Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.09, 19:12
    Pracuję na platformach wiertniczych głównie na Morzu Północnym i Morzu Norweskim. Zatrudnia mnie norweski StatoilHydro. Mam 29 lat, wyższe wykształcenie, jestem po wydziale wiertniczym. Władam biegle w mowie i w piśmie językiem angielskim i niemieckim oraz znam norweski język techniczny z zakresu branży naftowej. Pracuję 14 dni na morzu po 12 godz. dziennie, następnie mam od 14 do 21 dni wolnego i tak miesiąc w miesiąc przez cały rok. Moi współpracownicy są z 7 krajów świata, głównie są to Norwedzy, Brytyjczycy i Niemcy. Zarabiam przeliczając na nasza walutę od 14 do 18 tys. zł miesięcznie. Bardzo kocham swoją pracę i na pewno nie zamieniłbym jej na żadną inną. Najgorsze w tej profesji są rozłąki z żoną i dzieckiem, ale za to później mam dla nich mnóstwo czasu. Wspaniale jest wrócić do domu. Najbardziej kocham uczucie gdy witam się na lotnisku z żoną po dwutygodniowej rozłące, gdy mogę ją przytulić i pocałować. Dla mnie są to najpiękniejsze chwilę. Jutro z żoną i z dzieckiem wyjeżdżam na 12 dni na Święta i na narty do Szwajcarii. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i serdecznie pozdrawiam.
    Obserwuj wątek
        • Gość: Arturo Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.sub-75-215-230.myvzw.com 22.12.09, 23:04
          Gość portalu: WDR napisał(a):

> Ostro przygadałeś wiecznym polskim malkontentom :)

---

I niby czym tak przygadal? Tym ze ciezko pracuje na zimnie, i w
          ciaglym zagrozeniu zycia i zdrowia??? Jest jeszcze mlody ale z
          latami zacznie odczuwac te warunki pracy na otwartym zimnym morzu.
          To co on robi to nie jest praca tylko 'robuta' dla desperatow.
          Zastanowiles sie co sie stanie jak przestalby pracowac? Zarabianie
          pieniedzy oraniem i poswieceniem wlasnego zycia, zdrowia i rodziny
          nie jest warte zadnych pieniedzy a napewno nie tych o ktorych on
          tutaj pisze. To sa grosze, marne kieszonkowe dla ludzi ktorzy
          uwazaja ze zarabiac mozna tylko i wylacznie "wlasnymi palcyma i
          wlasnymi recyma".

16 tys zl to okolo 5.5tys dolarow... i co mozna za takie pieniadze?
          Zarabia troche wiecej jak sklepowa... doskonale, ale zeby sie z tym
          tak obnosic... to jest jest smieszne.

Czlowieku, przespij sie z problemem, zastanow sie i rusz glowa.
          Znajdziesz sposob zeby zarabiac 10 razy tyle bez sterczenia na
          platformie i wiercenia wody.
          • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.09, 14:38
            Ciekaw jestem ile ty zarabiasz cwaniaku jak 16 tys.zł to dla ciebie mało. wez nie pisz głupot jak nie znasz tematu. jak zawsze wypowiadają się najwiecej ci co najmniej wiedzą w danej kwestii.
            po twoim poscie widze ze ty wiesz wiecej o pracy na platformach ode mnie. napisales same bzdury. ty beczysz jak ci paliwo na stacji idzie w górę a ja się cieszę bo mamy podwyzki.

a te słowa to już miód:
            "To sa grosze, marne kieszonkowe dla ludzi ktorzy
            uwazaja ze zarabiac mozna tylko i wylacznie "wlasnymi palcyma i
            wlasnymi recyma".

co za ludzie! oto POlska właśnie!
            • Gość: Arturo Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.lv.lv.cox.net 24.12.09, 03:50
              Drogi Wiertniczy, Polska nie Polska zarabiasz skromnie i nie masz
              sie czym chwalic, bo sklepowej nie zaimponujesz ze wzgledu ze ona
              takich jak ty nie bierze serio, a ludzi ktorzy naprawde zarabiaja
              nie rusza pare zlotych w kieszeni. Pozatym, tak jak powiedzialem to
              co wedlug Ciebie jest duza kasa, wedlug innych nie jest i ja jestemn
              jednym z tych innych. Dalem Ci rade na koniec,... rusz tym co masz
              pod sufitem, a znajdziesz droge do prawdziwych pieniedzy ktore sie
              zarabia nie miesniami a tym co radze ci ruszyc... no to wesolych
              swiat i powodzenia Wiertniczy.
                    • Gość: ad78 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: 87.204.71.* 29.12.09, 10:26
                      Troche głupio czyta się te Twoje posty - tak jakbyś się bronił, że jednak
                      jesteś super. Ja jestem rok (lub dwa) starszy i zarabiam niewiele mniej
                      (200k brutto/rok), ale w Polsce. I też jestem na początku kariery. Ale
                      nie przyszło mi do głowy zakładać takiego wątku na forum - po co? Mógłbym
                      napisać że lece z narzeczoną na walentynki do paryża, w kwietniu do
                      afryki, a w czerwcu planuje objazd po angielskich zamkach. Ale po co?
                      Żyje dla bliskich i dla siebie. Znam lepszych i to mnie motywuje. A takie
                      pisanie trąci myszką ;)
                      • Gość: Teresa Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.09, 11:27
                        Założył ten wątek żebyś zobaczył jak wygląda nispotykana na codzień praca. Ile osób w tym kraju pracuje na morzu północnym? Nie chcesz to nie czytaj. Teraz to sam zacząłeś się przechwalać i pisać jaki to Ty jesteś super, a wypominasz to jemu.
                        Każdy niech pisze co mu się żywnie podoba. Wolny kraj.
                        Tobie by nie przyszło zakładać wątku o swojej pracy dlatego, że wykonujesz pewnie coś banalnego, powszechnie spotykanego, niezbyt ciekawego. On zajmuje się czymś unikatowym w skali nie tylko tego kraju. Kolega mojego wujka jest wiertaczem na lądzie więc co nieco słyszałam na ten temat.
                        • Gość: ad78 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: 87.204.71.* 29.12.09, 14:18
                          Zagraniczne wyjazdy to nie temat do przechwałek, no chyba że ktoś się
                          kreuje na NaszejKlasie. Rozmawiam z nim tym samym językiem aby mógł
                          ocenić z zewnątrz, jak dziecinnie to wygląda.
                          Moją pracę uważam za ciekawszą od pracy na platformie. W skrócie można
                          powiedzieć, że ja takie lub podobne platformy buduję. I to nie z pozycji
                          szeregowego pracownika. Ale nie o tym była mowa.
                          Pierwszy post Roughnecka był troche dziecinny, ale zjadliwy. Ale potem
                          było tylko gorzej. Naprawdę ludzie robią ciekawsze i więcej warte rzeczy.
                          pozdrawiam
                          • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.09, 21:21
                            Ocho jest i kolejny recenzent, znawca tematu. Skrytykował, zgnoił,...
                            więc jesteś prawdziwym Polakiem!

"Pierwszy post Roughnecka był trochę dziecinny, ale zjadliwy. Ale potem było tylko gorzej"

Ja nie muszę pięknie pisać, używać wyszukanych słów. ja piszę jak jest i to mi wystarczy. Nie podoba Ci się to po prostu nie czytaj.

Ty załóż może temat o swojej pracy. Też Cię zgnoję i skrytykuję na wszystkich płaszczyznach. Może być całkiem ciekawie.

• Gość: ad78 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: 87.204.71.* 30.12.09, 08:38
                              Ale po co mam zakładać post o swojej pracy na forum nie związanym z moim
                              zawodem? Ale gdybym już go założył, na pewno nie napisałbym go w
                              tonie "patrzcie, jakie mam wspaniałe życie i super prace, trzeba się było
                              uczyć, hahaha" Wiesz dlaczego?
                              Po pierwsze- bo mam świadomość że to forum przeglądają okazyjnie ludzie,
                              do których nie mam i długo nie będę mieć startu (zarówno pod względem
                              zarobków, jak i doświadczenia zawodowego), co oznacza, że łechtając swoje
                              ego tylko bym się ośmieszył.
                              Po drugie- bo uważam, że stawianie się ponad anonimowy tłum jest
                              bezzasadne i po prostu nieeleganckie.

Twój przypadek jest o tyle dziwny, że zaprzecza starej regule, zgodnie z
                              którą ludzi, którzy startując od zera osiągneli wszystko pracą własnych
                              rąk, cechuje skromność i szacunek do innych. Ale może zwyczajnie
                              potrzebowałeś się wygadać..
                            • Gość: majka Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.adsl.inetia.pl 06.04.13, 14:08
                              Roughneck, nie denerwuj się tymi komentarzami. Ja tylko sobie myślę, jak się czuje Twoja żona. Ileś lat temu mój mąż pracował w Indiach, a ja sama z dzieckiem w Polsce. Wspominam to jako koszmar, pomimo niezłych pieniędzy, jakie mój mąż zarobił. Mąż jest potrzebny codziennie, a nie w takich interwałach - co 2 tygodnie. A to żarówka, a to komputer, on jest lepszy w tych sprawach ode mnie. Musiałam czekać, aż przyjedzie na urlop, bo nie było kogo poprosić o pomoc, wszyscy zajęci. Dzieciak często chorował, ech... Lepiej skromniej, ale razem. Jeśli Twoja żona jakoś sobie radzi, to super. Ale jak mój mąż wracał do domu, to było święto. Święto, nie normalne życie. Pogadaj z nią, ile jeszcze tak wytrzyma. Twoje życie na platformie to jedna wielka adrenalina. Czas ucieka nie wiesz nawet kiedy. A jej? Mnie się każda godzina ciągnęła w nieskończoność.... Mimo wszystko - powodzenia!
                            • Gość: Rafał Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.czarnet.pl 06.01.14, 23:18
                              Witam cie serdecznie sraj na tych ludzi co zazdrość wypaliła ich już dawno,na dziś dzień jestem bez pracy jezyk angielski znam tylko z gier więc nie władam nim biegle też mam 29 lat i życie sypie mi sie z dnia na dzień gdzie nie podejme pracy zawsze mam co miesiąc 1000zł do oddania nie moge wyjśc z błednego koła i tutaj mam do ciebie pare pytań
                              1.jak wygląda taka praca czy faktycznie jest tak niebezpieczna jak mówią?
                              2.jak za pierwszym razem dałeś sobie rade bez rodziny sam mam żone i 16sto miesięcznego malucha
                              3.znalazłem pare ofert proponują 25tyś za 6 tygodni ciężkiej pracy,czy mam bać sie że to oszustwo jutro bede tam dzwonił więc bede wiedział tez więcej dodam że praca załatwiana przez Polskiego pośrednika
                              4.Jak wygląda wyjazd czy musze płacić czy koszt wyjazdu sponsoruje firma jak wygląda wyżywienie?na własną reke?zakwaterowanie odpłatne?pytam bo spotkałem sie już z kimś kto opowiadał że hotel za darmo wyżywienie i przelot w tą i spowrotem też z góry dziękuje ci za odpowiedz i szczerze życze jak najlepiej swoją drogą musze wyrwać sie z tej szrej do nikąd nie prowadzącej mnie i rodziny rzeczywistości jest coraz gorzej przeciętny zarobek na dzie dzisiejszy to 1400zł po oddaniu tego 1000 o którym wspominałem zostaje do życia 400zł i znowu to samo pożycz jeszcze troche i żuce sie śmierci w objęcia psychika mi siada tak zdesperowany w życiu nie byłem prosze cie o odpowiedz
                              • snajper55 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie 07.01.14, 08:25
                                Jest tak wspaniale jak słyszałeś. Darmowe przeloty do kraju, kupa kasy, nic nie trzeba umieć i nawet angielskiego nie trzeba znać, bo zatrudnią dla ciebie tłumacza, który wszędzie będzie chodził i tłumaczył.

Naiwniaku, zapłacisz i dostaniesz gó... na patyku a nie pracę.

S.
                                --
                                Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
                                Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
                    • Gość: Zuzza Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.opera-mini.net 08.04.13, 11:51
                      I dzięki takim jak Ty to się jeszcze wogóle w Polsce kręci!
                      Wyjazd- nie ma sprawy, auto do naprawy tak samo nie ma paniki, że na chleb nie starczy jak majster zaśpiewa 300zł(byle jaka naprawa), remont mieszkania-spoko.
                      Macie dziecko więc wydajecie na nie tu, w Polsce.
                      Za 1500 zł bys tak nie pożył, w skarpetkach byś chodził a nawet bez.Nie mówiąc już o atmosferze w pracy i podejściu polskiego pseudo-pracodawcy.
                      Znam przypadki, że mimo umowy i tak nie wypłacił urlopu i sie ludziom w kaftan śmiał.
                      Wieczne zamartwianie się o pieniądze ( a co Ty tak stale o tych pieniądzach??), biedzenie się żeby wogóle jakoś żyć. Żadnych horyzontów i perspektyw. Szara rzeczywistość i dzień za dniem.
                      Ja lubię czytać gazety, książki, iść na koncert czy do teatru,raz na czas do kina i wyjść coś zjeść tak dla rozrywki jak mi się zachce. Uczestniczyć nie tylko w życiu czysto konsumpcyjnym od kotleta do klozeta. Oczywiście każdy widzi to inaczej ja chciałabym więcej niż tylko być wyrobnikiem na pana i patrzeć gdy ja chodzę w starych butach i ciuchach z lumpeksu on wozi tyłek Infinity. Innym do szcześcia znowu wystarczy pół litra.
                      Ale gdzie tam, skoro byle jaka książka teraz to wydatek rzędu od 39, 99 zł wzwyż, bilet do kina 20zł a o restauracji nie wspomnę.
                      Bardzo dobrze że Tobie się udało, masz kasę, żyjesz jak człowiek, nie martwisz się rachunkami.
                • Gość: Arturo Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.lv.lv.cox.net 25.12.09, 20:44
                  Gość portalu: Roughneck napisał(a):

> "Polska nie Polska zarabiasz skromnie..."
                  >
                  > zarabiam mniej wiecej tyle co premier w tym kraju. hmmm mało? na
                  razie pracuję
                  > fizycznie ale za 10 lat mogę byc kierownikiem jednostki i zarabiac
                  po 60tys.zł.
                  > mam dopiero 29lat. nie wszystko od razu. zdobywam doswiadczenie,
                  ciągle się uc
                  > zę. nie stoję w miejscu jak większoc z was i nie narzekam!

---

Drogi Wiertniczy, ja nie wiem ile zarabia Premier w tamtym kraju. W
                  kazdym razie jesli cos zarabia to sa to pieniadze zarobione w
                  wygodnym fotelu w gabinecie, na roznych bankietach i wieczorami w
                  ramionach zony lub kochanki. Twoje pieniadze, to ciezka fizyczna
                  praca z narazeniem zycia i bez szansy na przytulenie sie do kogos
                  milego, no chyba ze kolesia z piwem w jednej rece i brudnymi kartami
                  w drugiej. Jak widzisz roznica zasadnicza.

Za 10 lat to mozesz juz nie miec zdrowia na taka prace i awans na
                  pozycje kierownika nie bedzie Cie satysfakcjonowal. Bedziesz mial 40
                  lat i praktycznie zycie za soba. W tym wieku nalezy juz tylko uzywac
                  zycia i planowac wakacje ktore powinny trwac nie 2 tygodnie, a 12
                  miesiecy w roku. Jeszcze raz, radze ci przemyslec swoje polozenie,
                  nie chwalic sie sukcesem przed ludzmi ktorzy i tak nie docenia tego
                  co osiagasz i zrobic cos ze swoim zyciem bo masz je tylko jedno. Za
                  10 lat bedzie juz po sprawie, czas jest teraz, tymbardziej ze masz
                  duze ambicje i jestes pracowitym czlowiekiem. Problem polega tylko
                  na tym ze wkladasz swoja energie nie tam gdzie powinienes. Pomysl co
                  mozesz zrobic zeby zmienic swoja pozycje i byc nie tym ktory
                  otrzymuje awans, ale tym ktory ten awans przyznaje.
                    • Gość: Rav Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.czarnet.pl 06.01.14, 23:37
                      dzięki Bogu żyją jeszcze w tej polsce ludzie twojego pokroju jestem z tych ubogich i wiem co znaczy klepac bide dla mnie gość jednoznacznie był też w ch...owej sytuacji teraz potrafi dać rodzinie szczęście nie jedni powiedzą pieniądze szczęścia nie daja ku... gó... prawda niech sprubują przeżyć rok kiedy to zarabiają 1600zł 1000 musisz oddać bo tyle masz co miesiąc długu pożyczasz by przetrwać nie by żyć jak człowiek!uczucie to jest mi bardzo dobrze znane rodzina najchętniej odcięłaby ci nogi i ręce bylebyś nie zarobił więcej niż oni mówią nie wyjeżdzaj a co z dzieckiem żoną to pewnie naciągacze wrócisz z pustymi rękoma a kiedy brakuje ci na chleb a często tak bywa czujesz że mają ci za złe że prosisz o pomoc są w tym kraju ludzie na skraju życia oto właśnie ja mógłbym opowiadać i opowiadać ale zamierzam skończyć z tym przełamac sie i wyjechać zapewnić rodzinie mówie tu o 3osobach dziecku żonie i sobie choć bedzie kosztowało mnie to rozłąke niejednokrotnie przepłakane chwile ale by coś miec trzeba coś dać pozdrawiam i życze wszystkiego dobrego
              • snajper55 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie 04.05.14, 11:56
                szpachlagrzegorz napisał(a):

> Witam Grzegorz 29 lat prosze daj kontakt na platfome chce podjac na niej prace
                > opisz co i jak szkolenia papiery.

Drogi Grzegorzu, jeśli zapłacisz, do dostaniesz reklamówkę lub garść informacji o pracy na platformach ściągniętych z internetu. Tak działa ten interes z "platformami wiertniczymi". To jedna z wielu metod nabierania naiwnych.

""Przestrzegam przed straceniem pieniędzy - człowiek uczy się na błędach". To tylko jeden z wpisów w internecie związany z ofertą pracy na zagranicznych platformach wiertniczych. Przekonał się o tym także nasz czytelnik z Gdyni. Skuszony wysoką pensją, zamiast konkretnej oferty pracy, otrzymał 20 stron nic nie wartych informacji, za które zapłacił 50 zł."

Warto przeczytać całość:
                www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Praca-na-platformie-nie-daj-sie-naciagnac-n31793.html

S.
                --
                "W Oświęcimiu zginęło bardzo mało Polaków. Większością byli Żydzi z Izraela."
                By douglasmclloyd
          • Gość: Maciej1952 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.09, 18:41
            Przygadał wam przygadał i to porządnie!
            Chłopak wie czego chce w życiu, a to się ceni!
            Po jego otwierającym temacie tutaj od razu posypały się na niego słowa krytyki... jesteście typowymi Polakami. Nie zamierzam komentować co wy tutaj mu piszecie, bo głupoty się nie komentuje. Sami fachowcy się odezwali nie widzący w życiu morza. Większość z Was nie wie o co w ogóle chodzi w zawodach jak marynarz czy nafciarz. Więc prosze nie pisać nieprawdy.
            Niektórzy z was, którzy go tutaj krytykują zazdroszczą mu takiego życia.
            Nie oszukujcie samych siebie, bo taka jest prawda.
            Ma wszystko czego chciał. Spełnił marzenia. Czegoś chcieć więcej?
            Ma ciekawą pracę. Robi coś wyjątkowego, niebanalnego.
            Co to za życie siedzieć w ciepłym biurze z klimatyzacją w sztywnym garniturze i z ciasnym węzłem pod szyją? Takich osób są miliony. Wiertników 'niewielu'.
            Nie wiecie jak to jest latać do pracy helikopterem, mieć do czynienia ze sprzętam za miliony dolarów. Samo wiertło diamentowe kosztuje prawie tyle co nowy Mercedes, o którym jest tu z resztą mowa! Byłem marynarzem i wiem jakie to jest uczucie przytulić żonę czy dziewczynę po długich rozłąkach. W moim przypadku czasem bardzo długich. Pracownik biurowy czy inny tym podobny nie pozna nigdy tego uczucia.
            Warto zdobywać 'unikatowe' zawody. Jak to ten chłopak Roughneck napisał tutaj: NIGDY NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ! to jest szczera prawda.

Maciej(emerytowany marzynarz)

PS. Pozdrawienia dla starej Zalogi PZM! AHOJ!
            • Gość: Arturo Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto/m IP: *.lv.lv.cox.net 29.12.09, 02:54
              Gość portalu: Maciej1952 napisał(a):

> Warto zdobywać 'unikatowe' zawody. Jak to ten chłopak Roughneck
              napisał tutaj:
              > NIGDY NIE IŚĆ NA ŁATWIZNĘ! to jest szczera prawda.

---

Zgadza sie, masz racje w zupelnosci. Pytanie tylko powstaje co to
              jest latwizna?
              ---
              Czy podkasanie rekawow, zamkniecie swojej wyobrazni, podlanie sie 50-
              tka na rozgrzewke i robuta, robuta, robuta??
              ---
              Czy stworzenie dla siebie i swojej rodziny godziwych i komfortowych
              warunkow zycia bedac z nimi na codzien i robiac kase przy pomocy
              tego co nazywamy mozgiem?

Jak wedlug Ciebie jest latwiej?... AHOJ!
              • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto/m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.09, 21:40
                No ręce opadają.

Pić to możesz w swojej Polsce. Na platformach wszędzie 'no smoking' nie mówiąc o piciu

bałbyś się na samej platformie przebywać. większosc z was mądrych jest przed komputerami pisząc tutaj fantastykę. wiekszoc z was cwaniaki nie przeszedłaby samcyh testow BHP, BIOSET m.in. wydostawanie się z zatopionego helikoptera bez tlenu i in. nie przejedziesz to cię nie ma w tej pracy.

Gdybyś mógł zobaczyć jak inteligentni ludzie ze mną pracują, ze znajomosć 3 języków, po amerykańskich uniwersytetach- wydziałach wiertniczych. zaawansowana wiedza mechaniczna, informatyczna. ogromne doświadczenie...

ale to wszystko trzeba by było zobaczyc, przezyc na własnej skórze. to jest przygoda. i nie piszcie ze jest inaczej bo bladego pojęcia nie macie.

• sundry Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie 16.01.10, 17:51
              wiem jakie to jest uc
              > zucie przytulić żonę czy dziewczynę po długich rozłąkach. W moim
              przypadku czas
              > em bardzo długich. Pracownik biurowy czy inny tym podobny nie
              pozna nigdy tego
              > uczucia.

No tak,większość ludzi woli przytulać swoje żony i dziewczyny
              codziennie:)
              --
              "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce
              groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój
              miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
      • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.09, 11:09
        Zazdrość... Typowa polska mentalność. Gdy tylko ktoś jest od was w czymś lepszy to najlepiej go zgnoić, zmieszać z błotem. Napisać jaka to durna praca, nie mając o niej najmniejszego pojęcia. Zachowajcie te głupie i nieprawdziwe komentarze dla siebie. Też bym mógł pisać pod waszymi tematami, że jak mozna pracować za 2tys.zł miesięcznie. Obejrzyjcie na filmie jak wygląda praca na platformie wiertniczej szczególnie w Norwegii. Tam się człowieka ceni i dba o jego bezpieczeństwo. Zaplecze socjalne jest niezwykle bogate. Tam są sami najlepsi. Ludzie ze znajomością 3 języków obcych, jeden zna nawet 4. Po amerykańskich uczelniach po kierunkach naftowych. Przykładowo na platformie jadamy lepiej niż wy w polskich restauracjach. Tak jest na prawdę. Teraz wierci się przy pomocy komputerów i automatyki. Szkoda mi czasu żeby wszystko opisywać. Mam dopiero 29 lat i zarabiam na razie najmniej lub prawie najmniej z całej załogi. Za 2 lata zarobki skoczą mi z 16tys.zł na 23-25tys.zł netto i to mam już zagwarantowane w kontrakcie. Pozatym zatrudnia mnie norweski pracodawca, a nie polski a to jest ogromna różnica. Pozdrawiam tych, którzy znają specyfikę tego zawodu.
        • dystansownik Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie 23.12.09, 11:25
          > Zazdrość... Typowa polska mentalność. Gdy tylko ktoś jest od was w czymś lepszy
          > to najlepiej go zgnoić, zmieszać z błotem.

Przechwalanie się... Typowa polska mentalność. Gdy tylko komuś się wydaje, że
          jest od innych lepszy, to od razu musi się tym pochwalić i pokazać, że inni są
          gorsi.

Co do tematu, to praca na platformie (jeśli rzeczywiście są takie warunki)
          wydaje się ciekawa, ale dla kogoś kto nie jest przywiązany do swojego domu. W
          przeciwnym wypadku człowiek po kilku latach takiej pracy się wypali.

Btw to że ktoś lepiej zarabia wcale nie znaczy, że jest lepszy od innych, a
          jeśli pieniądze są dla takiego człowieka wyznacznikiem jego "wartości" to możemy
          się tylko litować nad taką postawą i współczuć podejścia do życia.
        • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.09, 14:08
          Wyjeżdżam wieczorem. Po co mi kobieto polski? co za różnica czy coś się pisze łącznie czy rozłącznie. macie problemy. Jestem po studiach technicznych a nie po humanistycznych. co ja polskiego w szkole uczę? ważne, że potrafię dobrze liczyć i analizowac. polska pisownia w ogóle nie jest mi do szczęścia potrzebna, wszystkie projekty, rysunki czytam w języku angielskim, kiedyś w niemieckim. pozatym bardzo rzadko piszę po polsku, a właściwie to w ogóle. moze i wstyd ale lepiej znam gramatykę niemiecką niż polską. te wszystkie "ó", "ż" "ch" komu to potrzebne? Polacy sami sobie znajdują problemy i utrudniają życie tą naszą wspaniałą ortografią. uczcie się angielskiego bo to jest przyszłość, a nie robicie problemy z polskim.
      • Gość: strug Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.sieradz.vectranet.pl 24.12.09, 20:32
        Nie przejmuj się tymi zazdrośnikami, oni siedzą i piszą na tym forum,
        bo nie pozostało im nic innego. Ja właśnie cenię, ja właśnie cię
        pochwale, że piszesz na forum o tym ile zarabiasz i jak wygląda twoja
        praca. Takie posty trafiają do mnie, ciekawią mnie takie marynarskie
        zajęcia jak twoje, wydobywanie łupków bitumicznych na północy Kanady
        itd. Może kiedyś sam spróbuję.
        Ci ludzie wymyślają, że ta praca zniszczy ci zdrowie, życie itp. Ale
        to jest po prostu ciężka, bardzo pożyteczna praca, ale to są leniwce
        i dlatego takiej pracy nie podejmą.
        Wykonujesz techniczną pracę, oni jak by znależli się na twoim miejscu
        nie wiedzieliby co się dzieje, przegrani humaniści...
        Arturo pisze, że to praca "własnymi ryncoma", i ja tak myślę, ale jak
        nie własnymi to znaczy, że chce się wysługiwać cudzymi. Praca w
        biurze projektowym to też praca "własnymi ryncoma". Zrozumcie, że to
        w takich miejscach, taką pracą generuję się dobrobyt. Wy w biurach
        żyjecie z podzielenia nadwyżek z naszej pracy.

Jak dowiedziałem się, że znajomy wygrał wycieczkę dookoła świata to
        zepsuł mi tym humor, ja rozumiem takie sytuacje, ale oni cali trzęsą
        się z nienawiści po tym jak przeczytali, że spełniłeś wszystkie swoje
        marzenia, najwyraźniej to źli, skrzywieni ludzie.

Jeździsz E63 AMG? To za drogie auto na twoje zarobki, kosztuję cię
        zbyt dużo.
        • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.09, 23:08
          Dziękuję bardzo za zrozumienie. Myslałem, ze nie ma juz w tym kraju porządnych ludzi jak Ty. Tylko zazdrosc i zazdrosc dookoła. zazdrosc tutaj, zazdrosc sąsiadów, szkoda ze mało kto tak na prawdę zna specyfikę tej pracy. a juz Ci co wiedzą najmniej to najwięcej mają do powiedzenia. Tak jezdzę Mercedesem kl. E półtorarocznym, ale nie AMG. kupiłem go rocznego w Austrii.
          Spełniłem WSZYSTKIE swoje marzenia tylko ciężką pracą, licznymi wyrzeczeniami, tysiącami godzin spędzonych nad książkami itd.itd.
          Widzę, że to był błąd pisanie tutaj o swojej pracy, choc moze przeczyta to jakaś młoda osoba i zostanie nafciarzem tak jak ja, bo na pewno warto. jak ktos w zyciu czegos bardzo chce to osiągnie wszystko. pozdrawiam w ten wspaniały wieczór...w Polsce ponoc nie ma juz prawie śniegu...
          ps będzie potrzeba coraz więcej fachowców do wydobywania łupków nasyconych węglowodorami stałymi w Szkocji są niezłe zarobki. łupki wydobywane są jeszce oprócz Kanady i Szkocji w USA i niedaleko w Estonii.co prawda współcznynnik EROI łupków nie jest zbyt wysoki, wręcz b.niski, ale coraz częściej będzie się sięgac po to źródło energii.
          • Gość: inny Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: 58.52.78.* 25.12.09, 11:33
            sankker du norsk min litt vennen?

Nie zazdroszcze Ci pieniedzy to moge Ci powiedziec od razu. Jak na norweskie warunki to zarabiasz przecietnie.
            Z Mercedesem przesadziles poniewaz ten model w Norge kosztuje 2.043.200 Kr
            www.mercedes-benz.no/content/norway/mpc/mpc_norway_website/no/home_mpc/passengercars/home/new_cars/amg.flash.html
            Z tymi zarobkami nie stac Ci na 100% na ten model. Jak i na jego utrzymanie.
            Smutne jest, ze tak sie zachowujesz. Wcale nie jestes lepszy od innych, tych którzy zostali w Polsce i tutaj ciezko pracuja jak i tych, ktorzy wyjechali za praca za granice.

Pozdrawiam
            • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.09, 13:51
              Teraz kolejny pisze czy mnie na coś stać czy nie. no przeciez to juz jest kabaret co wy piszecie. moj samochod jest warty teraz cos. 170-190tys.zł przez ostatni rok zarobiłem nieco ponad 200tys.zł, nie stac mnie? a ciebie stac na samochód za 20tys.? i kupiłem go w Austrii, a nie w Norwegii wiec nie podawaj cen norweskich. pisałem tez wyzej ze nie jest to wersja AMG. ma 170KM. z resztą mniejsza o to.

Wiekszosc ludzi w tym kraju nie ma odwagi szukac lepszego zycia na Zachodzie. do odwaznych swiat nalezy. wiekszoc ludzi bierze to co jest im podane na gotowe. pracujecie np.3km od domu bo macie blisko do pierwszej lepszej roboty gdzie jestescie wyzyskiwani.
              jezyka tez wcale ciezko nie jest sie nauczyc. wystarczy dziennie poswiecac 15min. nauczysz sie 1000 podstawowych słów, zwrotów ale oczwiscie wiekoszoci sie nie chce. lepiej qrw.. narzekac i zazdroscic innym. piszecie ze nie wyjezdzacie bo jestescie patrioci. no to siedźcie tak dalej do upragnionej polskiej emerytury. kazdy jest kowalem swojego losu. zaraz zaczniecie mi wytykac kolejne błędy ortograficzne i pisac jaki to jestem h.., ale ja mam w swoim zyciu wszystko, a wy niewiele. mnie się udało bo ciezko na to pracowałem. zyjesz tak jak myslisz. szliscie w zyciu na łatwizne to teraz zyjecie jak zyjecie.
              • Gość: Borewicz Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.centertel.pl 28.12.09, 10:44
                Gość portalu: Roughneck napisał(a):

> Teraz kolejny pisze czy mnie na coś stać czy nie. no przeciez to
                >juz jest kabaret co wy piszecie. moj samochod jest warty teraz cos.
                > 170-190tys.zł przez ostatni rok zarobiłem nieco ponad 200tys.zł,
                > nie stac mnie?

I tu Cię mam, robaczku.... - tak, NIE STAĆ CIĘ NA TAKI SAMOCHÓD !!!
                Jeśli rocznie zarabiasz, powiedzmy 200 tys. i kupujesz samochód za
                200 tys., to ile czasu musisz na niego odkładać??? - przecież trzeba
                za coś żyć, utrzymywać żonę, dzieci, płacić za dom, za wakacje...
                (no chyba że przez rok odkładania dzieci i żona jadły trawę i
                mieszkały pod mostem)
                W cywilizowanym świecie nikt normalny nie kupi samochodu za roczne
                zarobki - najczęściej mówi się o poziomie 4-miesięcznych zarobków,
                ba niech będzie półrocznych, ale żeby kupić samochód za roczne
                zarobki to trzeba być nieźle zakompleksionym typem....
                  • Gość: Borewicz Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.centertel.pl 30.12.09, 10:47
                    Oczywiście że możesz i całe życie odkładać na swój wymarzony
                    samochód, tylko że tak robią zazwyczaj niedowartościowani ludzie,
                    którzy samochodem muszą podbudowywać swoją pozycję - innymi słowy,
                    mają kompleks niższości.... Ten samochód tylko potwierdza to, co
                    napisałeś w głównym wątku - załapałeś się na ciężką, fizyczną fuchę
                    z dala od rodziny - za dobre (ale tylko jak na polskie warunki)
                    pieniądze i musisz całemu światu to zakomunikować - może
                    zaimponowałeś kilku bezrobotnym ze ściany wschodniej, ale reszta
                    zapewne czyta te wypociny z wyrazem politowania na twarzy...

p.s. Ja pracuję w Polsce, o pół godziny drogi od domu. Zarabiam 9
                    kpln netto za 8 godzin dziennie(pracuje też żona) i codziennie kładę
                    do snu dzieci i mogę przytulić żonę - fajnie nie...? Uważasz że mam
                    Ci zazdrościć?
                    Dalej czujesz się taki wygrany?
      • Gość: R Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.09, 19:44
        Kasa jaką zarabia kierownik średniego szczebla w korporacji, ale w
        ciepłym klimatyzowanym biurze.
        Do tego nie musi kupować i utrzymywać "rocznego mercedesa", bo ma
        służbowy samochód z darmowym paliwem, który średnio co 2 lata
        wymiania mu firma.

Czy po to studiowałeś,aby zapieprzać fizycznie w takich koszmarnych
        warunkach?
        Czy przepracowanymi i przemrożonymi dłońmi jesteś w stanie pieścić
        żonę, gdy ją widzisz po 14 dniach rozłąki?
        • Gość: Luki Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.toya.net.pl 25.12.09, 21:36
          A propos, śmieszny i komiczny jest ten koleś Arturo... głupoty pisze że oczy
          puchną :] Najlepszy tekst miał o bólach kręgosłupa - Majweski chętnie wziąłby go
          do noworocznego kabarteu :]

Wracając do tematu to kasa jaką zarabiasz jest niczym nadzwyczajnym w Twojej
          branży, pracowałem trochę w UK i poznałem nawet z-cę szefa platformy wiertniczej
          jak byłem w Cork i mówił mi że po roku pracy to stawia w Anglii dom full wypas.
          Daje to trochę do myślenia.

Ja wyznaję zasadę że każda branża na każdym stanowisku ma swoje widełki płacowe
          i nie ma większych szans żeby to przeskoczyć. Mieszkam niedaleko Łodzi
          aktualnie, znam paru kolegów z Kopalni Bełchatów i nie schodzą poniżej 5-6 tys
          netto na miesiąc na stanowiskach średniego szczebla w branży wydobywczej.
          Kierownictwo to stawki 10-20 tys., więc nic szczególnego.

Oczywiście w Norwegii, Anglii, itp. na platformach stawki są o niebo wyższe. Co
          do mnie zarabiam podobnie jak Ty tyle że brutto :-) Jestem przedstawicielem
          handlowym czołowej polskiej firmy branży drzewnej w Hiszpanii. Większość to
          premie za sprzedaż i bonusy. Podstawy mam 8 tys brutto.
          • Gość: bielszczanin29 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.12.09, 19:21
            autorze tego tematu - bije z Ciebie jakiś ogromny kompleks .....bycia wyższym, czucia się lepszym niż my mieszkający w Polsce, i to jest totalnie bezczelne z Twojej strony, nie ma przełożenia że Ci którzy wyjechali za granicę są lepsi od tych którzy zostali w kraju. Mniej egoizmu i obłudy człowieku. Pamiętaj - egoizm i obłuda to ZŁO jeśli nie obcy Ci dekalog. A odnośnie Twojego zdania że nie ważne są zasady gramatyczne itp....To może Ty jesteś jednym z wielu Polaków którzy deprawują język polski wymawiając słowa zakończone na "ą" przez "om". Jak słyszę takich to myślę że słoma im z butów wystaje. Nie czuj się lepszy od innych. Mam tyle samo lat co Ty - 29 ale w życiu kieruję się zasadą że nie ważne kto na jakim szczeblu jest ale kto jest jakim człowiekiem. Ty widzę się tym nie kierujesz. Lecz swój egoizm.
            • Gość: KateS21 Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.09, 11:12
              "Mniej egoizmu i obłudy człowieku. Pamiętaj - egoizm i obłuda to ZŁO jeśli nie obcy Ci dekalog"

Czy Ty może jesteś księdzem?

A ja Ci powiem, że może czuć się lepszym od niejednego z was.
              Ma wyższe wykształcenie, zna języki, ma ciekawą, wyśmienicie płatną pracę, ma wspaniałą rodzinę, dom, samochód. Zauważ... czy aby czegoś mu jeszcze brakuje? Myślę, że nie. A czy ty masz to wszystko?

"To może Ty jesteś jednym z wielu Polaków którzy deprawują język polski wymawiając słowa zakończone na "ą" przez "om". Jak słyszę takich to myślę że słoma im z butów wystaje"

A może jednak facet jesteś jakimś nudnym filozofem albo polonistOM!? Facet daj spokój już z tym językiem. Tak Cię to podnieca? Tylko w tym jesteś dobry? W gramatyce? On uczył się angielskiego, niemieckiego, norweskiego, gdy ty kułeś tą polską gramatyki niezwykle potrzebną w życiu. I kto na tym lepiej wyszedł?

Acha, a słoma z butów to tobie wystaje jak on zajeżdża nowym Mercedesem, a ty starym, przydrzewiałym golfem III.

"w życiu kieruję się zasadą że nie ważne kto na jakim szczeblu jest ale kto jest jakim człowiekiem"

...i dlatego pewnie jesteś nikim i każdy ma cię za nic, panie wielki człowieku.

Bawcie się dobrze.

I fall in love, Patrick
              www.youtube.com/watch?v=0Gbz-Lau5tc

• Gość: misiek 30 tyś na miesiac do pracy tylko laptop IP: *.zchbl.com.pl 28.12.09, 14:25
        Jestem właścicielem kilku popularnych serwisów internetowych, nie muszę nic już
        robić mam pracownika, mieszkam gdzie chcę, jeżdżę gdzie chce nie muszę się
        chwalić i nie mam odcisków!.

a Tyraj sobie na ten platformie skoro w kraju sobie nie radzisz to tylko tam
        masz szansę :). Jak wrócisz do Polski zostaniesz starym kawalerem bo najlepsze
        laski będą zajęte
      • Gość: Roughneck Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.09, 12:21
        Witam serdecznie ponownie,

widzę, że mój temat nieco się tutaj rozrósł. Prawdę mówiąc nie chcę mi się tego wszystkiego czytać, bo same głupoty tutaj piszecie. Cały czas jedno i to samo. Cóż, taki naród. Zawiść, zazdrość... Nic wam na to nie poradzę.
        W jesieni przeprowadzam się na stałe do Düsseldorfu, kończę budowę domu. Wcale nie będzie mi was brakowało. Was i tego chorego kraju. Czuję się już Niemcem, więcej mam niemieckich znajomych niż polskich. W tej Polsce znajomi i sąsiedzi zabijają mnie swoim wzrokiem gdy widzą, że mi się powodzi, a im nie.

Co do moich błędów w pisowni to możecie sobie oszczędzić. Niedługo w ogóle przestanę używać tego języka, w szczególności w piśmie. Kto myśli przyszłościowo ten skupia się na innych językach.
        Zaraz mi tu będziecie jeszcze wyjeżdżać z patriotyzmem.
        Piszcie jak to się chwalę i tak dalej i tak dalej!

Miałem zamiar opisać tutaj jak dokładniej wygląda mój dzień na offshore oil rig, na jakim sprzęcie pracujemy, na czym to wszysto polega, ale widzę że sami pseudoznawcy tutaj są, którzy znają moją pracę lepiej niż ja, sama krytyka ze wszystkich stron. Widzę, że nie ma to żadnego sensu.

Pozdrawiam emerytowanego marynarza. Pewnie ciągnie Pana z powrotem na morze. Coś o tym wiem. Ahoj!

Życzę szczęśliwego Nowego Roku!
        • Gość: spunk Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.bb.sky.com 16.01.10, 21:17
          > Miałem zamiar opisać tutaj jak dokładniej wygląda mój dzień na offshore oil rig
          > , na jakim sprzęcie pracujemy, na czym to wszysto polega,

mysle, ze to bylby killer topic kolego:) szczegolnie sprzet.
          jak masz juz Merca, dom pod Stutem, poukladana cudownie rodzine oraz wiecej
          znajomych niemcow niz polakow, to jeszcze tylko wasik z przodu, dluzsze wloski z
          tylu i jestes pelna geba niemiec!
          take a chill pill brachu
      • Gość: pogromca mitomanów Podsumowanie IP: *.adsl.inetia.pl 29.12.09, 23:18
        Krotko i na temat:
        -koles opisal jak mu sie podoba na platformie wiertniczej, ile
        zarabia itd.
        -w ciagu pierwszych minut po opublikowaniu jego posta rzucila sie na
        niego banda zazdrosnikow, fantastow lub chociazby tylko osob
        agresywnych.
        -Roughneck zostal zgaszony, bo faktycznie, w Polsce 16 tysiakow to
        niezla pensja (ale nie dla osob majacych jakis sensowniejszy
        biznes). Ale na zachodzie (niecale 4 tys euro) to nie trzeba godzic
        sie az na takie koszty (ciezka fizyczna robota w warunkach
        niszczacych zdrowie, rozlaka z bliskimi itd) zeby spokojnie tyle
        wyciagnac, albo i wiecej. I to w krajach gdzie koszty zycia sa
        nizsze. OK, w latach 90 byloby sie czym chwalic. Ale dzisiaj,
        pracujac na zachodzie i to fizycznie za taki szmal, to rzeczywiscie
        lepiej zebrac sie na chwile refleksji i pomyslec o zmianie w swoim
        zyciu, o lepszej pracy.

-gdyby to była dobra fucha, to na tym stanowisku zapieprzalby by
        rodowity Norweg a nie gastarbajter z Polski.

-ale z drugiej strony, chlopak lubi swoja prace i nic innym do tego.

-tekst z mercedesem byl ponizej krytyki, powiało wiochą. Tak samo
        jak pierdoły o odłożonych 800 tys.

• Gość: max Re: Ostateczne Podsumowanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.10, 14:59
          Dobrak koniec czy ktoś zerknął że gość pisze z neostrady?? IP:
          *.neoplus.adsl.tpnet.pl
          To wy tam macie na platformach neo???
          Odpowiedz na 3 pytania co to jest
          1. wermanstick
          2. gogoludi
          3. barett
          Są to 3 wyrazy które zjandziesz na KAŻDEJ platformie i nie mów że na
          twojwj nie ma bo za dużo widziałem i za dużo przeżyłem.
          Fakt zarobki ok 3,7tyś euro to cud??? za 24 godz dziennie tyrania?
          Zobaczysz za 3 lata co to znaczy platforma.
          Mniejsza z tym czekamy na odpowiedź na pytania
          • Gość: kenek Re: Ostateczne Podsumowanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.10, 17:02
            dzien dybry.
            ljestem spawaczem i mialem tez pracowac na platformach ale testy niestety mrożące krew w zylach. to nie dla mnie. duze koszty dostania sie. teraz doceniam juz wiertaczy offshorowych.gosciu ma was juz gdzies, siedzi sobie na t platformie a wy zapieprzac dalej za tysiąc złotych,.jesli dobrze sie orientuje to gosiu pisal z neostrady bo wtedy siedzial w kraju. przyjedzie do domu po o 14 dniach rzuci 16 tysiecyi otych na stół zonie i to jest coś. ja zarabiam w Niemczech w zawodzie 2100 euro i widze minkę swojej zony jak widzi taką bułę. i to jest zycie a nie jak jeszcze 3 lata temu spawałem za 1,5tysiecą zlotych. kenek.
          • Gość: Jan Re: Ostateczne Podsumowanie IP: *.cust.telenor.se 01.12.13, 13:36
            Witam rodacy.
            Niestety tak to juz jest..
            Sledzilem te rozmowę od jakiegoś czasu i mogę stwierdzić po raz kolejny,mówiąc rownież o sobie.Dopoki będziemy dalej tak pazerni,niezgodni itp to w naszym wspólnym kraju nigdy dobrze nie będzie zaczynając od stojącej w miejscu polityki.
            Polak za granica zawsze będzie kojarzony tylko z jednym i bez przekrętów nie zarobi nigdy takich pieniędzy jak w Polsce,u siebie póki sie ciagle da..

Pozdrawiam
            Jan Kulczyk
      • Gość: uuuuuuuu Bogaty jestes kolego ale klasy ci brakuje IP: *.chello.pl 10.01.10, 18:29
        Może i autor tematu zarabia dużo i ma dobrą pracę lecz klasy nie ma za grosz, bo
        większość osób by się nie chwaliła na jego miejscu. Może to jest wynik jakiejś
        traumy z dzieciństwa, poprzez publiczne samochwalstwo chce odreagować stare
        urazy na tym co wcześniej spotykało go w tym kraju. Nie wiem co gość chciał
        osiągnąć, zakładając temat i pisząc że zarabia kilkanaście średnich krajowych
        mógł się domyśleć jaka będzie reakcja ludzi którzy zarabiają 1500 brutto.
        gratuluję, życzę dalszych sukcesów koledze a przede wszystkim więcej skromności
        i pokory.
        • Gość: Kenner Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.10, 19:43
          zauwaz ze facet.jest.mlody.po.studiach.nie.od.razu.zostaje.sie.kierownikiem.platformy.czesto.rozpoczyna.sie.od.najnizszych.stanowisk.
          szczegolnie.w.branzy.naftowej.
          takiej.zazdrosci.to.jeszcze.nie.widzialem.na.forum.gazety.jakbyscie.mogli.to.byscie
          go.zjedli.swoja.ludzką.zawiscią.za.to.ze.osiagnac.cos.w.zyciu.
          co.tu.duzo.pisac.trzeba.podziwiac.takich.ludzi.nie.zdziwie.sie.jak.tu.znowu.napisze.za.10lat
          ze.zarabia.po.60tys.zl.miesiecznie.na.stanowisku.kierownika.platformy.i.jezdzi.nowym.Mercedesem.klasy.S
          To.ze.facet.kocha.swoja.prace.to.cos.zlego?to.jest.cos.robic.to.co.sie.lubi,kocha.i.jeszcze.ci.za.to.płacą.

greetings.from.Norway
          • Gość: DP Operator Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: 62.73.210.* 16.01.10, 09:56
            Ależ masz manierę pisania - aż oczy bolą patrzeć ;-)

A co do 'zawiści' to trochę nieporozumienie. Facet dobiega
            trzydziestki i nadal jego praca polega nawykonywaniu najprostszych
            czynności fizycznych, które odpowiadają mniej więcej pozycji kopacza
            rowów. Tyle, że za względnie dobre pieniądze. Wierz mi, że na
            platformach wiertniczych nierzadko ludzie na takich stanowiskach
            ledwie potrafią się podpisać. A 'u mnie' na platformie są drillerzy
            młodsi niż autor wątku i zarabiają w przeliczeniu 50tys.
            miesięcznie. Więc znajmy proporcje.
            A mercedesa nie będę komentował, mam nadzieję, że Autor miał słabszy
            dzień gdy to pisał albo nas po prostu podpuszcza.
        • Gość: BOB Re: to zarabiaj i ciesz sie zyciem IP: *.pools.arcor-ip.net 06.01.14, 20:01
          Ja zarabiam troszkę więcej :) Po opłaceniu wszystkiego co tylko możliwe nawet kina i karnetu na siłke zostaje mi i mojej żonie około 11000 na konto :) Fajnie mieć taką wolność finansową. Jednak powiem szczerze nienawidze swojej pracy!! KU.RWA MAĆ!! Ale mam cel jeszcze tylko 150 miesięcy i nic nie będę robił. Odłożymy 1,5 mln. wybudujemy mały domek nowy samochód i będziemy odpoczywać do końca życia. nie potrzeba nam nic więcej. Wiem że są ludzie którzy zarabiają więcej i co z tego ale ilu jest co zarabiają mniej hoho.
          • szatniarka Re: to zarabiaj i ciesz sie zyciem 06.01.14, 22:48
            Niestety nie dasz rady. Pieniądz papierowy wkrótce już przestanie istnieć w obecnej postaci (reset systemu), na nieruchomości zostanie nałożony kataster. Obrót gotówkowy zostanie zlikwidowany. Jedyna droga to zamrożenie wartości w kruszcach, tyle że spieniężenie również będzie ciężkie bo nielegalne. Trudne czasy nadchodzą, będziemy pracować do smierci.
          • Gość: spunk Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.bb.sky.com 16.01.10, 21:25
            a potem zostane Obama :)
            chill pill, chill pill
            jak masz slabe nerwy to sie nie napinaj na forum:)
            jak dla mnie to i mozesz zarobic tryliard, good for you, tylko nie sadz sie tak,
            bo Ci zylka peknie. moze lepiej bylo sie zastanowic jakie moga byc reakce na
            forum na takiego posta? czego sie spodziewales? czy porozmawiamy tutaj o duzych
            wiertarkach do wiercenia w ziemi przez wode i wszyscy beda sie tym fazowac?
            powodzenia na przyszlosc.
          • Gość: v Re: Ja zarabiam ok. 16 tys. zł netto miesięcznie IP: *.chello.pl 16.01.10, 21:25
            ja w Polsce osiągnołem taki sam poziom . ale jestem lepszy! bo wiem
            że robie dla Polski nie dla arabów czy innych śmierdzieli. nawet nie
            wiesz jaki to luksus czuć się dobrze w swoim kraju . nigdy go nie
            osiągniesz bo miałem niesamowite szczescie plus okoliczności takich
            jak ja podobno jest coraz wiecej i dobrze

"> Będę żył z odsetek w szwajcarskim banku"
            a ja w polskim wcale nie gorszy -)

pzdr
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka