Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje

  08.06.12, 09:37
  Witam,
  Zakładam wątek, a raczej ostrzeżenie ku przestrodze. HOMO HOMINI szumnie nazwany Instytutem Badania Opinii z Warszawy oszukuje pracowników. Od 19 grudnia nie wypłacono mi należnego wynagrodzenia. Nie reagują na maile, telefony, a pani do kadr wciąż jest na urlopie. Nie dajcie się nabrać na tę pracę. Obiecywali wysoką stawkę w porównaniu z innymi callcenter, miałam tak trudną sytuację, że musiałam podjąć pracę od zaraz bez żadnego szkolenia opóźniającego wypłatę. I tak się skończyło, że tylko pozbyłam się oszczędności na dojazd do tej "pracy" a wynagrodzenia nie otrzymałam do dzisiaj od grudnia.
  Obserwuj wątek
   • Gość: InstytutHH Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.jmdi.pl 08.06.12, 10:23
    Szanowna Pani!

    Jest nam ogromnie przykro, że czeka Pani na swoje należności, jednak my także od października 2011 nie otrzymaliśmy znaczącej części płatności na rzecz naszej spółki, co jest przyczyną zaległości jakie mamy wobec części naszych podwykonawców. Rozpoczęliśmy sądowe dochodzenie tych należności, jednak biorąc pod uwagę czas trwania tych procedur najwcześniej tych pieniędzy spodziewamy się zimą 2013/2014. W związku z tym należności zmuszeni jesteśmy regulować z zysków pochodzących z obecnie prowadzonych projektów.

    Zaległości wobec Pani nie są zatem wynikiem celowego działania, ani braku solidności naszej spółki, tylko nieuczciwością niektórych z naszych klientów.

    Nie prawdą jest, że nie reagujemy na telefony i maile, ponieważ staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania kierowane do nas w tej sprawie. Co więcej stopniowo regulujemy nasze zobowiązania. Kolejna transza będzie realizowana w czerwcu. Nieprawdą jest także, że przystąpienie do pracy odbyło się bez żadnego szkolenia - praca bez przeszkolenia jest na stanowisku teleankietera po prostu nie możliwa.

    Rozumiemy Pani rozgoryczenie, ale rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji nie spowoduje, że spółka ureguluje należności wobec Pani szybciej niż jest to możliwe.

    Instytut "Homo Homini"
    • Gość: gonzo Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.adsl.inetia.pl 08.06.12, 10:37
     "Zaległości wobec Pani nie są zatem wynikiem celowego działania, ani braku solidności naszej spółki, tylko nieuczciwością niektórych z naszych klientów."

     Niestety, ale jest to wasze celowe działanie. Pracownika nie interesuje to, z kim pracodawca podpisuje umowy, jest to zmartwienie pracodawcy. pracownik ma otrzymać wynagrodzenie niezależnie od tego czy firma otrzymała pieniądze od wierzycieli czy nie.
    • Gość: Jaga Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.cdma.centertel.pl 09.06.12, 23:21
     Brak zapłaty za wykonane zlecenie to zwykłe złodziejstwo. Na miejscu autorki wątku od razu poszłabym do sądu. Ale najpierw skierowałabym sprawę do sądu pracy o ustalenie stosunku pracy. Sprawa wygrana na 100%. Wykonywanie zleconych czynności pod nadzorem oraz w określonych godzinach to PRACA a nie zlecenie.

     Droga autorko wątku, nie daj się wykiwać. Walcz o swoje.
    • funhan Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje 07.07.12, 14:02
     Czy autor wypowiedzi w imieniu Homo Homini czytał swoje posty przed opublikowaniem? Ważne czy wierzy w to co pisze bo jeśli tak to oferuję swoją pomoc psychologiczną i wspardzie oraz pomoc w ocenie sytuacji. Druga kwestia, że wypowiada się jako "Instytut" Homo Homini za czym idzie zdanie w imieniu grupy ludzi pracujących w tej cudownej firmie.
     Bazują na tym, że co drugi pracownik nie zał. sprawy w Sądzie (Ci z mniejszymi kwotami), bo koszty wysylek i dojazdów na sprawy bedą większe niż kwota zaległości a np. 10 osób po 200zł. to już firma ma w kieszeni 2000zł. część się nie upomni i kapitał rośnie prawda? Do tego firmy, które wymienili jako dłużne im kasę twierdzą, że nal. uregulowały np. Lidl??? czyli jak mam to rozumieć?..., do tego rok temu sytuacja wyglądała podobnie.
     A gdzie kapitał zakładowy, z którego można by wypłacić pracownikom pieniądze zachowując twarz?
     bez pozdrowień dla całej ekipy Homo a najbardziej dla Pani Moniczki (konsultantki z księgowością), Pana Marcin Duma z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia - bo strasznie chorowici ostatnimi czasy oby to nie było nic poważnego.
     I proszę pamiętać, że oszukując innych lub biorąc w tym udział kiedyś ktoś także was OSZUKA.
     • Gość: Jutro będzie futro Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.12, 17:32
      W styczniu b.r pracowałam i do dnia dzisiejszego nie otrzymałam należnego wynagrodzenia.
      Dzwoniłam wiele razy i jako powód braku wypłaty PZU które zleciło wykonanie badania na temat funduszy nie zapłaciło, więc nie mają pieniędzy i trzeba czekać. W czerwcu otrzymałam list, o poprawne przesłanie numeru konta bankowego, bo tamten był nieprawidłowy, więc przesłałam. Z Kambodży szybciej by doszło ....
      Osoby będące w podobnej sytuacji zapraszam do konwersacji, nie chodzi tu o oczernianie jedynie o przedstawienie faktów szerszej grupie odbiorców.
       • Gość: gosza Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.dynamic.chello.pl 09.08.12, 05:15
        Moja córka pracowała w Homo Homini w marcu, do tej pory nie otrzymała wynagrodzenia i choć kwota nie jest duża, to zamierza pozwać HH do sądu. Wielu jej znajomych studentów również czeka na zapłatę należnego wynagrodzenia. Młodzi studenci sumiennie wykonali swoja pracę, a w.w firma potraktowała ich nieuczciwie. Niewypłacone kwoty dla poszczególnych osób (te które ja znam) dochodzą nawet do 700-800 zł. Dziwię się, że takie nieuczciwe firmy spokojnie, legalnie sobie funkcjonują, werbują do pracy kolejnych studentów i kolejnych oszukują. Miejmy nadzieję, że dzięki ostrzeżeniom na forum liczba chętnych do pracy w Homo Homini będzie sukcesywnie spadać do zera!
        • jbl2 Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje 10.08.12, 18:58
         Witam,

         Jestem osobą poszkodowaną przez Instytut Homo Hominii, poszukuję osób, które znalazły się w takiej samej sytuacji. Zamierzam dochodzić swoich praw na drodze sądowej, ponieważ w inny sposób nie można wyegzekwować swoich należności. Dlatego proszę o kontakt: jbl2@gazeta.pl
         • Gość: InstytutHH Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.jmdi.pl 12.08.12, 13:59
          Szanowna Pani!

          Instytut "Homo Homini" zapewnia, że wszystkie zobowiązania zostaną uregulowane. Niestety ze względu na fakt, że kilku naszych klientów nie zapłaciło za wykonane dla nich usługi (do niedawna była to kwota ok. 150 tys. obecnie wzrosła do 250 tys.) mamy pewne problemy w terminowym regulowaniu wszystkich zobowiązań. We wszystkich przypadkach wystąpiliśmy na sądową drogę egzekucji należności, jednak w Polsce na to, aby sąd zajął się sprawą czeka się od 9 do 12 miesięcy (!), a na prawomocne rozstrzygnięcia zapewne będziemy czekać od 2 do 3 lat.

          Nie oszukujemy naszych podwykonawców, staramy się regulować nasze zobowiązania wg możliwości. Robimy to pomimo, że część naszych zamawiających postąpiła wobec nas nieuczciwie.

          Obecnie wdrażamy nowy system rozliczania pracy oparty na dniówkach wypłacanych bezpośrednio po badaniu, tak aby uniknąć zatorów płatności wobec ankieterów.

          Wszystkie zaległości zostaną uregulowane najpóźniej do końca września 2012r. Osoby z wcześniejszymi terminami płatności mogą spodziewać się przelewów jeszcze w tym miesiącu (sierpień 2012r.). Nieprawdą jest, że nie można wyegzekwować należności, ponieważ przynajmniej raz w tygodniu regulujemy część należności i w ten sposób redukujemy liczbę osób, które czekają na przelew środków.

          Z poważaniem
          Instytut "Homo Homini" Sp. z o.o.
         • Gość: gosza Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.dynamic.chello.pl 04.10.12, 01:28
          to nieprawda, że na wynik rozprawy w sądzie czeka się 2-3 lata. Jest sąd w Lublinie gdzie pozew składa się przez internet i na wyrok czeka się ok 2 miesięcy. Przed złożeniem pozwu konieczne jest wysłanie do Homo Homini przedsądowego wezwania do zapłaty/z potwierdzeniem odbioru/.
          Wysłałam takie wezwanie do w.w. firmy i zaległe wynagrodzenie w ciągu tygodnia znalazło się na moim koncie. Jest więc sposób na Homo Homini. Pokrzywdzonym życzę powodzenia.
          • Gość: InstytutHH Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.jmdi.pl 04.10.12, 07:58
           Szanowna Pani Małgorzato!

           Proszę nie wprowadzać w błąd forumowiczów. Po pierwsze sądem właściwym dla rozpatrywania tego typu spraw jest sąd rejonowy Warszawa Śródmieście. Odsyłanie innych osób do Lublina jest działaniem na ich szkodę, ponieważ wydłuża ew. procedurę.

           Po drugie Pani pismo wcale nie załatwiło sprawy, bo przelew do Pani córki został zrealizowany w terminie, który wcześniej ogłosiliśmy. W tym samym czasie przelewy otrzymało kilkadziesiąt innych osób. Zapewniamy Panią, że gdyby nie planowane przelewy Pani pismo, nie miałoby żadnego efektu. Środki są przelewane nie w odpowiedzi na wezwania, tylko według możliwości finansowych spółki.

           Z poważaniem
           Instytut Homo Homini Sp. z o. o.
            • Gość: Gość Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.12.12, 02:29
             z nimi są zawsze problemy, wałkują to samo. Przyjmują do pracy, nie wypłacają, zwlekają a to wina zleceniodawcy, a to podwykonawcy, a to księgowa chora , a to na urlopie a to synek jej zachorował. A i samego Boga by w to wmieszali-też jego wina. Jestem byłym ankieterem, marzec-czerwiec 2011, i nadal pracuje, ale w innych instytutach, SMG/ KRC, teraz TNS Polska i te dwa mogę polecić, a mówiąc o Homo Homini, to wśród instytutów badawczych określa się go mianem homo nie wiadomo. Najlepsze to było gdy Pan Paweł K. z Homo startował na supervaisora do SMG/KRC . Z jakieś garażowej firmy, gdzie się jest od wszystkiego i od niczego do tak poważnego instytutu. HI..Hi.. Te sumy, które wam są winni, są w niczym z tym co mi powinni zapłacić. Zapłacili. Praca w tym instytucie podjęta była w połowie marca, umowa podpisana w kwietniu czyli pieniądze powinny być w maju, a zostały wypłacone dopiero w lipcu. W sumie to za 4 miesiące uzbierało im się ok 3,5 tys. ( wtedy była stawka 15 zeta za godzinę, na ręke) Reszta była już wypłacona w sierpniu co do złotówki. No, prawie? Powinny być odsetki uregulowane. Jakim cudem?! Dobrać się im do skóry. Zrobić im reklamę. Krzyczeć głośno...pozostawiam do interpretacji i pomysłowości. A nie na forach się wymądrzać. I tak wasze wątki pokasują, tak jak moje. Śladu nie będzie i kolejnych napaleńców znajdą. Inspekcja pracy ma to w dupie. Sądy olać! . I nie prawda, że nic nie kosztuje. Policzyli sobie ok 200 zł za rozpatrzenie mojego pozwu. Chociaż szybko to zrobili. Dla Śródmieścia to ok miesiąca trzeba czekać. A jak chcecie pracować to do SMG albo TNS abo GFK Polonia. W poważnych firmach!!! Które należą do OFBORu, (co to jest? poczytać w internecie, Homo może sobie po marzyć). Zebrać wszystkich do kupy. W pojedynkę nic nie zdziałacie. POWODZENIA !!!!! :) ...... idę spać>>>>>>>>>>.
    • bylypracownik39 Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje 22.12.13, 17:26
     Homo Homini to banda oszustów. Zalegają swoim pracownikom z wynagrodzeniami za okres od maja do lipca 2012r. Za każdym razem kiedy się do nich zadzwoni z zapytaniem kiedy wypłacą zaległe wynagrodzenia pojawiają się następujące odpowiedzi: przelewy pójdą do końca tygodnia, przelewy pójdą do końca miesiąca, pan prezes jest na urlopie... i wiele innych. A prawda jest taka, że po prostu mają swoich pracowników w czterech literach. Sama byłam świadkiem rozmowy m maju 2013r. po jednym z badań, kiedy dwóch pracowników, na temat wynagrodzenia za jedno z badań: ty puśćcie w końcu te przelewy bo nie będą chcieli wziąć udziału w następnym badaniu. Powiem tylko, że pieniądze miały być wypłacone od razu po badaniu. Gdyby nie to następne badanie badanie pewnie pieniędzy nie dostalibyśmy nadal. Podsumowując: jeżeli zamierzacie się zatrudnić w tej firmie jako ankieterzy i macie powiedziane, że wypłatę dostaniecie w formie przelewu - nie liczcie, że kiedykolwiek zobaczycie swoje pieniądze.
     Z pozdrowieniami od byłych pracowników
   • 7katarzynka Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje 16.02.13, 15:58
    czy jest jeszcze ktoś, kto ma niezapłacone wynagrodzenie od "firmy" Homo homini? z tego co wiem teraz wypłacane są dniówki (ciekawe swoją drogą od ilu z nich jest odprowadzona zaliczka na podatek dochodowy - pracownicy nie dostają kopii umowy dla siebie). Ja czekam na wynagrodzenie za maj-lipiec, dzwonienie nic nie daje (nikt nic nie wie, nikt nic nie może), przedsądowe wezwanie do zapłaty nic nie daje. Ręce opadają, a sumy które są mi winni nie są jakieś zawrotne, więc nawet nie wiem czy walka w sądzie się opłaci, czy całe wynagrodzenie musiałabym zapłacić na opłaty sądowe...
    • adherent1 Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje 16.02.13, 16:47
     7katarzynka napisał(a):
     > Ręce opadają, a sumy które są mi winni nie są jakieś zawrotne, więc
     > nawet nie wiem czy walka w sądzie się opłaci, czy całe wynagrodzenie
     > musiałabym zapłacić na opłaty sądowe...

     Zgłosić do Inspekcji Pracy - bez liczenia na satysfakcję.
     W sądach z niektórych opłat zwalniają po napisaniu prośby.
     Niezależnie od tego co zrobisz o problemie dyskutujemy w wątku
     forum.gazeta.pl/forum/w,28,142579295,142579295,Stracone_po_PRL_u_.html
     • 7katarzynka Re: Instytut Badania Opinii Homo Homini oszukuje 17.02.13, 23:32
      założyłam na FB stronę -

      www.facebook.com/pages/Homo-Homini-NIE-p%C5%82aci/160576370761264
      polubcie, udostępniajcie. Napiszcie, jak wyglądała współpraca z firmą i czekanie na należności. Skoro sprawy w sądzie ich nie wzruszają to może perspektywa pogorszenia opinii?

      A odnośnie rzekomego niepłacenia przez zleceniodawców HH
      1) instytut często robi badania dla siebie - jak np badania związanie z rozpoznawaniem marek będących sponsorami Euro 2012. Może nie powinien, skoro później nie ma czym za nie zapłacić?
      2) podczas pracy w ostatnich wyborach parlamentarnych niby nie było pieniędzy na wypłaty, a pewnego dnia w biurze pojawiło się 30 nowych laptopów? to jak to w końcu z brakiem pieniędzy? A może taki prezent dostaliście?
      3) Może powiedzcie który z waszych zleceniodawców jest taki nierzetelny? Pewnie np. Polskie Radio?
  Inne wątki na temat:

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka