Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  To mit, że nie ma perspektyw po humanistycznych...

  09.06.11, 08:44
  To mit, że nie ma perspektyw po humanistycznych studiach. Oto kilka porad, gdzie mogą znaleźć dobrą pracę za fajne pieniążki humaniści po studiach humanistycznych. Nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsi i że nie ma dla Was pracy!

  Kulturoznawstwo: Kulturoznawcy są poszukiwanymi pracownikami w muzeach, teatrach, galeriach, kinach, domach kultury, NGO, administracji, agencjach PR i reklamowych, mediach i placówkach naukowo-badawczych.

  Politologia: Absolwenci politologii są poszukiwanymi pracownikami w urzędach państwowych różnego szczebla, strukturach samorządowych i społecznych, instytucjach związanych z UE oraz polskich przedstawicielstwach zagranicznych.

  Socjologia: Po ukończeniu studiów można podjąć pracę w agencjach badań rynku i opinii, administracji samorządowej i rządowej, w działach personalnych firm jako np. konsultant ds. zarządzania zasobami pracy, specjalista ds. planowania rekrutacji, specjalista ds. selekcji czy w mediach. Można zostać również szkoleniowcem, trenerem, doradcą zawodowym czy podejmować samodzielną działalność ekspercką

  Psychologia: Psychologia to jeden z najbardziej perspektywicznych kierunków na świecie. Ciężko właściwie wymienić wszystkie stanowiska za świetne pieniążki, na które to stanowiska może z powodzeniem aplikować absolwent psychologii. Po psychologii z łatwością znajdziesz pracę w mediach, centrach badania opinii społecznej, agencjach PR i reklamowych, działach HR, organizacjach rządowych i pozarządowych, ośrodkach terapeutycznych, w sferze kultury, biznesu, polityki i edukacji. Po psychologii możesz podjąć pracę jako ekspert diagnozujący psychologiczne i społeczne aspekty funkcjonowania instytucji. Absolwenci psychologii doskonale sprawują się jako specjaliści od zarządzania konfliktami, w tym konfliktami międzykulturowymi. Jako znawca procesów grupowych, interpersonalnych, poznawczych, motywacyjno-emocjonalnych i osobowościowych absolwenci psychologii z łatwością znajdują pracę jako eksperci zarządzający zespołami w firmach szkoleniowych, biznesowych, mediach, działach HR, agencjach reklamowych i PR. Polecam gorąco ten kierunek!

  Filozofia: Filozofia pozostawia ogromne pole wyboru przyszłej pracy za świetne pieniążki. Absolwenci filozofii, jako specjaliści od etyki, filozofii polityki, filozofii kultury, mający rozległą wiedzę historyczno-filozoficzną, logiczną, metodologiczną, teoriopoznawczą, aksjologiczną, kulturowo-symboliczną i hermeneutyczną mogą ubiegać się o szereg stanowisk eksperckich. Jest to również godny polecenia kierunek, szczególnie że po jego ukończeniu absolwenci są ludźmi o wysokiej świadomości i kulturze obywatelskiej współegzystencji.

  Pedagogika: Absolwent tego kierunku z łatwością znajdzie ciekawą i dobrze płatną pracę we wszelkich instytucjach rządowych, pozarządowych i samorządowych, zajmujących się edukacją, wychowaniem, profilaktyką społeczną oraz reorientacją zawodową i szkolną, zależnie od wybranej przez siebie specjalności zawodowej. Może również zajmować stanowiska eksperckie jako doradca ds. rozwoju, w agencjach HR itp.

  Filologia polska: Kierunek ten otwiera wiele perspektyw, ponieważ dostarcza szerokiej wiedzy humanistycznej, a zwłaszcza filologicznej, oraz uczy rozumienia oraz zapewnia umiejętność analizy różnorodnych tekstów kultury. Absolwent polonistyki z łatwością znajdzie dobrą pracę za bardzo fajne pieniążki w instytucjach związanych z teatrem, filmem, edytorstwem naukowym i wszelkimi działaniami wydawniczymi.

  I na koniec: zawsze warto pomyśleć o doktoracie, który zapewnia prestiż i poważanie w społeczeństwie, rozwój intelektualny, poszerza horyzonty myślowe oraz otwiera jeszcze więcej perspektyw zawodowych i zwiększa szanse na rynku pracy (które oczywiście już są duże).

  Innym sposobem na otwarcie perspektyw i zwiększenie szansy na fajną pracę za bardzo fajne pieniążki jest ukończenie dwóch kierunków studiów (np. kulturoznawstwo i psychologia, albo socjologia i polonistyka), co zapewnia, prócz znacznego poszerzenia horyzontów myślowych, możliwość wyróżnienia wśród innych humanistów, którzy też oczywiście mają ogromne szanse, ale wyróżnić się nigdy nie zaszkodzi, prawda?
  Obserwuj wątek

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka