Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  To mit, że nie ma perspektyw po humanistycznych...

  09.06.11, 08:44
  To mit, że nie ma perspektyw po humanistycznych studiach. Oto kilka porad, gdzie mogą znaleźć dobrą pracę za fajne pieniążki humaniści po studiach humanistycznych. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsi i że nie ma dla Was pracy!

  Kulturoznawstwo: Kulturoznawcy są poszukiwanymi pracownikami w muzeach, teatrach, galeriach, kinach, domach kultury, NGO, administracji, agencjach PR i reklamowych, mediach i placówkach naukowo-badawczych.

  Politologia: Absolwenci politologii są poszukiwanymi pracownikami w urzędach państwowych różnego szczebla, strukturach samorządowych i społecznych, instytucjach związanych z UE oraz polskich przedstawicielstwach zagranicznych.

  Socjologia: Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w agencjach badań rynku i opinii, administracji samorządowej i rządowej, w działach personalnych firm jako np. konsultant ds. zarządzania zasobami pracy, specjalista ds. planowania rekrutacji, specjalista ds. selekcji czy w mediach. Można zostać również szkoleniowcem, trenerem, doradcą zawodowym czy podejmować samodzielną działalność ekspercką

  Psychologia: Psychologia to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków na świecie. Ciężko właściwie wymienić wszystkie stanowiska za świetne pieniążki, na które to stanowiska może z powodzeniem aplikować absolwent psychologii. Po psychologii z łatwością znajdziesz pracę w mediach, centrach badania opinii społecznej, agencjach PR i reklamowych, działach HR, organizacjach rządowych i pozarządowych, ośrodkach terapeutycznych, w sferze kultury, biznesu, polityki i edukacji. Po psychologii możesz podjąć pracę jako ekspert diagnozujący psychologiczne i społeczne aspekty funkcjonowania instytucji. Absolwenci psychologii doskonale sprawują się jako specjaliści od zarządzania konfliktami, w tym konfliktami międzykulturowymi. Jako znawca procesów grupowych, interpersonalnych, poznawczych, motywacyjno-emocjonalnych i osobowościowych absolwenci psychologii z łatwością znajdują pracę jako eksperci zarządzający zespołami w firmach szkoleniowych, biznesowych, mediach, działach HR, agencjach reklamowych i PR. Polecam gorąco ten kierunek!

  Filozofia: Filozofia pozostawia ogromne pole wyboru przyszłej pracy za świetne pieniążki. Absolwenci filozofii, jako specjaliści od etyki, filozofii polityki, filozofii kultury, mający rozległą wiedzę historyczno-filozoficzną, logiczną, metodologiczną, teoriopoznawczą, aksjologiczną, kulturowo-symboliczną i hermeneutyczną mogą ubiegać się o szereg stanowisk eksperckich. Jest to również godny polecenia kierunek, szczególnie że po jego ukończeniu absolwenci są ludźmi o wysokiej świadomości i kulturze obywatelskiej współegzystencji.

  Pedagogika: Absolwent tego kierunku z łatwością znajdzie ciekawą i dobrze płatną pracę we wszelkich instytucjach rządowych, pozarządowych i samorządowych, zajmujących się edukacją, wychowaniem, profilaktyką społeczną oraz reorientacją zawodową i szkolną, zależnie od wybranej przez siebie specjalności zawodowej. Może również zajmować stanowiska eksperckie jako doradca ds. rozwoju, w agencjach HR itp.

  Filologia polska: Kierunek ten otwiera wiele perspektyw, ponieważ dostarcza szerokiej wiedzy humanistycznej, a zwłaszcza filologicznej, oraz uczy rozumienia oraz zapewnia umiejętność analizy różnorodnych tekstów kultury. Absolwent polonistyki z łatwością znajdzie dobrą pracę za bardzo fajne pieniążki w instytucjach związanych z teatrem, filmem, edytorstwem naukowym i wszelkimi działaniami wydawniczymi.

  I na koniec: zawsze warto pomyśleć o doktoracie, który zapewnia prestiż i poważanie w społeczeństwie, rozwój intelektualny, poszerza horyzonty myślowe oraz otwiera jeszcze więcej perspektyw zawodowych i zwiększa szanse na rynku pracy (które oczywiście już są duże).

  Innym sposobem na otwarcie perspektyw i zwiększenie szansy na fajną pracę za bardzo fajne pieniążki jest ukończenie dwóch kierunków studiów (np. kulturoznawstwo i psychologia, albo socjologia i polonistyka), co zapewnia, prócz znacznego poszerzenia horyzontów myślowych, możliwość wyróżnienia wśród innych humanistów, którzy też oczywiście mają ogromne szanse, ale wyróżnić się nigdy nie zaszkodzi, prawda?
  Obserwuj wątek

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka