Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kiedy i z jaką datą składać wypowiedzenie?

IP: 94.75.88.* 17.05.10, 18:38
    Jeżeli mam 2-tygodniowe wypowiedzenie z jaką datą i kiedy je złożyć żeby
    pracować do końca maja (31 maja ostatni dzień). 17 maja czyli dziś czy jutro
    18 maja? a może pisać w treści kiedy ostatni raz przyjdę do pracy? Czy jest
    dozwolone aby złożyc wypowiedzenie, wykorzystać nań urlop i jeszcze w czasie
    wypowiedzenia(urlopu) zacząć pracować na umowe o pracę w innej firmie?
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Kiedy i z jaką datą składać wypowiedzenie? 17.05.10, 19:01
        Gość portalu: gggg napisał(a):

> Jeżeli mam 2-tygodniowe wypowiedzenie z jaką datą i kiedy je złożyć żeby
        > pracować do końca maja (31 maja ostatni dzień).

Nie da się, gdyż przy okresie wypowiedzenia 2 tygodniowym ostatnim jego dniem
        jest sobota. Tak więc jeśli wymówienie złożysz między 16 maja a 22 maja, to
        ostatnim dniem okresu wypowiedzenia będzie 5 czerwca.

S.
          • snajper55 Re: Kiedy i z jaką datą składać wypowiedzenie? 17.05.10, 19:41
            Gość portalu: gggg napisał(a):

> Znalezione:
            >
            > ,,Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich
            > wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.''

Świetnie. :)

> To nie da rady w końcu jak chcę do końca miesiąca pracować wypowiedziec umowy
            > teraz?

Wypowiedzieć umowę możesz choćby jutro, ale pracować będziesz do 4 czerwca.
            Wcześniej już nie dasz rady rozwiązać umowy za wypowiedzeniem.

Może dogadaj się z pracodawcą i rozwiążcie umowę na zasadzie porozumienia stron.
            Wtedy możecie dowolną datę rozwiązania umowy ustalić.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka