Dodaj do ulubionych

KSKS-zawinił aport

21.04.05, 11:24
Ostatnie "Nowiny Jeleniogórskie" str.5 "Spór nad ściekami"

"Władze Piechowic z kolei ,które jeszcze w zeszłym roku deklarowały chęc
przystąpienia do systemu,dziś sie przed tym wzbraniają.
-W zeszłym roku słyszeliśmy,że do realizacji inwestycji powstanie
konsorcjum.Utworzyć je miała spółka ZGK i 4 gmin związkowych i jako
udziałowcy miały tu wejśc Piechowice i Szklarska Poręba.Jednak już na
początku tego roku okazało się,że wszystkie gminy wraz ze związkiem maja
utworzyć spółkę i aportem wnieść do niej swój majątek wodno-
kanalizacyjny.Radni zdecydowali,że takie rozwiązanie nam sie nie opłaca-
twierdzi burmistrz Piechowic.
Zdaniem władz,miasto poniosloby spore koszty na tej inwestycji ,a korzyści
byłyby niewspółmierne.Jako przykład podają,że projekt nie obejmował
kanalizowania Górzyńca i Michałowic,bo wedle norm na 1 km kolektora musi
przypadać 128 mieszkańców.A na tych piechowickich osiedlach gęstość
zaludnienia jest mniejsza.
-Inwestycja kanalizacji to położenie kolektora na ulicy.Przyłącza muszą już
na własny koszt wykonać właściciele posesji.Wielu mieszkańców na to nie
stać.Zresztą podobny przypadek mamy w Pakoszowie,gdzie sami połozyliśmy
wodociąd.I ciągle wiele gospodarst nie jest do niego podłączonych-dodaje
burmistrz.
Obawy władz miasta budzi też widmo wzrostu cen wody i ścieków po zakończeniu
budowy systemu kanalizacji sanitarnej.Koszt inwestycji z pewnością wpłynęłby
na to w znacznym sposób,bo to przecież odbiorcy wody spłacaliby kredyty i
pożyczki zaciągniętw na budowe.
Poza tym w pierwszym wariancie organizacji całego przedsięwzięcia miasto nie
musialoby wnosić aportem swojego majątku.Natomiast wariant realizacj
inwestycji przez spółke zakłada,że wszyscy udziałowcy przekazują swoje mienie
temu podmiotowi.
-Nasz majątek wyceniony na ponad 20 milionów zł.A inne samorządy wniosłyby o
wiele mniej.Te dysproporcje też nam sie nie podobały-mówia przedstawiciele
Piechowic.
Dlatego miasti będzie we własnym zakresie inwestować w rozwój sieci wodno-
kanalizacyjnej.W tym roku mają się zacząc prace przy układaniu kanalizacji w
Górzyńcu."

A może sprawdzimy,czy wszystko co powyżej jest szczerą prawdą a radnym
chodzilo TYLKO i wyłacznie o dobro mieszkańców?A co z tym aportem?Przecież i
ZUK , ujęcia wodyi oczyszczalnia dalej stałyby w tym samym miejscu?
Obserwuj wątek
    • ga3 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 11:33
      Owszem ,stałyby dalej w tym samym miejscu.A może ty nie rozumiesz słowa Aport.
      W momencie wniesienia do spółki aportem majatku gminy ,automatycznie majatek
      ten stałby się majatkiem spółki- kredyty dalej niestety spłacalibyśmy my
      mieszkańcy piechowic a korzystali by wszyscy włącznie z tymi gminami ,które
      tylko wniosłyby chęci a nie majatek .Pozdrawiam
      • mgr5 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 12:52
        aport-przynieś,podaj- rozumiem to słowo i dlatego napisałem,że nikt Piechowicom
        tych "rzeczy" nie odbierze na stałe.Bo ich z Piechowic nikt nie WYNIESIE!
        Co do kredytów-za co chcecie wybudować sieć wodno-kanalizacyjną w Piechowicach?
        Czyż nie za kredyty ,które trzeba będzie splacać?
        Zwroccie uwage jak sprytnie wybrnął Pan burmistrz:"radni zdecydowali,że takie
        rozwiązanie nam się nie opłaca".W razie czego:"co ja mogłem,to decyzja radnych"
      • ga3 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 11:52
        To ma dla mnie akurat najmniejsze znaczenie czy na "stołku" takim lub innym
        siedzi sobie zasłuzona lub nie osoba.
        Myslę ,że wszyscy odczulibyśmy to przystapienie do spółki duzą podwyzka za wodę
        i ścieki.I do tego znając realia tych ,którzy przejmuja władzę( jeżeli to się
        uda)napewno zaraz byłoby doniesienie do prokuratury na poprzedników ,że byli
        niegospodarni i przystąpili do KSKS co naraziło gmine na straty.Oczywiście
        koszty ew.procesu też ponoszą podatnicy.
        • omega_7 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 12:58
          Jeśli chodzi o koszty, przedstawiasz ga3 tylko jedną stronę problemu. Jeśli tak się troszczysz o mieszkańców, napisz w takim razie ile kosztuje wybudowanie własnego szamba zgodnego z wymogami Unii Europejskiej. Ile potem kosztuje utrzymanie takiego szamba. Prawdopodobnie niedługo wszyscy którzy nie mają możliwości do włączenia się do kanalizacji, będą do takiej budowy zobligowani. Szkoda, że taki temat nie został rzetelnie poruszony np w IP.
          • ga3 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:06
            Nie mam zielonego pojęcia,ale kiedyś miałem szambo a teraz jestem podłaczony do
            kanalizacji i z dwojga złego wolałbym szambo ponieważ wywóz nieczystości nawet
            2 razy w roku to koszt ok.200 zł ,teraz płacę za ścieki ok.50 zł miesięcznie.
            Kanalizacja jest więc kosztowniejsza ale praktyczniejsza.
        • mgr5 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:03
          Co za przenikliwość ga3!I troska o ludzi!
          Woda teraz w Piechowicach jest najdroższa,a ty martwisz sie sytuacja za 2-3
          lata.
          Powatpiewasz, czy komus uda się przejąc władzę ,a martwisz się stratami z
          powodu ewentualnych doniesień do prokuratury,gdy ktoś tę władzę Ekipie odbierze.
          Przy tym wszystkim obojetne jest ci, kto siedzi na jakim stołku.Akurat ktoś
          uwierzy w to co piszesz!
          • irys15 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:22
            Dzięki wywodom ga3 uświadomiłem sobie ,jak wiele zawdzięczam radnym i panu
            burmistrzowi,że nie będę w najbliższym czasie podłączony do kanalizacji i
            jakie to oszczędności zasilą moj budżet domowy.Już zabieram się do pisania
            pisma z podziękowaniamu,albo może lepiej osobiście podziękuję radnym na
            najbliższej sesji a panu Stasiowi złożę osobiście podziękowania wraz z życzenia
            z okazji zbliżających sie imienin.Do czego was wszystkich też zachęcam.
            A skoro takie korzyści ga3 wypływaja z braku kanalizacji,to może Piechowice
            zamiast kanalizować niech powrócą do super tanich szamb przydomowych?
            Rozsławienie Piechowic na całą Polskę murowane!
            • ga3 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:30
              Ty chyba nie rozumiesz tego co czytasz.
              Czy ja napisałem ,że szamba przydomowe są lepsze?
              Napisałem ,że mnie taniej to kosztowało.
              Mam cicha nadzieję ,że mimo twojego pesymizmu Piechowice będą skanalizowane w
              całości nie będąc równocześnie w KSKS.
              • irys15 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:45
                Jeżeli władze skanalizuja Piechowice bez udziału w KSKS woda i ścieki nie
                podrożeja ga3? Skąd masz taka pewność?

Rozumiem to co czytam,co więcej wyciągam wnioski:jeżeli szamba sa tańsze/a tak
                twierdzisz/niż kanalizacja i tak dbasz o dobro ludzi ,to co jest dla nich
                lepsze:tanie szamba czy droga kanalizacja?
                Oczywiście wyciągniąlem takie wnioski,jakie podałeś argumenty.

Pozdrawiam/to twoje ulubione zakończenie większości postów/
          • ga3 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:22
            Z tego co wiem np.w Jeleniej Górze woda jest droższa,widzisz mgr5 moja troska o
            to co będzie za 2-3 lata wynika z tego ,że nie zamierzam emigrować np.do USA
            czy innego raju .Czy komuś się uda przejąć władzę - mało mnie to obchodzi ,bo
            wbrew mniemaniu co niektórych forumowiczów,nie mam nic wspólnego ani z władzą
            ani z urzędem-no chyba ,że muszę coś załatwić np.dowód osobisty.
            Nie mam zamiaru nikogo przekonywać ,wyrażam tylko i wyłącznie swoje osobiste
            zdanie.A jakbym nie pisał ,to byłoby tu strasznie nudno i
            jednostronnie.Moglibyście wpaść w samozachwyt lub przy czarnowidztwie
            większości popełnić zbiorowe harakiri.
            • mgr5 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 13:31
              Wręcz pozorom jest mi bardzo miło ga3,że piszesz na forum.I wcale ci nie mam za
              złe,że piszesz na przekór większości.Natomiast trochę mnie martwi,że pewnych
              spraw w Piechowicach nie dostrzegasz,może rozejrzyj sie uważniej?Porozmawiaj z
              ludżmi,poobserwuj?Bo mimo zaangażowania w niektóre tematy bardzo często
              powtarzasz:mnie jest wszystko jedno...
              Zauważyłem też,że na niewygodne pytania nie odpowiadasz.
              • omega_7 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 14:51
                ga3 pisze, że utrzymanie szamba jest tańsze. ga3 teraz sa nowe normy i wymagania co do szamb. Jesteś hipokrytą, jeśli zabierasz głoś i przedstawiasz swoje zdanie na ten temat i jednocześnie twierdzisz, że nie masz zielonego pojęcia o kosztach nowego.
            • mega.7 Re: KSKS-zawinił aport 21.04.05, 15:34
              Już po raz któryś podkreślasz ga3 ,że nie masz nic wspólnego ani z władzą ,ani
              urzędem.Załóżmy,że to prawda.
              Z twoich postów jednak wynika,że sympatyzujesz z władzą-nie wypowiedziałeś na
              jej temat jak dotychczas żadnych krytyczych uwag,wręcz przeciwnie wszystko
              uznajesz za plotki,pomówienia i nic do ciebie nie dociera!Przy tym wiele spraw
              jest ci obojetnych,niczym się nie zainteresowałeś,niczego nie chciało ci się
              sprawdzić.Natomiast bardzo ochoczo krytykujesz forumowiczów,nazywasz ich
              frustratami,podejrzewasz o zbiorowe harakiri i tp.
              Nie chciałbyś się przejść kilka razy do urzędu i sprawdzić np,czy to prawda,że
              tam unoszą sie opary alkoholu?Rusz się,zrób coś pożytecznego i opisz to na
              forum!Powodzenia niezależny,obiektywny,mający swoje zdanie wielki GA3
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka