Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

od dwóch lat ta sama pensja

17.12.11, 16:30
    maż pracuje dwa lata zero podwyższek premi dodatków. I tak jest szcześliwy że ma pracę kiepsko płatną jak na zawód ale dobre to nic nic.Jak dla mnie to chyba kiepska firma ale niestety maż nie wierzy ze znajdzie inną pracę,bo uwaza siebie za slabe ogniwo.W waszych firmach też tak jest?Wiem wiem ambitny by miał już dawno inną pracę.
    Obserwuj wątek
      • Gość: gen Ciosek Re: od dwóch lat ta sama pensja IP: *.zone5.bethere.co.uk 17.12.11, 18:59
        Wiem wiem ambitny by miał już
        > dawno inną pracę.

Niekoniecznie.
        Wielu "ambitnych" siedzi od np 2 lat na taborecie, i z aktywniejszych czynnosci wcisna w jelita droga ustna to co im rodzice/rodzenstwo przypichcili, raz po raz kopnie sie wysr...do kibla, by zrobic miejsce na kolejny cykl, i wyglosi swiatla mysl, ze "za mniej niz 3000 to mi sie z mojego bloku nosa wystawiac nie oplaca".
        I tak sobie zyja w imie po ichniemu pojmowanej "ambicji".

Natomiast warto szukac czegos lepszego, majac juz cos w garsci mozna, i nie poprzestawac przy byle porazce. I nie chwytac sie desperacko byle czego.
        Zidentyfikowac swoje slabe strony, i sprobowac je poprawic. Zdac sobie sprawe z tych dobrych, nie bac sie ich uwypuklic, ale w sposob na tyle wywazony by nie brzmialo to jak wywyzszanie sie (tak tak, da sie). Miec swiadomosc, ze sie nie jest idealnym, ze nie musi udac sie od razu. Nie zrazac sie niepowodzeniami, lecz wyciagac wnioski z tych nieudanych rozmow. Nie obrazac sie na swiat.
        Tak pojeta ambicja jest ok.
      • Gość: szymek Re: od dwóch lat ta sama pensja IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.11, 10:54
        z wlasnego doswiadczenie powiem ze kilka razy zmienialem prace i dwa razy wlasnie z powodu zarobkow, nie ma cos sie oszukiwac, ze jest to jeden z warunkow dla ktorych warto zmienic firme w ktorej sie pracuje i wydaje mi sie, ze twoj maz nie powinien sie bac. jakies dwa lata temu przeszedlem z poprzedniej firmy do eniro polska, gdzie obecnie pracuje i roznice w zarobkach i w ogole podejsciu do pracownika odczulem od razu. zarobki zdecydowanie wyzsze i przede wszystkim nie musze biegac co miesiac do szefa i pytac, kiedy bedzie wyplata? mysle, ze maz powinien zapytac czy moze liczyc na podwyzke, a jezeli nie bedzie na nia szans, wowczas odejsc.
        • Gość: xen Re: od dwóch lat ta sama pensja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.11, 14:15
          Spamer reaktywacja.
          Widać coraz mniej jeleni do roboty na słuchawkę i tony ogłoszeń pozostają bez odzewu.

Gość portalu: szymek napisał(a):

> z wlasnego doswiadczenie powiem ze kilka razy zmienialem prace i dwa razy wlasn
          > ie z powodu zarobkow, nie ma cos sie oszukiwac, ze jest to jeden z warunkow dla
          > ktorych warto zmienic firme w ktorej sie pracuje i wydaje mi sie, ze twoj maz
          > nie powinien sie bac. jakies dwa lata temu przeszedlem z poprzedniej firmy do e
          > niro polska,
          • charade Re: od dwóch lat ta sama pensja 18.12.11, 16:03
            Niestety normalka. Ja - trzy lata bez podwyżki, nawet inflacyjnej. Czyli de facto moja pensja się zmniejszyła przez te lata - siła nabywcza zmniejsza się żwawo. Nie poddaję się jednak i cały czas szukam możliwości zmiany pracy. Mam nadzieję, że w końcu mi się uda. I have a dream ;)
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka