Dodaj do ulubionych

Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach

19.06.13, 19:53
Przypominam i zapraszam na jutrzejsze

"spotkanie informacyjne [GDDKiA] z udziałem władz samorządowych oraz mieszkańców gmin i dzielnic, przez które przebiegają wstępnie proponowane trasy planowanego odcinka trasy S-7"

- 20.06.2013 r. godz. 18.00 Integracyjne Centrum Sportowe w Łomiankach, ul. Staszica 2, sala widowiskowa.

"Materiały prezentowane na wskazanych wyżej spotkaniu zamieszczone zostały na stronie: www.trakt.pl"
Obserwuj wątek
        • brycezion Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 20.06.13, 13:58
          Pomysł "drogi po wale" podobno podsunął poprzedni właściciel firmy wydobywającej piasek z Wisły, licząc na duży zbyt. Był on zbieżny z interesem właścicieli gruntów przylegających do Puszczy Kampinowskiej. Natomiast ówcześni decydenci nie mieli pojęcia o poważnych inwestycjach, jak i kiedy się je planuje i przeprowadza.

Z pomysłów rozlicznych pozostały właściwie 2 : wariant II i II B.
          Niestety analiza środowiskowa została odrzucona przez drobne, formalne błędy. Różnica pomiędzy nimi to spór na Bielanach, czy prowadzić S-7 w tunelu czy mijać tereny zabudowane łukiem.
          Natomiast wariant I (czyli dawny "wariant ") od początku został odrzucony. Nie rozwiązuje bowiem żadnego z problemów komunikacyjnych W-wy, powodując "zatkanie" Wisłostrady, bądź Żoliborza. S-7 z zamysłu miała kierować ruch samochodów na zachód, a nie wprowadzać je nadal do centrum. Pozostał jako wariant, bo zgodnie z ochroną środowiska należy rozpatrzyć parę wariantów.
          Natomiast dla Łomianek - to jest nieszczęście. Dodatkowo zwiększa ruch w środku miasta z wszystkimi konsekwencjami (hałas, spaliny), a ekrany eliminują reklamy przydrożne różnych firm. Nie mówiąc o konieczności wyburzeń istniejących domów.

Mam nadzieję, że burmistrzowie dadzą odpór ewentualnym kolejnym pomysłom.
          • ulfednir Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 20.06.13, 14:56
            @kasia.buczkie
            "Ile razy stoję w korku na Kolejowej, tyle razy myślę "ciepło" o Janie i jego szefie Janie. Czy znowu Panowie wyskoczycie z jakąś inicjatywą drogi po wale ?"

Bardzo mi miło, że Pani myśli ciepło bądź "ciepło" o mnie. Znaczy to, że coś jednak działam w tej gminie :) Choć nie rozumiem okoliczności Pani myślenia o mnie, gdyż prawdę mówiąc, kiedy była poprzednia "awantura" o trasę, nie miałem z racji wieku i "znaczenia" w gminie żadnego udziału w tej sprawie. Co nie oznacza, że nie pamiętam co wtedy się wyrabiało.

Co do zaś przebiegu trasy dla mnie sprawa jest zbyt poważna, by wokół niej na nowo wybuchły kłótnie, lokalna wojenka, uszczypliwości polityczne i cały ten bałagan który mieliśmy w tamtym okresie. Dla mnie najważniejsze w chwili obecnej jest wykorzystanie szansy, by ochronić naszą Gminę od zbyt mocnego podziału i rozczłonkowania Gminy przez trasy (trasę s-7 i tzw. most legionowski). Bo przyrodę, nieważne jak puścimy trasę, i tak "naruszymy". I od czegoś się odetniemy.

Istnieją szanse, na przesunięcie mostu legionowskiego z okolic Kiełpina na granice Łomianek i Czosnowa. Według mnie jest to dobra informacja. Gdyby się udało, byłby to duży sukces dla tej części Łomianek.

Istnieje dokument firmy zewnętrznej (holenderskiej, oddział poznański), zatrudnionej przez Burmistrza Dąbrowskiego, przy niechęci Rady. Dokument ten wprost mówi że najkorzystniejsza dla gminy jest..... trasa po wale lub po granicy kampinosu, ale w głębokim wykopie/tunelu na długości Dąbrowy. Dokument ten był z resztą niedawno prezentowany.
            Mam informacje o wstępnych stanowiskach innych gmin i dzielnic zaangażowanych w tę sprawę. Znam stanowisko burmistrza Rusieckiego z początku "awantury" o trasę. Mam informacje skąd i dokąd "wiatr wieje" w Łomiankach (dosłownie i w przenośni). Wszystkie te dokumenty i informacje muszą posłużyć do wypracowania wspólnego stanowiska i Burmistrza i Rady i Mieszkańców.

Panie Brycezion, co Warszawa na ten temat myśli jest istotne, ale nie może być głównym wyznacznikiem dla nas. Dla nas wyznacznikiem jest to by pomimo trasy w Łomiankach dało się w przyszłości żyć. Dla mnie jedno jest pewne - trasa S-7 musi powstać, i nie może iść śladem Kolejowej. A którędy powinna iść - to właśnie jest kluczowe pytanie. Póki co, żadnej możliwości nie odrzucam.

W razie pytań, wątpliwości jestem do dyspozycji.
            • esscort Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 20.06.13, 15:16
              Miejmy nadzieję, że wszyscy wyciągnęli wnioski z awantury sprzed lat - zarówno mieszkańcy różnych części łomianek, jak i GDKiA. Więc są szanse na kompromis, który będzie korzystny dla nas. Kompromis nie oznacza wszystko co nam przyjdzie do głowy. Też nam powinno zależeć na tym, by S7 powstała
              Tak czy owak realizacja S7 to pewnie perspektywa minimum 10 lat, a kto wie, co będzie za 10 lat? Pewnie już teleportacja będzie dosyć powszechna.
              • drabbu Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 20.06.13, 20:50
                Projektanci przedstawili trzy warianty przebiegu trasy, a mianowicie: pierwszy, który zakłada jej przebieg "śladem" ul. Kolejowej, odpowiednio poszerzonej. Dwa drugie, które prowadzą trasę przez rezerwę na Dąbrowie i obrzeżem Puszczy Kampinoskiej. Różnią się one od siebie tylko trochę odmiennym układem węzła wlotowego na pograniczu Sadowej i Kiełpina. Z tych trzech wariantów duża część sali na czele z p. Kondratowiczem najbardziej skłonna była wybrać wariant czwarty, czyli "trasę po wale". Jako jeden z pierwszych zabrał głos pan Porowski, który obiecywał przedstawić Radzie Miejskiej projekty uchwał, lokalizujących ją właśnie w taki sposób.
                • esscort Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 20.06.13, 21:21
                  A to spoko. Pamiętam, - trasa po wale, potem połączenie z mostem Skłodowskiej na środku rzeki i takie tam inżynierskie drobiazgi. A co na to nasz młody radny-założyciel wątku?
                  Czyli na 2020 chyba sie jednak nie wyrobimy :) Mnie to obojętne, bo sobie poza korkami do Warszawy jeżdżę.
                    • ulfednir Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 21.06.13, 00:17
                      A ja jako "młody radny - założyciel wątku" chciałbym powiedzieć, że spotkanie mnie nie zaskoczyło... Nie trzeba być Einsteinem by domyślić się, jakie warianty zaprezentowała GDDKiA.

Wariant I - ślad ulicy Kolejowej, okresowo na wiadukcie, dwa węzły włączenia ruchu z Łomianek (w Kiełpinie i na Brukowej), przebudowa wiaduktu na Brukowej (3 pasy w każdym kierunku), wyburzenie co najmniej kilkunastu domów w okolicach Kolejowej, kilka kładek dla pieszych. Dla zobrazowania szerokości drogi, w skrócie jej wygląd: opaska - 3 pasy - 4m zieleni - 3 pasy - opaska. Niektóre węzły drogowe np. Sadowa o szerokości około 300-400 metrów wgłąb obecnych pól (150m-200 z każdej strony). Inny węzeł "Wóycickiego" także kilkaset metrów w głąb Lasku Młocińskiego. A eŁki mają kursować opaską pomiędzy Wóycickiego a Burakowem.

Wariant II/Wariant IIb - praktycznie żadnej różnicy na odcinku Łomiankowskim (istota różnica dopiero na Bielanach), droga w obecnej rezerwie trasy. Dwa przejścia pieszo-rowerowe na Kampinos.

Cóż, to spotkanie było czysto informacyjne. Jeśli ktoś miał jakieś postulaty, należało złożyć odpowiedni formularz. Co można powiedzieć po tym spotkaniu? Szerze - praktycznie nic. Fajnie się słuchało o tym, jak to chroniona będzie przyroda, zwierzęta małe i duże etc. etc. Ale nic konstruktywnego z tego spotkania nie wynikło.

Przynajmniej wiemy, na czym stoimy.
                        • lomek2 Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 21.06.13, 17:31
                          I w tym cała nadzieja. Bo to przegięcie pały, żeby kilkunastu tymczasowych mieszkańców terenów podkampinoskich, z których część świadomie wpierniczyła się z posesjami na teren rezerwowy, decydowała o drodze którą przemieszczają się miliony.

Mam nadzieję, że upadnie pomysł drogi w tunelu/wykopie. Bo w razie powodzi, droga która miałaby pomagać pierwsza będzie wymagała pomocy. Od tego są ekrany akustyczne, bardzo skuteczne.
                          Osobiście z tego wszystkiego najbardziej oczekuję przebudowy obecnej kolejowej, żeby nie trzeba było co 500m stać na światłach. Kolejowa bez estakad właśnie skutecznie szatkuje gmine na pół, praktycznie zupełnie oddzielając obie strony pod każdym względem. Potrzebne są estakady zapewniające swobodny przejazd pod spoem. I oczywiście kilka kładek.
            • stefanprawo Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 21.06.13, 15:23
              Trasa po wale to mrzonki...nie wiem czy wiecie,ale przeciwko takiemu przebiegowi jak pojawił się taki wariant protestowali jeszcze u wojewody Sasina mieszkańcy gminy Czosnów...Realizacja trasy po wale nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia gdyż gdzie ona ma wychodzić? Tunelem pod laskiem młocińskim? Przy brukowej? buahahahahah od lat 70 tor trasy był uzgodniony z KPN-em grunty tam należą w więkoszści do skarbu państwa...a ci co budowali się przy planowanej trasie wiedzieli że tam jest projekt trasy i robili to na własne ryzyko a ci którzy mają działki i kupowali je przy Wiśle przy rezerwacie przyrody nie mogli wiedzieć,że kiedyś komuś przyjdzie na myśl zmieniać przebieg trasy. Trasa jest potrzebna i będzie przebiegać przez Dąbrowę Leśną to jedyne szybkie wyjście w innym przypadku na trasę będziemy czaekać jeszcze 30 następnych lat ale pewnie o to niektórym w moim przekonaniu chodzi...aspekt finansowy też jest ważny wiecie ile kosztuje budowa tunelu pod laskiem młocińskim? wiecie jak wygląda droga po wale czy wał miedzeszyński gdy stan wisły jest wysoki? zamykają tę drogę a przez zmianę warunków gruntowych związanych z budową trasy przy wale zalewane są całe ulicae Wawra...ludzie przejrzyjcie na oczy...ja chcę mieć szybko trasę bo się wtych Łomiankach zakisimy...
              • drabbu Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 21.06.13, 17:41
                Uwierz mi, Stefanie, że wiemy wszystko co trzeba o trasie po wale. Przerabialiśmy to i tutaj,
                i w wielu innych miejscach przez kilka lat z rzędu. Wiemy też doskonale, że trasa S 7 jest Łomiankom potrzebna. Możesz sobie darować tę "uświadamiającą" robotę.
                • stefanprawo Re: Spotkanie w sprawie trasy S-7 w Łomiankach 21.06.13, 18:11
                  Uwierz drabbie,że może i ty wiesz ale inni nadal forsują ten według mnie nietrafiony pomysł...Trasy po wale nie będzie... a w moim przekonaniu próby blokowania budowy trasy np poprzez zaskarżenie decyzji środowiskowej nie służą stojącym codziennie w korkach mieszkańcom Łomianek...więc po co debatować nad czymś czego i tak nie będzie? Trzeba zwierać szyki i dążyć do jak najszybszego wybudowania tej ważnej dla Łomianek obwodnicy
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka