Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

reprezentacja przez head huntera z wolnej stopy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.11, 10:26
    duza firma head hunterska zaproponowala ze bedzie mnie reprezentowac w bankach natomiast Pan z firmy stwierdzil ze nie moze mi ujawnic gdzie bedzie mnie reprezentowal bo to jest informacja poufna. Mam pytanie czy moze Panstwo spotkali sie z tego typu praktyka. Nie bardzo podoba mi sie fakt ze moje CV bedzie prezentowane bez mojej wiedzy i zgody osobom postronnym, to jest ze ktos bedzie je pokazywal w roznych instytucjach zapewniajac ze zgodzilam sie na reprezentacje a ja nie bede informowana o tym komu i gdzie ktos je przedlozyl. W moim odczuciu kazda jednorazowa prezentacja powinna sie odbywac za moja zgoda. Czy ktos z Panstwa spotkla sie z podobna praktyka w swojej karierze? jak to dziala? Dziekuje
    Obserwuj wątek
      • Gość: cer Re: reprezentacja przez head huntera z wolnej sto IP: *.walbrzych.vectranet.pl 07.01.12, 12:30
        Różnie działa ale jeśli head.. przedstawia Twoje Cv wszystkim ( a tak teraz działaja pośrednicy ) więc nie zdziw sie, ze za chwilę wszyscy.... byli i OBECNI, zainteresowani i NIEZAINTERESOWANI pracodawcy będą wiedzieli, ze szukasz....W firmach head pracuja ludzie różni ( czesto nie ma jednej osoby która prowadzi konkretnego kandydata i zna specyfikę powiązań miedzy firmami, potrzeb samych firm itp itd ) dane wyciekają, są przekazywane innym pośrednikom ( jak głuchy telefon ) znam przypadek wysłania oferty do OBECNEGO pracodawcy osoby która szuka pracy, podobnie słyszałem o przypadku przedstawienia kandydata w firmie "powiązanej". Gość idzie na rozmowę a tam słyszy ,że jego obecny prezes już wie, ze chcą mu go podebrać........Obecnie head niczym nie odpowiada i nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za swoje dzialania, to czesto procesy zautomatyzowane gdzie nie ma czasu zajac sie konkretnym poszukujacym pracy a liczy sie ilosc kandydatów w bazie.
        • Gość: Agnieszkat Re: reprezentacja przez head huntera z wolnej sto IP: 85.237.212.* 12.01.12, 12:30
          dziekuje, mam dokladnie takie samo wrazenie, generalnie head hunter skupia swoja uwage na wydobyciu CV od osoby i umieszczenia jej w bazie. Potrzeby kandydata go nie interesuja, wrecz z gory traktuje go nie jako partnera do rozmowy tylko petenta ktoremu mozna postawic wszystkie warunki nawet jesli mialy byc one kompletnie bez sensu. To co jest dla mnie zupelnie niezrozumiale, to to ze jesli ja pytam o konkretne projekty i konkretne instytucje to czesto uzyskuje odpowiedz ze jest to informacja poufna. Zaslanianie sie tym zeby informacja nie wyciekal na rynek. wydaje mi sie bzdura, bo jesli ktos ma znalezc kandydata dla danej instytucji to tak czy owa musi w ktoryms momencie sie do tego przyznac.Instytucje tez nie ukrywaja tego faktu bo chodzi im o znalezienie odpowiedniej osoby. Na podstawie moich doswiadczen powodem czesto nie jest poufnosc tylko niechec do przyznania sie ze takich ofert sie bylo i nie ma. I tu wracamy do punktu jeden, ze head hunter chetnie wyciaga CV od kandydatow tak aby miec swoja baze. Wrazenie mam dokladnie takie same, ze Ci ludzie dzialaja chaotycznie, czesto popejnialac podstawowe zaniedbania. Wlasciwie kazda drobna informacje trzeba dwukrotnie weryfikowac bo inaczej mozna sobie samemu wykreowac problem. Oczywiscie head hunter umyje od wszystkiego rece.
          • watchawk Re: reprezentacja przez head huntera z wolnej sto 12.01.12, 14:02
            Oprocz powyzszego czesto bywa tak, ze to rekruterzy od kandydatow probuja sie dowiedziec jakie firmy rekrutuja pytajac na jakich rozmowach byli, a potem ciagnac za jezyk w stylu:

"Firma X? To pewnie rozmawial pan/pani z panem Kowalskim? Nie??? A z kim? Aaa Malinowskim... Tez go znam. A jak mu sie wiedzie? Dobrze? To swietnie, a wlasciwie to mialbym do niego pewna sprawe, tylko zapomnialem jego numery telefonu...."

A kandydat, czesto bezrobotny, stara sie byc mily wobec rekrutera liczac, ze cos z tego kontaktu wyniknie. Tylko ze kto by takiemu frajerowi swoje kontakty zdradzal, zeby je wyspiewal konkurencji jak do niego zadzwoni?
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka