Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

dokad dostarczyc zwolnienie?

IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.01.04, 20:02
    Czy ktoś z Was wie moze dokąd trzeba dostarczyć zwolnienie jeśli już nie
    jestem pracownikiem? Do Zusu? I w jakim terminie? A może wiecie gdzie to
    jest uregulowane (dostaję sprzeczne informacje i sama już nie wiem co robić)?
    Dzieki
    Obserwuj wątek
        • Gość: kit Re: dokad dostarczyc zwolnienie? IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.01.04, 21:33
          Dzięki, liczyłam na Ciebie. Problem polega na tym że ZUS wstrzymał wypłatę
          zasiłku i wysłał do mojego byłego pracodawcy pismo z pytaniem kiedy wpłynęły
          do nich dwa moje zwolnienia (dostałam to do wiadomości). Dlaczego miałabym
          dostarczyć zwolnienie do BYŁEGO pracodawcy??? zupełnie nie rozumiem, dostałam
          ten list dziś i będę pytać w zusie w poniedziałek ale nie wiem o co biega???
          • beata_ Re: dokad dostarczyc zwolnienie? 16.01.04, 22:51
            Czekaj, a właściwie dlaczego ten pracodaca jest już były? Może nie powinien
            być byłym, skoro byłaś na zwolnieniu...tak tylko strzelam, bo o ile wiem nie
            da się zwolnić pracownika będącego na zwolnieniu...zdaje się, że tylko umowa
            na czas określony daje taką możliwość, chociaż pewna na 100% nie jestem...
            Może Alaska, albo Asia.sue się odezwą w międzyczasie i coś podpowiedzą.
            Tak czy owak dowiesz się w poniedziałek u źródła - nie miałam akurat do
            czynienia z taką sytuacją...
      • alaska31 Re: dokad dostarczyc zwolnienie? 17.01.04, 16:20
        Zwolnienie powinnaś dostarczyć do ZUS w ciągu 7 dni od otrzymania. Potrzebne
        jest także zaświadczenie z zakładu pracy na druku ZUS- Z-3a dotyczące
        ubezpieczenia i podstawy wymiaru zasiłku. Więc najpierw zakład pracy wystawi
        Ci zaświadczenie do tego zwolnienie lekarskie i do ZUSu - zaoszczędzi Ci to
        drogi. Poniżej wklejam kiedy przysługuje zasiłek chorobowy po ustaniu
        zatrudnienia. Powodzenia

Zasiłek chorobowy przysługuje także po ustaniu tytułu ubezpieczenia
        chorobowego, jeżeli niezdolność do pracy trwała bez przerwy co najmniej 30 dni
        i powstała:
        •nie później niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego
        lub wypadkowego albo
        •nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia
        chorobowego lub wypadkowego - w razie choroby zakaźnej, której okres wylęgania
        jest dłuższy niż 14 dni lub innej choroby, której objawy chorobowe ujawniają
        się po okresie dłuższym niż 14 dni od początku choroby.
        • Gość: deni Re: dokad dostarczyc zwolnienie? IP: *.net.autocom.pl 24.01.04, 16:04
          Moje wypowiedzenie konczy sie 31.01.2004.
          Zaswiadczenie lekarskie mam od 30.12.2003 do 25.01.2004.
          Od lekarza prowadzacego wiem, ze nastepne bedzie od 26.01.2004 nadal ze wzgledu
          na stan zdrowia. Co w takiej sytuacji mam zrobic? Zaswiadczenie musze wyslac do
          firmy 26.01.2004. A co potem? Firma przesyla do ZUSU?
          • beata_ Re: dokad dostarczyc zwolnienie? 24.01.04, 17:39
            Gość portalu: deni napisał(a):

> Moje wypowiedzenie konczy sie 31.01.2004.
            > Zaswiadczenie lekarskie mam od 30.12.2003 do 25.01.2004.
            > Od lekarza prowadzacego wiem, ze nastepne bedzie od 26.01.2004 nadal ze
            > wzgledu na stan zdrowia. Co w takiej sytuacji mam zrobic? Zaswiadczenie
            > musze wyslac do firmy 26.01.2004. A co potem? Firma przesyla do ZUSU?

Zawsze firma przesyła do ZUS-u, kiedy kończy się okres wypłaty wynagrodzenia
            za czas choroby (tak to się nazywa), a zaczyna wypłata zasiłku chorobowego
            przez ZUS.
            Radziłabym dowiedzieć się w ZUS-ie, jaka procedura ma być zachowana w
            przypadku, gdy już nie będziesz pracownikiem, a zwolnienie będzie
            przedłużone...jakoś lubi z tym być zamieszanie, zdaje się że właśnie w tym
            wątku jest o tym mowa, dowiedz się wszystkiego naprzód, żeby uniknąć
            ewentualnego błędu i opóźnień w wypłacie zasiłku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka