Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.12, 18:13
    Czy można jeszcze bardziej upodlić człowieka,...dając mu 1500 PLN brutto to jest,... sk....ństwo
    Obserwuj wątek
      • Gość: łodzianin Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 20:24
        Czy autor umie liczyć. Jeśli tak to niech policzy. Unia dała 3,8 mln złotych na 6 miesięcy na 120 osób. Dla osoby umiejącej włączyć kalkulator wychodzi 5280zł miesięcznie na osobę. Skoro bezrobotny dostaje 1500zł to kto zgarnia pozostałe 3780zł za osobę? Właśnie urząd pracy który z tego nieźle żyje. Do tego szkolenie w Danii dla kierownictwa UP. To kto na tym korzysta? A może bez programu dać pomoc większej ilości ludzi i w większej kwocie? Każdy kto był zarejestrowanym bezrobotnym wie, że UP nie załatwia pracy bezrobotnym tylko jest sam dla siebie miejscem pracy.
        • unhappy Re: Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE 24.01.12, 22:53
          Skuteczność organizacji charytatywnych, czy ogólniej pomocowych pokazuje się licząc ile potrzebują z każdej złotówki zanim trafi ona do ludzi, którym pomagają.

No więc (bazuję na twoich wyliczeniach) z każdej złotówki do potrzebujących w tym programie trafia 28 groszy. To kur*wsko śmiesznie mało.

Ale rozwaliła mnie jeszcze ta wypowiedź:

Trudno powiedzieć, czy wszystkim stażystom uda się zatrzymać pracę - mówi Brzeziński. - My jesteśmy zadowoleni, że daliśmy im szansę.

Wy nie macie być ZADOWOLENI że daliście komuś szansę tylko macie być ZADOWOLENI jeśli wasza praca okazała się SKUTECZNA. Jakiemu procentowi ludzi NAPRAWDĘ pomogliście, a nie tylko przeżarliście 72 grosze z każdej złotówki. Bo jak nie jesteście SKUTECZNIE to... sorry... noga-dupa-brama.
      • zamiastki Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE 24.01.12, 21:35
        Amerykańscy celebryci: Brad Pitt i Antonio Banderas mówią, że zmarszczki są dla nich oznaką dojrzałości. U nas ludzie 50+ są z wiekiem młodsi. Na tyle, aby odbywać staże. Może raczej trzeba pomyśleć o innej konfiguracji naszego rynku. Płacić za mentorstwo. Coś co u nas nie istnieje, a znakomicie sprzedaje się w USA czy starej Unii.
        empiro.blox.pl/2011/12/501.html
      • Gość: Black Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.12, 21:54
        Nie, to niemożliwe. to chyba jakiś kiepski żart. Pan Andrzej, który skończył studia i to w czasach "komuny", a zatem nie należy raczej do grupy mądrych inaczej, odbywa staż ponieważ musi udowodnić, że nadaje się do pracy na stanowisku pracownika fizycznego w przedszkolu. Pani Barbara udowadnia, że nadaje się na stanowisko sprzątaczki. Są wdzięczni za tę szansę i z radością biorą ochłap zamiast pensji. Bo mają skończone 50 lat. Tylko co oni niby mają udowadniać ??? Że nie są debilami ? Że człowiek po 50-ce jeszcze żyje, jeszcze myśli i jest sprawny ??? Polska to jest dziwny kraj. W wielu innych krajach ludzie nawet ok 70-ki pracują, są cenieni (od pracownika fizycznego do wysokiej klasy specjalisty) i godnie wynagradzani. W Polsce niestety jesteśmy ludźmi czwartej kategorii dla wielu pracodawców wręcz trędowatymi.
        • Gość: www Re: Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: 118.194.218.* 25.01.12, 06:32
          Dokladnie...

To po prostu absurd!! Stanowisko sprzataczki nie wymaga kwalifikacji.... wymaga sumiennosci, wymaga pracowitosci, ale nie kwalifikacji...

Sprzataczke i tak pracodawca musi zatrudnic, wiec nie czaje dlaczego trzeba to wspierac....

Lepeij byloby gdyby robili prace ktora wymaga troche doswiadczenia. Np. sprzedawca czy ktos taki. Wtedy przez pol roku oni sie ucza, a pracodawca ma pracownika....

Zenada... urzad pracy po raz kolejny pokazuje, ze jest przechowalnia kretynow bo za te 3.8 mln to moznaby dac tysiac grantow po 3.8 tys zl na zalozenie wlasnej firmy...
      • Gość: aaas Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.gorzow.mm.pl 25.01.12, 05:55
        tylko co z tego 1 osobie z tej 100 może się uda pozostać w pracy reszta wróci do kolejek w Pup.
        Stażyści to darmowi pracownicy. Pup powinien zadbać o to by po stażu pracodawca choćby na kolejne 6 miesięcy zatrudnił osobę która odbyła u niego staż.
        Kto zatrudni pracownika na etat jak z pup dostaje regularnie darmową siłę roboczą.
        Staże to nie pomoc dla bezrobotnych to pomoc dla wyzyskiwaczy.
        • Gość: bogdan Re: Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.01.12, 11:09
          Racja, byłem na stażu i wiem jak to wygląda
          Darmowa siła robocza bez żadnych praw /nie masz praw pracownika/, parobek do wykonywania zaległych prac których nikt się nie tknie bo się brzydzi. I to za pieniądze podatnika.
          Odwalałem w szkole zaległe prace w programie komputerowym którego nikt z pracowników nie potrafił obsłużyć choć prosty był jak drut. 8 godzin ślepienia w komputer tymczasem mój "opiekun stażu" któremu miałem zgodnie z przepisami pomagać i uczyć się od niego, przychodził do roboty na 2 godziny lekcyjne dziennie bo był na "etacie nauczycielskim", co starczało na wypicie kawy, załatwienie swoich prywatnych spraw przez telefon służbowy i paru kontaktów towarzyskich.
          Ów "eta nauczycielski" był już na wcześniejszej emeryturze i wyciągał niezłą sumkę z owych krótkich wizyt w szkole.

W ten sposób to my nigdy z kryzysu nie wyjdziemy.
      • Gość: oburzony Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.12, 11:04
        Jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego typu pomocy finansowanym z budżetu UE! Podobnie się mają programy w postaci dotacji na otwarcie firmy w wysokości 40 tyś. zł. + wsparcie pomostowe. Koszty obsługi tych programów są niebotyczne jak już w postach wykazano na każdą złotówkę, która trafia do bezrobotnego trzeba wydać kolejne 5-6 złotych. Dodatkowo taki program realizowany na szczeblu lokalnym ma po kilka wyższych poziomów przez które przepływają pieniądze włącznie z instytucjami w samej Unii, które również nadzorują i kontrolują wydawanie tych pieniędzy (z kontrolami na miejscu w Polsce włącznie). Dodatkowo bzdurne szkolenia o wątpliwej jakości.
        Kolejny absurd to konstrukcja takich programów: osoba bezrobotna aby dostać dotację unijną w wysokości 40 tyś. musi się zapisać do programu i wypełniać masę papierologii + bzdurne szkolenie + indywidualne poradnictwo i inne. Trwa to około pół roku od momentu przystąpienia do programu do momentu otrzymania pieniędzy. W tym czasie taka osoba by już mogła zapłacić 6 zus-ów i gdyby osiągnęła sukces to oczywiście podatki. Warunkiem tego wszystkiego jest oczywiście utrzymanie działalności gospodarczej przez rok czasu.
        W przypadku staży pół roku popracują i znowu na bezrobocie.
        To wszystko kosztuje masę kasy a my potem mamy efekty w postaci podwyżek VAT-u i akcyzy na paliwo. Po realizować bezsensowne programy dla bezrobotnych skoro one nie dają trwałych efektów a jedynie doraźne. Jak tak dalej pójdzie to przedsiębiorcy nie będą nikogo brać na etat tylko będą zatrudniać stażystów unijnych.
        Widać nasz rząd ma jeden pomysł na redukcję bezroboci -> więcej urzędniczych etatów :D
      • Gość: Ania Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.play-internet.pl 25.01.12, 12:05
        Ja własnie skonczyłam 3 m-czny staż dla osoby 50+. Niestety nie zatrudnili mnie na etacie bo nie mają pieniędzy.Nikt mnie nie szkolił bo nie mają na to czasu.Potrzebują tylko darmowego pracownika.Niestety mieszkam w mieście i za dojazdy miejskim autobusem musiałam placic z własnej kieszeni.Na rekę dostałam 740zł.To naprawde oszałamiająca suma.!Jestem od dwóch lat bezrobotną .mam 35 lat pracy i ukończyłam mnóstwo kursów.Niestety barierąj est wiek.Na jedno miejsce pracy jest 40-60 osób chętnych.Zmuszona jestem praować na czarno bo przecież z czegos muszę żyć.A mundurowi popracują 15 lat i mają 2 tyś.emerytury.i gdzie tu sprawiedliwość.
      • Gość: vv Stażysta w wieku 50 plus? Tak, płaci UE IP: *.rzeszow.mm.pl 26.01.12, 15:34
        Co to jest szczyt upodlenia pracownika?
        To staż dla osób 50+ za minimalną krajową?

Wstydziliby się w ogóle coś takiego proponować. Ja rozumiem, że dofinansowują szkolenia (aby były tylko sensowne i faktycznie na poziomie) ale staż dla pracownika, który ma za sobą często 30 lat pracy w przemyśle i nie pracuje tylko dlatego że Tusk jest frajerem jakich mało i pozamykał stocznie bo rzekomo pomoc publiczna była udzielona nielegalnie? (w tym samym mniej więcej czasu, też "nielegalnie" władze Francji dotowały koncerny motoryzacyjne, a niedługo potem cała Europa dotawała banki.)
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka