Forum Praca Praca
ZMIEŃ

      "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu"

    IP: *.ptr.magnet.ie 25.08.11, 17:41
    Troche dziwnie sie czuje kiedy inni mowia o nas o wiele lepiej niz na to zaslugujemy.
    Nie mniej dobrze ze tak wlasnie mowia. Mielismy jak dotad tak zle notowania ze musimy nadrobic zla opinie z przeszlosci.
      • Gość: rikitiki Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.cht-bng-012.adsl.virginmedia.net 26.08.11, 01:40


        "Warszawa zmieni się znacznie bardziej niż Londyn i oferować będzie o wiele więcej możliwości" - mówi cytowany w relacji młody prawnik Gabriel Olearnik, który powrócił do kraju po latach spędzonych z rodzicami w Wielkiej Brytanii."

        buhahahahahhahahaha
        jesli ten facet ma zarabiac na zycie mysleniem to cos slabo mu wroze
        chyba ze sie urodzil w rodzinie notariuszy albo innej kasty majacej przywileje panstwowe na dymanie reszty nbarodu
        wtedy-faktycznie, mozliwosci jest masa w tym ...kraju boomu gospodarczego ;-)
        • Gość: dziwne GWno Ale jak to?? IP: 149.156.14.* 26.08.11, 19:16
          www.guardian.co.uk/uk/2011/aug/25/polish-migrants-britain-jobs

          tutaj cos przeciwnego piszą

          i tutaj też:

          www.guardian.co.uk/uk/2011/aug/25/uk-migration-rise-poland-eurozone
          • Gość: DNA Re: Ale jak to?? IP: *.bb.dnainternet.fi 26.08.11, 19:29
            Fajnie.Do zobaczenia (może) za 40 lat.
            • Gość: żużel Re: Ale jak to?? IP: *.rzeszow.mm.pl 26.08.11, 20:55
              Do opluwanej ojczyzny wrócicie na zmywak.
              • Gość: jaxa tekst z Wprost sprzed miesiąca IP: 178.73.32.* 26.08.11, 20:58
                tu jest wersja z lipca:
                www.wprost.pl/ar/254533/Polacy-za-chlebem-wyjezdzaja-do-Polski/
                PAP chyba już sam od siebie zrzyna.
                • Gość: qqq się uśmiałem IP: 195.82.180.* 26.08.11, 23:25
                  Do czego niby wracają? Do pracy za 500 euro przy cenach europejskich? Do kasty miłościwie nam panujących od 20 lat z POPiSLD?

                  Komu mydlicie oczy? Jak ktoś zaznał NORMALNEGO życia to na cholerę ma wracać do tego burdelu?
                  • Gość: miś Jak to robi tak propaandę? Dziennikarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.11, 07:11
                    zaprzyjaźnionej gazety (np GW) pisze dla La Repubblica artykuł jak to jest w Polsce. Tamci to publikują, a GW cytuje, jak nas widzą. A zakompleksione lemingi dla których najważniejsze jest zdanie innych o nas są wniebowzięte.
                    • Gość: gosc Re: Jak to robi tak propaandę? Dziennikarz IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.08.11, 07:25
                      polacy wszystkch krajow, jednoczcie sie! (w warszawie)! Tam jest pelno dobrych stanowisk dla kazdego. Od rodaka dla rodaka!

                      Ja bede patrzec z lezka w oczu z tej okrutnej emigracji jak dobrze sie wam powodzi i jak wszyscy sie kochacie na tych waszych stanowiskach... :(
                      • Gość: gość Re: Jak to robi tak propaandę? Dziennikarz IP: *.dip0.t-ipconnect.de 27.08.11, 07:30
                        Oni tak pisza, zeby sie nas w koncu pozbyc...
                        • Gość: Whatever szmatka jest tylko jedna ... IP: *.home.aster.pl 27.08.11, 08:46
                          pseudogazeta (lub pseudoczasopismo) wyborcza nie ma zielonego pojęcia co się dzieje w kraju dlatego musi gorączkowo wertować zagramaniczne szmatławce, które by jej mogły choć trochę objaśnić co ma myśleć na ten temat.
                          Koleś z "la repubblica" - jeśli nie wyssał całej historyjki z palca i faktycznie był we warsiawie - po prostu widział jak emigrant przyjechał na wakacje do mamusi.
                          Głównym motywem wizyty było zresztą przywiezienie do pol-kołchozu kilku funtów zawiniętych w szmacie - bo gdyby nie ten właśnie proceder, uprawiany nieprzerwanie od głębokiej komuny, to ten durnowaty naród imbecyli dawno by zdechł.
                          • Gość: Whatever aha... no tak... IP: *.home.aster.pl 27.08.11, 23:25
                            dopiero teraz doczytałem do końca ten wyjątkowy "artzdupy".

                            Słowa-klucze wplecione ni z gruchy ni z pietruchy nie wiadomo po co, niby to mimochodem: Złota, Liebieskind, drapacz chmur, światowej sławy.

                            Nie mam już żadnych wątów - artykuł w "la repubblica" powstał na zamówienie tajnych kazamatów na Czerskiej.

                            Jak wiadomo powszechnie - jestem nieprzejednanym, śmiertelnym wrogiem pis-dzielców, a w szczególności Świrosława Kłamczyńskiego Mikroskopijnego, ale ta ordynarna, żenująca propaganda sukcesu w gazecie lub czasopiśmie wymiotnym śmierdzi na sto kilometrów platformersami, aż się niedobrze robi...
        • Gość: gay_is_ok_friend Chyba ich cąłkowicie pogieło. Wracaja do Polski IP: *.wlms-broadband.com 03.09.11, 00:29
          albo nieudaczniki, albo uparci, którzy sie uwzieli, że muszą w Polsce kupić dom i tam mieszkać. Wielu z tych co wracało na "Zieloną wyspe" po 2-6 miesiacach wracali do tragicznej kryzysowej Anglii i błagali wcześniejszego pracodawce o przyjecie do pracy:P Znam takie historie. Ja dostaje uczulenia i ataku paniki jeśli na urlop jestem zmuszony wracać do starego kraju, dlatego jesli tylko była szansa jechałem na urlop gdzieś gdzie można było wypocząć i naładować baterie a nie myśleć o pracy czy o Polsce. Nawet zwykłe ciezkie życie w normalnym kraju jest lepsze nic jakiekolwiek mieszkanie w Polsce, czego dowody mam obserwując prawdziwe życie w Polsce, a nie to promowane przez warszawskie media oparte na Olivierach Janiakach czy innych porażających osobnikach:P
          Pozdro z UK:)
      • Gość: elka "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.88net.trzepak.pl 26.08.11, 10:55
        Oj Włosi chyba bardzo chcą się nas pozbyć, że takie bzdury piszą.
      • sselrats Co lewicowe pismo rozumie z gospodarki 26.08.11, 17:38
        - szczegolnie obcego kraju?
      • Gość: rmzr Ale... IP: *.93.181.205.homesurf.pte-ag1.dyn.plus.net 26.08.11, 17:44
        to juz bodajze bylo - wracalismy miesiac temu, pol roku temu, dwa lata temu... Tymczasem w samym tylko Londynie coraz wiecej polskich sklepow (prowadzonych nawet nie tylko przez Polakow), polskich lokali, polskich malych biznesow, itd. Jesli ktos wraca na stale do PL, to coraz bardziej prawdopodobne, ze za kilka miesiecy wroci na stale do UK. Londyn w pewnym sensie "uzaleznia" - uzaleznia poprzez uniezaleznianie...
        --
        Londyn2012.mobi - bierz smialo smartfon na olimpiade...
        • Gość: trader niektorzy wrocili 3 lata temu IP: *.devs.futuro.pl 26.08.11, 22:40
          ... i im dobrze, zreszta kazdemu co ma fach w glowie to wszedzie jest dobrze, nie trzeba nigdzie emigrowac ani powracac. Mozna sobie kontrakty znalezc i pomieszkac w roznych miejscach.
      • Gość: niepiszdeusz "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.11, 17:47
        Boże, nie wzywam Cię na daremno, bo takiej bzdury dawno nie czytałem. Chyba się komuś gumka od beretu w mózg werżnęła. Masowe powroty bo budują wieżowiec Libeskinda, chyba na posadę ciecia lub sprzątaczki, bo pięter wystarczy dla wszystkich. Teraz wszyscy na kelnerów.
      • ponury_swiniarz Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 17:48
        A swistak siedzi i zawija je w te sreberka.
        • oloros Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 22:45
          jezeli jes tak dobrze to dlaczego jest tak zle
          na odleglosc czuc propagande jak z Trybuny Ludu
          zyczeniowe - tak powinno byc juz dano - wyjechali i wracaja , zakladaja firmy itd
          ale niestety tak nie jest - nie wroca - poziom bandyckiego panstwa ktore rtylko czeka zeby ich ograbic jest nadal wysoki
          • Gość: s Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.08.11, 19:31
            jezeli jes tak dobrze to dlaczego jest tak zle
            na odleglosc czuc propagande jak z Trybuny Ludu
            .
            ee tam ...Trybuna Ludu była bardziej obiektywna:)
            Wybiórcza przebiła już dawno Gierka, Gomułke i całą propagandę komunistyczną i to parokrotnie
            "boom gospodarczy" "Polacy wracają" "Zielona wyspa ekonomicznego dobrobytu"
            he he he
            ROTFL :)
            • Gość: TL Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.dsl.telepac.pt 27.08.11, 20:47
              100% racja, "s"!
              Trybuna Ludu była bardziej obiektywna:)
              Wybiórcza przebiła już dawno Gierka, Gomułke i całą propagandę komunistyczną i to parokrotnie... "boom gospodarczy" "Polacy wracają" "Zielona wyspa ekonomicznego dobrobytu"...
      • nikodem_73 "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 17:59
        No ja wszystko rozumiem. Piątek. Idzie weekend. Ale żeby tak od rana pić, a później jeszcze teksty pisać?

        :D
      • Gość: stasiek76 buahahahahaa IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.11, 18:11
        Ale się uśmiałem czytając to. Takiej głupoty dawno nie widziałem. Po pierwsze jakoś nigdzie nie widzę Polaków masowo wracających do "rozkwitającej" Polski. Po drugie te wszystkie przebudowy o których mowa nie świadczą o rzekomym dobrobycie, gdyż są budowane z kredytów od unii. Po trzecie za parę lat (jak się nic w tym kraju nie zmieni) Warszawę będziemy porównywali nie z Londynem tylko z Atenami czy dawną Argentyną! Po mimo tego że większość tych głupot napisali nie mający o niczym pojęcia włosi to oczywiście tylko Gazeta Wyborcza była w stanie to zamieścić na swojej stronie żeby zrobić z ludzi idiotów.
        • bab111 Re: buahahahahaa 26.08.11, 18:28
          Ciekawe, jak by ten "boom" wygladal bez unijnych dotacji.
          • Gość: gruby Re: buahahahahaa IP: 91.123.169.* 27.08.11, 07:07
            Myślę, że podobnie. Rocznie Polska wpłaca do unijnego budżetu ponad 16 mld złotych. Dochodzą do tego koszty zwiększonego zatrudnienia urzędników w związku z naszą obecnością w UE. Zatem UE kosztuje nas nie mniej niż 20 mld rocznie. Dziennikarze w artykułach często podkreślają, że coś powstało za unijne dotacje ale pomijają fakt, że tak naprawdę sami sobie te dotacje finansujemy. I takim jak Ty wodę z mózgu.
            • Gość: yin&yang Re: buahahahahaa IP: *.fbx.proxad.net 27.08.11, 07:40
              Bez dotacji z EU to byscie w tej chwili byli na poziomie Burkina Faso albo jeszcze nizej.
      • sselrats Ojcem i matka polskiego bezrobocia jest polska 26.08.11, 18:25
        nieudolnosc gospodarcza. Cale szczescie, ze komuna juz sie skonczyla i jest troche normalnosci.
      • Gość: tt "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.uddi.cable.virginmedia.com 26.08.11, 18:29
        to ma wartosc wydlubanych palcem z tylka pozostalosci postawionego wlasnie kloca
      • prztyk-pl "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 18:39
        Pewnie dlatego czytam obok - "Rośnie góra kredytów nie spłacanych w terminie. Już 63 mld zł!" boom , że hej
        • Gość: ezomir Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.sdn-bng-011.adsl.virginmedia.net 26.08.11, 23:38
          prztyk-pl napisał:
          > Pewnie dlatego czytam obok - "Rośnie góra kredytów nie spłacanych w terminie.
          > Już 63 mld zł!" boom , że hej

          Przy zadluzeniu Brytyjczykow te 63 mld PLN to pikus.
        • Gość: AnWroc Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.e-wro.net.pl 27.08.11, 10:38
          Znowu propaganda w stylu Gierka! Dlaczego gazeta zrobiła sie szmatławcem? Michnik co z tobą. Sprzedałeś się czy co? Nie stać cię na mądrych ludzi do pracy?
          • Gość: Adam Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.inet-siec.pl 27.08.11, 11:40
            Nie oszukujmy się - Oni zawsze tacy byli. Złość na GW wylewają Ci co przez lata dawali się oszukiwać tej papce dla lemingów.
      • ponury_swiniarz Re: Ojcem i matka bezrobocia jest prawica 26.08.11, 18:45
        Ale 'prawica' nie wprowadzila zakazu pracy dla 'politycznie podejrzanych' jak np. dla mojego pra-dziadka, jednego ze wspolzalozycieli PPS.

        Bezrobocie w PRL-u tez istnialo, tylko ze ukryte. Rzeczywistosc w 1989 powiedziala 'sprawdzam' a efekty tego ponosimy do dzisiaj. Sam zes uciekl z PRL-u do kapitalistycznej badz co badz Australii wiec nie pitol panocku jaka ta prawica straszna. Taki stary a taki glupi.
      • Gość: wolny "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.dynamic.caiway.nl 26.08.11, 18:47
        polska juz jest gura a za 5lat bedzie nie do wyprzedzenia
      • Gość: ken Nigdy wczesniej Polska nie zrobila takiej furory IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.11, 19:01
        jak w 2009r. kiedy byla jedyna gospodarka w Europie bez recesji. Ten fakt mial większe znaczenie niz setki promocji, atykulow etc. Nic w Europie nie cieszy sie takim podziwem jak gospodarka. Ale teraz bedzie trudniej bo juz druga fala przyszla, gospodarka niemiecka slabnie a imy musimy dusic deficyt !
      • Gość: asd Re: Ojcem i matka bezrobocia jest prawica IP: *.extreme-net.one.pl 26.08.11, 19:27
        wygląda, że wykasowali post
      • Gość: oburzona "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.bredband.comhem.se 26.08.11, 19:56
        Takiego pier....nia az czytac sie nie chce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Bzdury, serwowane przez sterowane media!!!!!!!!!!!!!!!!!
        Napewno ci z najnowszej emigracji perspektywy maja gorsze, bo koniunktura jest nie najlepsza ale maja szanse ze za jakis czas rozpoczna normalne zycie, takie ze za pensje oplaca rachunki, zjedza i jeszcze cos zostanie. Natomiast to co oferuje chory kraj jakim jest Polska a raczej rzadzace dyletanctwo to bieda i patologia!. Wyjezdzajcie, nie ogladajac sie za siebie, szkoda zycia bo w tym kraju o ktorym mowa czeka Was tylko WEGETACJA!
        • progics Re: "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 20:13
          ten artykul pisaly jakies przywatykanskie siondze, bo taki jest nienaturalny.
      • strange_email "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 20:04
        W PL lepiej niz w UK, w PL lepiej niz w UK, ....
        Jak czlowiek to uslyszy miliard razy to moze uwierzy :)

        A powaznie, UK nie jest idealnym miejscem, wiem cos o tym. Tak czy siak ludziom zyje sie duzo lepiej niz w PL. I zaklinanie rzeczywistosci przez GW, czy to przez wlasne artykuly czy przedruki, nic tutaj nie zmieni.
      • Gość: reEmigrant. Warszawa to nie jest cala Polska! IP: *.mikrozet.net 26.08.11, 20:08

        Choc przed naszym krajem duzo wyzwan i nowych szans i kraj sie rozwija, to nie ulega watpliwosci, ze autor troche manipuluje. Nie chce, by mnie ktos zakwalifikowal do typowego POLAKA -Marudy, lecz WARSZAWA to nie jest cala POLSKA i nie kazdy moze, albo i chce mieszkac w stolicy!
        Sam wracam po paru latach do POLSKI i wiem jedno. Latwo nie bedzie.
        • Gość: dana chase Re: Warszawa to nie jest cala Polska! IP: *.los.clearwire-wmx.net 07.09.11, 06:08
          oj latwo nie bedzie.......
      • pawelekok hahahahahaha jednak Tusk dotrzymał obietnicy:) 26.08.11, 20:26
        Nie wnikam w historię, w rzeczywiste powody i czy to jest rzeczywiście realnie dobre:)

        Ale jego przeciwnicy określali obietnicę o wracaniu do kraju jako największa ściemę:)

        Historia bywa paradoksalna:)
        • Gość: AA Re: hahahahahaha jednak Tusk dotrzymał obietnicy: IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 26.08.11, 20:36
          a ja od 1 sierpnia znowu w Londynie:)
          • kichchi Re: do AA 26.08.11, 21:10
            jestes w londynie harujesz, tracisz zdrowie a na boże narodzenie przyjedziesz do polski jakims gównem za 500 funtów uahaha
            • Gość: AA Re: do AA IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 26.08.11, 22:28
              no trace zdrowie ale za $$ anie za grosze jak wiekszosc w PL
              • Gość: gruby Re: do AA IP: 91.123.169.* 27.08.11, 07:11
                Ludzie, nie traktujcie pieniędzy jako celu w życiu. Odrzućcie materializm to będzie wam w życiu łatwiej.
                • Gość: polish-crap Re: do AA IP: *.fbx.proxad.net 27.08.11, 07:46
                  Proponujesz lizanie tynku wzamian?
                  Do you propose to lick wall plaster instead?
                  Proposez-vous de lécher enduit à la place?
                  • 2doxa Re: do AA 27.08.11, 10:19
                    Nie, codzienna msze swieta!

                    Porzuc materializm, oddaj majatek kosciolowi i modl sie a bedziesz zbawiony !

                    Gość portalu: polish-crap napisał(a):

                    > Proponujesz lizanie tynku wzamian?
                    > Do you propose to lick wall plaster instead?
                    > Proposez-vous de lécher enduit à la place?
                    • Gość: gay_is_ok_friend modlitwa IP: *.wlms-broadband.com 03.09.11, 00:37
                      Jesli ktoś jest wierzący to modlić sie może gdziekolwiek na świecie. Kościół jest do tego najmniej potrzebny. A jak ktos potrzebuje osobiscie kościołów to jest ich wystarczajaco dużo. Nie musi akurat wracac do Polski, chyba, ze ma pragnienie mieszkania w kraju gdzie złodziejstwo, homofobia, ksenofobia i rasizm sa gloryfikowane a kościoły buduje sie na kazdym możliwym osiedlu zamiast dróg czy inwestycji w infrastrukture.
                      Pozdro z UK:)
                • Gość: gay_is_ok_friend odrzuć materializm, żyj szczesliwie! IP: *.wlms-broadband.com 03.09.11, 00:34
                  Dlatego chcąc odrzucić materializm i prace w Polsce po 12-14h by tylko przezyc trzeba zacząć żyć normalnie, by nie myślec o kasie i sie nią nie przejmować-trzeba żyć w normalnym kraju, gdzie cie nie gnoją i gdzie homofobia, rasizm, ksenofobia nie są normą lecz spotykają sie z pogardą i odrzuceniem-wniosek: trzeba wyemigrować do normalnego kraju.
                  Pozdro z UK:)
      • Gość: hiPOkryzja Na czyje zlecenie ta GówGazeta sieje propagandę? IP: *.tpnet.pl 26.08.11, 20:38
        m.guardian.co.uk/ms/p/gnm/op/sWMsaZDSiSU1yZNPFA63NOw/view.m?id=15&gid=uk/2011/aug/25/uk-migration-rise-poland-eurozone&cat=uk
        Tu jest napisane zupełnie co innego.
      • Gość: LDN "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" IP: *.bb.sky.com 26.08.11, 20:48
        W zyciu wiecej do Polski !!!
      • pitek2kotek "Polacy wracają do kraju gospodarczego boomu" 26.08.11, 20:52
        WRACAJĄ NA URLOP I ODWIEDZINY.TO PRAWDA ZABIERAJĄ JESZCZE PRZYJACI€Ł DO PRACY W ANGLI.TU PRAWO NIEOBOWIĄZUJE WYROKI OD DO WEDŁUG POWAŻANIA.
      • Gość: zzr To już Rzym bierze udział w kampanii wyborczej? IP: *.dynamic.chello.pl 26.08.11, 20:56
        Jestem delikatnie mówiąc zniesmaczony...
        • Gość: Hola Re: To już Rzym bierze udział w kampanii wyborcze IP: *.play-internet.pl 26.08.11, 21:17
          Siostrooooo! Tlenuuuu.... Ale bzdury,aż mózg rozbolał i oczy od tych idiotyzmów.Czy to kampania wyborcza PO ???
      • Gość: art Włosi szczególnie wiele wiedzą o naszym kraju :) IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.08.11, 21:22
        Pensje jak na zachodzie? Lekarz ma powiedzmy 8000 średnio, w Wawie, czyli nieco więcej niż minimalne wynagrodzenia na zachodzie.
    Inne wątki na temat:
    Pełna wersja