Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Chińczycy przenoszą produkcję do krajów o tańsz...

  IP: 62.244.150.* 16.08.12, 17:29
  Jaką hute w częstochowie kupili?
  Obserwuj wątek
   • ulanzalasem Chińczycy przenoszą produkcję do krajów o tańsz... 16.08.12, 20:26
    Indie, Pakistan, Birmę, Bangladesz i Wietnam.

    A gdzie się przeniosą za 10-20 lat ? Do Afryki, a co potem, kiedy i cały kontynent afrykański będzie za drogi, gdzie znajdą robotników za głodowe pensje ? Może jakieś państwo, a raczej region będzie przeżywał bardzo mocny kryzys, płace się skurczą to będzie można gdzieś na chwilę się przenieść, ale kiedyś nastąpi chyba koniec przynajmniej w takim wymiarze wędrówki firm. Możliwe, że prędzej problem po części zostanie "rozwiązany" jakimś większym konfliktem, katastrofą
   • szpon Re: Chińczycy przenoszą produkcję do krajów o tań 16.08.12, 21:17
    Nic nowego. Mówiłem że przeniosą się do innych biednych krajów. Niedługo i tam tania siła robocza się skończy. Wtedy będą stawiać na automatyzację. Bezrobocie już nigdy nie spadnie, będzie szybko rosło na całym świecie. System monetarny dla idiotów - czy to kapitalizm, czy komunizm czy inne wynalazki oparte na walucie i niedostatku - kończy się.
   • ulanzalasem Chińczycy przenoszą produkcję do krajów o tańsz... 16.08.12, 21:49
    szpon napisał:
    > Nic nowego. Mówiłem że przeniosą się do innych biednych krajów. Niedługo i tam tania siła robocza się skończy. Wtedy będą stawiać na automatyzację. Bezrobocie już nigdy nie spadnie, będzie szybko rosło na całym świecie. System monetarny dla idiotów - czy to kapitalizm, czy komunizm czy inne wynalazki oparte na walu cie i niedostatku - kończy się.


    W takim razie jakie proponujesz rozwiązanie, ale w miarę konkretnie, fakty, liczby, zestawienia. Nie kapitalizm, nie komunizm i ich pochodne, pewnie odrzucasz także socjalizm, demokracja, liberalizm, monarchię - każdy system odrzucasz społeczny, finansowy, państwowy, automatyzację też - jakie masz sposób :>
   • pawelekok Kilka faktów 16.08.12, 22:49
    Po pierwsze potencjał gospodarczy Chin jest tak ze 100 razy większy od tegoż dla Birmy, widzicie sens by się tymi danymi przejmować?

    Po drugie, dawno już zauważono, że gospodarka chińska powoli wyhamowuje a zaczyna ją doganiać gospodarka hinduska. Z równie zabawnymi obserwacjami. Jak smieszyło Was jak kiedyś chińczycy podchodzili do kwestii jakości, to popatrzcie się teraz na hindusów. Np. z ich zwyczajem by zwisając winogronem jechać na dachu pociągu i doświadczalnie sprawdzać, czy jest napięcie 1,5 kV. Ubaw po pachy. Na szczęście nie moje pachy. Niedawno stanęło 50% zasilania Indii, jak się Wam wydaje, czy u Chińczyków mogłoby się to przydarzyć?

    Po trzecie gospodarka chińska juz wiele lat temu (jakieś dwadzieścia parę, jakby to jakiś analityk przegapił) zaczęła się dzielić na typowo rozumianą beznadziejnie technologiczną dla ubogich i na tą ambitniejszą, która bezczelnie żżyna z najlepszych osiągnięć zachodu. Ale trzyma przy tym jakąś klasę. I nie jest już za darmo, kosztuje prawie tyle ile jest warta.

    W tym trzecim kierunku poszła gospodarka chińska zdecydowanie. Odżegnuje się od badziewia i trzyma coraz lepszą jakość. A nadal ma bardzo korzystną relację ceny do jakości w cenie. Tylko juz zapomnijmy o tanim chińskim badziewiu. Juz nie jest tanie i nie jest takim badziewiem. Tyle tylko, ze przez to jeszcze bardziej się opłaca.
    • Gość: asey Kilka faktów-dlaczego inwestuja w USA i w Kanadzie IP: *.nwrknj.east.verizon.net 17.08.12, 05:26
     To nie jest tak, ze sila robocza jest za droga w Chinach. Tak zarobki rosna ale w regionach zurbanizowanych. Roznica miedzy regionami nieuprzemyslowionymi a wielkimi miastami jest jak 1:5. Zas uprzemyslowiony Shenzhen dajacy produkcje elektroniczna najwiekszym firmom swiata, ma najwieksze minimalne place 1500yuan ($236) miesiecznie.
     W USA minimalna stawka narzucona przez rzad federalny $7,25, rownowartosc przecietnej cenie paczki papierosow.
     Rzad Chinski prowadzi specjalna polityke zachecajaca tak firmy panstwowe jak i prywatne by inwestowaly w biznesy w innych krajach. Raz by zabezpieczyc sobie rynki zbytu, przejmowac kontrole nad wydobyciem surowcow, przejmowanie nowych technologi.

     Dla niektorych firm amerykanskich bedacych na granicy bankructwa nie wytrzymujacych konkurencji, wykupienie przez firmy Chinskie daje szanse przetrwanie. Raz,- ze wzgledu na zastrzyk pieniadza, drugie - jest szansa na zwiekszenie produkcji takze na rynek Chinski.
   • Gość: asey Pociag elektryczny na baterie. IP: *.nwrknj.east.verizon.net 17.08.12, 05:29
    Chinska prasa podaje ze.
    Ukonczono konstrukcje najnowszego w swiecie pociagu (world's first super-capacity light rail train)
    Nowy typ lokomotywy elektrycznej ktorej baterie-kondensatory moga byc w pelni doladowane w czasie 30 sekund w czasie postoju na stacji.
    Pociag moze przewozic 320 osob i nie potrzebuje tradycyjnych pantografow by pobierac energie z sieci trakcyjnej.
    Szef firmy twierdzi ze pociag bedzie mial niskie zuzycie energi i powierzchni ziemi. Chyba chodzi o to ze nie bedzie potrzeby budowy sieci trakcyjnej. Nie podaja jednak jaka odleglosc bedzie mogl pokonac pociag po jednorazowym naladowaniu. W miastach to oczywiste ze stacje sa blisko jedna od drugiej.

   • rafvonthorn Re: Chińczycy przenoszą produkcję do krajów o tań 17.08.12, 09:42
    384 euro? Czyli średnia to około 1500 pln? Myślałem, że to już niedługo jak chińczycy będą mieli wyższe pensje niż polacy, ale i tak jestem zaskoczony. No i pewnie ZUSu, VATu i dochodowego nie płacą. Czy dziennikarze mogą zająć się takim porównaniem?

    Aha, napiszcie jeszcze, jak wam "piano" działa, ktoś w ogóle wykupił?
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka