyć . No powiedz prochownia , gdzie wichura może skoczyć panu majstrowi?
                                                    no gdzie?
                                                  • j.urek Re:2hestia 19.04.13, 16:20
                                                    90procent napisał(a): > a zasadził ci kto kopa w d..?

                                                    Ale kto komu? Brycek komuś? No to musiałby mieć zlecenie z gminy
                                                  • kasia.buczkie Re:2hestia 19.04.13, 19:13
                                                    Panie burmistrzu kochany, prosze nie dawać Bry zlecenia, we własnym interesie i w imię spokoju społecznego. Historia pokazuje że po zleceniu Bry nabiera ostrości widzenia i krytykuje zleceniodawcę. Prosze nie zlecać niczego, bo zaraz jaką Białą księgę napisze na Pana :))).
                                                  • brycezion Re:Kasia.buczkie 19.04.13, 20:45
                                                    Aleś Ty głupia. Białe Księgi dotyczą poprzednich okresów,a nie bieżącej władzy.
                                                    Doceniam jednak Twoją troskliwość o nieskalany obraz Dąbrowskiego i Jego zastępców.
                                                  • 2hestia Re:Kasia.buczkie 19.04.13, 21:44
                                                    brycezion napisał:

                                                    > Aleś Ty głupia. Białe Księgi dotyczą poprzednich okresów,a nie bieżącej władzy.
                                                    > Doceniam jednak Twoją troskliwość o nieskalany obraz Dąbrowskiego i Jego zastęp
                                                    > ców.
                                                    Widzisz kasia-buczek jestes głupia ale za to z wielkiej litery. Nie jest tak źle brycezion docenia Twoje uwagi. My też.
                                                  • kasia.buczkie Re:Tomaszu, prosze cię... 20.04.13, 18:04
                                                    Bryc : "Aleś Ty głupia. Białe Księgi dotyczą poprzednich okresów,a nie bieżącej władzy."
                                                    No o to właśnie chodzi, dadzą zlecenie, a potem ich podsumujesz. Chłopaki nie dawajcie Bryckowi żadnych zleceń, na ssaniu jest bardziej przyjazny :). Kiedy brzuch już napełniony, kąsa :).
Inne wątki na temat:
Pełna wersja