Dodaj do ulubionych

Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak

28.10.18, 08:41
Wiemy że urodziła się w Sokołowie Podlaskim, całe życie w zasadzie w Warszawie, od dewięciu lat w łomiankach, dwie niezłe fury. Jest radną jednej kadencji, rada rodziców w jedynce. Chce bus-pas i mówi że można lepiej rządzić. I tylko tyle, może ktoś coś więcej, np. doświadczenie jako samorządowiec?, dokonania?, wolny zawód jak to rozumieć?,rodzina, wierząca praktykujący czy nie?, skąpo tych informacji- może ktoś coś więcej napisze, przedstawi?
Obserwuj wątek
  • 2lanser Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 15:24
   Ci wiedzieliśmy osiem lat temu o Kandydacie TD przepraszam T.H,D by nie pomylić z Jubilerem? Wiedzieliśmy że jest przyzwoity, i tylko tyle.Zatem Pani Małgorzata jest przyzwoitym człowiekiem to powinno Ci wystarczyć by się nie zawieść. Na pewno nie potrzebuje zastępcy w formule obecnej)))))))))))))))))))
   • pissol Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 16:06
    Jest przyzwoitym człowiekiem i co dalej............?..mało
   • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 21:29
    Wiedzieliśmy, że jest przyzwoity??? Takie rzeczy się ewentualnie wie, jak się człowieka bardzo dobrze osobiście prywatnie zna.
    O ile pamiętam, jedyne co wiedzieliśmy, to że padł skład materiałów budowlanych w którym był dyrektorem i w związku z tym energicznie rozglądał się za nową posadą (nie mylić z pracą). Żeby było z czego żyć.
  • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 16:50
   Wolny zawód - to oznacza że żyje z własnej pracy a nie z etatu za pieniądze podatników. To dobrze.
   Czy wierząca i praktykująca, to guzik kogo obchodzi. Choć osobiście mam nadzieję, że nie, bo to by rokowało większą niż średnia bystrość umysłu.
   Zmiany to nie jest coś, co jest konieczne. Ale w takiej atmosferze jaka jest u nas, zmiana jest bardzo wskazana. Łomianki dojrzały do zmiany władzy. Niestety, ale to jest zasługa tego, jak władza działa. Czyli sama jest sobie winna. Skutki uboczne - ktoś musi zyskać, ktoś stracić. Trudno, takie jest życie.
   • pissol Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 17:07
    Wierząca praktykująca, to guzik kogo obchodzi - mylisz się chrześcijanin nie będzie głosował na ateistkę czy innowircę
    • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 21:23
     Nawet dla normalnego chrześcijanina lepiej gdy burmistrz trzyma od tych spraw dystans, w ramach swojego urzędu, niż by miał być urzędowo religijnym jak obecny. Państwo mamy świeckie, póki co, i urzędnicy w pracy mają być świeccy. A im bardziej, jak co celnie ujęła Senyszyn, "katoprawica" świruje, tym bardziej odwrotny dostaje skutek. Pomijając już wszelkie pedofilskie afery okołokościelne, które wreszcie wychodzą na światło dzienne.
     W ogóle zabawne jest skupianie się pisu przy kościele, w ramach obrony moralności, obyczajowości i tożsamości narodowej, skoro ze statystyk wynika, że 30% ksieży to geje itp. Praktycznie co trzeci! Też mi, fundament obyczajowy...
    • anonymous6 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 23:14
     "chrześcijanin" tzn kto? ten który ma na samochodzie rybkę i "pamiętamy" ? :-D:-D:-D
    • nasza.gmina.lomianki Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 13:25
     pissol napisał(a):

     > Wierząca praktykująca, to guzik kogo obchodzi - mylisz się chrześcijanin nie b
     > ędzie głosował na ateistkę czy innowircę

     Katolicy mogą głosować tylko i wyłącznie na takie osoby, listy i programy wyborcze, które nie sprzeciwiają się katolickiej nauce i moralności. Katolicy nie mogą oddawać swoich głosów na kandydatów takich list, których programy albo metody rządzenia są wrogie zdrowemu rozsądkowi, dobru narodu i państwa, moralności chrześcijańskiej i światopoglądowi katolickiemu. Katolicy głosując muszą być pewni, że zachowana będzie wolność religijna, że nauczyciele, młodzież i dzieci nie będą szykanowane za swoje przekonania religijne, a wszyscy inni będą traktowani po ludzku, że szanowana będzie wolność osobista, a urząd kontroli prasy nie będzie ograniczał praw autorskich, że telewizja nie będzie nadawać programów niemoralnych i gorszących. Katolicy oraz wszyscy, którzy wierzą w Boga, nie powinni się dać niczym zastraszyć i powinni zdać sobie sprawę ze swojej siły duchowej.
     • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 15:08
      Widzisz kolego, oczekiwanie normalności, tolerancji, wolności religijnej i osobistej to nie jest coś do czego katolicy mają monopol. Tego chce wszyscy normalni ludzie. Także ci którzy za katolików sami się nie uważają.
      Nie wiem jak to co piszesz ma się do wyborów samorządowych, ale u nas w gminie jest raczej PRZYMUS religijny (presja) w szkołach i podczas WSZELKICH uroczystości państwowych, które mają religijny odcień. Co jest chore w świeckim państwie.
      Tak więc, zgadzając się z Tobą, na Tomasza Dąbrowskiego głosować zdecydowanie nie należy...
  • drabbu Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 17:29
   W kontekście wyborów nie mam żadnej potrzeby ani by dowiadywać się o stosunkach rodzinnych p. Żebrowskiej-Piotrak, ani o jej stosunku do wiary i praktyk religijnych. To nie jest jakikolwiek wyznacznik. To są sprawy prywatne. Ani też o tym, czy jej fury są niezłe, albo jaki mają przebieg. To sprawa warsztatu samochodowego.
   Przypomnę, że przy pierwszych swoich wyborach pan burmistrz Tomasz Dąbrowski bardzo wyraźnie powoływał się na osobę swojej matki, znanej i zasłużonej u nas lekarki. Zaraz po objęciu funkcji podkreślał swoje związki z Kościołem, wystawiając w Urzędzie Gminy księgę podziękowań za beatyfikację Jana Pawła II. Zapewne, ani w jednym ani w drugim nie było nic złego, ale czy przełożyło się to na jakość rządzenia? Wszystkie zadania, jakie burmistrzowi wyznacza ustawa, są ściśle świeckie, nie pytają burmistrzów o wiarę. Także chrześcijanin powinien to wiedzieć i z tym się liczyć.
   • eryart2229 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 20:45
    Czyli wiemy prawie nic. Argument, że o TD wiedzieliśmy wówczas niewiele więcej jest mocno średniej jakości, ponieważ mnie obchodzi dziś i obecne potrzeby, także te informacyjne.
    Prawda, może i sprawa przekonanń religijnych nieiwle wnosi do oceny wyborczej, a potem jakości rządzenia. Jednak na kwestie obyczajowe wpływa to w dużym stopniu, a to już ma przełożenie na życie mieszkańców Łomianek. Myślę, że jakąś wskazówką byłaby w działalności w Radzie Rodziców - decyzje, wypowiedzi, np. sotunek do gender..., stosunek do dyrekcji. To są wyznaczniki. Ktoś mógłby coś w tej sprawie napisać, bo ponoć jest o czym?
    • kiix Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 22:18
     Z kolei nie wszyscy wiedzą, że burmistrz T.Dąbrowski oszukał wyborców za co został ukarany w trybie wyborczym, łamiąc prawo wyroku nie wykonał. forum.gazeta.pl/forum/w,229,167037986,167037986,Burmistrz_Dabrowski_dla_Lomianek_Dolnych_i_Chopina.html
   • pissol Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 13:32
    drabbu napisał:

    > W kontekście wyborów nie mam żadnej potrzeby ani by dowiadywać się o st
    > osunkach rodzinnych p. Żebrowskiej-Piotrak, ani o jej stosunku do wiary i prakt
    > yk religijnych. To nie jest jakikolwiek wyznacznik. To są sprawy prywatne. Ani
    > też o tym, czy jej fury są niezłe, albo jaki mają przebieg. To sprawa warsztatu
    > samochodowego.
    > Przypomnę, że przy pierwszych swoich wyborach pan burmistrz Tomasz Dąbrowski b
    > ardzo wyraźnie powoływał się na osobę swojej matki, znanej i zasłużonej u nas l
    > ekarki. Zaraz po objęciu funkcji podkreślał swoje związki z Kościołem, wystawia
    > jąc w Urzędzie Gminy księgę podziękowań za beatyfikację Jana Pawła II. Zapewne,
    > ani w jednym ani w drugim nie było nic złego, ale czy przełożyło się to na ja
    > kość rządzenia? Wszystkie zadania, jakie burmistrzowi wyznacza ustawa, są ściśl
    > e świeckie, nie pytają burmistrzów o wiarę. Także chrześcijanin powinien to wie
    > dzieć i z tym się liczyć.

    Nie obchodzi mnie Jej życie rodzinne ani tym bardziej fury poprostu szukając cokolwiek o tej kadydatce nic innego nie znalazłem, zero.
    • jwc3 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 17:03
     Rozumiem, że to obywatel nazywający siebie pissol to obywatel związany z partią rządzącą. Podobno ludzie związani z PiS nie kłamią. Naczelnik namawia was od wczoraj do miłowania bliźniego i kończenia waśni z opozycją. Oczywiście są wyjątki od reguły. Kłamać może np. premier, wicepremierzy, ministrowie, wiceministrowie, burmistrz Łomianek Tomasz Henryk Dąbrowski no i oczywiście obywatel pissol. Okazuje się, że tworząc post przekopał prawdopodobnie całe archiwum IPN i nie znalazł tam materiałów kompromitujących kandydatkę na Burmistrza Łomianek. Odpowiadając drabbu ubolewa, że efekt jego pracy to równe zero. Pissol, dam ci dobrą radę. Zajmij się sobą i swoimi problemami. Wyjaśnij dodatkowo mieszkańcom Łomianek, dlaczego Tomasz Henryk Dąbrowski, w kampanii do Rady Powiatu Warszawskiego Zachodniego, udostępnił swoje zdjęcie innemu kandydatowi Tomaszowi Dąbrowskiemu? Kandydatka na burmistrza Łomianek nie ma nic do ukrycia. Dokładnie przedstawiła się w czasie debaty z kandydatami w ICDS. Twojego idola, ani ciebie nie było tam, a teraz prawie płacz. Głowa do góry. Prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze (no chyba, że jesteś kobietą).
  • lilka2011 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 22:15
   Może o p. Małgorzacie Żebrowskiej wiemy niewiele, ale wystarczająco wiele wiemy po 8 latach o obecnym burmistrzu. Wielu to wystarczy.
  • anonymous6 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 28.10.18, 23:11
   "...dwie niezłe fury..." co pisowsko katolicka zazdrość zżera, że ona ma 2 fury a ty jeździsz 20 letnim rzęchem? A jakiem to ma znaczenie czy wierząca czy nie? Ona startuje do urzędu a nie do kościoła.
   • 4kierowca_bombowca Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 08:22
    Po kilku latach rządów w Łomiankach każdy członek rodziny powinien mieć własną furę by wydostać się z Łcmianek i nie spóźnić do szkoły i pracy. o Czy wiedzą Ci którzy stoją dzięki zaniechaniom w korku na Pułkowej.Przyszły Burmistrz ma być merytoryczny i powinien mieć współpracowników na POZIOMIE, nie takich którzy potrafią robić tylko po złości i jeżeli się nie podoba proponować wyprowadzkę co jak pamiętamy miało miejsce.Ja życzę sobie jako wyborca transparentności działania i podejmowania decyzji kluczowych w oparciu o rzetelne konsultacje społeczne.
   • nasza.gmina.lomianki Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 13:35
    anonymous6 napisał:

    > "...dwie niezłe fury..." co pisowsko katolicka zazdrość zżera, że ona ma 2 fury
    > a ty jeździsz 20 letnim rzęchem? A jakiem to ma znaczenie czy wierząca czy nie
    > ? Ona startuje do urzędu a nie do kościoła.

    Katolicy mogą głosować tylko i wyłącznie na takie osoby, listy i programy wyborcze, które nie sprzeciwiają się katolickiej nauce i moralności. Katolicy nie mogą oddawać swoich głosów na kandydatów takich list, których programy albo metody rządzenia są wrogie zdrowemu rozsądkowi, dobru narodu i państwa, moralności chrześcijańskiej i światopoglądowi katolickiemu. Katolicy głosując muszą być pewni, że zachowana będzie wolność religijna, że nauczyciele, młodzież i dzieci nie będą szykanowane za swoje przekonania religijne, a wszyscy inni będą traktowani po ludzku, że szanowana będzie wolność osobista, a urząd kontroli prasy nie będzie ograniczał praw autorskich, że telewizja nie będzie nadawać programów niemoralnych i gorszących. Katolicy oraz wszyscy, którzy wierzą w Boga, nie powinni się dać niczym zastraszyć i powinni zdać sobie sprawę ze swojej siły duchowej.
    • 2lanser Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 14:48
     Janusz masz poważne braki, nie tylko w uzębieniu lecz i w doktrynie i nauce Kościoła Katolickiego. Katolik zarazem Chrześcijanin( nie wiem czy wiesz jaka jest różnica) powinien odróżniać ziarno od plewy, dobro od zła. Na lekcję o obowiązkach Katolika i Chrześcijanina odsyłam do Proboszcza gdyż jak część wyznawców KK jesteś tylko i wyłącznie ,,obrzędowcem,,. Nie interesuje Cię nauka Kościoła tylko obrazy i obrazki.Zapewne nawet nie wiesz czym jest ,,Trójca Przenajświętsza,,. Ot jesteś takim człowiekiem że wierzy w obrazy i to co widzi. Czasem większym Chrześcijaninem jest ten kto łamie przykazanie od tego który nie rozumie jego sensu? Łapiesz? Trochę filozofii i się gubisz, niestety
     • nasza.gmina.lomianki Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 29.10.18, 15:00
      Co do uzębienia to się mylisz mam całkiem całkiem jak na wiek, natomiast chrześcijaninem tak jestem marnym ale mogę Cię zapewnić że będę wszystko do końca życia robił, czynił aby być przynajmniej trochę lepszym.
      • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 00:05
       No to wielka praca przed tobą :)
      • zdzislawsztorm Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 20:00
       Taki ładny biblijny cytat: " a czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz?"
  • asturia Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 11:25
   Wiemy o kilku zdarzeniach, które przybliżają nam jej poglądy. Z drugiej strony są obietnice, a to tylko słowa, które nie mogą konkurować z faktami. A fakty są następujące :
   1, p.MŻP mówi , że jest przeciwna budowie bloków, ale faktem jest że,na posiedzeniu Rady Miejskiej głosuje za blokami na Baczyńskiego, obok Carrefoura ( video dostępne na YouTube).
   2. p.MŻP mówi , że jest za budową obwodnicy Łomianek S7 przy puszczy, ale faktem jest, że w swoim komitecie skupia osoby, które w 2011 skutecznie zablokowały jej budowę S7 i przeznaczone na nią pieniądze przepadły ( do sprawdzenia m.in.p. Berger, Gawda).
   3. mówi, że jest przeciwna budowie 500 mieszkań przy ul. Chopina, ale faktem jest , że w swojej kampanii wyborczej korzysta z telebimu ( wiszącego na POLMO) należącego do dewelopera, który chce budować mieszkania na Chopina. Scan własności telebimu jest na stronie Łomianki Pozytywnie ( a przy okazji fakt - gdyby powstało to osiedle to w Dąbrowie, która jest położona wyżej wystąpią braki wody. Istniejąca infrastruktura nie podoła takiej inwestycji - info do sprawdzenia w Zakładzie kanalizacji i Wodociągów w Łomiankach).
   4. mówi, że jest za rozwojem i inwestycjami, ale faktem jest , że skupia wokół siebie osoby które temu przeczą. W jej komitecie jest cała rodzina Pszczółkowskich ( mama, tata ex- burmistrz Łomianek i córka). Pamiętamy rządy burmistrza Pszczółkowskiego - marazm i kompletny brak inwestycji - do sprawdzenia w internecie.
   • jwc3 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 12:21
    asturia, jest takie chińskie przysłowie: "trzy razy pomyśl, raz zrób". Poglądy, które prezentujesz w tym poście nie są niestety twoje. No chyba, że ukrywasz się tylko pod asturią. Dokładnie to samo wszem i wobec głosi bowiem Joanna Roszkowska. Pisanie głupot weszło wam już w krew. Jeżeli nie wiecie co pisać, to najmijcie dobrą agencję PR, a nie partaczy. Kilka dni temu z ust burmistrza Dąbrowskiego usłyszałem, że to on jest przeciwko budowie bloków w Łomiankach, ale wcześniej przeforsował zmiany w MPZP pod dyktando developerów. Za zmianami planów głosowała wówczas cała koalicja. Kilka dni temu z ust Malgorzaty Żebrowskiej - Piotrak usłyszałem, że jest za jak najszybszą budową S7. Burmistrz Dąbrowski przez 8 lat "walki" (na czele z "generałem" Joanną Roszkowską) niczego nie osiągnął. Szczególnie intensywne działania prowadziliście przed kolejnymi wyborami. Czyżby porażki w strategii działania burmistrza Dąbrowskiego były najważniejszym celem?
    W temacie braku wody odsyłam do chińskiego przysłowia. Nie chcę prowadzić polemiki z technicznymi laikami.
    Z rodziny Pszczółkowskich w komitecie działa jedynie mama. Rozumiem, że nieprawdziwe informacje podajesz tylko po to, aby jątrzyć. Oszukańcowi Tomaszowi Henrykowi Dąbrowskiemu już nic nie pomoże. Rozpadła się oddana mu grupa towarzyska. Został tylko wierny Piotr Rusiecki, który ma obiecany ewentualny stołek wiceburmistrza w kolejnej kadencji. Na koniec proponuję ci zajrzeć na stronę www.lomianki.pl i obejrzeć zdjęcia z wczorajszego spotkania burmistrza z mieszkańcami Dąbrowy Leśnej. Grobowe miny uczestników dobitnie świadczą, że to już koniec wspaniałej kariery samorządowej.
    • asturia Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 19:10
     wszystkie FAKTY które opisałam są prawdziwe, zresztą każdy może je sprawdzić. Jest wideo z posiedzenia rady, są nazwiska członków komitetu, jest pismo mówiące kto jest właścicielem telebimu. To nie są głupoty . Być może dla Ciebie, ale dla wielu wyborców to są sprawy bardzo ważne. Pani MŻP niczym się nie wykazała przez 5 lat pracy w Radzie Miejskiej. Jedyne co pamiętam to jej głosowanie za budową bloków na Baczyńskiego. TO JEST FAKT A Z FAKTAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE. Żadnej jej inicjatywy nie przypominam sobie - jeśli wiesz to proszę powiedz, bo póki co p. MŻP nie chwali się żadnymi dokonaniami. Bo same słowa i obiecanki typu 15 min. do W-wy są bez wartości. ( ha, ha - hasło wyborcze " w 15 min. do Warszawy" zaczerpnięte z folderów deweloperskich). Liczą się fakty, które mówią o człowieku. PIS też mamił ludzi obiecankami. Widzę w komitecie p.MZP klikę Pszczółkowskich co sugeruje powtórkę z rozrywki, czyli powrót do beznadziei rządów Pszczółkowskiego. ( przypominam sobie że w 2008 r. Pszczółkowski zlikwidował żłobek w Dziekanowie Leśnym - takie były jego inwestycje). Kolejna klika to mieszkańcy Dąbrowy, którzy w 2011 r zablokowali S7. Teraz gdy wydano nową decyzję, klika ta zebrała się wokół p. MŻP. Nigdy w Łomiankach nie było tylu inwestycji co teraz. Dąbrowski broni się pracą, a p. MŻP to tylko słowa, słowa... Być może p. MŻP jest bardziej elokwentna, ale tu chodzi nie o elokwencję a zarządzanie gminą w interesie większości mieszkańców. a nie kilku grup wzajemnej adoracji. Członkowie komitetu p.MŻP z Dąbrowy bardzo się uaktywnili gdy została wydana nowa decyzja środowiskowa dla S7 przy puszczy. Na jej przyspieszenie miały wpływ demonstracje na Kolejowej zorganizowane przez Łomianki Razem. Było to nie w smak kolegom p. MŻP z Dąbrowy - na forach publicznych pisali, że takie demonstracje ośmieszają Łomianki ( p. Etienne - można odszukać - na szczęście w internecie nic nie ginie). Osoby typu p. Berger, Gawda, Krogulec będące w otoczeniu p.MŻP są kompletnie skompromitowane blokadą S7 w 2011 roku. Wtedy trasa była w planach rządowych i pieniądze na nią przepadły. Czy myślisz, ze ludzie którzy wtedy wydali ciężkie pieniądze na adwokatów będą teraz wraz z p. MZP dążyć do wybudowania obwodnicy S7 ? Przy wyborze trzeba kierować się logiką a nie słowami kandydata. A czy wg Ciebie jest logiczne, że deweloper użycza swego telebimu p. MZP po to żeby ona wygrała i potem zablokowała jego inwestycję. Przyznaj, że nie ma w tym sensu.
     • zdzislawsztorm Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 23:19
      Pan Dąbrowski powiedział publicznie, że odszkodowanie za zmianę MPZP dla terenu obejmującego działki pod zabudowę wielorodzinną wyniesie 1 może 2 miliony. Tylko nie wspomniał czy w sumie od wszystkich obiektów czy może za jedną działkę lub za jeden obiekt posiadający pozwolenie na budowę? Nie wspomniał też czy to wartość przed podważeniem pozwolenia na budowę czy po. Nawet jak by było 2 miliony za działkę i udało by mu się podważyć prawomocne pozwolenie, to żeby przeszła tak absurdalnie niska cena, w MPZP musieliby zaplanować las albo teren skażony arsenem po garbarni.
      Więcej faktów? Może porozmawiasz z majstrami, którzy rekultywowali skażony teren wokół Fabrycznego?
   • num.ero Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 12:37
    Asturia vel. Panie Rusiecki :))) jak ktoś długo siedzi na forum i oglądał sesje Rady Miasta to szybko rozpozna Pana styl dyskusji :))
    Ad. 1 Na Baczyńskiego bloki są o kilkudziesięciu lat i nikomu tam nie przeszkadzają. Za blokowanie tej inwestycji przez obecne władze Łomianek zapłaciliście kilkaset tyś kary. Można sprawdzić.
    Ad.2 Osoby,które Pan wymienia nie blokowały inwestycji jako takiej, ale chciały by była jak najmniej uciążliwa, poprzez tunele bądź ekrany.
    Ad.3 Skoro budowa 500 mieszkań na Chopina wykończy infrastrukturę wod kan to strasznie marnie żeście ją zaprojektowali i po co obiecujecie mieszkańcom Łomianek Dolnych wodę i kanalizację w 2011 roku. To ten sam rejon co i Chopina.
    Ad.4 Marazm i kompletny brak inwestycji za Pszczółkowskiego ? Ale żeś mie Pan rozbawił.
    Przebudowa Warszawskiej, rozbudowa Domu Kultury, kompletna rozbudowa ośrodka zdrowia. To jest to, co tak naprędce pamiętam, ale na pewno było jeszcze więcej inwestycji.
    Pszczółkowski był 4 lata , Wy jesteście 8 lat. Z samego tego faktu można zbudować więcej.
    • piotruspan36 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 20:33
     Dopisuję naprędce mieszkania komunale wybudowane przez p. Pszczółkowskiego.
     O ile dobrze pamiętam p. Rusiecki ściągał telewizję i wraz z Krysteckim pokrzykiwał że brakuje mieszkań a Pszczółkowski nic nie robi ...
     Ile Pan Rusiecki wybudował przez 8 lat mieszkań komunalnych ?
     Ach zapomniałem wybudował park mgieł !!! Może 4 listopada zniknie w mgle. Czego Jemu i sobie życzę.
    • jwc3 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 30.10.18, 20:50
     Asturia (osoba pisząca pod dyktando Piotra Rusieckiego, albo rzeczywiście on sam) reaguje coraz bardziej nerwowo na wpisy zarówno na tym forum, jak również na FB. Oczywiście tylko ona wszystko pamięta w szczegółach, wszystko można sprawdzić i jak rozumiem wszystko jest udokumentowane (jakoś tych rewelacji nie można sprawdzić). Takie tłumaczenie zupełnie mnie nie przekonuje. Jeżeli ktoś jest kłamcą i oszustem skazanym prawomocnym wyrokiem, to dalej będzie kłamał, nawet w błahej sprawie. Np. asturia podaje, że Małgorzata Żebrowska - Piotrak pracowała przez 5 lat w Radzie Miejskiej, a w rzeczywistości były to tylko 4 lata. Aby ostudzić twoją rozgrzaną głowę, proponuję abyś zapoznała się z oświadczeniem Pana Patryka Gorgola, zamieszczonym na FB. Na wszystkie wasze kłamstwa ma dokumenty, a w tekście zamieszcza ich skany. Tekst jest dość długi, więc nie będę go tutaj wklejał. Okazuje się, że prawda jest zupełnie inna.
     Na koniec załączę krótszy tekst z FB, z dnia 26 października, godz. 17:13:
     Oświadczenie KWW Mieszkańcy Łomianek

     W trosce o to, by fałszywe informacje nie wprowadzały naszych wyborców w błąd, przekazujemy następujące oświadczenie.

     1. Jesteśmy zwolennikami budowy trasy S7 w procedowanym aktualnie wariancie. Nie będziemy szczędzili wysiłku, by zapewnić mieszkańcom Dąbrowy maksymalnej ochrony przed oddziaływaniem tej inwestycji.

     2. Jesteśmy przeciwnikami zabudowywania Łomianek blokami. Ubolewamy, że Burmistrz Dąbrowski nie uwzględnił naszych uwag i doprowadził do wpisania ich w jeden z planów miejscowych.

     3. Nieprawdziwe są informacje, że planujemy, aby zastępcą burmistrza został Wiesław Pszczółkowski. Panu Pszczółkowskiemu życzymy powodzenia w Radzie Powiatu, a z Panią Maria Pszczółkowską (najlepszy wynik w Łomiankach, gratulujemy!) będziemy współpracować jako z Radną Miejską.

     4. Nasz komitet nie ma powiązań z żadnym z deweloperów, czego nie można powiedzieć o naszej konkurencji. Z telebimu korzystamy na zasadach komercyjnych, płacąc za jego wykorzystanie podobnie jak inne komitety wyborcze.

     Przekaz chyba jasny. Wszyscy, którzy przeczytają oba teksty powiedzą: oszustom już dziękujemy !!! Głosujemy na nowego burmistrza Małgorzatę Żebrowską - Piotrak !!!
     • asturia Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 17:43
      Słowa przeciwko faktom. Obiecanki p. Małgorzaty Żebrowskiej -Piotrak przypominają mi obiecanki " dobrej zmiany", która okazała się " dojną zmianą.". Dlaczego w odpowiedzi na podane FAKTY odpowiadacie tym co p. MŻP mówiła. To są tylko słowa.FAKTEM jest, że osoby z komitetu p. Żebrowskiej - Piotrak intensywnie walczyły aby TRASA S7 NIE POWSTAŁA i w 2011 ją zablokowały. Jeśli pan nie wierzy to proszę zapytać p. Bergera, pana Krogucla lub pana Gawdę. Jeśli pan nadal nie wierzy to chętnie wyślę scan wyroku sądowego wydanego w 2011 r. na wniosek p. Bergera i p. Krogulca.
      • drabbu Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 19:37
       Ale co ma z tego wynikać? Bo chyba tylko i wyłącznie tyle, że niewątpliwy błąd sprzed ośmiu lat, popełniony przez p. Bergera (skoro już operujemy nazwiskami), wlecze się za nim i jest mu wypominany przez cały ten okres przy każdej nadarzającej się okazji. Berger nie działał wtedy sam, na Dąbrowie ukształtowała się bardzo silna opozycja przeciwko budowie trasy S7 w "wariancie kampinoskim", ukazywały się liczne ulotki "Nie damy rozjechać Łomianek" (dementowane przez GDDKiA), działało bardzo krzykliwe Stowarzyszenie Ochrony Przed Powodzią i Zagrożeniami Komunikacyjnymi (dla ochrony przed powodzią nie zrobiło nic).

       W sprawę uchylenia decyzji środowiskowej dla tego wariantu zaangażowani byli wpływowi prawnicy. Podstawą dla uchylenia decyzji były zawarte w niej błędy, takie jak złe rozpoznanie środowiska nat., wykazanie szkód dla ptactwa, stworzenie barier ekologicznych przez brak przejść dla zwierząt, konflikty z siedliskami Natura 2000. Inaczej mówiąc, by zablokować trasę zostało wykorzystane każdy opuszczone ptasie gniazdo. Ale gdyby nie rzeczywiste błędy w decyzji środowiskowej, akcja Bergera i jego "współdziałaczy" nie miałaby szans powodzenia.

       Ale co z tego wynika dla teraźniejszości? Tyle, że poszukuje się bardzo usilnie każdego pretekstu - bodaj nawet sprzed lat - by utrącić konkurencyjną kandydatkę, choć jej komitet wyraził jasno swoje stanowisko w sprawie S7 (cyt . powyżej przez Jwc). Już nawet powstrzymam się od pytania, co ekipa pod wodzą wiceburmistrza podjęła na rzecz tej trasy, bo wszyscy wiedzą, że NIC. Mam tylko nadzieję, że tak samo długo (jak za Bergerem) będzie się za panem burmistrzem wlókł jego własny "błąd" (nazwijmy to wyrozumiale) z podstawionym zdjęciem.
       • jwc3 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 20:12
        Asturia oczekuje, że ktoś ją poprze w dziwnych wywodach, ale jakoś nikt się specjalnie nie kwapi. Nie ma argumentów, więc dorzuca coraz to nowe wątki. Szkoda, że nie założyła nowego wątku o opóźnieniach w budowie trasy S7 na tym forum, tylko podpięła się pod wątek pissola. Przypomnę asturii, że S7 miała być gotowa na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Niedawno jechałem do Olsztyna własnie tą trasą. Kilka kilometrów za Mławą wjeżdża się dopiero na drogę klasy "S". Jestem pełen podziwu dla członków komitetu Mieszkańcy Łomianek, że mają w swoim gronie ludzi z tak potężnymi wpływami. Potrafili zablokować budowę trasy jakieś 130 km od Warszawy. Wkrótce wybieram się do Gdańska, więc mogę zrobić kilka zdjęć. Mam nadzieję, że marazm trwa nadal. Asturia i Stowarzyszenie Łomianki Razem nie mają jak widać żadnej siły przebicia we władzach jedynie słusznej partii, trzymającej władzę. Trzy lata minęły, a efekt zero. GDDKiA nie chce budować. Może w budżecie brak środków?
        • drabbu Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 21:04
         Myślę, że żadne dziwne wywody już nie pomogą w głosach dla obecnych włodarzy, ale byłoby coś innego. Oto gdyby Panowie Burmistrzowie (oczywiście przy poparciu Przewodniczącego K.) zwrócili się do prezydenta Trumpa, by Fort Trump powstał właśnie w Łomiankach, na polu bitwy pod Łomiankami. Miejsce mamy gotowe, i co więcej, ma tradycje militarne. I oczywiście, gdyby administracja amerykańska zobowiązała się wziąć na siebie jego utrzymanie, bez obciążenia budżetu Łomianek. Gdyby to się powiodło, Amerykanie musieliby wybudować drogi dojazdowe, odpowiednie dla sił zbrojnych, a więc wytrzymałe.
         A Asturii na otarcie łez możemy dedykować starą piosenkę: www.youtube.com/watch?v=Mab2u_A_x7Y :)
        • asturia Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 22:50
         Kwiecień 2018 nowa decyzja środowiskowa. A koledzy z komitetu p. Żebrowskiej - Piotrak już się mobilizują, aby znowu utrącić budowę S7.
         • drabbu Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 23:20
          asturia napisał(a): >koledzy z komitetu p. Żebrowskiej - Piotrak już się mobilizują, aby znowu utrącić budowę S7.

          Asturio, czy przypadkiem nie wróciłaś właśnie z Halloween? W każdym razie ściągnij już tę dynię z głowy. Bo co post to kolejna blaga.
       • asturia Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 31.10.18, 22:47
        Kwiecień 2018 została wydana nowa decyzja środowiskowa.
   • zdzislawsztorm Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 01.11.18, 00:00
    1. Skoro Pan Tomasz był przeciwny budowie bloków, to czemu nie pochylił się nad wnioskami mieszkańców o zmianę przeznaczenia terenu z zabudowy wielorodzinnej na jednorodzinną? Dlaczego nagle zmienia obszary wokół z zabudowy jednorodzinnej na tereny pod zabudowę szeregową? A potem kręci sobie żenujący filmik w gospodarstwie Ignuta, którego rodzina włada tymi terenami? Jest ich 5-tka, każde ma rodzinę i znajomych, sporo głosów.
    2. Pan Tomasz skupia w swoim komitecie osoby, które:
    - będąc w komisji planowania przestrzennego zaplanowały sobie drogę do działek rodziny w Łomiankach Dolnych
    - były związane z aparatem bezpieczeństwa PRL, z PZPR, były towarzyszami
    - naciskają na budowę małej obwodnicy Łomianek, bo posiadają działki w Pieńkowie. Czy to prawda, że siostra Pana Pawła Słupskiego-Kartaczowskiego zupełnie sama i bez pomocy brata zbudowała bliźniak? Pieńków, Rolnicza między 11A, a 11B www.morizon.pl/oferta/sprzedaz-dom-nowodworski-czosnow-180m2-mzn2031921539
    Kłamstwo ma krótkie nogi.
    3. Asturia, pojedź sobie na róg Wiślanej i Długiej. Pojedź sobie na Akacjową bliżej Brukowej. Pojedź sobie na koniec Jeziornej, tam prawie pod wałem jest taka nowa uliczka. I popatrz sobie co tam stanęło i ilu ludzi tam mieszka. A potem wytłumacz mi jak to jest że jednych się głaszcze i włazi w pupala, a drugim robi po złości mimo tego, że przy temacie ktoś dreptał 15 lat i każdej ekipie był znany. To jest taka sama historia jak z Ronsonem. Temat ciągnął się od 30 lat. Może jakaś ukryta zmienna? Smarowidło? Zakład ma jakieś wyliczenie popierające tą tezę? Czy wyssał sobie to z palca?
    W temacie telebimu - skoro tak bronisz Pana Tomasza, to może wytłumaczysz dlaczego Marian Galig 8 lat temu postawił wielki, obrzydliwy, drewniany bilbord z oświetleniem obok Tiramisu? Przecież musiał się wykosztować na to, bo solidnie było to szkaradztwo zrobione. Dodatkowo jest deweloperem. Czy to możliwe, że zrobił to dla jakiejś korzyści? Może miał na Dziekanowie jakieś działki do odrolnienia? Swoją drogą, to jest ewenement. Gość ma kasy jak lodu, a śmierdzi i chodzi jak obdarty. Może zorganizujemy zbiórkę na PolakPotrafi.pl na nowe buty dla Mariana?
    4. Nepotyzm. Może powiesz ilu znajomych z Nowego Dworu, Nasielska i okolic Duch i spółka naściągali do Urzędu i jednostek podległych? Ile inwestycji Pan Tomasz wykonał w Dziekanowie Nowym?
  • t.mig_53 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 16.12.18, 14:35
   W dniu 31. października Pani M. Żebrowska-Piotrak kandydatka na stanowisko Burmistrza udzieliła wywiadu dla Gazety Łomianki Infom, w którym to na zadane pytanie przez dziennikarza między innymi w sprawie dotyczącej wielomieszkaniowej (blokowej) zabudowy na terenie Osiedla Chopina, udzieliła odpowiedzi, że „Jestem przeciwko zabudowie wielorodzinnej (blokom) w naszym programie przedstawiliśmy wizję miasta-ogrodu”. Jesteśmy wielce zaskoczeni, gdyż od momentu zaprzysiężenia (23.11.2018 r.) minęło zaledwie kilka dni, a Pani Burmistrz już zmieniła zdanie ponieważ pierwszy inwestor na początku grudnia rozpoczął realizację swojej inwestycji przy skrzyżowaniu Alei Chopina z ul. Armii Poznań. Działka na terenie której mają zastać wybudowane nowe bloki nie posiada przygotowanych wjazdów na teren budowy, inwestor wykorzystuje nowo wykonane przy Alei Chopina przejście dla pieszych, chodnik oraz ścieżkę rowerową, których to inwestycja zastała zakończona przed rokiem, niszcząc je przy okazji.
   Szanowna Pani Burmistrz doszła chyba do wniosku, iż kampania wyborcza zastała zakończana, a program wyborczy dotyczący przyjaznego miasta można wrzucić do kosza i go nie realizować. Nasuwa się zatem pytanie, jak ma wyglądać to przyjazne miasto, w którego w osiedle domków jednorodzinnych wkomponowane zostanie sześć wielokondygnacyjnych bloków mieszkaniowych, bez uprzednio przygotowanej infrastruktury sieci wodno – kanalizacyjnej, a podłączenie osiedla wielokondygnacyjnych bloków mieszkaniowych odbędzie się kosztem pozostałych mieszkańców miasta, których pozbawi się
   wody, gdyż istniejąca infrastruktura wodno-kanalizacyjna ich nie zabezpieczy. Wybudowanie nowej infrastruktury pociągnie za sobą dodatkowe koszty około 5 ml. zł. oczywiście z kieszeni mieszkańców Łomianek. Czy miasto stać na taką rozrzutność i czy tak się dotrzymuje obietnice składane w okresie przedwyborczym.
   Mieszkaniec Łomianek
   • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 16.12.18, 19:55
    Zadaj sobie pytanie, jeśli jesteś w stanie to mniej więcej ogarnąć, od kiedy inwestor musiał mieć wszystkie zgody zatwierdzone i opieczętowane, żeby w grudniu zacząć inwestycję. I co mu można zrobić (czytaj: na co naskoczyć) jeśli takie uprawomocnione decyzje posiada.
    • t.mig_53 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 17.12.18, 11:32
     Szanowny Panie pomimo uprawomocnianego zezwolenia na budowę gmina posiada szereg instrumentów, które mogą zablokować jej realizację tj. między innymi nie wydanie zgody na przyłącze infrastruktury sieci wodno – kanalizacyjnej, tak jak robiła to od połowy 2018 br. poprzednia władza i niech gmina nie oszukuje, że będzie musiała wypłacać ogromne odszkodowanie Działka przed wejściem planu zagospodarowania była działką rolną (tylko w tym miejscu dla jednego właściciela) jest przygotowany nowy plan dla zabudowy niskiej . W takiej sytuacji należy skończyć przygotowane studium (uchwalone przez Radę Gminy) i na jej podstawie znowelizować plan zagospodarowania przestrzennego. W takiej sytuacji odszkodowanie owszem będzie się należało ale tylko za projekty do pozwolenia na budowę ale będą to znikome procenty w w porównaniu z kosztami zabudowy wielorodzinnej. bo oczywiście inwestor nie zapłaci za nową przepompownię, rozbudowę ulic. (tak jak to realizuje się w Warszawie oraz wielu innych miastach). Proszę sobie wyobrazić, jak będzie wyglądała komunikacja w łomiankach po wybudowaniu ok 300 - 400 nowych mieszkań przy jednoczesnym zaniechaniu budowy obwodnicy Łomianek projektowanej przy kościelnej drodze.
     Już teraz w godzinach szczytu jest problem komunikacyjny, a co będzie po zrealizowaniu nowej inwestycji otóż zarówno ul. Warszawska, Rolnicza, Armii Poznań i Wiślana będą nieprzejezdne, a mieszkańcy Łomianek o zakupach na bazarku mogą tylko pomarzyć.
     • mamdomek Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 17.12.18, 16:24
      Jeśli ktoś rozpoczął budowę to znaczy, że już WSZYSTKIE wymagane do pozwolenia dokumenty musi posiadać a samo pozwolenie uprawomocniło się. Między innymi te z których wynika skąd będzie czerpał wodę oraz co zrobi ze ściekami.
      Ja nie zamierzam dyskutować na temat tego że Łomianki się korkują bo to jest fakt i niezależnie od powstania jakichś bloków będzie tylko gorzej. Neguję tylko możliwość odbierania i anulowania różnych decyzji otrzymanych zgodnie z prawem. Istnieją takie możliwości, ale zawsze wiążą się z poważnymi odszkodowaniami. Śmieszne jest także obarczanie świeżo powołanego urzędnika winą za decyzje które zostały podjęte długo wcześniej.
      • t.mig_53 Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 20.12.18, 14:22
       W świetle aktualnie obowiązujących przepisów formalnie prawnych przy pozwoleniu na budowę (wydaje Starostwo) nie potrzeba przedstawiać i uzgadniać warunków na media. Warunki takie są wymagane dopiero na etapie przekazanie budynku do zasiedlenia. Ponadto pozwolenie na budowę Inwestor uzyskał bez tych warunków. Szanowni państwo jestem stałym mieszkańcem Łomianek od dwóch lat i nie jestem zainteresowany opcją, która obejmuje władzę i nie interesują mnie również pieniądze o które pyta 11chwilka. Jestem jedynie zainteresowany tym aby obietnice składane w kampanii wyborczej były realizowane. Ponadto jestem również zdziwiony nieobiektywną oceną przez mieszkańców Łomianek ustępujących władz, które w czasie swojej kadencji zrealizowały najwięcej inwestycji. Zaskoczony jestem również tym, że bez większego echa pominięte zostało historyczne osiągnięcie gminy Łomianki tj. zajęcie trzeciego miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji gmin, rozumiem iż w tym czasie ważniejszym wydarzeniem była kampania wyborcza i wykazywanie błędów i niekompetencji przez poszczególne komitety wyborcze. Kończąc swoje wystąpienia na forum Życzyłbym życzę sobie i wszystkim mieszkańcom Łomianek, aby nasze miasto było dla nas wszystkich przyjazne i ładne pod względem architektoniczno – urbanistycznym, a nie blokowiskiem i sypialnią Warszawy.

       • trewal Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 21.12.18, 08:17
        t.mig_53 napisał:

        > Zaskoczony jestem również tym, że bez większego echa pominięte zostało historyczne >osiągnięcie gminy Łomianki tj. zajęcie trzeciego miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji gmin
        >
        Już o tym pisałem, ale widzę, że muszę się powtarzać. Kolejny raz powielana jest nie prawda, a raczej pomijane są szczegóły. Łomianki zajęły 3 miejsce ale w odniesieniu do województwa mazowieckiego, w ogólnopolskim rankingu to jest 14 miejsce. Podobną nie do końca prawdziwą informacją były wyniki zeszłoroczne, 5 miejsce w odniesieniu do województwa mazowieckiego i 30 miejsce w rankingu ogólnopolskim.
        • 4kierowca_bombowca Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 21.12.18, 11:39
         To były <<mistrzoskie>> czasy manipulacji i pijaru gazecianego gdy waza z zupą była w połowie pusta a krzyczano że jest super bo mamy wreszcie gar z grochówą do połowy pełen. Dla opornych też w następnym numerze dokładano że w gratisie dostaliśmy do tego łyżkę wazową
       • jeser Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 22.12.18, 21:24
        t.mig_53 napisał:
        1. > 1. W świetle aktualnie obowiązujących przepisów formalnie prawnych przy pozwoleniu
        > na budowę (wydaje Starostwo) ...... > Jestem jedynie zainteresowany tym aby obietnice składane
        > w kampanii wyborczej były realizowane.
        2. > 2.Ponadto jestem również zdziwiony nie obiektywną oceną przez
        > mieszkańców Łomianek ustępujących władz, które w czasie
        > swojej kadencji zrealizowały najwięcej inwestycji.
        >
        Ad.1. Minimalny okres oczekiwania na pozwolenie na budowę od daty złożenia kompletu prawidłowo wypełnionych dokumentów to ok. 65 dni. Aby można było uzyskać w/w zgodę w WZ wymagany jest wyszczególniony dostęp do drogi publicznej. Jak by nie liczył i kombinował to od zaprzysiężenia nowej Burmistrz nie minęło jeszcze 65 dni i z tego prosty wniosek, że gminną "przepustkę" do uzyskania zgody na budowę tj. dokument WZ (warunki zabudowy) wydali poprzednicy. I mówienie tu jakimś tam nie dotrzymywaniem obietnic wyborczych jest dalece nieuzasadnioną manipulacją.
        Ad.2. Faktem jest, że za czasów triumwiratu T.P.T. zbudowano zdecydowanie więcej niż przy rządach poprzedników. Ale również faktem jest zdecydowanie wyższy budżet gminy (o ok 70 mln) w ostatnim roku panowania niż budżet w ostatnim roku kadencji WP. A budżet w JST należy wydać. Można go wydać mądrze i z rozwagą, ale można również wydawać na łapu capu nie licząc się z nikim i niczym. Oprócz tego faktem jest, że w ostatnich latach budowano bardzo drogo i bardzo "bule jak". Dla przykładu projekt przebudowy drogi na odcinku 85 metrów realizowany w ramach zadania 2018/22 ma kosztować 57 810, 00 zł a realizacja tego projektu tj. budowa tej gminnej "kategorii" drogi o szerokości 4 metrów wykonanej z kostki, wg zapisów WPF na lata 2019-2025 po stronie wydatków majątkowych w pozycji 1.3.2.60 ma kosztować 700 000, 00 zł. Średnio na rynku metr kwadratowy budowy z kostki takiej drogi kosztuje około 150 do 200 złotych, a w danym przypadku jest to 2000, 00 zł, czyli 10 krotnie drożej od cen rynkowych. Jeżeli dodamy do tego cenę 1 mb projektu drogi w kwocie około 680 zł/mb to rąbią się ceny kosmiczne wypłacane lekką ręką wykonawcom. Dodając do w/w byle jakie projekty, marne wykonawstwo, lichy nadzór inwestorski i odbiory, przy których interes wykonawcy był ważniejszy niż inwestora to sytuacja robi się delikatnie mówiąc karykaturalna. Takich przypadków można by przytaczać na pęczki i argumentacja o rozmachu inwestycyjnym nabiera innego odcieniu a nawet przy szczegółowym prześwietleniu może nabrać niebezpiecznych rumieńców
        • 4kierowca_bombowca Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 23.12.18, 18:06
         Proponuję by nowe osiedla nosiły imiona swoich patronów. Zatem nr 1) THD, 2)PR 3 ) JR wszystkich tych którzy mogli a nie zrobili, teraz zaś podnoszą larum. Tylko to larum każdy przeciętny człowiek zrozumie że jest o rok za wczesnie gdyż każdy wie że nowa burmistrz nie ma do wydanych decyzji przełożenia nawet czasowego. Wystarczy zapytać kto podpisał się, w czyim imieniu pod w-zetami, następnie pozwoleniami na budowę. Trzeba myśleć że ludzie są kompletnymi ............. ignorantami skoro nie potrafią czytać ze zrozumieniem a gdy budowali to musieli odczekać swoje kilka miesięcy na decyzje o budowach. Zatem kto powinien odpowiedzieć za to co się dzieje? ten kto de facto realnie nie przyjął jeszcze bilansu zamknięcia? czy ten kto w tym namieszał w ostatnich latach? No czytelnicy, lubicie jak ktoś wam wciska przysłowiowy kit? Ja nie zatem proponuję wyciągnąć konsekwencje i pociągnąć do odpowiedzialności tych którzy to zmajstrowali. Czas odciąć pępowinę dawnym ,,elytom,, , czas to wszystko rozliczyć zgodnie z obowiązującym prawem
     • 11chwilka Re: Co wiemy o Pani M. Żebrowskiej-Piotrak 18.12.18, 13:30
      Na pewno już wiemy, że poprzednicy przez 8 lat nic w tej sprawie nie zrobili poza uchwaleniem w 2011 planu miejscowego z blokami. Ostanie poprawki do studium uchwalili w 2015. A planu miejscowego jakimś dziwnym trafem nie potrafili do końca kadencji zrobić by zakończyć sprawę. Zostawili następcom. (Bardziej szczegółowe opisy znajdują sie na Facebooku Łomianek.) Dlaczego i po co to interesujące pytanie. Podobno jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, ale czy to prawda kto wie. Szanowny t.mig wydaje sie za dobrze poinformowany w swej nie wiedzy. Zapewne i widział protokół przekazania stanowiska burmistrza z odpowiednimi informacjami. A jezeli tak to niech odsłoni swą twarz tak jak to kiedyś zrobił papirus!
     • kiix Re: Co wiemy obazarku 19.12.18, 20:55
      t.mig_53 napisał:

      > a mieszkańcy Łomianek o zakupach na bazarku mogą ty
      > lko pomarzyć.

      O jakim bazarku piszesz. Ten przy Wiślanej już jest przez byłego wice przewodniczącego rady Wiesława B, przehandlowany a teren przeznaczony na inne cele.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka