Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

100 tys. imigrantów będzie żyć z brytyjskich be...

IP: *.252.23.146.internetia.net.pl 02.07.11, 10:21
    Co za bzdury. Przecież te zasiłki sa dostepne na Polaków od lat. Przysługują każdemu obywatelowi UE pracującemu na terenie UK.
    Obserwuj wątek
      • Gość: vortex21 Kolejny gniot GW, az boli ... IP: *.9-1.cable.virginmedia.com 02.07.11, 11:40
        Gazeta jest portalem polskim, zatem nie 'benefitow' lecz zasilkow, zapomog.

Osoba pracujaca co najmniej rok w UK moze skozystac z:
        1. Housing benefit - zasilku mieszkaniowego ktory ustalany jest na podstawie sredniego kosztu wynajmu mieszkania/domu w danym regionie i nie interesuje ich ile faktycznie placisz za mieszkanie, musza miec tylko kopie umowy najmu;
        2. Child Tax Credit - kredyt podatkowy na dzieci ktory jest ustalany na kazde dziecko w zaleznosci od dochodow rodzicow. Najwiecej dostaje osoba powiedzmy z trojka dzieci, prowadzaca wlasna dzialalnosc o dochodach jakies £18 tys rocznie, samotna matka lub ojciec - £230 tygodniowo!
        3. Child Benefit - zasilek rodzinny ktory jest staly i nalezy sie na kazde dziecko niezaleznie od dochodow - na trojke dzieci okolo £188 miesiecznie

Zatem, zgadza sie, samotna matka/ojciec z 3 malolatow, prowadzac wlasna dzialalnosc i mieszkajac w domu (trzy sypialnie, pokoj dzienny, kuchnia, dwie lazienki, ogrod - okolo £1000-1200 miesiecznie) moze liczyc na zasilek okolo £1200 miesiecznie! Zatem jest to na polskie okolo 6tys. ZL. Sa to zasilki nieopodatkowane. Jezeli jeszcze zarobi poiedzmy £1500-2000 z dzialalnosci ktora prowadzi .... Stac taka osobe na 3letni samochod typu van, dzieci maja zazwyczaj bezplatny dojazd do bezplatnej szkoly, nie placa za podreczniki (w UK szkola dostarcza wszystko). Placa jedynia za mundurki szkole, obowiazkowe w kazdej szkole w UK. Osoba taka oraz jej dzieci zwolnione sa z oplad za recepty i uslugi NHS.

Zatem, jest to najlepszy kraj pod sloncem!
        • Gość: Adam Re: Kolejny gniot GW, az boli ... IP: *.dg-net.pl 03.07.11, 10:16
          to przupomina najgorsze lata w Polsce od czasow 2 wojny swiatowej. Za rzadow PiS w Polsce tez wprowadzono ulge podatkowa na dzieci i zmuszano dziecko do chodzenia do szkoly w mundurkach. Odzew spoleczenstwa byl ogromny 2 mln Polakow ucieklo z Polski po to by ich dzieci wychowywaly sie w demokratycznych krajach, gdzi nikt 12 letniej dziewczynie w szkole nie zabroni miec tipsy i nikt nie bedzie zmuszal do chodzenia w mundurkach. Natomiast ulga podatkowa dla dzieciorobow spowodowala ogromna dziur budzetowa z ktora teraz musi walczyc obecny rzad. Syf po rzadow PiS bdziemy jeszcze sprzatac w Posce 50 lat.
      • i-roxy 100 tys. imigrantów będzie żyć z brytyjskich be... 02.07.11, 14:07
        kolejny koszmarek. do 1200 zlotych TYGODNIOWO, to po pierwsze. Po drugie, Wasz dzisiejszy artykul, ze polskie panstwo jest najdrozsze na swiecie, jest tal glupi , ze nie mozna z nim nawet polemizowac. Polskie panstwo jest idealnym zaprzeczeniem panstwa opiekunczego., nominalny budzet naszego kraju nalezy per capita do najnizszych w Europie. Panstwo mamy tanie i... biedne. I wmawianie ludziom, ze panstwo ich okrada jest robota antypanstwowa. Mamy takie panstwo jakie tworzymy.Sa dwie duze grupy spoleczne , ktore praktycznie nie placa podatkow ( przede wszystkim rolnicy oraz czesc sprytnych przedsiebiorcow, oraz kilka grup, ktore ciesza sie " specjalnymi ulgami" np. mundurowi i gornicy, jest tez grupa zawodowych kretaczy np. prawnicy). W efekcie budzet uzalezniony jest od podatkow posrednich oraz tych, ktorzy zatrudnieni sa na etacie, a przeciez etaty w Polsce sa bardzo niepopularne. Przypomne tez, ze jestesmy jednym z trzech panstw UE, gdzie dochody najbiedniejszych, czyli emerytow sa opodatkowane a najnizsza emerytura brutto wynosi 660 zl. za to nie mozna przezyc. Ci maja prawo sie skarzyc i trudno sie dziwic, ze zawierzaja roznym kretynom w czarnych spodniczkach. Z drugiej strony najbogatsi z latwoscia i zyczliwa pomoca prawnikow omina podatki skutecznie.
      • raddy nie wiem skad takie bzdury w tej gazecie 02.07.11, 21:02
        JSA - zasilek dla poszukujacych pracy pobieralem w zeszlym roku, dostawalem tez Housing Benefit przez kilka miesiecy. nie wydaje mi sie, ze od maja tego roku jest cos ekstra, ponad to, co juz wczesniej przyslugiwalo. z tym jednak, ze te kwoty nie sa takie piekne, jak to dziennikarzegazety opisuja. moj HB wynosil okolo £5 tygodniowo (slownie: piec funtow), bo jednoczesnie pobieralem okolo £65 JSA tyg., a zona pracujac otrzymywala najnizsze mozliwe wynagrodzenie. do Council Tax Benefit w ogole sie nie kwalifikowalismy, podobnie zreszta jak do Working Tax Credit. wynajmujemy 2-pokojowe mieszkanie i nie mamy dzieci - to tak tytulem uzupelnienia. w sumie, jesli jedno z nas nie pracuje, to drugie nie zarobi na utrzymanie nas dwojga. na zasilki nie ma co liczyc.
      • para.gra Do autora!!!!! 02.07.11, 21:29
        Nie tlumacz jakis "wypocin" z brytyjskich gazet jezeli nie potrafisz tlumaczyc poprawnie.Moze znasz jezyk angielski ale masz gigantyczne braki w mowie ojczystej!!!!!
        Odnosnie samego watku to chcialbym poinformowac ze najwieksze zasilki na Wyspach biora sami Brytyjczycy(biali, rdzenni) oraz naplywowi z min.Somalii,indii,Pakistanu itp.oni juz maja obywatelstwo i sa druga generacja wiec sa nazywani wg.tutejszej nomenklatury Brytyjczykami!!!
        Cala nagonka na obywateli tzn.nowych krajow UE spowodowana jest tym ze jezeli cos powiedza na niebialych brytyjczykow to rasizm i niepoprawnosc polityczna natomiast nagonka na innych bialych jest zupelnie poprawna.tyle w tym temacie!
        P.s.Pewnie usuniecie moj wpis ale to nie pierwszy raz.
        PRAWDA W OCZY KOLE!!
        P.s.poczytajcie brytyjskie gazety i zauwazycie za szkaluje sie tylko imigrantow za wschodniej Europy!!
        Ludzie z poza Europy sa traktowani jako ludzie specjalnej troski i oni to bardzo dobrze wykorzystuja!
        • agulha Re: Do autora!!!!! 03.07.11, 01:49
          Przyganiał kocioł garnkowi...Uważasz, że nie masz braków w mowie ojczystej? Nie "jakiś wypocin", tylko "jakichś wypocin" ("jakiś" to może być sweterek), zupełnie ignorujesz zasady interpunkcji, nie używasz wielkich liter, robisz koszmarne błędy ortograficzne ("z poza" zamiast "spoza"). Błędy, które mogą być literówkami ("tzn." zamiast "tzw.") pomijam.
      • by_i_el Dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiedział ... 06.07.11, 22:29
        Więc ja to powiem "głośno" i dobitnie:

JECHAĆ DO OBCEGO PAŃSTWA ABY POBIERAĆ TAM ZASIŁKI TO JEST WSTYD I HAŃBA

Do obcego kraju można jechać po to aby uczciwie zarabiać tam swoimi rękami, jak się da rozwijać tam działalność gospodarczą i należy dobrze żyć z miejscową ludnością starając się ubogacić kraj do którego się emigrowało. Oczywiście, komuś się może zawsze noga powinąć i przez jakiś czas każdemu może się zdarzyć pobierać pomoc socjalną, ale dla człowieka uczciwego punktem honoru jest jak najszybciej stanąć na własne nogi.
        • Gość: Kagan Re: Dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiedział? IP: *.dsl.telepac.pt 07.07.11, 10:02
          Przeciez pracownikow najemnych to w kapitalizmie z definicji wyzyskuja, a wiec zaden to wstyd wyzyskiwac wyzyskiwaczy i brac zasilki tam, gdzie mozna je legalnie brac. Tak zreszta postepuje zawsze homo oeconomicus, dzialajac wedlug zasady maksymalizacji dochodow przy danym nakladzie pracy albo minimalizacji wkladu pracy przy danych dochodach, a to ostatnie to sie najlatwiej uzyskuje wlasnie biorac roznego rodzaju zasilki. Tylko glupiec pracuje bowiem wiecej niz trzeba w kapitalizmie - systemie opartym na wyzysku, a wiec oszustwie i kradziezy!
          Wstyd i hanba to zas pracowac na kapitaliste wiecej niz absolutne wymagane przez owego kapitaliste czyli wyzyskiwacza minimum, gdyz cala nadwyzke, wypracowana w pocie czola przez pracownika, i tak przechwytuje ow kapitalista, co jest zreszta sama esencja kapitalizmu.
          • by_i_el Re: Dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiedział? 07.07.11, 19:05
            Branie zasiłków jest legalne (co nie znaczy zawsze moralne), i niewątpliwie łatwiejsze niż uczciwa praca.
            Jednak jest filozofia cwaniaków i filozofia uczciwych ludzi.
            I ja powiem swoją zasadę, branie zasiłków to wstyd i hańba.
            Nawet jakbym miał być biedniejszy niż ci co wyszarpują socjał, to i tak bym wolał być biedniejszym ale i uczciwym.
            Ale ku pokrzepieniu serc dodam, że pracując uczciwie w UK, spłacam własne mieszkanie, które wziąłem na kredyt, mam co nieco odłożone na prywatnym funduszu emerytalnym, stale podnoszę swoje kwalifikacje i doskonale język, tak, że w tej chwili nie boję się bezrobocia i ile tu jestem nie wziąłem jednego funta jakiejkolwiek pomocy, a wszystko to bo nigdy nie liczyłem na jakikolwiek socjał tylko na samego siebie, na swoją pracowitość i umiejętności.
            I tym, którzy naprawdę chcieliby coś w życiu osiągną, polecam zasadę którą wytłuściłem u góry. Powodzenia.
            • Gość: Kagan Re: Dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiedział? IP: *.dsl.telepac.pt 07.07.11, 21:42
              Wstydem jest zyc, jak to robia tzw. pracodawcy, z wyzysku, a nie z zasilkow.
              I jestes bardzo naiwny, sadzac, ze wysokie kwalifikacje uchronia cie od bezrobocia. Pracuj, pracuj, a pewnego dnia wyrzuca cie na bruk z powodu np. reorganizacji firmy. I co wtedy zrobisz? Pojdziesz po zasilek, ktory ci sie w 100% nalezy, gdyz pracujac placiles podatki i skladki na obowiazkowe ubezpieczenie od utraty pracy. Trzeba byc skonczonym glupkiem, aby nie odebrac sobie tych pieniedzy, szczegolnie w sytuacji, gdy sie nie ma innych dochodow!
              I ps. - sprawdz, czy to, co ci zostalo do splaecnia za mieszkanie, nie przewyzsza przypadkiem ceny rynkowej owego mieszkania, bo moze sie okazac, ze jak stracisz prace, to nawet jak sprzedasz mieszkanie, to i tak bank cie bedzie scigal z powodu zalegosci w splacie kredytu!
              • by_i_el Re: Dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiedział? 07.07.11, 22:35
                Dobrze panie Kagan piszesz, że zasiłek dla bezrobotnych, gdy ktoś jest zmuszony, to należy brać, bo tak jak pan, żeś napisał, ten zasiłek jest z podatków, które się samemu zapłaciło albo nasi rodzice płacili przez lata. Ale to chyba nie dotyczy ludzi, którzy przyjeżdżają na socjał do innego kraju, oni chcą czerpać z tego do czego się nie dołożyli.
                Bywa, że ktoś jest zmuszony brać zasiłek i powinien go brać, ale człowiek w pełni sił i zdrowy, który ma jakąś przyzwoitość, będzie odczuwał dyskomfort psychiczny, że to nie on dokłada się do społeczeństwa a na nim żeruje.
                Te zasiłki, o których mówi artykuł, to są takie zasiłki, które pobierają ludzie, którzy pracują, na najniżej płatnych posadach i nie mogą przekroczyć pewnego limitu (chyba 30 godz/tydz.) aby ich nie utracić, i wielu tutejszych Polaków jest zaczepionych na takich gó...anych robótkach i ich główne zajęcie to ciągniecie socjału i pilnowanie aby nie zarobić za dużo (przynajmniej oficjalnie).
                Ja panie Kagan kilka razy w życiu wylatywałem z roboty na zbitą mordę, chodziłem do banku z prośbą o zawieszenie rat, podnająłem jeden pokój w mieszkaniu aby mieć z czego płacić "mortage" i nie bój się pan ja sobie w życiu dam radę, jeśli tylko Bóg da zdrowie, ja w swoim życiu kopałem nawet przysłowiowe rowy, a na starsze lata, też mam plan, jak już nie będę mógł dźwigać skrzyneczek na magazynie, i trzeba będzie pracować na siedząco, ale nie będę go zdradzać.
                Przyjrzyjcie się ludzie argumentacji Kagana, jak łatwo tą argumentacje, przerobić na pochwałę kradzieży. Homo economicus jak może coś ukraść bezkarnie to powinien ukraść, bo takie są zasady aby maksymalizować zysk kosztem wysiłku, kapitalista żeruje na naszym pocie i nas wyzyskuje, to ukradnięcie czegoś w fabryce to tylko odebranie cośmy sobie wypracowali wcześnie itd. (jak tak zazdrościsz kapitalistom to postaraj się zostać jednym z nich panie Kagan a nie dyndaj na socjale).
                • Gość: Kagan Re: Dziwne, że nikt tego jeszcze nie powiedział? IP: *.dsl.telepac.pt 08.07.11, 10:33
                  I o tym wlasnie pisalem. Zasilek dla bezrobotnych przysluguje (poza swiezymi absolwentami szkol srednich i wyzszych) tylko tym, ktorzy pracowali, a wiec placili podatki i skladki na ubezpieczenie od bezrobocia, a wiec niejako sami sobie finansuja (jako grupa ludzi) te zasilki. Wstydzic sie, ze sie bierze zasilek dla bezrobotnych, to jest tak samo, jak sie wstydzic, ze sie placilo auto casco i pozniej wzielo, po wypadku, odszkodowanie z PZU czy tez innej Warty za zniszczony w tym wypadku samochod...
                  I nie ma tak, ze Polak przyjedzie do UK i zacznie od razu brac zasilki, gdyz na nie trzeba najpierw w tymze UK zapracowac. A ze dziennikarzyny z Michnikowej gazetki blednie przedstawiaja sytuacje bezrobotnych Polakow w UK, to juz nie moja wina, a wina obnizajacego sie poziomu tego dziennika, ktory obecnie zszedl do poziomu prasy brukowej.
                  I nie moja tez wina, ze kapitalizm jest jaki jest, i ze homo economicus jak może coś ukraść bezkarnie, to zgodnie z zasadami racjonalnego gospodarowania powinien to ukraść, bo takie są zasady dzialania w kapitalizmie, aby maksymalizować zysk, wliczajac oczywiscie do tego prawdopodobienstwo "wpadniecia" podczas czy po kradziezy. Tyle, ze o tym sie nie mowi nawet studentom ekonomii, z falszywie pojetej etyki, a przeciez w kapitalizmie etyka nie obowiazuje, gdyz zysk kapitalisty pochodzi z nieoplaconej czesci pracy pracownika najemnego, czyli inaczej z kradziezy, zas czysta hipokryzja jest pozwalanie tylko bogatym kapitalistom na okradanie swych pracownikow, przy potepianiu i karaniu kradziezy dokonywanych przez osoby nie posiadajace kapitalu.
                  I na koniec: ja pracuje, ja nie 'dyndam na socjalu', a kapitalista nie chce byc, gdyz brzydze sie kradzieza, a aby przetrwac w biznesie, musialbym przeciez wyzyskiwac swych pracownikow, szczegolnie zas obecnie, w czasie recesji, gdyz trzeba ostro ciac koszta, a wiec tez i płace...
                  lech.keller@gmail.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka