Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy osobiste dostarczenie CV zwiększa szansę na..?

16.07.10, 15:40
    ..........zatrudnienie? czy nie warto tracic czau w dobie internetu?
    slyszałam kilka przypadków że kogoś tak przyjęli " od progu" bo się
    spodobał od razu. A wy może znacie podobne hisorie? Czy nie warto
    sie fatygować tym bardziej gdy mieszka się daleko od firm/y, którymi
    jesteśmy zainteresowani?
    Obserwuj wątek
      • niebieski_lisek Re: Czy osobiste dostarczenie CV zwiększa szansę 16.07.10, 20:46
        Czytałam artykuł o tym ostatnio. nie będzie go przepisywał do komputera. Osoba
        która się wypowiadała na ten temat powiedziała że w dużych firmach, korporacjach
        wszystko jest w bazach danych, więc przynoszenie papierowego cv jest zbędne, i
        tak nikt nie będzie go przepisywał, może nawet nie uda się spotkać z osobą
        rekrutującą. Natomiast w małych firmach można próbować. Sama nigdy nie zanosiłam
        swojego cv, uważam że nie jest to potrzebne.
        • aksamitka0 Re: Czy osobiste dostarczenie CV zwiększa szansę 25.07.10, 18:48
          Ja pracuję w księgowości i często widzę osoby, które przynoszą CV. I powiem szczerze, że większość lepiej by zrobiła wysyłając dokumenty aplikacyjne pocztą. Tylko jedna osoba potrafiła normalnie i rzeczowo rozmawiać. Tylko ta osoba potrafiła normalnie zapytać się o pracę i wyraziła chęć zostawienia CV. Reszta osób już jest spalona po pierwszym wejściu. A szkoda bo pewnie to wartościowe osoby, tylko nie potrafiące się zaprazentować.
      • monika.lada-chojnowska Re: Czy osobiste dostarczenie CV zwiększa szansę 26.07.10, 12:04
        Witam,
        proponuję, aby sposób aplikowania był zgodny z oczekiwaniami
        pracodawcy w tej kwestii, tzn. jeśli w ogłoszeniu jest infrmacja o
        aplikowaniu on-line, pocztą lub zgłoszenie osobiste to należy
        dostosować się do tej prośby. Można w poszukiwaniu pracy udać sę
        bezpośrednio do firm, ale obecnie wiele firm nie daje możliwości
        bezpośredniego spotkania kandydata z działem kadr w chwili składania
        CV.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka