Dodaj do ulubionych

konsultacje – manipulacje - Dąbrowskiego

02.07.13, 21:52
W dniu 10 kwietnia na stronie urzędu pojawiła się informacja o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie budowy szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej.

bip.lomianki.pl/index.php?dc=8917&m=4&sc=115
Zgodnie z zarządzeniem konsultacje miały odbyć się w dniach 23-24 kwietnia do godziny 16.00. Jako formę konsultacji przyjęto spotkanie mieszkańców Łomianek w siedzibie firmy POLSUND w dniu 23 kwietnia godzina 18.00.

Spotkanie odbyło, się jednak przebiegło ono niezgodnie z oczekiwaniami Burmistrza a odpowiedzialny za przeprowadzenie konsultacji Pana Rusieckiego zataił liczbę głosów oraz wyniki głosowania.

Widząc swoje niepowodzenie oraz to, że w czasie spotkania mieszkańcy Łomianek wskazali, iż to obje szkoły powinny być budowane, Pan Dąbrowski wraz ze swoim zastępcą postanowili sprzeciwić się z decyzji mieszkańców.

W tym celu w dniu 25 kwietnia ( czyli po zakończeniu konsultacji) Pan Dąbrowski wydał kolejne zarządzenia, które to zmieniało termin zakończonych już konsultacji.

bip.lomianki.pl/index.php?dc=9031&m=4&sc=115
Zgodnie z nową decyzją, ogłoszoną w dniu 26 kwietnia ( dwa dni po zakończeniu konsultacji) przedłużono termin konsultacji do dnia 9 maja br.

Powstaje zatem pytanie, czy w świetle obowiązujących przepisów można zmienić coś co już nie obowiązuje, czy prawo może działać wstecz, czy konsultacjami można dowolnie manipulować nie przestrzegając terminu 14 dniowego zapisanego w Uchwale Rady Miasta.

bip.lomianki.pl/index.php?dc=971&m=4&sc=114
Otóż okazuje się, że nasza władza może swobodnie nami manipulować, a my nieświadomi tego, że możemy być oszukiwani nie jesteśmy w stanie zauważyć, iż:,

wszędzie zapisano, że konsultacje dotyczą tylko szkoły w Dąbrowie Leśnej a przecież Burmistrz pytał mieszkańców Łomianek, którą szkołą budować jako pierwszą: w Sadowej czy tą w Dąbrowie. Nieprzypadkowo również wybrano miejsce konsultacji w Dąbrowie zamiast w miejsce neutralne, czyli w ICDS.

Pan Dąbrowski ukrył, że szkoła w Sadowej ma być tylko modernizowana – czyli dostosowana do potrzeb kształcenia dzieci, a szkoła w Dąbrowie budowana od nowa, z boiskiem dla dzieci umieszczonym na dachu budynku.

Ja czuję się oszukany, i zastanawiam się, czy w czasie od 24 kwietnia do 9 maja dodatkowe głosy zostały dodrukowane, dopisane, czy też ktoś chodził od znajomych do znajomych i nakłaniał ich na wypełnienie wniosku, bo o przedłużonych konsultacjach dowiedziałem się długo po ich zakończeniu.

Myślę również, że w ten sposób nasza władza konfliktuje mieszkańców różnych osiedli, zamiast łączyć i integrować doprowadza do podziałów. To też w moim przekonaniu wykładnie tego, kto jest odpowiedzialny za awantury na sesjach rady.
Obserwuj wątek
    • esscort Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 02.07.13, 22:01
      W Łomiankach lubimy obiekty sportowe umieszczać wysoko. Jest basen na I piętrze, może być boisko na dachu :))))
    • okleoik Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 02.07.13, 23:06
      ziomalreaktywacja napisał:
      > Powstaje zatem pytanie, czy w świetle obowiązujących przepisów można zmienić
      > coś co już nie obowiązuje, czy prawo może działać wstecz, czy konsultacjami mo
      > żna dowolnie manipulować
      nie przestrzegając terminu 14 dniowego zapisanego
      > w Uchwale Rady Miasta.

Panie Arku, ja mam tylko jedno pytanie gdzie jest napisane o terminie 14 dniowym bo ile się orientuję, to burmistrz ogłasza konsultacje na co najmniej 14 dni przed ich rozpoczęciem, co się stało a przedłużyć zawsze może, o ile wnoszą mieszkańcy.

Więc proszę nie manipulować informacją jak pana mama.
      • ziomalreaktywacja Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 02.07.13, 23:22
        okleoik! pisz Jacku jeżeli już, i proszę moją rodzinę zostawić w spokoju.
        Niestety nie potrafisz rozmawiać merytorycznie, być może dlatego, że nie masz wiedzy o Łomiankach a być może jesteś tak mało inteligentny, że jedyne co potrafisz to przypisywanie każdego do rady.

Źle że mamy niekompetentnego burmistrza, a jeszcze gorzej, jeżeli nie potrafi on czytać ze zrozumieniem.

Uchwała nr XXIX/192/2005 w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych w Mieście i Gminie Łomianki

§ 1 pkt 5
        "Ogłoszenie w sprawie konsultacji z mieszkańcami powinno być wywieszone na
        14 dni przed ich terminem na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy
        Łomianki oraz rozpowszechnione na terenie Gminy w sposób zwyczajowo
        przyjęty"
        • okleoik Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 07:54
          Arku więc przestań manipulować jak mamusia. Było ogłoszenie o konsultacjach? Było!
          Mieszkańcy w większości chcą szkołę na Dąbrowie, a burmistrz wykonuje wolę mieszkańców, wbrew pewnej grupce interesów która wyczuła na gminie kolejny interesik.
          • neptun666 Piotrek przestań manipulować 03.07.13, 09:54
            okleoik napisała:

> Arku więc przestań manipulować jak mamusia. Było ogłoszenie o konsultacjach? By
            > ło!
            > Mieszkańcy w większości chcą szkołę na Dąbrowie, a burmistrz wykonuje wolę mies
            > zkańców, wbrew pewnej grupce interesów która wyczuła na gminie kolejny interesi
            > k.

Piotrek.......
            Weż ty się w końcu za robotę bo mieszkańcy nie mają nadal informacji na temat odbioru śmieci.
            Byłem wczoraj na placu gdzie mieszkańcy mają wywozić trawę i co i dupa, wszystko w budowie a na plac bez problemu można będzie wjeżdzać wózkiem dziecinnym bo na samochód z przyczepą nie ma miejsca.
            Spodziewaj się że już niedługo wory z trawą wylądują pod urzędem.
          • tede-3 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 18:42
            P. Rusiecki/okleoik -Jeżeli dobrze słyszałem na sesji, to Pan jest mistrzem manipulacji. I ja się z tym zgadzam. Zauważyłem też, że własne niegodziwości i różne interesiki , przerzucacie na innych.
            Jakie interesiki mają mieszkańcy, którzy uważają, że rozbudowa szkoły w Sadowej jest konieczna. Czy zapewnienie dzieciom godziwych warunków nauczania , to interesik na gminie Pana zdaniem? Wstyd.
            • ziomalreaktywacja Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 20:19
              okleoik, możesz pisać Arku byle nikt mnie nie mylił z obecną władzą, bo ja jestem uczciwym człowiekiem. I może powinienem Ci odpisać w podobny sposób o Twojej rodzinie, ale nie będę się zniżała do Twojego poziomu.

Wracając do tematu, szkoda, że zamiast ustosunkować się do przedstawionych przez mnie argumentów, Ty w typowy makiawelistyczny sposób brniesz w kłamstwo, które z Panem Dąbrowskim stworzyliście.

Zdaje sobie sprawę, że to co napisałem ( a dokładnie nie ja, tylko mieszkańcy Sadowej, ja tylko przytoczyłem pismo którego kopie otrzymałem a które zostało złożone w Urzędzie ) jest zbyt zawiłe abyś mógł rzeczowo ustosunkować się do mojego wpisu. Postaram jednak wytłumaczyć Ci pisząc bardzo wolno.

Pierwsza manipulacja - dotyczy ogłoszenia, pytania, oraz miejsca konsultacji:

cyt "Czy jesteś za budową szkoły podstawowej w Dąbrowie Leśnej w pierwszej kolejności ?"

Tak postawione pytanie oraz treść ogłoszenia celowo pomija istotę sprawy ( szkoła w Sadowej dostosowana do nauczania dzieci a szkoła w Dąbrowie budowana od nowa z boiskiem na dachu) mogło sugerować, iż w przedmiocie konsultacji wybór jest za określoną szkołą lub za czymś ... np budową centrum handlowego na osiedlu prochownia. Dalej wybór miejsca ( firma POLSUND w Dąbrowie ) celowo uprzywilejowując jedną tylko stronę.

Druga manipulacja - przedłużenie czasu trwania konsultacji oraz zatajenia informacji o zmianie terminu.

W ogłoszeniu czas, w którym mieszkańcy mogą się wypowiadać został dokładnie określony (23-24 kwietnia do godziny 16.00). Niestety pan Dąbrowski nie zauważył, że skoro termin upłyną, to konsultacje zostały zakończone. W swojej ... wydał kolejne zarządzenie ( 25 kwietnia ) przedłużające termin który zakończył się dzień wcześniej Tak więc co do przedmiotu należy uznać, iż nie można dokonać zmiany czegoś, czego co z mocy prawa nie było.

Trzecia manipulacja - zatajenie wyników głosowania, oraz dat ich wpływu do urzędu.

zgodnie z prawem konsultacje odbyły się w dniu 23 kwietnia ( zarządzenie wskazywało, że wszelkie opinie w sprawie mgły być zgłaszane na spotkaniu lub pisemnie do dnia 23 kwietnia). Niestety, mimo pytań zainteresowanych stron, do dnia dzisiejszego nie zostały przekazane informacje o wynikach głosowania w 23 kwietnia oraz jaka część i w jaki sposób zostały "doniesione" dodatkowe głosy w sprawie.

Podsumowując, specjalnie dla Ciebie okleoik

- przynosisz do domu ciastko,
              - zjadasz je całe,
              - żona pyta się czy się z nią podzielisz,
              - ty odpowiadasz że zostawiłeś jej połowę ciastka
              - gdy żona spostrzega, że nic nie dostała ty nadal jej wmawiasz, że przecież pół jej zostawiłeś.

I tak działa Twoja przewrotność ...
              • okleoik Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 20:37
                Arku
                Ja naprawdę rozumiem twój żal. Mama radna, syn pracował w inwestycjach, choć wykształcenie było politologiczne. Tak mogło być tylko za Wiesława. Teraz sprawa wygląda inaczej, stanowiska obsadza się w konkursach, wygrywają najlepsi, kompetentni z odpowiednim wykształceniem. To dlatego gmina wychodzi z marazmu, uzyskuje dotacje unijne na niespotykaną skalę, przeprowadza się szereg konsultacji z mieszkańcami. A że tobie nie podoba się ich wynik? Trudno, nie zawsze musi być tak jakbyś chciał. Poza tym się zastanawiam skąd u ciebie tyle nienawiści agresji, zakłamania. Ale nie martw się, są wakacje pojedź na urlop odpocznij, nie musisz martwić się o Łomianki są naprawdę w dobrych rękach i rozwijają się z niespotykaną szybkością, bez zadłużania gminy obligacjami za 20 mln zł, kredytami na autobusy, czy pokrywaniem strat w spółkach. Nikt niczym manipulować nie musiał, bo po co? Obejrzyj sobie prezentację może zrozumiesz choć odrobinę z tego co się dzieje w Łomiankach.
                www.lomianki.pl/lomianki2/media/2013/08/3578_Prezentacja_szkoly.pdf
                a póki co nie denerwuj się dalej, mama też nie radzi sobie w swojej działalności, ostatnio dala wielką plamę w komisji rew.
                • ziomalreaktywacja Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 21:27
                  Wiesz, Ty jednak masz problemy natury psychicznej. Masz napadowe obsesje, że ktoś jest tą lub inną osobą. Teraz wiem z kim mnie mylisz, jednak Twoje prywatne problemy z tymi ludźmi mnie nie interesują.

Myślałem że będziesz w stanie odnieść się do sprawy, o której napisałem, ale Twój poziom merytorycznej dyskusji sprowadza się do powtarzania tych samych pustych frazesów.

Wątek jest w temacie zmanipulowanych przez burmistrza konsultacji, natomiast na temat inwestycji i zarządzania gminą temat do którego Cię zapraszam i o którym bardzo chętnie z Tobą porozmawiam .

forum.gazeta.pl/forum/w,229,144781410,,Dabrowski_burmistrz_zmarnowanych_szans.html?v=2
                  Tylko loguj się już jako papirus będzie nam łatwiej rozmawiać

---
                  Pan Tomasz Dąbrowski - burmistrz który dzieli mieszkańców
                • drabbu Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 21:39
                  Okleoik, przypominasz żywo niektóre portale internetowe, to znaczy takie, na których nim się człowiek doszuka rzeczowej informacji, to przedtem musi przejść półgodzinny blok reklamowy. A kiedy blok reklamowy minie, okazuje się, że informacja nie była do rzeczy.
                  Widać, że wyczerpują Ci się repertuar i pomysły. Myślę z troską, że powinnaś sama pomyśleć o prędkim urlopie, najlepiej daleko od Łomianek, po to, żeby zredukować swój stres. No chyba, że obowiązki służbowe w urzędzie Ci nie pozwalają i burmistrz Tomasz się nie zgodzi. A może
                  znajdzie zastępcę? Więc pomyśl nad tym, bo dalsze sączenie propagandy... - widzisz, jakoś tak się składa, że bardzo dużo osób wśród mieszkańców nie widzi tych "dobrych rąk", nie widzi "niespotykanego rozwoju". Widzi nieobecność burmistrzów na istotnych komisjach, skandaliczne zwolnienia pracowników, wielkie miesięczne podwyżki dla Ciebie, ciągłe wołanie burmistrza o więcej pieniędzy i o podwyżki dla niego. Trochę refleksji na urlopie jednak Ci proponuję.
                • neptun666 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 03.07.13, 22:06
                  Piotrek, już się nie pogrążaj więcej o jakich konkursach piszesz?
                  czy o tych w których członkiem komisji jest osoba podległa Twojej żonie w firmie Sephora?
                  ciekawe za ile? nie wstyd Ci że taki menadżer jak Ty i potrzebuje pomocy z zewnątrz
                  i że to Twoja żona decyduje kto ma być zwolniony z pracy.
                  Piotrusiu już niedługo mieszkańcy Ci podziękują chyba że wcześniej podziękuje Ci Tomaszek jak to zrobił z Bogdanem, nawet nie stać Was było aby powiedzieć mu to w oczy, mali ludzie jesteście.
                  • ziomalreaktywacja Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 08.07.13, 20:33
                    W nawiązaniu do prezentacji, co prawda nie ma ona związku z manipulowaniem konsultacjami ale:

Bardzo się cieszę, że po trzech latach burmistrz Piotr Rusiecki raczył dokonać analizy struktury demograficznej Łomianek pod kątem rejonizacji szkół w Łomiankach. Jak widać z prezentacji szkołą w Sadowej zajmuje ważne miejsce na mapie Łomianek, i wraz z szkoła w Dziekanowie Leśnym będzie zabezpieczała potrzeby edukacyjne znacznej części najmłodszych mieszkańców Łomianek.

Otóż dziś istniej konieczność małym nakładem dostosowania szkoły w Sadowej do normalnych warunków uczenia dzieci. W szkole tej oprócz dzieci szkolnych będzie można tworzyć oddziały przedszkolne. Taka modułowa szkoła wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem w dobie niżu demograficznego.

Bardzo żałuję, że burmistrz ds. społecznych Pan Piotr Rusiecki raczy niedostrzegań społecznych potrzeb rozwoju edukacji w Łomiankach.

- Szkoła w Sadowej, modernizacja już dziś za 1,5 mln
                    - Szkoła w Dąbrowie, jutro jak zdobędziemy 20 mln zł z UE ( do dziś nawet wniosku nikt nie przygotował)
                    • bezradniak Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 11.07.13, 19:08
                      No i mamy znów konsultacje manipulacje ciąg dalszy. Tym razem chodzi o przedłużenie (jak zwykle z partyzanta) konsultacji na temat studium. A mianowicie na BIP pojawiło się zarządzenie Burmistrza z 5 VII o przedłużeniu konsultacji które miał zakończyć się dziś, czyli 14 VII: bip.lomianki.pl/index.php?dc=9287&m=4&sc=115

Tylko:
                      - dlaczego zostało to opublikowane na BIP 14 VII czyli po 10 dniach od podpisania? (zresztą dokładnie ostatniego dnia konsultacji)
                      - i czy wogóle to jest legalne?

Bo:
                      "Ogłoszenie w sprawie konsultacji z mieszkańcami powinno być wywieszane na
                      14 dni przed ich terminem
                      na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta i Gminy
                      Łomianki oraz rozpowszechnione na terenie Gminy w sposób zwyczajowo
                      przyjęty."

A nie było. Zarządzenie pierwotne było, ale to jest NOWE zarządzenie (o nowym numerze) i to zarządzenie nie było opublikowane wcześniej ani na BIP ani w prasie. Wniosek: Burmistrz złamał być może prawo.

Więc ja się pytam czy w związku z tym takie konsultacje nie są przypadkiem bezprawne?

Czy było zarządzenie Burmistrza o kolejnym numerze? Było.
                      Czy to zarządzenie opublikowane na 14 dni przed rozpoczęciem? NIE!!

Więc podobnie jak w przypadku przedłużonych konsultacji na temat szkoły być może jednak CAŁE KONSULTACJE są bezprawne?

Ciekawe co zrobi teraz Burmistrz?
                      • nasze.lomianki Re: konsultacje – u Pszcółkowskiego ich nie było 11.07.13, 19:40
                        Teraz przynajmniej ktoś się konsultuje. Przypomnę: w poprzedniej kadencji rządził udzielny i despotyczny władca ,,wszech łomianek, burmistrz wszech dziejów,,
                        Wiesław Pszczółkowski, który nie miał w zwyczaju pytać się mieszkańców o cokolwiek.
                        Przypomnę: burmistrz który tak ukochał swój stolec, że nie mógł pogodzić się z przegraną. Jak mógł podważał pozycję swego następcy : a to odwołania, a to nawoływania do referendum, a to mętne wywody dotyczące przeszłości Dąbrowskiego.
                        Miłość do władzy i stołka była tak wielka, że nie pozwalano zdejmować bilbordu z Brukowej przez dobry kwartał.
                        Wstyd ,żenada i dwa metry mułu.

A teraz gloryfikuje się tę ,,niedoścignioną w psuciu,, postać. Po prostu żenua.
                        • red68 Re: konsultacje – u Pszcółkowskiego ich ni 23.07.13, 10:41
                          Czytam to forum a ostatnio przeczytałem wpis na

www.lomianki.info/moje_lomianki.php?nr=58

i jestem przerażony, jak daleko można się posunąć łamiąc demokratyczne zasady. Jeżeli teraz, przy tak prozaicznej sprawie mam wątpliwości co do uczciwości rządzących to jaką mam gwarancje ich uczciwości w wydawaniu środków publicznych czy podejmowaniu bezstronnych decyzji. Żadnej !!! a wręcz przeciwnie, moje zaufanie do Urzędu obecnie jest na poziomie -1.
                          • ziomalreaktywacja Re: konsultacje – u Pszcółkowskiego ich ni 29.07.13, 21:21
                            Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Łomiankach nr XXIX/192/2005 w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych w Mieście i Gminie Łomianki

bip.lomianki.pl/index.php?dc=971&m=4&sc=114
                            zostały ściśle określone zasady przeprowadzania konsultacji społecznych w tym termin rozpoczęcia i zakończenia konsultacji. Dodatkowo burmistrz został zobowiązany do zachowania 14 dniowego terminu ogłoszenia o konsultacjach z zastrzeżeniem, iż termin ich rozpoczęcia może nastąpić po upływie terminu ogłaszania.

Jednocześnie Rada miejska w Łomiankach nie dała burmistrzowi upoważnienia do dokonywania zmian w treści oraz terminie ogłoszonych konsultacji. Wynika to wprost z zapisu uchwały która jednoznacznie określiła co może organ wykonawczy.

Niestety Pan Dąbrowski kolejny raz stawia się ponad prawem zmieniając termin konsultacji i nie dochowując czternastodniowego okresu ogłoszenia. Kolejny raz manipuluje wyborem mieszkańców - znając wyniki głosowania przesuwa jego termin nie informując w sposób pokreślony prawem wszystkich mieszkańców.

bip.lomianki.pl/index.php?dc=9287&m=4&sc=115

Panie burmistrzu Dąbrowski, prawo jest takie samo dla wszystkich, prawo jest po to aby go przestrzegać, a Pan nie jest nikim więcej niż każdy mieszkaniec Łomianek, od Urząd oczekuje przestrzegania przepisów.
                            • prochownia2 Re: konsultacje – u Pszcółkowskiego ich ni 29.07.13, 21:29
                              Znów brunatne bezradniactwo nażarte dietami i szczawiem zaczyna koncert wycia z nienawiści, że odcięto ich od żłoba. Ile można?
                              • ziomalreaktywacja Re: konsultacje –manipulacje 29.07.13, 21:44
                                Ja nawet lubię twoje wpisy. One wyraźnie pokazują styl obecnej władzy, merytorykę wypowiedzi, oraz podejście do mieszkańców, którzy mają prawo do wytykania błędów każdej władzy.

Jesteś ustami burmistrza Dąbrowskiego i dobrze, że wszyscy mogą poznać prawdę o osobie która jest gospodarzem naszej gminy.
                            • 90procent Re: ziomeal poje.....bie 29.07.13, 22:20
                              znaczy że to kosmici bali udział w konsultacjach. Znaczy wasza prawda jest mojsza od rzeczywistości.
                              Znaczy podziękujemy wam przy urnach za referendum, za konsultacje
                              • ziomalreaktywacja Re: ziomeal poje.....bie 02.08.13, 21:50

90procent napisał(a)
                                > Re: ziomeal poje.....bie

Piotrze są granice dyskusji które przekraczasz. Ja mam szacunek dla Ciebie, szanuje Twoją odmienność ale to co na mnie kolejny raz piszesz wykracza po za ogólnoprzyjęte zasady dyskusji nawet na anonimowym forum.

Już nawet nie pisze że zastępca burmistrza nie powinien się tak odnosić do mieszkańca Łomianek. Dlatego proszę Cię - chociaż udawaj tak jak pod nickiem okleoik
                                • neptun6666 Re: ziomeal poje.....bie 02.08.13, 23:15
                                  ależ my też szanujemy twoją odmienność, odmieńcu.
                                  • red68 Re: ziomeal poje.....bie 03.07.14, 09:20
                                    Tak dla przypomnienia jak burmistrz stosuje prawo. Ten wątek pokazuje również jak zdemoralizowani są Ci ludzie, jak daleko posuwają się dla utrzymania korzyści i nadmiernego wykorzystywania posiadanej władzy.
    • markusj77 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 04.07.14, 00:23
      A dlaczego piszemy o szkole w sadowej, a zapominamy o szkole w Dziekanowie Nowym - chyba było pokazane w jakiś badaniach, że ta szkoła jest ważniejsza dla gminy łomianki.
      Gdzie jest randa z Dziekanowa Nowego? Czy coś robi w tej sprawie czy ulega kolegom z Sadowej?

Może zamiast budować drogą szkołę w Dąbrowie, rozbudować najpierw Dziekanowską oraz Sadową za dużo mniejsze pieniądze?
      • sindaco2006 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 04.07.14, 09:35
        markusj77 napisał:

> A dlaczego piszemy o szkole w sadowej, a zapominamy o szkole w Dziekanowie Nowy
        > m - chyba było pokazane w jakiś badaniach, że ta szkoła jest ważniejsza dla gmi
        > ny łomianki.
        > Gdzie jest randa z Dziekanowa Nowego? Czy coś robi w tej sprawie czy ulega kole
        > gom z Sadowej?
        >
        > Może zamiast budować drogą szkołę w Dąbrowie, rozbudować najpierw Dziekanowską
        > oraz Sadową za dużo mniejsze pieniądze?

Absolutnie się z Panem zgadzam. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rozbudowywać szkołę w Dziekanowie Polskim. Radni zabezpieczyli na realizację tego zadania środki w budżecie gminy. Również środki na rozbudowę szkoły w Sadowej są przez radnych zabezpieczone. Błędem jest natomiast przeciwstawianie sobie obu tych szkół. Można realizować obie te inwestycje jednocześnie. Stan zaawansowania prac nad opracowaniem dokumentacji (Sadowa posiada, Dziekanów Nowy winien mieć opracowywany) w naturalny sposób powoduje rozłożenie obciążenia finansowego w czasie.
        • burakzlomianek Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 04.07.14, 09:38
          Janek rozda każde pieniądze, czy ma to sens czy nie:-)
          • markusj77 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 04.07.14, 09:53
            No tak, ale to ma chyba sens akurat. Rozsądna rozbudowa obu tych szkół odciąży także łomianki i zapewni jako taki standard we wszystkich szkołach w gminie.

Rejony wtedy można trochę pozmieniać, żeby odciążyć SP1 i za chwilę zacząć budowę nowej szkoły, która potrwa długo i będzie droga. Ale faktycznie dla mnie rejon dąbrowy też jest troche dyskusyjny. Ludzi przybywa i będzie przybywać w innym regionie dalej od Dąbrowy.

W zasadzie dla dużej części ludzi, którzy się wkrótce wprowadzą, odległość do Dziekanowa i Dąbrowy będzie podobna. To dlaczego nie rozbudować czegoś co istnieje i dobrze działa i ma już dobre wyniki (powyżej średniej warszawskiej).
            • garswatak1 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 04.07.14, 13:20
              Z punktu widzenia potrzeb i ekonomicznego rozsądna jest rozbudowa Szkoły w Sadowej i Szkoły w Dziekanowie Polskim. Następnie budowa nowej Szkoły na Dąbrowie ale na innej działce, żeby nie budować boiska na dachu. Taka kolejność ma sens dla mieszkańców ale burmistrz woli przeciwstawiać jednych mieszkańców przeciwko drugim - zresztą w każdej sprawie.
              • markusj77 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 07.07.14, 10:07
                To ma naprawdę sens. Akurat tej decyzji o budowie szkoly w Dabrowe na tak malej dzialce i z boiskiem na dachu kompletnie nie rozumiem. To nie ma sensu :(
          • 4kierowca_bombowca Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 04.07.14, 11:28
            burakzlomianek napisał(a):

> Janek rozda każde pieniądze, czy ma to sens czy nie:-)

Pomyliłeś osoby. Zdaje się że to leningradkowboj rozpierniczy wszystko na dechy,3 inscenizację, i królową fejsbuka oraz jej stowarzyszenie wyborcze/czyt komitet wyborczy/
            Realnie plany to może i są ale wszystkie pieniądze wywalacie w Piaaar.
            Ch..D..kamieni kupa.
            Realnie oświata leży na ,,dechach,, .
            • ziomalreaktywacja Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 05.07.14, 22:51
              W moim poście chciałem zwrócić uwagę na nieprawidłowe moim zdaniem działania Pana Dąbrowskiego. Do dziś sprawa ta nie została wyjaśniona przez urząd.

Pan burmistrz Dąbrowski nie odpowiedział dlaczego, po zakończeniu konsultacji następnego dnia wydał decyzję o ich przedłużeniu. Do dziś nie mamy informacji jak zostali powiadomieni mieszkańcy o nowym terminie konsultacji i skąd wzięły się nowe"głosy" w sprawie budowy Szkoły w Dąbrowie.
              • jo-kamba Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 31.08.14, 21:54
                dużo tych informacji...
                • red68 Re: konsultacje – manipulacje - Dąbrowskieg 26.10.14, 12:11
                  Myślę, że ta sprawa jest jeszcze ważna pokazywania jej na forum, bo jak się jej przyjrzeć to pokazuje się obraz patologicznych zachowań obecnych burmistrzów

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka