Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Polacy najbardziej chcą pracować w Niemczech

IP: *.pools.arcor-ip.net 18.09.12, 16:59
    W Polsce nie mielismy problemu z praca,nawet na warunki polskie wynagrodzenia nie byly takie zle a jednak wyjechalismy na stale, cala rodzina, z nastoletnim dzieckiem, z dnia na dzien i to przed otwarcie rynku pracy dla Polakow. Pracowalismy legalnie-wlasne male firmy i powiem tylko jedno.... nie wroce do Polski, nawet jesli wygram w Lotto :) Poza zarobkami liczy sie tez mentalnosc Twoich pracodawcow, wspolpracownikow i klientow. I to wlasnie tutaj jest nie do zastapienia przez Polakow.

emigracyjny.blogspot.de/
    Obserwuj wątek
        • mr.knox Re: Jakim klimatem? 19.09.12, 05:55
          Haha, Niemcy i klimaty, komus niezle odbilo ...:))
          Niemcy to jeden z najgorszych krajow do emigracji, juz Turcy niemoga dluzej wytrzymac w niemieckim szambie, wiec zastepowani sa przez armie naiwniakow ze wschodniej Europy.
          Wlasnie wczoraj opublikowano wyniki sondazu odnosnie najbardziej nieuprzejmych i grubianskich nacji na swiecie. Niemcy uplasowane zostaly na czwartej pozycji, tuz za Rosja, Francja i W. Brytania. Za Niemcami na piatej pozycji uplasowaly sie Chiny z dwukrotnie mniejszym procentem respondentow, ktorzy wskazywali na nieuprzejmosc, chamstwo i grubianstwo jak w przypadku Niemcow. Zreszta wystarczy raz udac sie do Niemiec, zeby przekonac sie jak chamski i prostacki jest ten narod, ale punkt widzenia zalezny jest od miejsca siedzenia...
          • haludek1 Trzeba być uprzejmym, żeby na uprzejmość zasłużyć. 21.09.12, 14:11
            Mam inne doświadczenia i wygląda na to, że nie tylko ja. Miałam okazję być w Niemczech i nie spotkałam się z żadną nieuprzejmością w stosunku do mnie, podobnie w Londynie. Poczyniłam za to ciekawą obserwację - nie płaszczą się tam przed klientami, czy ogólnie osobami, które przyjdą do nich ze złością, chamstwem i agresją na dzień dobry. Zastanów się, może to był powód tego, co cię tam spotkało? Nie tak jak u nas, że przyjdzie taki "pacjent" w złym humorze i postanowi się wyżyć na przypadkowo wybranym pracowniku danej firmy czy sklepu, a szef biznesu nie dość, że mu na to pozwoli, to jeszcze każe pracownikom kłaniać się takiemu, uśmiechać i prawie po tyłku całować, żeby tylko wrócił i znowu zrobił zakupy czy skorzystał z usług.
            • der-chef Re: Trzeba być uprzejmym, żeby na uprzejmość zasł 21.09.12, 14:17
              Też bywam często w Niemczech, Francji, Belgii i Hiszpanii i jakoś nie spotkało mnie nic złego ani żadna nieuprzejmość ze strony tychże nacji, w Polsce natomiast na każdym kroku spotykam się z chamstwem, nieudolnością czy złośliwością. Ale tak jak piszesz, jakim jesteś wobec innych tacy oni są wobec ciebie co nie dotyczy Polaków w polsce, tu się wzajemnie zajebią dla jednego grosza.
            • mr.knox Re: Trzeba być uprzejmym, żeby na uprzejmość zasł 22.09.12, 00:25
              @haludek1 napisała:
              Uwazasz, ze tylko ciebie stac na obserwacje a inni doswiadczyc moga jedynie na wlasnej skorze? Napisze wiec jeszcze raz, Niemcy to jedna z najgorszych nacji a chamstwo i brak kultury widoczny jest tam na kazdym kroku. Mnie tez w Niemczech milo obsluguja w hotelach czy restauracjach, ale to ich zawodowy obowiazek byc uprzejmym. Dopiero na ulicy zaczyna sie parada prostakow, ktorzy ziewajac nie zaslaniaja nawet twarzy ukazujac pozolkle zebiska. Juz przed wyjsciem z hotelu otrzymalem probke niemieckiej "kultury", kiedy Niemiec nie czekajac az wyjdziemy z windy zaczal sie do niej pomiedzy wysiadajacymi wpychac. Myslalem, ze natrafilem na gbura ale jak po powrocie z miasta spotkalo nas to samo ze strony innego Niemca, zwrocilem chamowi uwage, ze az naprezyl sie w pozycji na bacznosc. Przykladow niemieckiego chamstwa podawac mozna w nieskonczonosc. Na informacji turystycznej kiedy spytalem sie o dobry hotel w centrum miasta, niemiecki gbur kazal najpierw zaplacic kilka euro, po czym polozyl przedemna ksiazke zebym wyszukal sobie hotel. Dopiero po zwroceniu uwagi, ze nie na tym polega turystyczna informacja, dokonal rezerwacji i zadzwonil po taksowke.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka