ogolor4
06.10.14, 09:12
Po restrukturyzacji KMŁ (naszej gminnej spółki komunikacyjnej) i wyprowadzeniu jej na zysk(w obecnej kadencji), powstały nowe linie autobusowe w Dąbrowie. Od 2012 roku nocny N56 i od roku jeździ ŁZ (Dąbrowa - Metro Młociny) oraz od września Łomianki przejęły 701 co przekłada się na jeszcze lepszy wynik finansowy i lepsze wykorzystanie taboru. Obecnie KMŁ zakupujący kolejne nowe autobusy Solaris planuje dalszą ekspansję na północy Warszawy.
Jak potwierdza wicedyrektor ZTM Andrzej Frankow prowadzone są rozmowy z aby nasza KMŁ przejęła kolejną linię Warszawską tym razem 110. Wpłynie to nie tylko na jeszcze lepszy wynik finansowy KMŁ, ale wpływa na dalszą integrację komunikacyjną z Warszawą.
"Osobną taryfę zintegrowaną z warszawską wprowadziły Łomianki. To miasto ma dodatkowo własne autobusy, które kursują po trasach w obrębie stolicy (m.in. linia 701). Są pomalowane na żółto-czerwono. To barwy, których wymaga ZTM. Jego wicedyrektor Andrzej Franków ma nadzieję, że Komunikacja Miejska Łomianki przejmie następne linie na północy Warszawy (np. 110 do Wólki Węglowej). Odzyskane stamtąd autobusy będzie można przenieść na najbardziej zatłoczone trasy w mieście."
warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,16755712,Warszawska_Karta_Miejska_pozwoli_jezdzic_nawet_do.html#LokWawTxt
Obecne władze obiecały poprawienie rentowności w spółkach i nowoczesne zarządzenie i to realizują - wbrew malkontentom. I jak tu nie głosować na Dąbrowskiego, skoro tyle dobrego się dzieje w Łomiankach:)