Dodaj do ulubionych

Nowy skład Rady Miasta

23.10.18, 09:57

www.portalsamorzadowy.pl/wybory-2018/miasto/lomianki,627.html
Obserwuj wątek
   • drabbu Re: Nowy skład Rady Miasta 23.10.18, 12:09
    A nie przyszło Ci na myśl, że przecież są to zupełnie inni ludzie, niż w dotychczasowej Radzie? Dotychczas, owszem, większość proburmistrzowska wiedziała przede wszystkim tyle, że ma biernie i bezkrytycznie słuchać Rusieckiego i Krysteckiego. Nie mieli własnego zdania, a skutki dały się nieraz zauważyć. Właśnie dlatego tak wyraźnie przegrali. W nowym składzie Rady widzę osoby samodzielne, wcale nieskłonne do ulegania takim wpływom i zdolne zająć własne stanowisko. Nie obawiałbym się żadnej "władzy absolutnej" gdy wygra p. Żebrowska-Piotrak.
     • mamdomek Re: Nowy skład Rady Miasta 25.10.18, 01:42
      Na inne towarzystwo nie masz co liczyć. Ilość ludzi w tej gminie dla których pensje samorządowe są atrakcyjne i jednocześnie są w stanie uczestniczyć w wyborach, jest bardzo mała.
      Jak się widzi Sokołowskiego z Grądzkim i Pszczółkowskim na jednej liście, to zaczyna mdlić. I jeszcze Kołakowska do kompletu. Ale takie jest tu życie :/
      W każdym razie obecny burmistrz jest tragiczny. Figurant. 90% aktywności urzędu to Rusiecki. Dąbrowski to patriotyczne modły i inscenizacje bitwy.
   • esscort Re: Nowy skład Rady Miasta 23.10.18, 15:01
    Z wyników wynika, że:
    Mieszkańcy 9
    Dąbrowski 6

    Chyba, że masz informację o jakimś transferze od Dąbrowskiego do Mieszkańców.

    A tak nawiasem mówiąc najłatwiej miała ta dwójka z PiS-u, bo nic nie musieli robić i za samą nazwę partii weszli. Gdyby tam ktoś na jedynkę zapisał Koziołka Matołka, to też pewnie by przeszedł.
   • nasza.gmina.lomianki Re: Nowy skład Rady Miasta 26.10.18, 15:16
    esscort napisał:

    > Będą zmiany w składzie rady. Zależne od tego, kto zostanie burmistrzem i czy kt
    > oś z osób wybranych na radnych nie zostanie wiceburmistrzem

    Jedno jest pewne wybory wygrał Salwowski, może żądać wysoko i to niezależnie kto wygra drugą turę.

    Ja w obu przypadkach zażądałbym stanowiska wiceburmistrza i kluczowe komisje.

    Dodatkowo w przypadku wygranej Pani kandydatki zminimalizowanie wpływu Przczółkowskich niech sobie pełnią zaszczytną rolę radnych.

    W przypadku wygranej kandydata usunięcie w cień obecnego wiceburmistrza bo Krysteckiego już niema a i moje Pisiory mogą tu zagrać wysoko.

    Oj będzie ciekawie!!!!!!!
    • drabbu Re: Nowy skład Rady Miasta 26.10.18, 16:29
     nasza.gmina.lomianki napisał:
     Dodatkowo w przypadku wygranej Pani kandydatki zminimalizowanie wpływu Przcz
     > ółkowskich niech sobie pełnią zaszczytną rolę radnych.

     Na początek, to znaczy zanim przejdziesz do analizy układu sił w nowej Radzie, radziłbym Ci ograniczyć wpływ błędów ortograficznych: Pszczółkowskich, nie Przczółkowskich. Liczba mnoga jest niepotrzebna, bo p. Maria została radną pojedynczo. Ale uzyskała największą liczbę głosów spośród wszystkich.
     "Twoje Pisiory" obsadziły tylko 2 mandaty. Naprawdę nie daje im to rozgrywającej pozycji.
     Ale zgadzam się z Tobą: na pewno będzie ciekawie.
     • nasza.gmina.lomianki Re: Nowy skład Rady Miasta 26.10.18, 19:29
      Nie mam nic do Państwa Pszczółkowskich ale wyobrażam sobie taką oto sytuację: Pani Maria dostała największą liczbę głosów więc zostaje przewodniczącą Rady Miejskiej, trzęsie Radą, Pan Pszczółkowski rezygnuje z Radnego powiatowego i zostaje wiceburmistrzem i mamy powtórkę z historii tylko trochę inne role ale wtedy hipotetyczna Pani Burmistrz jest w potrzasku, zależna, wszystko rozgrywa małżeństwo, chyba przyznasz że nawet dla waszych wyborców było by to co najmniej dziwne, a chyba każdy łomiankowski laik wie kto trzyma cugle w tym komitecie.

      Natomiast bez dwóch mandatów PiS nie ma większości, a to nie są jakieś kukły wice bura oczywiście wiesz o jakiej konfiguracji piszę.
      • drabbu Re: Nowy skład Rady Miasta 26.10.18, 20:34
       Proponuję, żeby z formułowaniem hipotez poczekać do II tury wyborów, chociaż oczywiście już teraz jest ciekawe "kto" i "co". "Hipotetycznej" Pani Burmistrz szczerze życzę sukcesu. Wcale nie jest wykluczone - to oczywiście też nic innego jak tylko hipoteza - że będzie ona miała swego kandydata na wiceburmistrza. I drobna uwaga: przewodniczącego radni wybierają spośród siebie, nie muszą przy tym kierować się liczbą głosów w wyborach. Może pojawić się więcej kandydatów do przewodnictwa w nowej Radzie. Ale okażmy nieco cierpliwości :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka