Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Brakuje piszących reporterów?

  IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.10, 12:05
  Od dwóch miesięcy poszukujemy chętnych do małej redakcji i lipa.
  Pytanie, po kiego grzyba ludzie idą na studia dziennikarskie. Chyba jedynie dla lansu.
  Wiadomo nie od dziś , że dziennikarze dużo nie zarabiają, praca niekiedy po 24h. A pasjonatów nie widać. A myśleliśmy, że jest nadpodaż dziennikarzy.
  Obserwuj wątek
   • kazjenka Re: Brakuje piszących reporterów? 12.12.10, 12:59
    O właśnie, gdzie szukasz, podaj maila :).

    Jestem na zaocznym dziennikarstwie, uzupełniających po innych kierunkach. Nie do końca mnie dziwi taka sytuacja. Ludzie z mojego roku zazwyczaj mają pracę kompletnie nie związaną z mediami. I wielkie narzekania pt. "musimy zrobić praktyki. Jak je zrobię, skoro mam pracę?", mimo że bez doświadczenia można zapomnieć o pracy w redakcji. Z drugiej strony nikt nie zapłaci studentowi za to, że się uczy na praktykach, a czesne trzeba z czegoś opłacić. Tylko potem będzie płacz i zgrzytanie zębów, że "nie chcą mnie przyjąć, bo nie mam doświadczenia".
    Po wolontariacie w telewizji studenckiej w redakcji widziałam proporcję: 50% dla studentów dziennikarstwa do 50% dla studentów innych kierunków (dotyczy redaktorów, pomijam technicznych). I chyba lepiej reklamować się absolwentom innych kierunków. Jak robiliśmy rekrutację, to mówiłam koleżankom z roku, że robi się przeciętnie jednego newsa tygodniowo (wiadomości są raz w tygodniu), że jak kończą pracę o 17, to na 19 mogą np. iść na newsa o teatrze studenckim. Na spotkanie rekrutacyjne nie przyszedł nikt z moich znajomych. Nawet bezrobotne, mimo że nie miały nawet odbytych praktyk i narzekały, że nikt ich do żadnej redakcji nie chce. I to dotyczyło osób ze specjalizacji dziennikarskiej. A 3/4 roku jest na PRzie.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka