Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

co robić- kopiuję, może tu szybciej

28.12.10, 12:57
    pracuję w pokoju z 2 " koleżankami", problem polega na tym, że wszystkie mamy taki sam zakres obowiązków i pensje, natomiast one działają w jakiejś dziwnej komitywie. mianowicie jedna za drugą codziennie podpisuje listę obecności, ta druga przychodzi do pracy dużo później, poza tym obijają się, przy końsowym rozliczeniu mają zaległości, na szczęście zawsze do tej pory udeło im się z problemami ale wybrnąć jakoś. ja nie jestem jakimś pracoholikiem, ale wychodzę z załóżenia, że jeżeli tu pracujesz to pracuj, a jak się nie podoba to wypad. przekazuję delikatne sugestie typu: czy ...raczy nas zaszczysić swoją obecnością, ale to spływa jak woda po kaczce. nie mam prolblemu, wszystko zależy od organizaji pracy, jak się obrobisz to spijaj kawkę, ale jak masz zaległości to pracuj. tym bardziej, że ich postawa wpływa na generalną ocenę firmy i szczerze mówiąć już nie mogę znieść tego obijania się, po prostu ostatnio tak se pozwalaję, że aż bezczelne to jest, z drugiej strony nie chcę też na nikogo donosić ( szef nie wie kto i kiedy przychodzi) ale z jakiej racji mająć te same obowiązki i porównywalne pensje ktoś ma pracować a inny spać w domu???!!!tym bardziej, że w generalnej ocenie wypadamy jako całóść dość słabo, a to niezbyt miłe bo ocena ta jest powodowana postawą tych osób i ich zachowaniem. co radzicie, jak się zachować wobec nich?
    [url=https://www.suwaczki.com/][img]https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmd105g1lf.png[/img][/url]
    Obserwuj wątek
      • Gość: abc Re: co robić- kopiuję, może tu szybciej IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.10, 16:38
        ich postawa wpływa na generalną ocenę firmy i szczerze mówiąć już ni
        > e mogę znieść tego obijania się, po prostu ostatnio tak se pozwalaję, że aż bez
        > czelne to jest, z drugiej strony nie chcę też na nikogo donosić ( szef nie wie
        > kto i kiedy przychodzi) ale z jakiej racji mająć te same obowiązki i porównywal
        > ne pensje ktoś ma pracować a inny spać w domu???!!!tym bardziej, że w generalne
        > j ocenie wypadamy jako całóść dość słabo, a to niezbyt miłe bo ocena ta jest po
        > wodowana postawą tych osób i ich zachowaniem. co radzicie, jak się zachować wob
        > ec nich?

Czym prędzej się stamtąd zwolnij
        • Gość: gościówa Re: co robić- kopiuję, może tu szybciej IP: 195.184.82.* 28.12.10, 17:00
          Może jest jakiś powód tego "układu" o którym nie wiesz. Może ta druga pomaga tej która przychodzi później w ten sposób. Z jednej strony poradziłabym Ci rób swoje i się nie mieszaj Ktoś wyżej mądrze napisał, że one są dwie a Ty jedna i mogą Cię łatwo załatwić. Byłam kiedyś w podobnej sytuacji - dwie koleżanki i ja - jedna z nich doszła później i pracowała dużo gorzej niż my - szef wezwał mnie i zapytał wprost czy koleżanka X się obija bo dostał takie sygnały z innych działów - oczywiście zaprzeczyczyłam chociaż też widziałam, że nie dokońca pracuje tak jakby mogła. W zamian podczas urlopu zostałam przez obie koleżanki tak oczerniona, że w ciagu 2 tygodni z najlepszego pracownika stałam się najgorszym.
          Może spróbuj się gdzieś przenieść w ramach firmy.
      • Gość: tomeczek Robić swoje i tylko swoje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.10, 09:12
        mamacsw napisała:

> co radzicie, jak się zachować wobec nich?

Robić wyłącznie swoją robotę (jeżeli robisz też za kogoś albo go ciągle zastępujesz to tylko je / ją rozzuchwala)
        Natomiast z drugiej strony zabezpieczać swoje 4 litery żeby w razie jakiejś wpadki nie mogły zwalić na ciebie swoich błędów; np. drukowanie / kopiowanie ważnych e-maili , przekazywanie ważnych pism tylko za pokwitowaniem itp..., przesyłanie wiadomości z kopią dla przełożonych, do tego zabezpieczanie kompa hasłem na wygaszaczu itp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka