Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Praca przez pośrednika - co o tym sądzicie ?

  18.02.11, 18:05
  Czy waszym zdaniem zatrudnianie się w danej firmie poprzez firmę pośredniczącą może być czymś opłacalnym? Wiadomo przecież że takowy przedsiębiorca (pośrednik) czerpie z takiej formy określone profity. Co na ten temat uważacie? Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii?
  Obserwuj wątek
   • Gość: mika Re: Praca przez pośrednika - co o tym sądzicie ? IP: 46.20.56.* 19.02.11, 15:50
    Posrednik czyli Agencja pracy tymczasowej pobiera od Firmy okreslona w umowach marze - jej wysokosc tak naprawde zalezy od umiejetnosci negocjacyjnych osoby odpowiedzialnej za Sprzedaz. Jednak w wiekszosci marza ta nie jest wysoka i jest to przewaznie kilka %. Zalezy to tez od ilosci pracownikow jakie firma bierze z Agencji. Im wiecej tym nizsza marza.
    Jesli masz pracowac przez posrednika to najlepiej jesli jest to duza sieciowa Agencja. Dalczego?
    Plusem pracy zatrudnienia przez Agencje jest to ze Agencja "kredytuje" pracodawce - tzn zdaza sie tak ze pracownicy Firmy zatrudnieni bezposrednio nie dostaja wyplat a agencyjni tak i to na czas. Dlatego wazne by byla to duza agencja, gdyz podejrzewam ze tylko takie "kredytuja" wyplaty. Tak wiec wyplata jest na czas, nawet jesli Firma ma klopoty z plynoscia i nie placi swoim.
    W Polsce jest prawo mowiace ze osoby zatrudniojne na tym samym stanowisku zarowno przez Firme czy Agencje musza dostawac takie samo wynagrodzenie. Tak wiec nie jest tak ze Agencja zabiera "cos" z wyplaty (mowie o tych uczciwych).
    Minusy sa - praca mniej stabilna, czasem gorsze traktowanie, nie ma tez czesto bonusow ktore przysluguja osobom zatrudnionym bezposrednio np paczek na swieta - ale to tez zalezy od regulaminu wew. pracodawcy uzytkownika.

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka