Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Co lepsze po inż.: mgr czy 2. kierunek?

02.05.10, 13:04
    Konkretnie:
    Co jest bardziej opłacalne dla absolwenta zaocznych studiów inż. mibm, pracującego w zawodzie: robić magisterkę na mechanice, czy rozpocząć drugi fakultet, a konkretnie informatykę (obie opcje także zaocznie)?

Które wykształcenie chętniej widziane by było przez pracodawców?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi. :)
    Obserwuj wątek
      • nikt.wazny.nowy.nick Re: wbij sobie do tej swojej glowki raz na zawsze 02.05.10, 19:39
        w PL nie jest wymagane posiadane nawet 10 fakultetow. polska jest krajem w 95% pszenno-buraczanym, jesli idzie o inzynierow i ich rozwoj o raz nowe technologie.

ja bedac juz na twoim miejscu (mowisz, ze pracujesz) wcale bym sie nie przejmowal tym, ze nie mam MGR tylko samo INZ. tylko jeszcze popracowal 1-3 lata i caly czas sie rozgladal za praca za granica. czesc zarobionej kasy ew. na jakis kurs jezykowy przeznaczyl, z tym, ze nie za duzo, bo tak naprawde jezyka sie uczysz na zachodzie, a nie u polskich becwalow (szkolek "semestralnych"), ktorych jak grzyby po deszczu....

pamietaj - w starej UE zwykly inzynier dostaje, za taka praca, jak twoja, lub nawet mniejsza (mniej wymagan, mniej stresu, MNIEJ GODZIN PRACY / TYDZ. srednio 3-5 razy wiecej kasy. do tego zycie tyle samo kosztuje, lub w niektorych elementach - mniej.

pomysl wiec, czy warto ku chwale ojczyzny robic kolejne bezsensowne papierki i glupia satysfakcje, skoro prawdopodobnie twoj pracodawca da ci max 500pln podwyzki lub kopnie w (_._) bo na twoje miejsce bedzie 100 chetnych.

czas i pieniadze wolalbym bardziej zainwestowac w jezyk obcy, no ale nie wiem, czy:
        -chce ci sie pracowac w normalnym kraju z normalna pensja
        -moze masz juz tu rodzine / chlopaka, itd. i bedziesz tutaj "ku chwale ojczyzny", az do konca zycia.

jesli to 2. zwracam honor. rob co chcesz. ja bym sobie napewno na to nie mogl pozwolic, tzn. majac doswiadczenie, na chociazby sprawdzenie, czy przypadkiem "gdzies tam" nie zaoferuja mi kilkukrotnie wiekszej kasy. no chyba, ze jestes masochistka. :P
        • dystansownik Re: wbij sobie do tej swojej glowki raz na zawsze 02.05.10, 20:56
          > w PL nie jest wymagane posiadane nawet 10 fakultetow. polska jest krajem w 95%
          > pszenno-buraczanym, jesli idzie o inzynierow i ich rozwoj o raz nowe technologi
          > e.

Jak czytając to doszedłem do "pszenno-buraczanego" kraju, to niewiele brakowało,
          żebym sobie opluł klawiaturę miętową herbatką, którą właśnie popijałem. :D

Co do całego posta, to mogę od siebie dodać, że robienie mgr w zawodach
          niewymagających uprawnień (w których sam inż daje spore ograniczenia) mija się z
          celem jeśli nie idzie za tym szczera chęć rozwoju w danym kierunku (ale wtedy
          się wie czego się chce), albo dodatkowe benefity wynikające z posiadania tytułu
          magistra.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka