Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    dziwna propozycja mężowskiego szefa

    16.04.10, 18:38
    dzwonił do mnie właśnie mój mąż i chciał, żebym się dowiedziała jak ma się
    ustosunkować do propozycji szefa.
    otóż jego szef ma dwie firmy, piekarnię i jakąś tam inną. mój mąż pracuje w
    piekarni jako mechanik. i dzisiaj wyszło tak, że jest potrzebny na 2 miesiące
    w tamtej drugiej firmie i szef chce, żeby w piekarni złożył wypowiedzenie za
    obopólnym porozumieniem stron (czy jakoś tak), następnie podpisał umowę w
    tamtej firmie, a po dwóch miesiącach znowu się zatrudnił w piekarni.
    mąż ma w piekarni już umowę na czas nieokreślony, od tego roku przysługuje mu
    już 26 a nie 21 dni urlopu, itd. w związku z tym się zastanawia, czy tak
    latając między tymi firmami nie utraci tego urlopu i przez cały rok
    przypadkiem nie zostanie tylko z niewykorzystanymi jeszcze siedmioma dniami
    urlopu ojcowskiego (w sierpniu zeszłego roku urodził nam się syn).
    że o jakichś tam wypracowanych premiach nie wspomnę.

    mnie się wydaje, że chcą go wykantować, ale w sumie się na tym nie znam.
    jak wam się wydaje?
    Obserwuj wątek
      • Gość: abc Re: dziwna propozycja mężowskiego szefa IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.10, 13:30
        > otóż jego szef ma dwie firmy, piekarnię i jakąś tam inną. mój mąż pracuje w
        > piekarni jako mechanik. i dzisiaj wyszło tak, że jest potrzebny na 2 miesiące
        > w tamtej drugiej firmie i szef chce, żeby w piekarni złożył wypowiedzenie za
        > obopólnym porozumieniem stron (czy jakoś tak), następnie podpisał umowę w
        > tamtej firmie, a po dwóch miesiącach znowu się zatrudnił w piekarni.
        Prawdopodobnie po rozwiązaniu umowy za porozumieniem mąż nie zostanie już zatrudniony w żadnej firmie swojego szefa!!!
        KP
        Art. 42.
        § 4. Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nie przekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka