Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

W Polsce nie ma pracy na pół etatu

IP: *.aster.pl 11.02.11, 08:23
    Nie warto pracować na pół etatu ponieważ zarabia się mniej a potem emerytura jest minimalna
    Obserwuj wątek
      • Gość: orinoco W Polsce nie ma pracy na pół etatu IP: *.adsl.inetia.pl 11.02.11, 11:19
        A kto jest temu winien? Przepisy czyli de facto nasza kochana administracja rozmaitego szczebla.
        Zatrudnienie pracownika na etat to klasyczna kołomyja - pomijając już sam proces rekrutacji, zostaje jeszcze cała góra formalności - badania lekarskie, szkolenia (BHP i inne), rejestracja w ZUS i US to na początek. A potem, w trakcie trwania stosunku pracy wcale nie jest wiele lepiej, regularnie co miesiąc góra papierów do odwalenia.
        Skoro więc zatrudniony na 1/2 etatu wymaga tyle samo zabiegów administracyjnych co pełnoetatowiec, to czy jest dziwne, że pracodawca będzie wolał uniknąć podwójnej roboty?

Nie odkryję Ameryki twierdzeniem, że polskiej gospodarce na przeszkodzie stoi rozdęta administracja i jej pokręcone procedury. To rzecz jasna tylko jeden z wielu czynników, które sprawiają, że polski biznes nie może się rozpędzić.
        Za dużo mamy hamulcowych, zwłaszcza tam, na górze.
      • Gość: bbb Re: W Polsce nie ma pracy na pół etatu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.02.11, 16:35
        Może i nie warto na 1/2 etatu pracować, ale czasami się musi. Mam wrazenie, że na tym furum nikt nie ma dzieci ani ich nie planuje. Przecież dla matki pół etetu jest często idealnym rozwiązaniem. Już pominę to, że w PL tylko kobieta jest rodzicem...:/ facet jak ma dziecko to się nie musi martwić że go wywalą z roboty bądź nie pozwolą pracować na część etetu. A niby rząd uprawia politykę prorodzinną. Tyle, że jest ona jak narazie skuteczną antykoncepcą. Z przerażenia nikt dzieci nie chce mieć.
        • asia31088 Re: W Polsce nie ma pracy na pół etatu 18.02.11, 11:17
          Witam. Jeżeli masz trochę wolnego czasu możesz zarobić dodatkowe pieniądze. Wystarczy że wejdziesz na stronę: centrumreklamy.com/pages/index.php?refid=gwiazdeczka36
          i zalogujesz się. Wszystko jest oczywiście darmowe podajesz tylko swój adres e-mail. Na skrzynkę będziesz dostawać wiadomości z reklamami. Wystarczy je otwierać, za każdą otworzoną wiadomość dostajesz kasę. Możesz wypłacić każde zarobione 30 zł. Żeby zrezygnować wystarczy wykasować swoje konto. Nie musisz mieć skończonych 18 lat. Polecam bo warto tym bardziej , że oszustów wśród osób oferujących chałupnictwo jest bardzo dużo, sama zapłaciłam kaucję za nieistniejące długopisy.

Szczegółowo wygląda to tak....:
          Musisz się zalogować bezpłatnie na tej stronce centrumreklamy.com/pages/index.php?refid=gwiazdeczka36 i klikać w reklamy które codziennie dostajesz lub klikać w specjalne linki sponsorowane ... za każdą reklamę dostajesz od 1grosza do 1zł w zależności co to za reklama na początku będą to reklamy tanie a później droższe.... Z czasem można zarobić przyzwoite pieniądze tylko klikając czasami są ankiety do wypełnienia ale one są extra płatne nawet kilka złotych:)) Zapraszam i polecam... :)) Zarabiamy również 25% zarobionych pieniędzy naszych poleconych... dzięki osobom poleconym nasze dochody szybko się zwiększają ... Czyli jeśli z twojego konta zostanie ktoś polecony i będzie aktywny w pracy to np. kiedy on zarobi 1zł to ty dostajesz 25 gr. a jeśli mamy poleconych osób 100 to wtedy jest kwota 25zł ... to był przykład :) Sami zdecydujcie czy się opłaca...Ja nie żałuje bo dzienny mój dochód to ok 10zł a spędzam 30 min dziennie przy komputerze.. a w miesiącu daje to około 300 a czasami 400zł na dodatkowe zachcianki:):):)

• Gość: nina Re: W Polsce nie ma pracy na pół etatu IP: *.play-internet.pl 18.02.11, 13:42
          Ależ jest praca na 1/2 etatu ja już 2 razy taką znalazłam i nigdy więcej. Zatrudniona byłam na 1/2 etatu brałam pensję za 1/2 etatu, a pracowałam na więcej niż cały etat. Jak nie zdążyłam to mogłam zabrać pracę ze sobą do domu, zrobić w domu w nocy i przynieść na drugi dzień , albo przyjść do biura w sobotę i niedzielę (wtedy miałam opiekę do dziecka). Moja sytuacja nie była ani odrobinę lepsze od tych zatrudnionych na cały etat.
      • Gość: ehhh W Polsce nie ma pracy na pół etatu IP: *.is.net.pl 24.02.11, 12:05
        Praca na półetatu oczywiście ISTNIEJE!! i ma się swietnie w niektórych sieciach handlowych! Oficjalnie pracuje się na pół etetu bo"jest taniej" dla pracodawcy - mniejsze składki, podatki.. a rzeczywiście robi się po -naście godzin!! wg POLSKICH PRACODAWCÓWidelana forma zatrudnienia to "na gębe" i za "co łaska", a jaksięnie podobato "wyp$%^dalaj, na towje miejsce mamy 100 innych!! Pracownik POWINIEN DOPŁACAĆ pracodawcy za szanse na pobyt wśród ludzi, zą mozliwość wyjścia z domu,za to że pracodawca poświęca swój czas i majątek , za organizacje czasu i uwalnianie od nudy!! Pracownik to wredny niewdziecznik który jescze ma wymagania i chce "góry" pieniędzy - zmusza do walkiz złymi urzędami i biurokracją!! gdzie tu wdzięczność za dobro którę POLSKI PRACODAWCA CZYNI pracownikom!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka