Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

CV, a praca "nie w zawodzie". Prosze o pomoc!

15.08.10, 10:53
    Witam.
    Po krotce -od 8miu miesiecy szukam
    pracy. Mam noz na garde. MUSZE jak najszybciej znalezc jakakolwiek prace.
    I tu pojawia sie maly problem
    z CV - jestem magistrem i wiadomo, ze do sklepu
    czy noszenia paczek nikt magistra nie zatrudni. Dodatkowo mam skonczone 2
    szkoly policealne, ale tez o profilu zawodowym
    Wszyscy znajomi
    mowia mi - widzisz, w zawodzie teraz nic sie nie dzieje na rynku pracy, szukaj
    "zwyklej" roboty. Przejdz sie po centrach handlowych, duzo jest ogloszen, ze
    przyjma sprzedawce, szukaj.

Ja na to - bardzo chetnie, ale wlasnie co z takim CV? Zastanawialam sie, ze
    moze usunac calkiem studia wyzsze, no ale co z doswiadczeniem?
    Przeciez sa ludzie
    po studiach wyzszych, ktorzy wlasnie pracuja w Empiku, Zarze, kwiaciarniach itp.
    Na pewno sa tez tu tacy ludzie, ktorzy pracowali najpierw w zawodzie, a potem
    w jakiejs innej pracy. Jak stworzyliscie CV na takie potrzeby?
    Obserwuj wątek
        • farga_08 Re: CV, a praca "nie w zawodzie". Prosze o pomoc! 15.08.10, 11:17
          Gość portalu: pomocny napisał(a):

> nie ma co się przejmować,
          > co druga osoba pracująca w sklepie ma wyższe wykształcenie
          > i zna jezyki obce bo takie sa wymogi ażeby rozumiec o co pyta
          > obcokrajowiec

Alez ja sie nie przejmuje! Wlasnie chce pracowac w "zwyklej" pracy, ale jak tam
          sie dostac?
        • farga_08 Re: CV, a praca "nie w zawodzie". Prosze o pomoc! 15.08.10, 11:16
          Nie pracowalam nigdy w zadnej innej pracy niz w zawodzie! :(
          Od razu po licencjacie znalazlam prace w zawodzie, po 2 tygodniach. W firmie
          pracowalam 2,5 roku, potem znalazlam lepiej platna prace w 2gim miejscu, gdzie
          pracowalam rok. Pozniej sama sie zwolnilam (ale glupia bylam!) bo szef przestal
          placic nam pensje i od stycznia jestem na bezrobociu. Od czasu do czasu lapie
          zlecone prace, ale to kropla w morzu potrzeb. Tak wiec mam 0 doswiadczenie w
          handlu itp. Dlatego prosze o pomoc, jak rozwiazac taka sytuacje??
          Teraz jest duzo ogloszen na sprzedawce.
          Ale jak taki pracodawca zobaczy, ze mam ukonczone 5 letnie studia, 2 szkoly
          policealne, angielski bdb 3,5 letnie doswiadcznie w... zupelnie czyms innym to
          co, niby mnie zatrudni tak? :( Oczywiste, ze bedzie bral innych ludzi, bo taki
          magister to jasne, ze chce sie tylko zaczepic "na chwile".
              • krzysztofsf Re: CV, a praca "nie w zawodzie". Prosze o pomoc! 15.08.10, 11:55
                farga_08 napisała:

> Dzieki za rade.
                > Na razie wyjazd za granice nie wchodzi w gre. W moim zawodzie tez moge prace
                > znalezc za granica, ale z powodow rodzinnych MUSZE zostac w Polsce.
                > No nikt mi nie doradzi czy ukrywac pewne dane w Cv ? :(

jesli ukryjesz, powstanie potezna luka na ktorej temat bedziesz musiala klamac.
              • dystansownik Re: CV, a praca "nie w zawodzie". Prosze o pomoc! 15.08.10, 13:06
                > No nikt mi nie doradzi czy ukrywac pewne dane w Cv ? :(

Nie ma co ukrywać. Teraz standardem są nawet ludzie z 2 fakultetami, którzy
                pracują na stanowiskach, gdzie w rzeczywistości wystarczyłaby matura. Raczej
                nikogo nie zdziwi taki wpis w CV. Co najwyżej możesz ostrożnie podchodzić do
                przedstawiania swoich kwalifikacji, bo jeśli będą widocznie za duże, to
                pracodawca może uznać, że zwiejesz gdy tylko trafi Ci się inna, lepsza oferta
                (niektórzy nadal się łudzą, że wśród pracowników można liczyć na jakąś pseudo
                lojalność).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka