Dodaj do ulubionych

Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!!

03.10.06, 10:31
Łomiankom gratulujemy burmistrza:((((
www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_061003/warszawa_a_4.html
to jest najlepsze:
"Ostatnio przeinwestowaliśmy z oczyszczalnią ścieków i musieliśmy ograniczyć
wydatki na gospodarkę wodno-ściekową - mówi rzeczniczka gminy Wiesława
Niegodzisz."

Pani Niegodisz pani się już nie ośmiesza, jak ostatnio za rządów Belki 8 lat
temu?!!!
Obserwuj wątek
    • kowalik22 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 10:54
      OK, jest żle. Łomianki na szarym końcu. Nalezy teraz zakrzyknąć: Sokół musi
      odejść!!!
      Mam jednak kilka pytań do osób, kandydujących z "Potrzeba zmian". Jestem
      oczywiście posiadaczką ulotki wyborczej i właśnie jej zawartość budzi moje
      obawy, co do obietnic przedwyborczych tam zawartych (celowo nie używam
      określenia "programu", bo program to to nie jest).
      Jestem nieco zorientowana w finansach samorzadu, zapoznałam sie więc z
      dostępnymi na stronach Bip-u Łomianek ze sprawozdaniami budżetowymi za 2005 i
      2006 r. i faktycznie, sytuacja finansowa Gminy jest niepokojąca.
      Pytanie więc (pierwsze): jakie działania waszym zdaniem należy podjąć, by ją
      poprawić (zmniejszyc deficyt, i to szybko)?
      Pytanie drugie: obiecujecie budowę sali gimnastycznej w Sadowej i Dziekanowie
      Polskim (pkt27 ulotki). Z jakich środków zamierzacie to zrobić? Własnych - moim
      zdaniem - na te inwestycje w budżecie nie ma i nie będzie.
      Czy zła sytuacja finansowa gminy pozwoli na takie inwestycje?
      Od razu uprzedzę ewentualne uwagi w tym zakresie: nie jestem po niczyjej
      stronie: ani burmistrza, ani żadnego innego kandydata czy listy.
      Chcę po prostu jasnych deklaracji co do planowanych w przyszłości działań
      ludzi, którzy będą działać na rzecz poprawy życia w Łomiankach.
      • papirus22 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 11:03
        Kowalik22, obawiam się, że chyba średnio orientujesz się w finansach samorządu,
        skoro piszesz:
        "sytuacja finansowa Gminy jest niepokojąca".
        Proponuję, zapoznac się dokładniej z dokemntami o ile burmistrz na to pozwoki,
        bo na razie nie respektuje nawet wyroku sądu-nakazujacego pokazanie dokumentów
        randemu Pszczółkowskiemu. Niestety wydaje się niezbędne najpierw dotarcie do
        faktycznych dokumetów i faktycznego zadłużenia, aby okrealać jakiekowiek plany.
        Bez dogłębnej analizy obecnej sytauacji nie ma sznas na cokolwiek, a jak się
        okaże że załużenie wynosi nie 50-60 mln zł a 100 mln zł.
        • dodan Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 11:44
          acha, czyli reasumując: informacje na ulotce o salach gimnastycznych to w
          rzeczy samej tylko li tylko kiełbasa wyborcza??!!! Bo tak naprawde sytuacji
          finansowej gminny nikt przecież nie zna, więc trudno powiedź czy znajdą sie na
          to pieniądze, no to brawo brawo....jak sobie przypominam to sokół coś podobnym
          stylu obiecywał......
          • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 11:55
            Skoro nikt nie zna, co jest prawdą, bo obawiam się, że i burmistrz sie w tym
            pogubił, to tym samym nikt nie jest w stanie określić jakiegos szczegółowego
            harmonogramu żadnych inwestycji. I to dla czlowieka, ktory nie jest
            tendencyjny, powinno byc zrozumiałe. Bo to jest uczciwe stawianie sprawy.
            Poczekaj na program sokolowskiego, tam pewnie znajdziesz jak zwykle bardzo
            konretne obietnice.
    • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 11:01
      Pan burmistrzowi jadącemu na taczce powinno sie czytać na głos ten fragment
      artykułu: "Jednak wiadomo już, że Łomianki nie dostaną dotacji, choć tam
      zaledwie jeden na 300 mieszkańców korzysta z miejskiej wody. Pieniędzy nie
      będzie, bo władze gminy nawet nie złożyły wniosku o dotacje z województwa".

Średnia na Mazowszu jest katastrofalna i wynosi 1 mieszkaniec na 5 . Natomiast
      w Łomiankach jest 1 do 300! A burmistrz zajety palikowaniem przebiegu
      autostrady nawet nie złożył wniosku. Gratulacje! Przecież budowniczowie
      autostrad sami sobie dadzą radę z wyznaczeniem trasy
      • robert_58 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 11:07
        Re: ot takie pytanie do kandydujących
        labes 03.10.06, 10:57 + odpowiedz

I pojawia się wątek zastępczy. Gdy w Rzecz.. mówia troche prawdy to obrońcy
        sokoła o "dupie Maryny"

Ok Labes,
        dla Ciebie mogę być zwolennikiem obecnego burmistrza, założycielem jego Komitetu
        wyborczego, marsjaninem itd.

Fatalnie wygląda sytuacja Łomianek zarówno pod względem posiadanej
        infrastruktury jak i ilości złożonych wniosków. Winni takiemu stanu są władze
        miasta.

Lamentować nie będę z tego powodu.
        Wolę zadawać pytania jak wybrnąć z takiego fatalnego stanu. Dla Ciebie to "dupie
        Maryny".
        Twoja opinia. Nie muszę jej podzielać.
      • pencroff Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 12:01
        esscort napisał:

> Pan burmistrzowi jadącemu na taczce powinno sie czytać na głos ten fragment
        > artykułu:
        "Jednak wiadomo już, że Łomianki nie dostaną dotacji, choć tam
        > zaledwie jeden na 300 mieszkańców korzysta z miejskiej wody. Pieniędzy nie
        > będzie, bo władze gminy nawet nie złożyły wniosku o dotacje z województwa".
        >

Nieee, to akurat Pan Burmistrz powinien czytać SAM. Ewentualnie na dwa głosy
        razem z viceburmistrzem.
        • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 12:18
          Ok, niech sobie sam czyta. Problem w tym, że jest to wszystko czarny humor. Ale
          co zostało w dramatycznej sytuacji. Pamietam niedawny wywiad, jaki burmistrz
          sam z sobą przeprowadził i w postaci płatnego (z kasy miasta) ogłoszenia sam w
          tej samej "Rzeczpospolitej" opublikował. Przedstawia siebie tam jako zbawcę
          Łomianek, wybitnego samorządowca. Jest wiele osób, które są zainteresowane tym
          wizerunkiem burmistrza z ogłoszenia. Zauważ, że zawsze, gdy pokaże się jakaś
          niekorzystna dla sokołowskiego o b i e k t y w n a informacja (jak np. ta
          dzisiejsza o łomiankowskich wodociągach), to zaraz na forum pojawiają się różne
          pytania odwracajace uwagę od problemu, niejaki Robert drąży nagle sprawę
          przebiegu pociągu z Młocin do łomianek, pojawiają się nowe nicki
          zainteresowane problemami na zupełnie inne tematy itp.
          • robert_58 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 12:35
            Ess,
            zdemaskowałeś mnie.

Zapomniałeś zapewne dodać, że wątek dot. pytań do kandydujących otworzyłem
            wczoraj, tuż przed północą. I był on następstwem jak i kopią mojego postu
            Re: Planowany drugi wylot na Gdańsk - ul. Kolejow
            robert_58 02.10.06, 23:29

Zapewne wiedziałem już wczoraj o artykule w Rz i rozpocząłem dywersję na forum.
            Dywersją w postaci zadawania pytań kandydatom.

Ciekawe
            • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 13:56
              robert_58 napisał:

> Ess,
              > zdemaskowałeś mnie.
              >
              Rob, daj spokój, przecież ludzie widzą i myślą. Tym bardziej, że przeginasz,
              robisz to coraz bardziej nachalnie. Dobrze wiesz, czym się zajmujesz, że
              podrzucasz tematy, o ktorych nikt z toba nie chce rozmawiać, do innych wątków,
              prowokujesz itp. Niczego nie potrzebowalem demaskować. Wszyscy to wiedzą.
          • pencroff Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 13:18
            esscort napisał:
            ...na forum pojawiają się różne
            > pytania odwracajace uwagę od problemu,

Zabiegi takie nie są dla mnie zaskakujące. Kampania wyborcza ma swoje prawa
            i one do niej należą, powiedziałbym - "wchodzą w jej koszt". A odwracanie uwagi
            to klasyczny chwyt, którego - szczerze mówiąc - nie można mieć za złe. Ważne,
            aby się w nim zorientować. Warunkiem dyskusji jest bodaj minimalna sensowność
            wypowiedzi. No i poza tym bardzo często wątki na forum są i tak porozpraszane
            tematycznie.
            Na marginesie: nie wierzę w możliwość pociągu czy jakiegoś szynobusu na
            Kolejowej, natomiast sądzę, że Łomianki istotnie wymagają poprawy warunków
            komunikacji z Warszawą i wewnątrz miasta też! Dlatego bardzo bym przyklasnął
            i z wielkim uznaniem przyjął, gdyby jakieś siły np. pośród nowych radnych
            zechciały na poważnie potraktować sprawę połączenia np. tramwajem.
    • zaplotka Skandal! 03.10.06, 14:38
      Przeczytałam wątek i artykuł. Nie wdając się w drobiazgowe rozważania, uważam,
      że sprawa łomiankowskich wodociągów to skandal. Ja już nie potrzebuję żadnych
      innych argumentów, by uznać, że obecna ekipa burmistrzów nie kwalifikuje się do
      zarządzania miastem. Tekst w rzepie pokazał, jak wielkie jest zacofanie
      Łomianek, jakie są efekty nieudolnego zarządzania. Przecież jakieś 5 lat temu
      Łomianki w dziedzinie infrastruktury nie odstawały szczególnie od innych
      miejscowości na Mazowszu. Prze ostatnie lata wszyscy poszli do przodu - my
      stoimy w miejscu. Po przytoczonych przez Rzepę wskaźnikach widać, że w
      dzisiejszych czasach kilka zmarnowanych lat tworzy przepaść cywilizacyjną
      trudną do pokonania. W Łomiankach 1 mieszkaniec na 300 ma dostęp do wodociągu!
      Dla mnie to wystarczy. Kto chce, niech dyskutuje sobie o szczegółach, o tym, za
      co postawi się salę gimnastyczną w Dziekanowie itp. Ja wiem, że po pierwsze nie
      mam zamiaru oddawać głosu na nikogo, kto wspierał obecne władze łomianek, a po
      drugie - podany gdzieś na forum wykaz komitetów wyborczych daje w zasadzie
      tylko jedną alternatywę: komitet Potrzeba Zmian. Przecież chyba nikt poważny
      nie bedzie głosować na LPR. Łomianki Razem - to wybór Sokołowskiego (na
      dyrektora skansenu), a pozostałe komitety to jakieś lokalne grupki lub
      pojedyncze osoby, które pewnie bedą startować na radnych w swoich okręgach.
      Czyli teraz pozostaje jedynie wierzyć, że komitet PZ jest w stanie coś dobrego
      zrobić. Kochani, wy dyskutujcie dalej, ja mówię: do zobaczenia na wyborach.
    • vampi_r Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 17:08
      Przepraszam że spytam.
      Jeśli 1 mieszkaniec łomianek na 300 ma dostęp do wody z wodociągu, to ilu ma
      dostęp do internetu? Byc może jest to wyższy wskaźnik...
      Łomianki dokonają może skoku cywilizacyjnego. Po wodę będzie się chodzić do
      studni,a w celach .... do wygódki, ale za to multimedialnie będziecie w
      czołówce.

Wiem, że wam nie do śmiechu.
      Jednak napiszę to.
      Z zacytowanego artykułu widzę, że Łomianki zaczynają przypominać wioskę
      trzeciego świata. Byłem kiedyś w Etiopii i tam własnie w wiosze krytej trzciną,
      w której krowy śpią razem z ludźmi, zobaczyłem rozświetlony neon reklamujący
      Coca-Colę. Wszedłem do środka, a tam muzyka z najnowszych list przebojów i
      zimne napoje w tym wspaniałe piwo oraz klimatyzacja. Miły chłód choć na
      zewnątrz temperatura ponad 40 stopni. Okazało się, że wiocha została
      zelyktryfikowana.
      Nikt nie pomyślał, by zbudowac tym ludziom lepsze domy i obory dla krów.
      Podprowadzono im prąd i podarowano klimatyzatory oraz lodówki.

Ot taki mały OT :))))
    • kowalik22 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 17:08
      Mam kolejne pytanie (proszę o wybaczenie)
      czy autor artykułu, z którego początek wywodzi się niniejsza dyskusja ma coś
      wspólnego z Łomiankami (mieszkaniec jaki czy co)?
      Znalazłam otóż przed chwilą coś, co pewnie wszyscy dyskutancji na forum wiedzą.
      W kwietniu 2006 r. napisał z inną dziennikarką artykuł pn. "interes na wodzie
      pisany". Sokół wystosował do naczelnego Rzepy list z prośbą o sprostowanie
      zawartych w nim nierzetelnych informacji. Było tego 17 punktów!
      Nawet, gdyby uznać, że S. bronił własnego stołka, to i tak widać, że
      dziennikarze ci popełnili błędy, jakie nie powinny im się były wydarzyć
      (zawarli subiektywne opinie).
      Po przeczytaniu sprostowania Sokoła naszła mnie jeszcze jedna refleksja: jak to
      jest z przytoczonymi w artykule danymi dotyczącymi dostępu do wodociągu - jeden
      na trzystu mieszkańców ma wodę. Świadczyłoby to o tym, że jest mało wodociągów.
      A z dementi Sokoła wynika, że choć obok domu przechodzi wodociąg, mieszkańcy
      nie podłączają się (z powodu wysokich kosztów, jak pisze: "Nie jest prawdą,
      iż “mieszkaniec Łomianek
      zapłacił za podłączenie do sieci, której nie
      może doczekać się do tej pory”. Wpłaty mieszkańców
      na rzecz Społecznego Komitetu Wod.-
      kan. nie były opłatami za podłączenie do sieci,
      lecz uprawniały do uzyskania zgody na to, aby
      mieszkańcy samodzielnie (na swój koszt) się
      do niej podłączyli. Między innymi ta kłopotliwa
      regulacja, odziedziczona po poprzednikach
      spowodowała, że wiele posesji nie przyłączyło
      się do wodociągu mimo poprowadzenia sieci
      w ich ulicy".
      To jak to jest? Co ekipa Sokoła odziedziczyła po poprzednikach i dlaczego nie
      da sie z tym nic zrobić?
      • verte4 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 17:27
        Przypomniał mi sie stary kawał.
        Wraca mąż do domu nad ranem, pijany i sponiewierany.
        Zona w drzwiach pyta - gdzieś ty był!!???
        - w teatrze,
        - z teatru wracasz w takim stanie??? o tej porze?
        - byłem w teatrze i będę sie tej wersji trzymał - wymamrotał mąż.
      • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 22:15
        kowalik22 napisała: Znalazłam otóż przed chwilą coś, co pewnie wszyscy
        dyskutancji na forum wiedzą itd.

A gdzie to coś znalazlaś i te odpowiedź sokoła?
        Chcesz też - jeśli dobrze zrozumialem - powiedzieć, ze z tym wodociagiem w
        lomiankach jest tak, że rura sobie idzie ulicami, tylko nikt się nie chce
        podłaczać? No, gratulacje.
        >
          • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 22:26
            > Pytanie - ile takich posesji istnieje?
            > Pewnie wod-kan posiada takie dane

No, ja myśle, że powinniśmy ustalic, że w zasadzie Lomianki
            są "zwodociagowane", lecz zacofani ludzie sie nie chca podłączać. I że w
            zasadzie potencjalnie w tym rankingu z Rzepy należy nam się 1 miejsce.
            • glupik1 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 22:33
              Podłączenie się niektórych ludzi do istniejącego wodociągu to faktyczny problem.
              Podobno obecny burmistrz go rozwiązuje i jak dotychczas nie rozwiązał. On woli
              większe i prostsze rozwiązania. Podam jeden przykład:
              Większość mieszkańców Łomianek nie rozumie, o co chodzi z tymi trasami. Dlaczego
              trasa Mszczonowska jest gorsza od trasy nad Wisłą? Nie umieją zrozumieć jak
              można komuś porzucać kukułcze jako w postaci takiej trasy, burzyć domy, zakłócać
              spokój tym, których domy ocaleją. Prawda jest brutalna i prosta. Mieszkający
              najbliżej projektowanej trasy Mszczonowskiej i Legionowskiej są tym
              zainteresowani materialnie. Obecnie ich działki i ewentualnie domy, które na
              nich stoją mają niewielką wartość. Kto z Warszawy wyprowadzi się do Łomianek by
              ponownie mieszkać w Warszawskich warunkach? Ile zyskają na zmianie przebiegu
              trasy? Natychmiast, w dniu podpisu, że trasa pobiegnie wzdłuż Wisły wartość ich
              nieruchomości wzrośnie kilkakrotnie. Czy mogą, więc ich przekonać jakiekolwiek
              rzeczowe argumenty? Nie, bo chodzi o realne pieniądze, których waga jest zawsze
              dużo większa niż cokolwiek innego. Ta grupa to ludzie, którzy poprą zawsze tego,
              kto zabierze im trasę z ich okolic. Bo to jest dla nich interes życia.
              Rzadko piszę i przepraszam że się powtarzam, ale ostatni mnie zdenerwował.
              • drabbu Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 03.10.06, 23:20
                glupik1 napisał:
                > Mieszkający
                > najbliżej projektowanej trasy Mszczonowskiej i Legionowskiej są tym
                > zainteresowani materialnie. Obecnie ich działki i ewentualnie domy, które na
                > nich stoją mają niewielką wartość. Kto z Warszawy wyprowadzi się do Łomianek
                by ponownie mieszkać w Warszawskich warunkach? Ile zyskają na zmianie przebiegu
                trasy? Natychmiast, w dniu podpisu, że trasa pobiegnie wzdłuż Wisły wartość ich
                > nieruchomości wzrośnie kilkakrotnie. Czy mogą, więc ich przekonać jakiekolwiek
                > rzeczowe argumenty? Nie, bo chodzi o realne pieniądze, których waga jest
                zawsze
                > dużo większa niż cokolwiek innego. Ta grupa to ludzie, którzy poprą zawsze
                tego,
                > kto zabierze im trasę z ich okolic.

Jednak jest i druga strona. Chodzi o to, że nad Wisłą też nie ma bezludzia,
                lecz są i działki i domy do zniszczenia gdyby trasa tak pobiegła, i mieszkańcy,
                którzy będą równie mocno, z tych samych względów, zainteresowani materialnie.
                Oczywiście, nic w tym złego nie ma (bo "kijem tego, co nie pilnuje swego").
                Interes jednych jest
                w sprzeczności z interesem drugich. Niestety, Łomianki tak czy owak "stoją na
                drodze" Warszawie. Burmistrz, choćby zjadł własną brodę,
                tego konfliktu nie rozwiąże, nie jest w stanie z wielu powodów, przede
                wszystkim - nie od niego zależy decyzja. Natomiast będzie ten konflikt podsycał
                i wykorzystywał dla własnej promocji.
                Ach, wróćmy lepiej do wodociągów.
            • robert_58 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 00:09
              esscort napisał:

> > Pytanie - ile takich posesji istnieje?
              > > Pewnie wod-kan posiada takie dane
              >
              > No, ja myśle, że powinniśmy ustalic, że w zasadzie Lomianki
              > są "zwodociagowane", lecz zacofani ludzie sie nie chca podłączać. I że w
              > zasadzie potencjalnie w tym rankingu z Rzepy należy nam się 1 miejsce.

wracając do wodociągów ...

coś Ess ostatnio często uciekasz w drwinę (może mam tylko takie wrażenie -
              wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę)

Czyżby dla Ciebie nie było "środka"?
              Czyżby wg Ciebie istnienie rury = podłączeniu?

Akurat osoby, które znam nie uważam za zacofane. Po prostu im się to nie opłaca.
              Być może darmowe podłączenie (gmina rezygnuje z opłat przyłączeniowych) byłoby
              dla nich jakimś argumentem. Pytanie o koszt wody i/lub kanalizy w stosunku do
              kosztów szambiarki, np 3 razy w roku lub rzadziej. Ich kalkulacja ich obawy.
              Plus obawy przed "nowym".

ps. wiem, że dokładnie tak jak ja napisałem, Ty się nie wyraziłeś. Bez czepiania
              się słówek
              • kmsanczia Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 00:13
                robert_58 napisał:
                > Pytanie o koszt wody i/lub kanalizy w stosunku do
                > kosztów szambiarki, np 3 razy w roku lub rzadziej.

Pytanie do posiadaczy szamba, czy faktycznie opróżniacie 3x w roku albo
                rzadziej? Jakoś mi się w to nie chce wierzyć, mam działkę rekreacyjną, bywamy
                tam w weekendy latem i wychodzi znacznie cześciej. Chyba że ktoś się nie
                kąpie... albo ma nieszczelne szambo. ;)
                • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 00:25
                  Roberta znajomi - jeżeli wybieraja szambo "3 razy w roku lub rzadziej" - to
                  znaczy, że mają dziurawe szamba, więc pija własne g... Nie są to może osoby
                  zacofane, ale na pewno niezbyt uczciwe w stosunku do swoich sąsiadow, ktorzy
                  też pewnie pija ich g...

Robert, a w co ja mam uciekać, jak nie w drwinę? Ale to powyzej to nie drwina.
                  Myśle, że powinieneś pogadać z tymi znajomymi w sprawie szamba.
                  • robert_58 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 00:33
                    wiecie,
                    hm ..
                    jak też mam takie podejrzenia..
                    coś mało ...
                    ale to tylko dwójka starszych osób dla przykładu pierwszego z brzegu. Z niskimi
                    dochodami (renty/emerytury). Z drugiej strony też dziwne jest dla niektórych jak
                    można wyżyć za np. 800-900 zł emerytury miesięcznie, a w tym opłaty, wyżywienie,
                    ubranie i nawet jakieś skromny prezent dla bliskich. A żyją! Czasem wbrew logice
                    a zgodnie z "wyliczeniami".

Oprócz szczerych/nieszczerych opróżniaczy szamba 3xrok znam też takich co
                    opróźniają 2-3xm-c. I też się nie podłączyli.
                    I teorię szlag trafia o dziurawym szambie, innej kombinatoryce (ciekawe, że o
                    pojemności nikt nie wspomniał).

To co, są tacy co się niue podłączyli do wodociągu lub kanalizacji pomimo rury
                    pod płotem czy nie ma?
                    A jeżeli są to jest to liczba znacząca czy nie?
                    • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 00:46
                      Nie tłumacz ich Robert. Uważasz, że jeżeli ktos jest biedny, to ma prawo sikac
                      do studni sąsiada? Tez uznajesz taką filozofię? Jezeli nie, to jednak z nimi
                      porozmawiaj. Jaką teorię szlag trafia? Kręcisz i tyle. A z tą pojemnoscia nie
                      wyskakuj. Chyba nie chcesz tu przekonywac, że masz znajomych, ktorzy mają takie
                      duuuuuże szambo szczelne, że moga wybierać je "3 razy w roku lub razdziej"?
                        • esscort Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 01:01
                          Pewnie, że są niepodlaczeni. Jak myslisz, na ile podany przez rzepe wskaźnik 1
                          podlaczony na 300 osob, by się zmienił, gdyby policzyć tych twoich znajomych?
                          Oraz - czy w rankingu weszlibyśmy przynajmniej na przedostatnie miejscu na
                          mazowszu, gdyby tych niepodłaczonych uwzglednić? Podpowiadam, że w innych
                          miejscowosciach na Mazowszu też moga byc osoby, ktore z rożnych przyczyn
                          wolalbyby wybrać "trwanie w szambie".
                          Nawiasem mowiąc nie rozumiem takiej postawy. Jak można z własnej woli nie mieć
                          kanalizacji?!
                          • robert_58 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 01:07
                            ano można - takich znam z różnych powodów.
                            Te powyżej podane jako skrajne

I nie mam na myśli statystyki.
                            Generalnie dlaczego się nie podłączyli?
                            Czyli o kasę biega.
                            O koszt podłączenia? Lenistowo do rozkopów? Sentyment do posiadanej instalacji?
                            Kombinatorykę w opróżnianiu szamba?

Uważam, że problem istnieje. Dlaczego?
                            • robert_58 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 01:12
                              aha,
                              zeszliśmy do kanalizacji

czy w przypadku Łomianek wodociąg i kanalizacja zawsze idzie w parze? Chyba nie
                              - a o tym głównie artykuł.

Na forum dużo jest o marnej jakości wody (odczucia nie mniej ważne niż badania
                              laboratoryjne). A w upalne wakacje i o problemach z ciśnieniem.

Dlaczego ktoś, kto przykładowo posiada studnię (niemało chyba takich) będzie
                              ponosił koszty przyłączenia, koszty prowadzenia instalacji wewnętrznej w działce
                              (to powinno się traktować chyba oddzielnie), koszy jakiś zabiegów z
                              przełączaniem rur?

To i żyje z własnym ujęciem. Przy rurze pod płotem
                          • kmsanczia Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 01:07
                            Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale słyszałam że emeryci płacą połowę za
                            przyłącznie. Nie wiem czy to zależy też od czasu "zasiedzenia" w danym rejonie.
                            Podobno jest to niezły sposób, żeby się taniej podłączyć "na dziadka". ;)

Ja nawet rozważałam zrobienie przydomowej oczyszczalni (cena jak za szambo) ale
                            na razie zakładam wariant optymistyczny, że jednak Soki nie wygra i kto inny
                            podgoni z tą rurą.
                      • ilexx Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 00:57
                        Jezeli ktoś zainwestował w studnię, filtry, czterokomorowe szambo, płot itd. to
                        ja mu sie nawet nie dziwię. Jak ja sie podłaczałam to przed domem miałam niezły
                        sajgon. Sasiadka zamiast tego woli mnie co niedziela zalewac szambem i płacic
                        mandaty u notorycznie wzywanej Strazy Miejskiej. A mnie co pozostaje - szlauch
                        i zmywam to g... z ulicy, żeby ludziom nie śmierdziło gdy ida na mszę.
    • kowalik22 Re: Łomianki ostatnie miejsce na Mazowszu !!!! 04.10.06, 10:24
      Witam wszystkich
      Dzięki wczorajszej dyskusji na tym forum poczytałam sobie wczoraj w różnych
      miejscach różne rzeczy, ciekawe, nie powiem, ale o tym potem i w innym miejscu.
      Ten wątek, jak mi kilkakrotnie wypomiano, dotyczy wodociągów, a ściślej mówiąc
      artykułu w Rzepie, więc po wnikliwej analizie tego tekstu i porównań pewnych
      danych mam pytanie:
      na jakich danych autorzy tego artykułu oparli swoje niusy? Skąd je wzięli?
      Wg jakich kryteriów dokonano oceny najlepszych i najgorszych gmin?
      Od razu uprzedzę zarzut: nie zamierzam udowadniać, że w Łomiankach jest w
      sprawie wodociągów świetnie. Uważam jednak, że artykuł jest niweiarygodny.
      Pokusiłąm się o pewną analizę. Porównałam wykazane w artykule gminy pod
      względem ich powierzchni i liczby ludności.
      Oto co mi wyszło:
      Najlepsze:
      Serock: powierzchnia 108,08 km2, ludność: 10.812 osób, z tego w mieście 3.435
      osób, na wsi 7.377 osób. Gęstość zaludnienia: 97 osób/km2.
      Lesznowola: Powierzchnia Gminy wynosi 69,17 km2, a na jej terenie mieszka ponad
      13 tysięcy ludzi (188 osób/km2).
      Zakroczym: ludność 6.278 osób, pow. nie znalazłam.
      Żabia Wola: ludność: 5.829 osób, pow. nie znalazłam.
      Kampinos zamieszkuje ogółem 3977 osób. Gęstość zaludnienia wynosi 47 osób/km2 i
      znacznie odbiega od średniej gęstości zaludnienia w Powiecie Warszawskim
      Zachodnim (obecnie 170 osób/km2 ).

Najgorsze:

Łomianki: Pow. całkowita gminy - 38,06 km2 Liczba ludności - 19.463 mieszkańców
      zameldowanych na pobyt stały. Zaludnienie: 511 osób/km2

Jabłonna: - Powierzchnia gminy wynosi 64,55 km2, w tym lasy i zadrzewienia
      powierzchnia rozciągają się na 31,58 km2, co stanowi 48,9 % powierzchni terenu.
      Liczba ludności wynosi
      11 495 osób (178 osób/km2).

Klembów: Powierzchnia: 85,79 km2 Liczba mieszkańców: 8 559 osób (99 osób/km2 ).

Tłuszcz: pow. 103 km2,liczba mieszkańców: 18.393 osoby (178 osób/km2).

Jeżeli autorzy artykułu zastosowali do swoich wyliczeń liczbę mieszkańców
      gminy, to nic dziwnego, że wyszło im to, co wyszło. Ale jest to niemiarodajne,
      a poza tym niewiarygodne, w świetle tego, że jak tu już mówiono, część
      mieszkańców nie jest podłączona do istniejacego wodociągu. Oczywiście, nie mam
      pojęcia, aka jest ta liczba, w zwiazku z tym zakładam, że autorzy artykułu też
      nie.
      W związku z tym apeluję: wiecej faktów!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka