Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Polacy po 50 szukają w internecie informacji do...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.10, 18:49
    A co mysleliscie,że po 50-ce to sami debile? Ja mam 54 lata i skończoną informatykę,znałam sie na tym jeszcze jak robiliscie w pieluchy! Dość tych poniżeń! Po 50ce też LUDZIE!!!!
    Obserwuj wątek
      • Gość: Adam Re: Polacy po 50 szukają w internecie informacji IP: *.dg-net.pl 19.12.10, 10:14
        to zwolnij sie z obecnej pracy i poszukaj nowej na rynku 0 zobaczysz jaki z ciebie profesjonalista. Masz robote bo jedziesz na starych ukladach i znajomosciach ale w zderzeniu z rynkowymi realiami jestes przegrany. Powysylaj sobie testowo troche CV do innych firm - mozesz zmienic nazwisko by nie miec problemow i zobaczysz z jakim odzewem sie spotkasz. branzy IT po 35 roku jestes dinozaurem ktory jesli nie dochlapal sie kierowniczego stanowiska to staje sie zbedny.
        • Gość: gość Re: Polacy po 50 szukają w internecie informacji IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.10, 10:37
          piszesz bzdury! nie mam 50 , ale niewiele mniej i wróciłem do polski po wieloletnim kontrakcie . znalezienie pracy zajęło mi ....w zasadzie nawet nie zdążyłem jej zacząć szukać. układy , znajomości......rzecz w tym , że na te twoje układy czy znajomości trzeba też zapracować!!!! tylko dla tych co nie potrafią się odnaleźć to są właśnie "układy i znajomości" dla innych "wiedza , lojalność , dyspozycyjność i osiągnięcia" no bo co pracodawcy po kimś tanim i bezproduktywnym? jeśli ktoś przepracował już ponad 30 lat i jest czynny zawodowo - coś o nim wiemy.
          i jeszcze jedna rzecz: kto będzie lojalniejszy i będzie "żarł" robotę? szczyl samotny myślący tylko o sobotnim zamoczeniu ( gęby i patyka) ? czy ojciec rodziny w domem , dwoma samochodami i pociechami na płatnych studiach? ja wybieram tego drugiego!!! bo on musi pracować!!! i takich ludzi zatrudniamy.
      • kanonierka Polacy po 50 szukają w internecie informacji do... 19.12.10, 11:14
        To prawda, że młodzi to myślą tylko o ... W 2006 roku, wtedy miałem 58 lat, szukałem pracy przez internet. Wysłałem kilkanaście maili, nawet nie cv, ze swoją ofertą i już po dwóch dniach miałem 4 dobre propozycje pracy. Z jednej skorzystałem. W firmie tej pracowało też kilkunastu młodych (dwudziestokilkuletnich), kiedy dowiedzieli się w jaki sposób dostałem pracę, gęby im się porozdziawiały ze zdziwienia. Nie mogli pojąć, że taki "dziadek" jak ja, umie i może znaleźć pracę bez wychodzenia z domu...
      • milu100 Re: Polacy po 50 szukają w internecie informacji 19.12.10, 11:39
        co w tym dziwnego, przecież to nie młodzi 20-letni wymyślali technologie i je wdrażali tylko ludzie starsi, często znacznie, od nich. Młodzi myslą, że są najmądrzejsi ale z obserwacji ta ich mądrość jest powierzchowna, bez internetu i wikipedii niestety nie potrafia niczego i nic nie wiedzą, sa po prostu nikim.
        Gdyby ktoregoś dnia zabrakło internetu byłaby katastrofa.
        • Gość: z Święta prawda... ;) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.10, 13:04
          Również odnoszę wrażenie, że gdyby nagle brakło netu, to ponad 90% młodych wilków nie bardzo wiedzałoby od czego zacząć dzień... Nie mówiąc o zorganizowaniu sobie bieżącej pracy od nowa ;P
          Niepokojące jest również to, jak bezkrytycznie młodzi podchodzą do informacji znajdywanej w sieci, traktując ją niczym prawdę objawioną. A przecież w necie różni ludzie wypisują różne bzdury, których nawet nikt nie próbuje weryfikować, choćby z prostej przyczyny jak brak czasu czy natłok informacji.
      • Gość: ANASZ Re: Polacy po 50 szukają w internecie informacji IP: 178.73.51.* 19.12.10, 16:14
        Mam 64 lata, jestem na emeryturce; czego szukam w necie? wiadomości bieżacych, ciekawostek, bardzo udzielam sie na forach, szczególnie moim dzielnicowym, gadam na tlenie (gdzie mam 2 pokoiki), prowadzę dwa blogi, kontaktuję się przez skype , z sąsiadkami, koleżankami, znajomymi rozsianymi po świecie i ....starszą o 10 lat siostrą , która 3 lata temu nabyła sobie na raty laptopa!!!!
        p.s. sporą kwotę z emerytury poświęcam na pisma komputerowe
      • mcgoo Polacy po 50 szukają w internecie informacji do... 19.12.10, 16:51
        dzisiejszy internet jest do bani
        stał się wielkim supermarketo śmietnikiem
        to dzisiejsi 45 latkowie uruchamiali "internet" w Polsce oni maja wiedzę jak to robić - dzisiejsi "specjaliści" są już jedynie konsumentami ich wiedzy nawet rozszerzenie numeracji IP stanowi dla nich problem :) ..
      • Gość: StarszyExpert Polacy po 50 szukają w internecie informacji do... IP: *.bchsia.telus.net 19.12.10, 17:58
        Ciekawe, ze jak dotad nikt nie napisal, ze starsza osoba interesuje sie finansami i szuka w internecie informacji dotyczacych inwestowania. Np. prognoz i biezacych cen metali szlachetnych, akcji firm krajowych i miedzynarodowych korporacji, wskaznikow gieldowych itp. Jak bez znajomosci tych danych i wieloletniego doswiadczenia mozna zapewnic sobie rozsadne dochody kiedy przestanie sie juz pracowac? Sama emetytura placona przez ZUS nie wystarczy.
          • teaforme Re: Milosc to wszystko! 20.12.10, 10:40
            Max,
            55? to jestes wciaz smarkaczem, a, ja 95 lat, i tez malo kto powie ze jestem starszy niz 80..82 lata. Ja tez jestem koneserem bialoglowych, tylko dla mnie ta gama to od 40 do 85 lat ( rzadziej starsze). Take dziewczyny po 80 szczegolnie sa ciekawe, dojrzale, dobre w Tych sprawach! i gorace w swoich milosnych grach, znacznie bardziej gorace niz 60 latki. Wole byc wiec wdowcem i....w koncu dziewczyny lgna do mnie jak do Bodo! Juz nie chce miec nowych dzieci, wole ciezyc sie zyciem i i kochac sie namietnie do woli (bez konsekwencji) wiesz co mam na mysli!
        • teaforme Re: ten na zdjeciu wyglada na sadystyczna 20.12.10, 10:48
          Ja tego nie widze? ten z boku?. Kobieta i ten mezczyzna z boku to 50 latkowie, zgoda, ale ten w srodku? nie mniej niz 75 latek ( moze i wiecej) To on wyglada dla mnie bardziej podejrzanie! Co? czy ten 75+latek poucza 50 latkow?, Ze co? 50 latki maja sluchac bardziej dojrzalych? to bzdury!
      • fnx1 Polacy po 50 szukają w internecie informacji do... 20.12.10, 08:07
        Fajna lista:"haftu krzyżykowego, wypieków, kibicowania drużynie piłkarskiej, kultury, antyków, labradorów, myślistwu, podróżom czy komputerom"... No to za kilka lat muszę się zacząć uczyć haftu... No kurcze nigdy bym nie przypuszczał! Już niezbyt odległa perspektywa - a tak diametralnie zmienię zainteresowania! Wypieki! Haft! Poje.ało tych "badaczy"!?
      • teaforme To 75 latek 20.12.10, 09:34
        50 latkowie to jedynie mezczyzna i kobieta po bokach. Ten w srodku wyrazniej starszy od nich, gdzies 75 lat, a moze i troch starszy. Gdyby jednak podobnie jak oni jest 50 latkiem, znaczyc moze to o jego ciezkim zywocie i stresie, ktory nadszarpuje mu zdrowie i pozera lata
      • teaforme Czy to prawda? w Polsce? 20.12.10, 10:08
        W krajach gdzie przecietna zycia jest niska, pisanie i mowienie o granicy 50 latkow moze miec sens,w koncu od tego wieku blizej jest do statystycznej smierci, ale w krajach rozwinietych ten wiek to wlasciwie wciaz mlodziez. W USA np kategorie mlodych ludz zamyka sie na wieku 54 lat, powyzej to wiek srednii zwykle do 80 lat, i dopiero po 80 uwaza sie za starszych (senior citizen) W krajach rozwinietych gdzie srednia zycia jest wysoka, artykuly podobne do tego tez publkuje sie, ale tam na ogol tytuly brzmia tak ... 70 latkowie.szukaja w internecie informacji... Prawda jest taka, ze 50, 55 latkowie to wciaz bardzo mlode osoby, i dla wiekszosci z nich ( szczegolnie tych dobrze wyedukowanych) to bardziej srodek, niz koniec kariery. WE wspomnianym USA oficjalym okresem przejscia na emeryture od 2010 jest 67 lat, ale niewielu to robi, i najczesciej odchodza majac 72-75 lat. Grupa 50+ stanowi najwieksza grope osob o najwyzszych kwalifikacjach menadrzerskich (CEO). Jeszcze raz przyklad z USA, osoby szykajace pracy ( porownujac ta sama grope o poziomie edukacji) tzw mlodzi ludzie 24-54 stanowia najmniejszy procent bez pracy. Problem zaczyna sie gdzies po 60/65 lub 18-23 lat bez dobrrego wyksztalcenia. Mysle ze autor tego artykulu to jakis chloptas/dziewczynka w wieku nie wiecej niz 25-30 lat, tylko to moze usprawiedliwic te nonsensy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka