Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wypowiedzenie z pracy

IP: *.lublin.mm.pl 26.03.11, 20:55
    Witam,
    byłem zatrudniony na umowę o pracę, na czas określony. Pracodawca wypowiedział mi pracę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, tutaj cytat: "rozwiązuję z Panem umowę o pracę zawarta dnia na czas określony z zachowaniem [...].

Natomiast w świadectwie pracy mam:
    " Stosunek pracy ustał/został rozwiązany w wyniku:
    za wypowiedzeniem pracownika z zachowaniem okresu wypowiedzenia"

i tutaj to ja źle interpretuje powyższe zdanie? Bo rozumiem z niego że to ja złożyłem wypowiedzenie.
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: wypowiedzenie z pracy 27.03.11, 00:44
        Gość portalu: atar napisał(a):

> Witam,
        > byłem zatrudniony na umowę o pracę, na czas określony. Pracodawca wypowiedział
        > mi pracę, z zachowaniem okresu wypowiedzenia, tutaj cytat: "rozwiązuję z Panem
        > umowę o pracę zawarta dnia na czas określony z zachowaniem [...].
        >
        > Natomiast w świadectwie pracy mam:
        > " Stosunek pracy ustał/został rozwiązany w wyniku:
        > za wypowiedzeniem pracownika z zachowaniem okresu wypowiedzenia"
        >
        > i tutaj to ja źle interpretuje powyższe zdanie? Bo rozumiem z niego że to ja zł
        > ożyłem wypowiedzenie.

A na jaki czas ta umowa była zawarta i czy był w niej zapis o możliwości rozwiązania jej przez wypowiedzenie?

S.
        • Gość: Hanysek Re: wypowiedzenie z pracy IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.11, 08:19
          Być może zwykła pomyłka. Cóż w moim programie kadrowo-płacowym rodzaj wypowiedzenia na świadectwie pracy to odhaczenie odpowiedniej opcji. Mozna się pomylić.
          Jeszcze słowem uzupełnienia wypwoiedzi snajpera:
          - umowy na czas określony nie można wypowiedzieć, chyba że
          - w umowie na czas określony powyżej 6 miesięcy zawarto taką mażliwośc na podstawie art. 33 o wypowiedzeniu dwutygodniowym.
          Wnioski:
          1. Jeżeli umowa na czas określony poniżej 6 miesięcy - nie ma możliwości jej wypowiedzenia
          2. Umowa na czas określony powyżej 6 miesięcy (np. na 10 lat), ale czysta bez zapisu o art. 33 - nie można jej wypowiedzieć
          3. umowa na czas określony powyżej 6 miesięcy z klauzula art. 33 - można ją wypowiedzieć - okreś wypowiedzenia bez względu na czas pracy - 2 tygodnie.

Teraz jedno wyjaśnienia dla posiadaczy matury Giertycha czy innych mniej rozumnych:
          Pojęcie "wypowiedzieć" nie oznacza "rozwiązać". Takiej umowy nie można wypowiedzieć, ale nadal można ją rozwiązać, pisząc potocznie:
          - za porozumieniem stron (ale to musi być wola i zgoda obu stron)
          - dyscyplinarnie (musi być konkretny powód)
          - z powodu ciężkiego naruszenia obowiązków pracodawcy (tu tak samo powód)
          Może też wygasnąć z chwilą smierci
          - pracownika
          - pracodawcy.

• Gość: atar Re: wypowiedzenie z pracy IP: *.lublin.mm.pl 29.03.11, 12:59
            Witam.
            Umowa została zawarta w dniu 28.01.2011 tutaj cytuje "na czas określony do dnia 27.01.2013 z możliwością rozwiązania umowy z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia".
            17 lutego rozwiązana została ze mną ta umowa, z zachowaniem okresu wypowiedzenia bez podania przyczyny ze strony pracodawcy dlaczego rozwiązuje ze mną umowę (wyczytałem, ze jeśli umowa jest na czas określony pracodawca nie ma obowiązku informować o powodzie).

i tutaj wracając do tematu, czy może celowo w świadectwie pracy zostało wpisane, że to ja złożyłem wypowiedzenie?
            a nawet jeśli nie, to może dla mnie lepiej, że tak jest pod kątem poszukiwania nowej pracy?
            • snajper55 Re: wypowiedzenie z pracy 29.03.11, 13:25

> Umowa została zawarta w dniu 28.01.2011 tutaj cytuje "na czas określony do dni
              > a 27.01.2013 z możliwością rozwiązania umowy z zachowaniem dwutygodniowego okre
              > su wypowiedzenia".
              > 17 lutego rozwiązana została ze mną ta umowa, z zachowaniem okresu wypowiedzeni
              > a bez podania przyczyny ze strony pracodawcy dlaczego rozwiązuje ze mną umowę (
              > wyczytałem, ze jeśli umowa jest na czas określony pracodawca nie ma obowiązku i
              > nformować o powodzie).
              >
              > i tutaj wracając do tematu, czy może celowo w świadectwie pracy zostało wpisane
              > , że to ja złożyłem wypowiedzenie?
              > a nawet jeśli nie, to może dla mnie lepiej, że tak jest pod kątem poszukiwania
              > nowej pracy?

No dobrze, ale nadal nie odpowiedziałeś na jaki czas ta umowa została zawarta.

Dla pracodawcy jest wszystko jedno, czy umowę wypowiedział pracownik, czy pracodawca. Dla pracownika nie jest wszystko jedno choćby z powodu zasiłku dla bezrobotnych.

S.
                • snajper55 Re: wypowiedzenie z pracy 29.03.11, 14:35

> napisałem do kiedy - 27.01.2013 , czyli na dwa lata

Fakt. Chyba mi na oczy padło. ;)

> na zasiłek się nie kwalifikuje (pracowałem 5 miesięcy) :)

No to prawnej różnicy dla Ciebie nie ma. A dla przyszłego pracodawcy? Zależy na kogo trafisz. Uważa się, że wypowiedzenie przez pracownika wygląda lepiej niż wypowiedzenie ze strony pracodawcy.

S.
                  • Gość: atar Re: wypowiedzenie z pracy IP: *.lublin.mm.pl 29.03.11, 14:59
                    czyli co proponujesz, zostawić to świadectwo pracy tak jak jest, a na ewentualnej rozmowie mówić, ze to ja się zwolniłem z jakiegoś tam powodu?
                    A jeśli potencjalny pracodawca będzie chciał skontaktować się z moim poprzednim?
                    Czy takie rzeczy nie są praktykowane?
                    A jeśli chodzi o powód zwolnienia, to tak jak pisałem - nie uzyskałem go, a jedynie się domyślam - ktoś musiał zrobić komuś miejsce, a że byłem najmłodszy stażem... ;)
                    • snajper55 Re: wypowiedzenie z pracy 29.03.11, 15:23

> czyli co proponujesz, zostawić to świadectwo pracy tak jak jest, a na ewentualn
                      > ej rozmowie mówić, ze to ja się zwolniłem z jakiegoś tam powodu?
                      > A jeśli potencjalny pracodawca będzie chciał skontaktować się z moim poprzednim
                      > ?
                      > Czy takie rzeczy nie są praktykowane?
                      > A jeśli chodzi o powód zwolnienia, to tak jak pisałem - nie uzyskałem go, a jed
                      > ynie się domyślam - ktoś musiał zrobić komuś miejsce, a że byłem najmłodszy sta
                      > żem... ;)

Ja bym sprostował właśnie z tych powodów, o jakich piszesz. Wolę sytuacje jasne i prawdziwe od jakichś zamotanych historii, które tylko innych zniechęcają i sugerują, że pracownik coś kombinuje. Powód zwolnienia? Redukcje, powszechne w czasach kryzysu.

S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka