Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Nauka i praca w Niemczech - tak znajdziesz zakw...

  IP: *.adsl.alicedsl.de 23.07.12, 00:29
  Witam,jestem z mniejszości polskiej w Niemczech, więc wiem o czym mówię. Kiedy przyszedłem z 30 lat temu, nas Polaków traktowano jak białych murzynów. Przykro mi tak porównywać.poza, że człowiek był folksdojczem,we tedy dostał wszystko na rękę. Teraz Niemcy mają problem demograficznej przepaści, więc chcą odwerbować innym narodom młodych ludzi-byle by nie byli muzułmanami!. Z które te inne narody oczywiście zapłaciły (wykształcenie itp). Jesteśmy takim Meksykiem dla nich a dobry Polak to ten, który kiwa grzecznie głową kiedy Niemiec się wymądrza/szydzi z Polski/Polaków i się asymiluje. Sorry, do nie jest prawdziwa przyjaźń tylko wyzysk wyrachowany-ktoś przecież musi zarobić na niemieckiego dziadka emeryture,prawda? Plus Herr Tusk się będzie mógł chwalić że bezrobocie spadło.Lub raczej odpadło,razem z inwestycjami państwa polskiego w młodych Polakach którzy wyemigrowali. Dlatego,jeżeli już jedziecie-powróćcie! Pracujcie tutaj, dla miejsca,w którym nie będziecie billige Arbeitskrafte/materiałem do asymilacji.
  Obserwuj wątek
   • megasceptyk ale tania propaganda, może tobie jest źle 26.07.12, 14:17
    mój kolega wyjechał z żoną,
    wyciągnęła go do Niemiec z dobrze płatnej pracy
    międzynarodowa firma.
    Przeprowadza badania dla Japończyków
    i bardzo sobie chwali niemiecką kulturę i poziom.
    Widać ludzie czują takich jak ty mściwych i zawistnych polaczków z samego dna
    i traktują cię odpowiednio.
   • irena_kiedos Re: Nauka i praca w Niemczech - tak znajdziesz za 11.10.14, 08:39
    ma pan stuprocentowa... Ja po pieciu latach pracy w Niemczech przekonałam się,ze niemki potrafią być świńmi mimo wykształcenia.... Obiecają dodatkowy grosznp. mnie wywiozła do Szwajcarii ze swoją skostniałą mamusią ...kazała spać w jednym pokoju z nią... a pózniej szukała byle pretekstu ,by nie wypłacić pieniędzy . bo np. mamę kości przeze mnie bolały.... wszystko było nie tak 5 tygodni było w porządku. .. w 6 tygodniu...nagle wszystko nietak ...Wąchała meble czy wyczyściłam tym "srodkiem" co kazała ..A miała czym wąchać...szukała pretekstu do kłotni... dobrze,ze nie była to moja pierwsz praca ,bo nie wytrzymałabym tego ... Znam ich menc... I po prostu powiedzialam "pierwszy i ostatni raz u ciebie pracuje... Ona żle trafiła, bo ja po prostu nie muszę ...zapirniczać na okrągło... Nie dałam się ...One potrafią głaskać po plecach jak coś potrzebują ,,a póżniej pokazać drzwi.... znam ten naród podły...Co znami robili.? kazdy z nas wie ...Jeszcze by chcieli zakłamać historie...
   • humbold Re: Nauka i praca w Niemczech - tak znajdziesz za 11.10.14, 11:58
    Czyli od około połowy lat 80, a nie wiem czy wiesz, że obecnie w Polsce pracę można znaleźć jedynie w sektorze prywatnym - a więc drobni przedsiębiorcy, średnie i małe przedsiębiorstwa oraz duże i korporacje.

    Co do traktowania to właśnie niestety często jest poniżej wszelkiej krytyki: bezpłatne nadgodziny, obowiązki za kilka osób o respektowaniu podstawowych praw w KP nie mówię nawet: czyli urlopy czy L4...ponadto nagminne zatrudnianie ludzi na podstawowych stanowiskach na umowie zlecenie.

    Aha no i przy porównywalnych cenach - 4 razy niższe zarobki....

    Co do poczucia "bycia u siebie" - no to jesteś u siebie tam gdzie ci dobrze - ja powiem szczerze wszędzie czuję się dobrze, byleby mieć ciekawą pracę z normalnymi obowiązkami i w normalnych godzinach i odpowiednie wynagrodzenie - reszta mnie nie interesuje tzn. jakiś niby "prestiż" czy postrzeganie przez "inlanderów" - tylko mam wrażenie, że Polacy na siłę próbują pokazać kim to nie są i dopatrują się czasami idiotycznych rzeczy u inlanderów (stereotypy robią swoje). W pracy po prostu trzeba sobie wyrobić odpowiednią pozycję. Na moje miejsce czy to w PL czy DE trudno kogoś znaleźć (w PL praktycznie nie ma takich specjalistów), więc pracodawca szanuje, bo ja mam tylko jeden argument, że zaraz odchodzę albo składam wypowiedzenie i idę na L4 :) więc nie ryzykują.
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka