Dodaj do ulubionych

Była libacja? Z całą pewnością!

09.01.07, 09:53
Zobacz więcej:

pamietnikopozycjonisty.republika.pl/
Obserwuj wątek
    • loonapark Re: Była libacja? Z całą pewnością! 09.01.07, 10:25
      Szkoda, że nie ma zdjęć z pościgu. Dużo bym dał, żeby zobaczyć
      jak radna Arleta i tak zwany w artykule M. kluczą i gubią pościg.
      Hehehehehe
      Zgadnijcie też, kto zapłaci większości zwolnionych wynagrodzenie,
      jak sąd przywróci ich do pracy. Nie liczę, że niektórzy ze swoich diet.
      Może taniej i prościej byłoby zainstalować w oczyszczalni
      telewizję przemysłową.
    • piechow Re: Była libacja? Z całą pewnością! 09.01.07, 20:29
      Po zapoznaniu się z artykułam mam dwie uwagi
      1. P. Podkański powinien troszkę odejść od komputera i pobiegać skoro nie może
      dogonić Panią Ejnik
      2. Wiele bym dał by zobaczyć P. Burmistrz w krótkiej spódnicy i szpilkach jak
      po oczyszczalni gania za znacznie młodszymi pracownikami , że też nikt tego nie
      nagrał Wielka szkoda
      • wnikliwy2 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 09.01.07, 21:39
        Po prostu wstyd,żeby nasze miasto miało się szczycić w prasie powiatowej tylko
        tego typu osiągnięciami,czy w jakiejś innej gminie osobiście Burmistrz goni za
        pijaczkami - od tego są odpowiednie służby.Jak do tej pory to z pozytywnych
        osiągnięć napisano w prasie o zamontowaniu barierki k.przedszkola i o przyjęciu
        opłatkowym dla ubogich,gdzie też nie odbyło się bez zgrzytów na linii władza a
        kościół w Piechowicach.Przykre to jest.
        • chodziarka1 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 09.01.07, 22:04
          Mogła być, ale po przeczytaniu artykułu do końca przynać muszę, że zwolnienie
          tych osób z tego powodu było przedwczesne - jak wynika z końcowych zdań to Ci
          co w tym dniu mieli wolne, albo byli po pracy raczej sprawę w sądzie wygrają.
          Niepotrzebnie tylko po sądach trzeba będzie chodzić. No i faktycznie raczej by
          tego sytuacji do sukcesów władzy nie należało zaliczać. A udana ucieczka
          skądinąd puszystej uczestniczki popijawy przed wysportowanym nauczycielem WF,
          musiała być przezabawna, albo jest fantazją. Może by wzorem sejmu powołać
          komisję śledczą - niech ustali fakty.
            • obywatel32 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 10.01.07, 10:22
              jest jeszcze jedna kwestia Panie alter4 jezeli część osób wygra sprawę w sadzie
              pracy to nietylko będzie trzeba ich przyjąc ponownie do pracy ale i zapłacic za
              utracone w tym czasie wynagrodzenie i kto to zapłaci radni ze swoich diet czy
              tez zostanie to pokryte z 15 % przekazywanej dobrowolnie kwoty? wszystkie koszty
              poniesie miasto czyli społecznośc piechowicka.Po zatym przyłaczam sie do
              wcześniejszego postu nie tylko cały powiat ale i całe dawne województwo gdzie
              ukazuja sie nowiny śmieje sie z zawodów chyba przełajowych na orientacje z
              Piechowic.
              • piechow Re: Była libacja? Z całą pewnością! 10.01.07, 13:24
                Chyba taki artykuł nie spodobał się piechowickiej władzy , bo dziennikarz
                zamiast poprzeć ich stanowisko stanął na wysokości zadania i spojrzał na sprawę
                z obu stron . Dla mnie ciekawe jest stanowisko Inspekcji Pracy i to co mówią o
                możliwości wygrania procesów przed sądem przez zwolnionych pracowników .
                Najlepiej jest nie spieszyć się z dyscyplinarkami i nie wykazywać się
                nadgorliwością " co nagle to po diable " warto pamiętać .
                • obserwatorka12 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 16.01.07, 10:53
                  Jestem pod wrażeniem...Nasza władza bardzo chciała pochwalić się
                  osiągnięciami , ale chyba nic z tego nie wyszło.Szkoda, że NJ od początku nie
                  śledzą działalności naszych niektórych Rajców, gdy jeszcze przed drugą turą
                  wyborów i przed zaprzysiężeniem dzielili przysłowiową "skórę na niedżwiedziu"
                  rozdzielając stanowiska w Radzie Miasta.Na to spotkanie nie wszyscy Radni
                  zostali zaproszeni, pomimo tego, że również zostali wybrani przez mieszkańców
                  naszego miasta w demokratycznych wyborach.Pózniej urządza sie na nich
                  polowanie.Mam nadzieję, że osoba, która "dała cynk" jeszcze długo bedzie miała
                  zgagę i kaca moralnego.Bo takie zagrywki przypominają poprzednią Epokę.Dzisiaj
                  rozlicza się ludzi za niektóre rzeczy.Poza tym osoby , które kontrolowały ten
                  zakład w rzeczy samej nie stronią od kieliszka.Ale widocznie zapomniał wół...I
                  jeszcze jedno: cóż robili tam ci uprzejmi kierowcy?Czy oni mieli prawo tam
                  przebywać?Chyba, ze to któryś z nich "uprzejmie donosił"?
                    • obserwatorka12 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 16.01.07, 22:32
                      ziutek_och-nie wiem gdzie ty tutaj widzisz plotkę.Pozatym nie mierz wszystkich
                      swoją miarką, bo jeśli ty "stoisz pod sklepem z piwem w łapie" to twoja
                      sprawa.Ale jesli tak piszesz to chyba wiesz coś na ten temat.wcale nie
                      usprawiedliwiam "uchlewających sie w pracy" , tylko nie podobają mi sie te
                      metody polowań na czarownice.Zresztą nie tylko mnie się to nie podoba.proponuję
                      jeszcze raz przeczytac artykuł w NJ, a zwłaszcza wypowiedż przedstawiciela
                      Inspekcji pracy.Pozdrawiam.
        • dusia988 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 25.01.07, 21:13
          wnikliwy2 napisała:

> Po prostu wstyd,żeby nasze miasto miało się szczycić w prasie powiatowej tylko
          > tego typu osiągnięciami,czy w jakiejś innej gminie osobiście Burmistrz goni za
          > pijaczkami - od tego są odpowiednie służby.Jak do tej pory to z pozytywnych
          > osiągnięć napisano w prasie o zamontowaniu barierki k.przedszkola i o
          przyjęciu
          > opłatkowym dla ubogich,gdzie też nie odbyło się bez zgrzytów na linii władza a
          > kościół w Piechowicach.Przykre to jest.

Jestem tego samego zdania... Moze p.Burmistrz zamiast rozliczać poprzednią
          władze i wcześniejszego Burmistrza, zajmie się rzeczywiście jakimiś konkretnymi
          zmianami..Bo do tej pory Ganianiem za pracownikami mi i pewnie większości
          społeczeństwa nie zaimponowała..
          • azeta2 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 25.01.07, 21:18
            może i masz rację, że to nie było imponujące, każdy inny by pewnie wysłał tam
            kierownika - niech się martwi co robić, ale tu w grę weszły kwestie osobiste
            ZGB tak chyba nienawidzi swojego poprzednika, że chociaż tak mu chce dokopać.
          • alter4 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 25.01.07, 22:34
            Dusia często wracasz do tego tematu. Rozumię, że przeszła by pani obojętnie wobec tej kwesti, majac świadomość odpowiedzialności za oczyszczalnie wartą 6 mln zł. Chyba,że pani ma coś wspólnego z tą sprawą to wszystko staje się jasne - hipotetycznie :-).Pozdrawiam!
            • dusia988 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 25.01.07, 23:13
              alter4 napisał:

> Dusia często wracasz do tego tematu. Rozumię, że przeszła by pani obojętnie
              wob
              > ec tej kwesti, majac świadomość odpowiedzialności za oczyszczalnie wartą 6
              mln
              > zł. Chyba,że pani ma coś wspólnego z tą sprawą to wszystko staje się jasne -
              hi
              > potetycznie :-).Pozdrawiam!

TAK..Nie Mam nic wspólnego z tą sprawą, osobiście,ale JEST MI WSTYD za nasze
              Władze, które podobno mają byś dla nas jakimś tam autorytetem.. i za to ze w
              Nowinach ukazał sie taki a nie inny artykuł..I wstydze sie tez tego że mówią o
              naszym mieście w radiu.. a wracać do tematu bede, bo od tego są fora
              internetowe..Tak mi sie wydaje..a moze akurat do Pani Burmistrz dojdzie
              wiadomość że nie pochwalam jej zachowania..no i z tego co widze to innym też
              średnio się to podobało.. a jeszcze tak co do tej odpowiedzialności... To nie
              wyolbrzymiajmy tego aż nadto..Nie wierze że po spotkaniach Rady Miasta, lub też
              na jakimś opłatkowo-sylwestrowym spotkaniu nie było alkoholu... Pozdrawiam Pana
              • alter4 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 25.01.07, 23:40
                Rozumie Pani oburzenie po przeczytaniu artukułu w gazecie, ale warto było oglądnąć wywiad w tv. ODRA z naszą panią burmistrz, w której redaktor spytał ją o tę sprawę. Nadal subiektywnie uważam, że podjęte działania były zasadne, ale to moje zdanie.
                Odpowiadała na zadawane pytania w sposób elokwentny i rzeczowy. Myślę, że nie ma się czego wstydzić. Prosze sprawdzić czy na portalu JG24 jest archiwum tv. dami, to będzie Pani mogła spojrzeć na ta sprawe z innej perspektywy. Pozdrawiam.
                • unipop1 Re: Była libacja? Z całą pewnością! 31.01.07, 21:58
                  Ja też uważam, że działania podjęte przez Panią Burmistrz w tej kwestii są
                  słuszne. Nie rozumiem tych, którzy stają w obronie pijących w pracy. Cóż z
                  tego, że owego dnia pani Arleta Ejnik była formalnie na urlopie, jako szef
                  oczyszczalni czy też "specjalista" zezwoliła, aby w jej obecności spożywano
                  alkohol. Być może za poprzedniej władzy to był standard- pamiętacie państwo
                  aferę z alkoholem znalezionym u wuefistów w gimnazjum( były posty na forum w
                  tym temacie)- i co?, sprawie szybko ukręcono łeb. Nie wlono dopuścić, aby takie
                  sprawy się powtarzały.
    • rico.jgora Re: Była libacja? Z całą pewnością! 19.07.07, 20:48
      cytujac za Wikipedią:"Libacja, libacja alkoholowa – to spotkanie towarzyskie,
      którego głównym celem jest wprowadzenie uczestników w stan upojenia
      alkoholowego. Podczas libacji alkoholowych występują towarzyszące im rytuały,
      takie jak wznoszenie toastów, czy rytualne śpiewy typowe dla kultury, do której
      przynależą jej uczestnicy"
      Dwa pytania:
      1.Czy słyszano śpiewy rytualne?
      2.Czy słyszano toasty?
      Nazywajmy rzeczy odpowiednio....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka