Dodaj do ulubionych

CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE REAGUJE

03.07.18, 20:22
My mieszkańcy Osiedla Młodych jesteśmy zdeterminowani do walki o nasze prawo do spokojnego życia,które zakłóca nam zakład ceramiki.Proszę wszystkich o czujność ,będziemy organizowali spotkania w tej sprawie.Krążą również pisma do różnych organów ,zbieramy podpisy...
Obserwuj wątek
    • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 20:42
      I kolejne coś, bez konkretów. Co konkretnie śmierdzi i jak bardzo jest to niebezpieczne?

"jesteśmy zdeterminowani" śmy? ja na razie widzę ciągle frustrację tylko jednej osoby.

"Proszę wszystkich o czujność" o już tylko liczba pojedyncza "ja", no tak którejś nocy cichaczem obok Marconi postawią kolejny zakład! proponuję zmiany co 12h przy cmentarzu żeby tej inwestycji pilnować jeszcze postawią tam Biedronkę, a my już przecież mamy jedną, po co nam więcej! xD

"będziemy organizowali spotkania w tej sprawie." w sprawie czego, tej frustracji? od tego są specjaliści w odpowiedniej dziedzinie i raczej do nich się chodzi prywatnie.

"Krążą również pisma do różnych organów ,zbieramy podpisy..." i znowu jakieś pisma, jakieś podpisy, do jakiś organów nic nie wiadomo, brak konkretów...
      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 21:57
        Pali ci się w d. :))))A będzie jeszcze bardziej
        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:03
          Co ma mnie palić? Kto pisze jakieś wydumane apele: "My mieszkańcy", "SZANOWNI MIESZKAŃCY" jak zbawca narodu? Już jeden w tym kraju jest i chyba w zupełności wystarczy. Proszę podjąć się konstruktywnej dyskusji, a nie używać inwektyw. Nie udaje się przedstawić argumentów stąd taka frustracja...
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:09
            Czekaj na konkrety z DUS WIOŚ i Prokuratury...
            • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:13
              Skoro nie ma możliwości ich przedstawienia to znaczy, że ich nie ma - chyba, że skopiowanie linku czy zeskanowanie pisma i wrzucenie na jakiś serwer to jakaś trudność.
              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:43
                Jeśli hipotetycznie w jakimś urzędzie ma miejsce mobbing i zastraszanie pracowników i nikt jeszcze nie doniósł o tym prokuraturze to znaczy że mobbingu nie ma ? To tylko kwestia czasu i motywacji żeby to udowodnić....
                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:44
                  W tej sytuacji jest podobnie....
              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:54
                Skoro nie ma możliwości ich przedstawienia to znaczy, że ich nie ma - chyba, że skopiowanie linku czy zeskanowanie pisma i wrzucenie na jakiś serwer to jakaś trudność. - Nie ma takiej woli, nie tobie i nie w tym miejscu.Informacje podawane na forum są zalążkiem do realnych działań o efektach których będziesz dowiadywał się jako ostatni.
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:37
            Podejmowanie merytorycznej dyskusji z osobnikiem o usposobieniu antyspołecznym było by złą strategią,więc dalej będziesz w niewiedzy...
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 15:01
            ... jak zbawca narodu...-szary przeciętny człowiek ,patriota lokalny,kropelka w morzu ludzi zbulwersowanych lokalizacją ceramiki...
      • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 18:31
        Nie jedna osoba tylko wszyscy w sąsiedztwie fabryki są zbulwersowani czy jak piszesz sfrustrowani..jeśli trzeba zatrudnić specjalistów to wszyscy się chętnie na to złożymy.
      • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 18:49
        Szydzisz sobie z ludzi zalotnik12 i powiem szczerze ,wolę nie wiedzieć kim jesteś bo budzisz agresję swoimi wypowiedziami.Reszty nawet nie będę czytał bo szkoda na to czasu .
        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 22:45
          Budzę agresję tym, że proszę o jakieś argumenty potwierdzające szkodliwość tej inwestycji? Na razie nikt nie jest w stanie ich przedstawić oprócz domniemywań.
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:38
            najpierw domniemania potem zbieranie dowodów a potem efekty...
      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 15:05
        Co konkretnie śmierdzi i jak bardzo jest to niebezpieczne? Ty wiesz najlepiej i my też się dowiemy.
    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 21:53
      SZANOWNI MIESZKAŃCY TA POWIEDZMY ROZMOWA świadczy o tym z jakim cwaniactwem musimy się szarpać w walce o spokojne egzystowanie w naszym piękny górskim miasteczku.Tak właśnie ta nie równa walka o powrót do normalności w mieście będzie wyglądała.Prawo i luki prawne ,beezness kontra zwykły człowiek który chce spokojnie żyć.Wybudowano nam w centrum miasta wielkiego śmierdzącego molocha w świetle prawa które pozwoliło na pominięcie we wszystkich decyzjach mieszkańców i ich interesów.Jak widać cwaniaków (troli ,zalotników ) zdeterminowanych do deprymowania w działaniu nie brakuje Jednak dzisiaj świadomość zagrożenia jest większa niż 14 lat temu .Zresztą rozmawiam z mieszkańcami codziennie i wiem jak ten śmierdzący i hałasujący moloch wszystkich bulwersuje. Ludzie są wściekli i nie mają pojęcia że to monstrum dzisiaj pracuje na tzw pół gwizdka ,a już wszyscy odczuwamy uciążliwości.Wyobraźcie sobie czas kiedy zacznie pracować na 100% plus kolejne 60 % bo przecież powiększają linie produkcyjną.
      • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 21:56
        i zaczęło się powtarzanie ze względu na brak jakichkolwiek argumentów...
        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:03
          Co się tak niecierpliwisz cwaniaczku wszystko w swoim czasie i nie na forum...
          • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:08
            Inwestycja trwa od dłuższego czasu, Marconi stoi już tyle lat i jakoś nic się nie zmieniło, może dlatego, że wszystko jest zgodne z procedurami i prawem?
            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:14
              Inwestycja plajtowała od dłuższego czasu wyżebrała nawet umorzenie podatku od gruntu ogołacając budżet miasta na ok 240 zł.
              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:15
                Inwestycja plajtowała od dłuższego czasu wyżebrała nawet umorzenie podatku od gruntu ogołacając budżet miasta na ok 240 000zł.
                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:17
                  A ilu ludzi ta cudowna inwestycja zatrudnia z Piechowic ?
                  • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:21
                    "Inwestycja plajtowała od dłuższego czasu wyżebrała nawet umorzenie podatku od gruntu ogołacając budżet miasta na ok 240 000zł. ", a co to ma do legalności i szkodliwości tej budowy?

"A ilu ludzi ta cudowna inwestycja zatrudnia z Piechowic ?" A nie zatrudnia?
                    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:28
                      Konkrety cwaniaczku

• zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:31
                        Konkrety czego? Zatrudnienia? Wg. raportu giełdowego za rok 2016 to 145 osób. Czyli zatrudnia.

Powtórzę pytanie, bo chyba zostało nie zauważone, jak z resztą wszystkie pozostałe: ""Inwestycja plajtowała od dłuższego czasu wyżebrała nawet umorzenie podatku od gruntu ogołacając budżet miasta na ok 240 000zł. ", a co to ma do legalności i szkodliwości tej budowy?"
            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:22
              A dlaczego ta cudowna inwestycja nie płaci pracownikom szkodliwego dodatku?
              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:25
                Zobaczcie sobie opinie ludzi i byłych pracowników tej cudownej firmy wpisując- Opinie Polcolorit Piechowice.
                • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:28
                  Szkodliwego dodatku? Skoro jest szkodliwy to czemu ma się go płacić, szkodzi! xD
                  • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:29
                    Motasz się cwaniaczku , podaj konkrety.Ilu mieszkańców Piechowic pracuje w ceramice ?
                    • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:31
                      Wg. raportu giełdowego za rok 2016 to 145 osób. Czyli zatrudnia.

Powtórzę pytanie, bo chyba zostało nie zauważone, jak z resztą wszystkie pozostałe: ""Inwestycja plajtowała od dłuższego czasu wyżebrała nawet umorzenie podatku od gruntu ogołacając budżet miasta na ok 240 000zł. ", a co to ma do legalności i szkodliwości tej budowy?"
                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:34
                        Mam ci powtórzyć moje pytania?
                        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:43
                          Nie i tak ciągłe są tutaj powtórzenia z jednej strony. Śmierdzi, lobbing, łamanie prawa, róża wiatrów etc. to już trochę nudne. Nie znam odpowiedzi na te pytanie z bardzo prostej przyczyny firma taka nie musi udostępniać takich informacji publicznie (radzę zapoznać się z przepisami prawa skoro zdaje się takie pytanie bez posiadania takiej elementarnej wiedzy). W przeciwieństwie co do niektórych potrafię stwierdzić, że czegoś nie wiem. I potrafię stwierdzić dlaczego ;) A informacja ta w żadnym stopniu nie jest argumentem w dyskusji o tym, że śmierdzi, lobbing, łamanie prawa, róża wiatrów etc. Więc ponownie, w jakich punktach firma ta łamie obowiązujące przepisy i dlaczego Burmistrz jest najgorszym w historii. Merytoryczna wypowiedź do której można się odnieść, a nie zadawać to samo pytanie xD
                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:36
                        Czy były wykonywane badania oddziaływania inwestycji przy 100% pracy instalacji i kiedy ?
                        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:37
                          Czy były robione pomiary hałasu przy 100% pracy instalacji ?
                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:41
                        Jest to strefa dla małej przedsiębiorczości z ograniczeniem zatrudnienia do 50 miejsc pracy Co na to DUS ?
                        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:43
                          Co jest brakuje argumentów ?
                          • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:49
                            Chyba coś się tu komuś pomyliło, kto tutaj próbuje mnie przekonać do swoich racji? Ja sam siebie? xD Zadałem pytania aby można było się do czegoś merytorycznie odnieść. Skoro nie ma możliwości przedstawienia argumentów to znaczy, że ich nie ma, a zadawanie teraz pytań osobie która wcześniej zadała podobne świadczy o braku wiedzy na dane zganienia. I sposób ich zadawania świadczy tylko o pogłębiającej się frustracji na brak możliwości do przekonania do swoich racji.
                            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 22:59
                              Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania co świadczy o braku wiedzy na temat inwestycji lub zatajaniu niewygodnych informacji
                              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:03
                                Jeśli pomiary nie były robione przy 100% pracy instalacji to nie ma dowodu na to że oddziaływania na środowisko nie ma.
                                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:25
                                  Takie pomiary są są niewiarygodne.Taka instalacja może pracować tylko jeśli nie oddziałuje negatywnie na środowisko...
                            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:06
                              Kolejne pytanie -czy brano pod uwagę kumulację oddzaływania na środowisko wszystkich podmiotów firmy jako całość ?
                              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:09
                                Zadałem pytania żeby mieć pewność że rozmawiam z osobą merytoryczną a nie z trolem internetowym?
                                • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:25
                                  "Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytania co świadczy o braku wiedzy na temat inwestycji lub zatajaniu niewygodnych informacji." - Nie, ponieważ zadawane pytania są podobne do tych które ja zadawałem i nie dostałem odpowiedzi. A skoro zadawałem te pytania to znaczy, że nie mam dokładnej wiedzy na dany temat. A jeśli ktoś cały głosi tezy to znaczy, że potrafi je umotywować. Ja tylko zadaje pytania na które ktoś po prostu nie potrafi się przyznać, że po prostu nie zna odpowiedzi.

"Jeśli pomiary nie były robione przy 100% pracy instalacji to nie ma dowodu na to że oddziaływania na środowisko nie ma." Czyli już na to pytanie została udzielona odpowiedź, niestety ponownie z z użyciem trybu warunkowego czyli rozumiem, że dowodów na to w jakich warunkach były przeprowadzone nie ma.

"Czy brano pod uwagę kumulację oddziaływania na środowisko wszystkich podmiotów firmy jako całość?" Osoba która próbuje stwierdzić nielegalność inwestycji powinna znać na nie odpowiedź, ja nie znam i próbuję się od osoby tak czynnie zaangażowanej w tę sprawę dowiedzieć, ciągle bez skutku.

"Zadałem pytania żeby mieć pewność że rozmawiam z osobą merytoryczną a nie z trolem internetowym?" Od kiedy tego typu pytania są testem na trolla? Bardziej utwierdzają w przekonaniu, że rozmówca nie potrafi w żaden merytoryczny sposób podjąć dyskusji, a powód jest prosty brak dowodów. Polecam zdobyć informacje na zadane przeze mnie pytania, bo skoro na żadne do tej pory nie ma odpowiedzi to znaczy, że jest bardzo sfrustrowany swoją niemocą i brakiem możliwości pogodzenia się z rzeczywistością w której żyję.

W Polsce obowiązuje domniemanie niewinności prawda? Brak dowodów, nie ma winy. Na razie nie ma dowodów więc budowa i inwestycja są zgodne z prawem, żadne procedury nie zostały złamane i nikt na razie nie jest winny. Proszę się z tym pogodzić, a jak nie to przedstawić konkrety.

• serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:49
                                    Dlaczego firma korzysta ze strefy dla drobnej i małej przedsiębiorczości zatrudniając ponad 50 osób ?
                                    • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 03.07.18, 23:52
                                      Czyli dalej brak argumentów...
                                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:08
                                        Najlepszym argumentem są takie cwaniaczki jak ty...
                                    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:05
                                      Kilkadziesiąd wpisów pod każdym postem wystarczy żeby zainteresować tym temtem jeszcze tych mieszkańców którzy nie wiedzą co ich czeka .Ocenę cwaniactwa mojego oponenta , pozostawiam do oceny wszystkim którzy wdychają te smrody z ceramiki i zamykają okna żeby zasnąć kiedy moloch hałasuje.SKO podważyło decyzję środowiskową burmistrza ,Poszły pisma do prokuratury DUS i WIOŚ o efektach poinformuję na bierząco.To niestety proces który potrwa .
                                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:22
                                        A ciebie cwaniaczku zapraszam do dyskusji pod każdym moim postem-Pisz ,podważaj ile się da , mile widziana jak największa ilość wpisów ,bo o słuszną ocenę twojej postawy i intencji jestem spokojny .:)))
                                        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:26
                                          Po co ten epitet w moją stronę? Panie Sławku?
                                      • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:24
                                        "Kilkadziesiąd wpisów pod każdym postem wystarczy żeby zainteresować tym temtem jeszcze tych mieszkańców którzy nie wiedzą co ich czeka ." A co ich czeka, bo dalej nie mogę się dowiedzieć?

"Ocenę cwaniactwa mojego oponenta , pozostawiam do oceny wszystkim którzy wdychają te smrody z ceramiki i zamykają okna żeby zasnąć kiedy moloch hałasuje." Czym się to cwaniactwo objawia? Zadawaniem pytań na które do tej pory nie znaleziono odpowiedzi?

"SKO podważyło decyzję środowiskową burmistrza " co nie wyklucza żeby decyzja została ponownie zawarta, albo utrzymana w mocy po odpowiednim umotywowaniu, więc to tak na prawdę nic nie znaczy...

"Poszły pisma do prokuratury DUS i WIOŚ o efektach poinformuję na bierząco." no w końcu jakiś konkret szkoda, że nie wiadomo co w tych pismach... życzenia zdrowia i sukcesów dla pracowników jakaś skarga czy zapytanie o opinię?

"To niestety proces który potrwa ." mam nadzieję, że to nie dotyczy momentu startu budowy całej ceramiki bo to trochę późno, że dopiero teraz wykazano jakieś nieprawidłowości (jakie konkretnie?). Liczę, że skoro trwa to przez te naście lat i pisma wysłane i nic nie stwierdzono to mam nadzieję, że nie wysyłał ich mój "oponent", bo mogą zawierać błędy merytoryczne, domniemywania i insynuacje i wtedy szanse na pozytywne rozpatrzenia sprawy dla niezadowolonych mieszkańców mogą być nikłe... i dlatego ciągle brak odpowiedzi xD
                                        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:36
                                          To jest niewiarygodne że tacy ludzie chodzą wśród nas...
                                          • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:42
                                            I dalej brak prób podjęcia konstruktywnej dyskusji...
                                            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 00:59
                                              Przedstaw się i zapraszam na konstruktywną dyskusję z mieszkańcami.Może być w tym tygodniu.
                                              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 01:00
                                                Miejsce i czas do ustalenia
                                                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 12:33
                                                  Miejsce już mam, czekam na deklarację .
                                            • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 18:00
                                              zalotnik12 jak ci nie wstyd atakować ludzi którzy wyraźnie piszą ci że fabryka jest uciążliwa ?Te prawnicze sztuczki są nie na miejscu i pozbawione logiki.
                                  • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 18:36
                                    serszen nie rozmawiaj z tym człowiekiem bo widzisz przecież że to jest atak i z jego wypowiedzi widać po której stronie stoi.
                                    • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 22:49
                                      "Przedstaw się i zapraszam na konstruktywną dyskusję z mieszkańcami.Może być w tym tygodniu." Mam prowadzić publiczną dyskusję z osobą która nie jest w stanie merytorycznie odpowiedzieć na pytania? Nie chcę Pana Panie Sławku skompromitować publicznie wystarczy, że tutaj już sobie wystawił nędzną laurkę ;). Osoby sfrustrowanej i pozbawionej argumentów do podjęcia rzeczowej dyskusji.
                                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:31
                                        Frustracja z postawy burmistrza większości rady i tego że pięknie położone górskie miasteczko na chama bo bez konsultacji ze społeczeństwem szpeci się odrażającymi przemysłowymi molochami to bardzo mile widziane uczucie.A dodatkowym argumentem są tacy jak ty .
                                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:33
                                        nędzna laurka-subiektywne odczucie jednego osobnika o anty społecznym usposobieniu...
                                  • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 22:11
                                    Owszem jest bardzo dużo pytań więc jest co sprawdzać,a ponieważ fabryka nie ma prawa oddziaływać na środowisko a w projekcie do pozwolenia zintegrowanego oddziałuje, ale tylko do granic własnej posesji -to jest dobre !To tylko kwestia czasu i determinacji w działaniu ......
            • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 18:21
              Widocznie nie wszystko jest tak jak powinno bo smród unosi się na dużą odległość.
              • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 22:46
                Smród czego? Jakie to są szkodliwe związki o ile są?
        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 22:14
          Lokalizacja jest argumentem wystarczającym.
    • antoch123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 11:35
      Witam chciałbym się przyłączyć do rozmowy i zaapelować do Burmistrza Miasta Piechowic jako do gospodarza i osoby posiadające szerokie uprawnienia aby pomógł nam w naszym problemie. W imieniu mieszkańców domków jednorodzinnych położonych w okolicy Ceramiki Marconi prosimy aby Pan wymógł na Ceramice pewne rozwiązania , które pozwolą nam żyć godnie i w spokoju. Chodzi o ekrany akustyczne , które zatrzymają huk i nieprzyjemny odór, nasadzenia drzew bo zgodnie z pozwoleniem na rozbudowę był to jeden z warunków , wyciszenie najwyższego budynku oraz zobowiązanie Ceramiki do tego, żeby wszystkie bramy i drzwi były zamknięte. W dniu wczorajszym na osiedlu znowu okropnie śmierdziało, z najniższych budynków Ceramiki leciał niebieskawy dym , zapach był chemiczny i drażniący. Niestety taka jest prawda. Chcielibyśmy w spokoju żyć nic więcej. Starsi mieszkańcy Osiedla kupili działki budowlane z widokiem na góry nie było wtedy planu zagospodarowania przestrzennego , który umożliwiał rozbudowę zakładu , młodsi wiedzieli ,że jest zakład , natomiast wpierano im ,że jest to ekologia. Ceramika Marconi 2 razy w roku musi zrobić na ich koszt badania czy wszystko jest ok. Bierze zaprzyjaźnioną firmę i robi jej badania. Prosimy o rzetelną analizę naszego problemu , chcemy tylko żyć w spokoju z czystym powietrzem . Jest wiele firm na świecie w pobliżu osiedli np. w Niemczech, które przestrzegają pewnych norm i zasad to jest tylko kwestia pieniędzy.
      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 12:21
        To jest tylko kwestia intencji ,bo zdrowie mieszkańców jest ważniejsze od interesów inwestora i pieniądze na to powinny być kwestią pierwszej potrzeby...
      • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 17:56
        Też chciałbym dwa słowa od siebie .mieszkam blisko tej fabryki i potwierdzam słowa serszen i antoch123 .Z fabryki śmierdzi i słychać nierównomierny irytujący hałas.Ile razy spojrzę na ten blaszany fabryczny klocek jestem podirytowany i zastanawiam się jak człowiek człowiekowi może robić takie rzeczy .Parę dni temu musieliśmy się ewakuować do domu bo w powietrzu unosił się chemiczny smród z fabryki.
        • kajtecki123 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 18:14
          I jeszcze do Burmistrza.Proszę się przejść po osiedlu i porozmawiać z mieszkańcami o tych uciążliwościach .Dlaczego pan nic w tej sprawie nie robi ?
          • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 22:51
            Śmierdzi, brzydko wygląda, hałasuje... w jakim aspekcie łamie prawo? A skoro ludziom to przeszkadza to może pora samemu zainwestować w ekrany akustyczne skoro tak są potrzebne. Tego typu ekrany są stawiane kiedy są przekraczane normy, a skoro ich nie ma to znaczy, że normy nie są przekraczane, a jeśli twierdzą mieszkańcy inaczej to może pora zainwestować we własne badania.
      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:28
        ...Śmierdzi, brzydko wygląda, hałasuje... w jakim aspekcie łamie prawo? A skoro ludziom to przeszkadza to może pora samemu zainwestować w ekrany akustyczne skoro tak są potrzebne. Tego typu ekrany są stawiane kiedy są przekraczane normy, a skoro ich nie ma to znaczy, że normy nie są przekraczane, a jeśli twierdzą mieszkańcy inaczej to może pora zainwestować we własne badania.... -wypowiedź zalotnika.Teraz już wiesz na co możesz liczyć i z czym masz do czynienia?Nie ma co z nimi wdawać się w dyskusję.Tylko pisma, urzędy, instytucje, prokuratura CBA po kolei..
        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:32
          "Tylko pisma, urzędy, instytucje, prokuratura CBA po kolei.. ." tylko najpierw dowody ;)
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:34
            Wystarczy poszukać od tego są...
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:35
            Kto szuka ten znajduje
            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:38
              A pani niech sobie spokojnie deprawuje dalej .I pomyśleć że ja panią kiedyś szanowałem...mąż siedzi obok?
              • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:40
                Pani? dalej pudło Panie Sławku, ale proszę próbować dalej może kiedyś się uda wysnuć jakiś merytoryczny wniosek, bo dalej z tym słabo...
                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:48
                  Pan Sławek też pudło
      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:32
        ...Śmierdzi, brzydko wygląda, hałasuje... w jakim aspekcie łamie prawo? A skoro ludziom to przeszkadza to może pora samemu zainwestować w ekrany akustyczne skoro tak są potrzebne. Tego typu ekrany są stawiane kiedy są przekraczane normy, a skoro ich nie ma to znaczy, że normy nie są przekraczane, a jeśli twierdzą mieszkańcy inaczej to może pora zainwestować we własne badania.... -wypowiedź zalotnika.Teraz już wiesz na co możesz liczyć i z czym masz do czynienia?Nie ma co z nimi wdawać się w dyskusję.Tylko pisma, urzędy, instytucje, prokuratura CBA po kolei..
        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:38
          Na razie żadnych nie udało się przedstawić, to musi być bardzo irytujące, że nie można kogoś przekonać do swojego zdania w oparciu o rzeczową dyskusję. Polecam odrobinę się dokształcić to może w przyszłości się uda, ale wątpię...
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 04.07.18, 23:50
            Nie ma i nie będzie nigdy rozmowy merytorycznej z osobami które deprawują .
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:03
            Widzę że się dobrze bawicie kosztem mieszkańców radzę poszukać w sobie chociaż odrobinę inteligencji emocjonalnej żeby zacząć traktować ludzi jak podmioty a nie przedmioty w sprawie . Fabryka emituje hałas ok 55 decybeli i my to udowodnimy.Masz wszystkich za idiotów myślisz że się nie konsultujemy?Nie wyciągniesz ode mnie żadnych konkretnych informacji z kim czy z jaką firmą...Wymiana merytorycznych informacji z tobą nic mi nie wnosi więc tkwij w przekonaniu że nikt na niczym się nie zna
            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:13
              Ta pycha cię zgubi
              • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:16
                "Widzę że się dobrze bawicie kosztem mieszkańców radzę poszukać w sobie chociaż odrobinę inteligencji emocjonalnej żeby zacząć traktować ludzi jak podmioty a nie przedmioty w sprawie." bawicie? ja tam piszę w swoim imieniu (nicku), może jakiś dowód, że jest mnie więcej? czy kolejna insynuacja?

"Fabryka emituje hałas ok 55 decybeli i my to udowodnimy." około? mierzone na słuch? ale załóżmy, że 55db czyli norm nie przekracza, dowód: www.zgora.pios.gov.pl/wp-content/uploads/2017/05/Ha%C5%82as_artyku%C5%82_tekst-i-foto.pdf ups... radzę podkręcić swój decybelomierz, bo za mało zmierzył xD

"Nie wyciągniesz ode mnie żadnych konkretnych informacji z kim czy z jaką firmą..." nie muszę, bo zapewne takich nie ma albo się wstydzą takie profesjonalisty xD

"Wymiana merytorycznych informacji z tobą nic mi nie wnosi więc tkwij w przekonaniu że nikt na niczym się nie zna" proszę o sobie nie mówić Nikt xD

• serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:42
                  W d. mam twój dowód .W pozwoleniu zintegrowanym fabryka oddziałuje tylko do granic swojej posesji.Takie absurdy możecie wciska ale nie nam .fabryka emituje 55 dB(A) a w godz między 22 a 6 dupuszczalne jest 45 dB(A)To co w dokumentacji opłaconych przez ceramikę (projekt pozwolenia zintegrowanego)jest nie wiarygodne i to własnie udowodnimy...
                  • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:46
                    Czyli co z tymi 55db? nie pykło xD

"Fabryka emituje hałas ok 55 decybeli i my to udowodnimy." czyli zostanie udowodnione, że wszystko zgodnie z normami xD
                    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:49
                      Powiedziałem ci wsadź sobie w d. te wasze normy.Dla mnie pozwolenie zintegrowane zlecone i zapłacone przez firmę jest niewiarygodne...
                      • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:53
                        Szczera prawda w oczy kole...
                        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:56
                          Smieszny jesteś Jaka prawda ?Ta zapłacona przez firmę ?
                          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:58
                            Wsadź sobie w dupę te normy i tabele.hałas zbada niezależna i autoryzowana firma.
                            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:00
                              A WIOŚ swoją drogą
                              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:02
                                I nie ubliżaj ludziom bo gówno o nich i ich wiedzy wiesz
                                • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:08
                                  "I to zamierzamy udowodnić." czyli wszystko to na razie marne insynuacje...

"zbadanie oddziaływania kumulacji wszystkich podmiotów" czyli jakich jakich?

"WIOŚ swoją drogą" też są źli?

"hałas zbada niezależna i autoryzowana firma. " akredytowana przy PCA czy przypadkowa osoba z decybelomierzem? xD

"I nie ubliżaj ludziom bo gówno o nich i ich wiedzy wiesz " jak mogę coś wiedzieć o czymś o czym nie ma? xD

• serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:12
                                    Ale będzie i nie zmanipulowane przez cwaniaków
                                    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:16
                                      i nie zaczynaj tych swoich gierek socjotechnicznych bo to na nikogo nie działa.Wiedza jest i będzie jeszcze większa, siła jest ,integracja społeczna oparta na wk....wieniu jest i kasa też będzie na badania..Nikt nie będzie nam niszczył zdrowia...
                                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:10
                                  I żyjcie sobie w błogim przekonaniu że ludzie nic nie wiedzą .Prawda jest taka że śmierdzi i gówno mnie obchodzi czym bo ma nie śmierdzieć.Będziecie to wygłuszać i perfumować jak tego sobie zażyczymy.
                                  • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:15
                                    "Ale będzie i nie zmanipulowane przez cwaniaków" jest taka firma Cwaniak? to chyba jakaś spółka fryzjerska, a nie laboratorium akredytowane przy PCA xD

"I żyjcie sobie w błogim przekonaniu że ludzie nic nie wiedzą ." o czym? dalej brak konkretów...

"Prawda jest taka że śmierdzi i gówno mnie obchodzi czym bo ma nie śmierdzieć." mnie? czyli liczy się tylko Pan, no i wyszło szydło z worka...

"Będziecie to wygłuszać i perfumować jak tego sobie zażyczymy." na jakiej podstawie prawnej?
                                    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:22
                                      Liczą się wszyscy ludzie ale jak widać nie dla ciebie
                                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:24
                                        Pozdrowienia dla reszty kliki czy jak was tam zwać...
                                        • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:29
                                          "Liczą się wszyscy ludzie ale jak widać nie dla ciebie" vs. "Prawda jest taka że śmierdzi i gówno mnie obchodzi czym bo ma nie śmierdzieć." to kto się liczy JA czy LUDZIE, bo to są sprzeczne komunikaty...

"Pozdrowienia dla reszty kliki czy jak was tam zwać... " kolejna insynuacja nie poparta dowodami...

Pozdrawiam
                                          Z. ;)
                                          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:35
                                            Pozdrawiaj swoich a od porządnych ludzi z daleka...
                                        • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:31
                                          Działacie jak dopalacze za co serdeczne dzięki .Jak się ma z czymś takim do czynienia to i energia do działania większa
                                          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:33
                                            pa niuniuś
                      • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:53
                        I to zamierzamy udowodnić. Najwyższy czas na przełom i zbadanie oddziaływania kumulacji wszystkich podmiotów firmy tej firmy ponieważ jest to ta sama produkcja
                  • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:46
                    A teraz dojdzie jeszcze nowy hałas z kolejnej instalacji
                    • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:47
                      Też 55db? xD
              • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:28
                Mieszkańcy Ozorkowa: ta fabryka nas zadusi
                Mieliśmy tu spokój i ciszę. Było sielsko. A teraz o relaksie możemy tylko pomarzyć. Wszystko przez pobliską fabrykę płytek ceramicznych, której sąsiedztwo stało się dla nas bardzo uciążliwe – skarżą się mieszkańcy podłódzkiego Ozorkowa. Narzekają na hałas dobiegający z zakładu i dziwny pył, który wydobywa się z komina .....
                Kolejny przykład z czym wzmagają się ludzie mieszkający koło takich fabryk
                • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:35
                  cd. ... Wszystko jest zapylone. Mamy białe pomidory, białe owoce na drzewach, nie wiadomo, jak ten pył wpływa na nasze drogi oddechowe – żalą się ludzie i na dowód swojej codziennej gehenny pokazują zdjęcia. Po deszczu na ulicach, chodnikach pojawiają się białe plamy. Są wszędzie tam, gdzie woda zmyła pył z samochodów czy wypłukała go z rynien. Mieszkańcy domów jednorodzinnych znajdujących się w okolicy mają już tego serdecznie dość....
                  • zalotnik12 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 00:46
                    A co to ma do tych 55db? xD
                  • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:46
                    Niby w Ozorkowie tak jak u nas wszystko w normie a ludzie nie mogą normalnie funkcjonować.Coś z tymi normami nie tak...WIOŚ nie ma kasy więc firmy robią projekty do pozwoleń zintegrowanych same za własne pieniądze-ABSURD i dlatego mimo że hałas i śmierdzi wszystko jest w normie....
                    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 05.07.18, 01:48
                      Wiem że coraz więcej mieszkańców zagląda na forum .Cieszy mnie to...Nie wszyscy piszą ale czytają i za to dzięki...
                  • petersen271 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 17.08.18, 23:04
                    Proszę przyjrzeć się ulicom na Osiedlu Młodych w PIECHOWICACH- ten pył Szanowni Państwo również u Nas się pojawia. Bialy nalot na nawierzchni nieasfaltowej. Pojawił się od maja już kilka razy. Nikt na to nie zwraca uwagi? Nie widziałem tego w winnych miejscach, gdzie mieszkałem poprzednio.
          • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:15
            A kto cie chce do czegokolwiek przekonywać?ty masz tkwić w błogim przekonaniu że jesteś tak mocny i taki wyjątkowy że nikt ci nie podskoczy.
            • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.07.18, 14:18
              Spełniaj swoją rolę jaką ci powierzono .Pilnuj fryzjerów ,sprzątaczek właściwie to pilnuj wszystkich no i rób to o czym mówiłeś -deprawuj ,ale swoich...
    • bez-was-lepsze-jutro Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 17.07.18, 21:33
      Ludzie czy Wy nie widzicie czy nie chcecie tego widzieć że te kretyńskie cwaniaczki z urzędu razem z jego foczką robi z Was kretynów . Pan Słupek podjął próbę kopania się z koniem i to jeszcze za swoje pieniądze , bo ta banda żyje z naszych podatków . Tak naszych , szarych obywateli nie fabryki z kaflami bo tej akurat potrafił Burmistrz umarzać długi , w imię czego , to nie wiem ale umarzał i to istotne kwoty .
      • kasiak1253 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 18.07.18, 11:53
        W Piechowicach ma powstać największa fabryka płytek w POLSCE. Od dwóch lat śmierdzi intensywnie zapachem spalonych plastikowych butelek. Może zmienili produkcję??? Jesteśmy systematycznie zatruwani czymś toksycznym . Smród leci również na szkołę czyli na nasze dzieci. Burmistrz wydał pozytywną opinię środowiskową na rozbudowę tego śmierdzącego chemicznego zakładu.
        • petersen271 Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 17.08.18, 23:10
          Bo burmistrz mieszka nieprzypadkowo na końcu Piechowic - daleko od tego problemu...
    • serszen Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 26.07.18, 06:07
      Ludzkie postrzeganie świata i siebie - to badanie dla tych którzy swymi decyzjami negatywnie wpływają na życie innych czyli sprawców tego zła za torami..
    • alfavilla Re: CERAMIKA ŚMIERDZI I HAŁASUJE BURMISTRZ NIE RE 06.09.18, 21:22
      Szerszeń ma racje , komu potrzebny ten moloch skoro zatrudniają Ukraińców , i tak nie płacą podatków bo Rudolf je umarza .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka