Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous

IP: *.icpnet.pl 11.10.12, 21:35
    Nie polecam pracy w tej firmie zero profesjonalizmu zasady zmieniane jak sie podoba włascicielą ,odpowiedzialnośc materialna,zwalniają ludzi jak im się podoba nie masz wyników to do widzenia zarobki masakra uciekac z daleka
    Obserwuj wątek
      • Gość: były pracownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.home.aster.pl 12.10.12, 13:41
        Popieram poprzedniczkę, manager wprowadza zamęt w salonach przez co stwarza się nie miła atmosfera, duża rywalizacja wśród sprzedających, olbrzymia rotacja zatrudnionych. Nie masz wyników? Nie przejmuj się po 2 miesiącach jesteś zwolniony. Problem w śród zespołu - rozwiązuje się przez iluminację osoby problemowej, bez żadnej wspólnej rozmowy!! Traktują człowieka przedmiotowo. Wysługują się człowiekiem na każdym kroku, z ich strony tylko krytyka. Stanowczo nie polecam tego pracodawcy!!
      • Gość: D.K. Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.12, 13:51
        W ogole nie rozumiem tego rozgoryczenia, ktore prezentuja na forum byli pracownicy... Nie powiodlo sie, zjedzmy firme. Fakt, ze praca w Oriens nie jest latwa, a wsrod pracownikow panuje ogromna rywalizacja, ale jesli jest sie czlowiekiem, ktory naprawde sie do takiej pracy nadaje i potrafi sprzedawac, moim zdaniem, ani na zarobki ani na atmosfere w pracy nie ma co narzekac. Pokusilabym sie wrecz o stwierdzenie, ze jak na ta branze pensja jest naprawde na wysokim poziomie, jesli nam sie chce, jesli wiemy, ze pracujemy na swoje wyniki itd. oczywiscie. Polecam wiec sprobowac, ale osobom, ktore maja twardy tylek :) i nie zrazaja sie byle niepowodzeniami. Pozdrawiam!
      • Gość: k. Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.13, 11:14
        praca w Tousie to istny koszmar, szefostwo ewidentnie nie wie co robi i nie zna sie na tym ani troche, pozatym mobbing na kazdym kroku, nie masz wynikow to nie masz czego tam szukac, przyczepia sie do wszystkiego byle by Ci nie wyplacic premii, pozatym kaza Ci pracowac jak jakis murzyn po kilkanascie dni pod rzad po 12-16 godzin za co oczywiscie Ci ani nie zaplaca a juz o podziece nie ma mowy, jeszcze Cie zwolnia bo jestes nie dysponowana ze wzgledu na zmeczenie jakie sami Ci zgotuja. ogolnie pracy nie polecam chyba ze masz twarde nerwy a i to z czasem siada, ten salon to istny shit, sprzedaja pozlacane rzeczy za kolosalne pieniadze oszukujac przy tym klientow.
      • Gość: były pracownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 03.06.13, 10:34
        Masakra!!!!!!!!!!!!!!!istny koszmar, byłam tam chwile i uciekłam z krzykiem jak tylko zobaczyłam co tam się dzieje, tygodnia nie wytrzymałam, co mówić już dłuższy czas, mobbing jak się patrzy,pracowałam w różnych firmach ale ta jest jedyna w swoim rodzaju....koszmarna...każdy z stamtąd ucieka, nie ma stałego zespołu, zmieniają się bardzo często, tzn. Ciebie zmieniają mam nadzieje ze ktoś to wkońcu zgłosi!!!!!!
        • Gość: Zuzza Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 18.06.13, 19:24
          Z tego co wiem to Tous to takie błyskotki z gornej półki byle człowiek majaacy sam 1000zł/miesiac tam nawet na wystawe nie zagląda. Już sobie wyobrażam te klientki och i ę mające troche więcej kasy(mąż z firmą ona nie pracuje tylko łazi po galerii od 10 do 16) niestety co za tym idzie zero kultury. człowiek szmacony z gory przez managment a z dołu przez klientów. czy nie mam racji. podobnie jak w Home and You.troche lepsze chinskie szmaty pościelowe i juz trzymaja głowy niewiadomo jak wysoko.
      • Gość: były przcownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 17:29
        Informacja dla wszystkich przyszłych, obecnych i byłych pracowników. O warunkach pracy nie będę się wypowiadać gdyż ze wszystkim się zgadzam co zostało tu napisane. Chciałam ostrzec aby każda z osób pracująca dla tej firmy sprawdziła sobie liczbę dni które należą się za urlop. W moim przypadku dwukrotnie musiałam się upominać o 26 dni bo z góry kadrowi naliczali 20! wszystkie świadectwa pracy i ukończenia szkoły były dostarczone a mimo tego kadrowi robili błąd. Jeszcze jedna uwaga gdy doszło do wpłaty ekwiwalentu tu doszło do kolosalnej pomyłki i wypłacono tylko 1/3 tego co powinni!!!! Fakt że wypłacili po tym jak się upominałam ale gdybym tego sama nie sprawdziła to 2/3 ekwiwalentu nie miałabym na koncie - a kwota nie była mała. Nie wiem czy firma oszczędza na porządnym burze rachunkowym, czy to jest celowe? nie wiem i nie będę się wypowiadać w tym temacie.
        Pozdrawiam i życzę miłej pracy
            • Gość: były pracownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.ip.netia.com.pl 27.08.13, 15:30
              Nareszcie ktoś zaczął pisać prawdę o tej firmie!!! Pani D.K. lepiej niech się nie wypowiada, jest kapusiem i dlatego nadal tam pracuje, już wielu pracowników i menedżerów straciło przez nią pracę, ona sama ma aspiracje na menedżera buhahahahahahahahahaha. Rotacja pracowników non stop, ciągle po premii, brak szacunku do ludzi, traktowani są jak zero. Państwo nowobogaccy uważają, że są pępkiem świata i wszystko im wolno a szczególnie traktować ludzi jak bezmyślne szmaty. Marka TOUS TYLKO dzięki działaniom marketingowym jest w Polsce w "wyższej półce". Nikomu nie polecam pracy w tej firmie, szanujcie się ludzie. Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych.
              • Gość: A Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 01.09.13, 15:31
                włos mi się jeży to co tutaj czytam ! bardziej oczernianie się i innych niż spojrzenie na to z innej perspektywy , zwolnienia są tak jak wszędzie no mnie zwolnili bo....wskoczyła na moje miejsce inna osoba którą szkoliłam cóż bywa i tak :( ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , nowe doświadczenie nauczyło mnie aby nie być dobrym dla innych spotykam swoich byłych klientów i nie mogą sie nadziwić DLACZEGO ? bo dlatego ...pracownicy są ,będą, i będą się zmieniać taka kolej rzeczy a praca była super i tyle napiszę... chociaż zostałam bardzo ale to bardzo zraniona ( niestety ręka rękę myje ) trzymam kciuki za wszystkich pracujących ...nie piście że macie źle czasem tak bywa ale i tak jest dobrze zobaczcie co się dzieje na rynku pracy w Polsce !
                Pozdrowionka ....A
                    • Gość: były pracownik Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.centertel.pl 16.05.14, 09:44
                      Powiem tak marka swietna ale ludzie którzy nią nie mają pojecia o prowadzeniu Salonów .Zwalniaja jak chcą ,grafiki naciągane zapomnij o zapłaceniu o nadgodzin ,nigdy nie wiesz ile dostaniesz premii bo ani rmua ani paska z pensją .Nic nie mozesz wyjasnic bo Pani koordynujaca w tej kwestii nabiera wody w usta .Jak zrobisz premie to tak beda szukac twoich błedów zeby ci ja obciąc .Nie polecam uciekajcie
                      • Gość: LWICA Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 16.07.14, 00:32
                        Nie zgadzam się z Tobą, osobiście pracuję w Tous i uważam tą pracę oraz firmę za fantastyczną, zarządzana jest właściwie i jak najbardziej fachowo ze zdrowym podejściem do pracowników :), zresztą w Centrali pracują wspaniali ludzie-jeśli pracujemy na 100% i dajemy z siebie wszystko co najlepsze i jesteśmy pozytywnie nastawieni to praca w Tous może być naszą PASJĄ.
                        • Gość: Tousinka Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.147.75.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.07.14, 12:06
                          To bardzo ciekawe, ze praca z firma Oriens Bijou to sama przyjemnosc- dziwne ze firma ma non stop roszady wieczny deficyt pracownikow, ludzie są zwalniani i zastepowani przez personel ktory musi trzepac bezplatne nadgodziny. Ponoc tak swietnie płacą-taaa 1600-1700 sprzedawca, obiecanki premii sa fikcją a odpowiedzialność materialna ponad 10- krotnosc pensji... jednym slowem żenada! ! Dla osob odpowiedzialnych i ceniacych lojalnosc obydwu stron zarówno pracownika jak i pracodawcy dobra rada- nawet nie zawracajcie sobie czasu i nerwów
                          • Gość: Były pracownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.centertel.pl 21.07.14, 12:42
                            Pracowałam w salonie tousa i faktycznie nie polecam tam pracy w tej chwili pensja 1600 zł nie jest aż taka zapłata za prace zeby to wszystko znosić co sie dzieje w tej firmie . Zero paska od pensji nigdy nie wiesz ile i za co ci odciągnąć . Odpowiedzialność finansowa bardzo duża . Premia zapomnij nieosiągalne budżety. W tej chwili jestvtyle salonów ze klienci juz sa zniesmaczeni bo produkt drogi a marka stała sie sieciowa i jakość bardzo spadła . Grafiki naciągane nadgodzin nie płaca kamery i mobing .
                          • Gość: Były pracownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.centertel.pl 05.08.14, 17:38
                            Czytam o pensji 1600 - 1700 prawda jest taka ze jest to 1500 zł plus premia ktorej nie ma bo zawsze cos sie znajdzie zeby ja zabrac . Firma aspiruje wysoko chce otworzyć 30 salonów a nie ma prawdziwego działu HR za wszystko odpowiedzialna jest jedna PAni która lubi tylko takie osoby które sa glupsze od niej . Lepiej sie jej nie narazić bo cie zaraz zwolni , logistyk zero wiedzy ze spozywki do ekskluzywnej biżuterii ???? Firma naprawdę fajna ale niech ktoś z dyrektorstwa przyjrzy sie co sie dzieje bo nie widza ze sie wszystko po malu sypie bez dobrych sprzedawców i managerów nic nie zrobią . A dobrych pracownikow w tej firmie sie wywala . Polecam Tousa ale nie w Polsce . Pozdrawiam panią B. Z
                          • Gość: LWICA Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 23.07.14, 12:44
                            Nie pracuję w Centrali tylko w sklepie, a reklamacje i przyjmowanie reklamacji jest w każdej firmie zajmującej się handlem. Pracowałam w różnych firmach i z niejednego pieca jadłam chleb, dla mnie praca w Tous jest bardzo ważna-jest moją PASJĄ. Lubię ludzi i pracę z nimi, cieszę się iż sprzedaję tak piękne produkty. Tak naprawdę wiele zależy od Nas samych to my jesteśmy -Kowalami własnego losu-więc jeśli nie zależy CI na pracy to się zwolnij-po co zajmujesz miejsce komuś kto nie będzie narzekał i będzie szczęśliwy, iż ma pracę. To że nie masz paska z wynagrodzeniem, że przyjmujesz reklamacje-to dla Ciebie jest tak trudne?Spójrz na to z innej strony na POZYTYWY:
                            1. masz pracę
                            2. masz ubezpieczenie i wszystkie składki płatne 100%
                            3.jak zrobisz plan -masz premię
                            4.masz lekką pracę, czystą,nie dźwigasz ciężarów
                            5.nie ma problemu z urlopem
                            Pracowałaś kiedyś w jakiejś firmie typu Mc Donald, Pizza Hut?
                            Myślę, że nie, ponieważ nie masz pojęcia co to znaczy ciężka praca.
                            Szanuj swoje miejsce pracy-a jeśli masz z tym wieczny problem to daj szansę innym i zwolnij swe miejsce pracy.

• Gość: pracownik Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 29.07.14, 21:29
                              hej Niunia Ty naprawdę pracujesz w sklepie? czysta praca? a te brudne kartony z torbami które musisz przenosić, wyrzucać ... no chyba że masz od tego ludzi a Ty tylko sprzedajesz wyrabiasz sobie premię. Jestem ciekawa czy rączki nie brudzą się przy czyszczeniu biżuterii? :) i nie wrzucaj na MC bo miałam okazje i tam pracować (przynajmniej były płatne nadgodz) a że dużo pracy to chyba wiesz do czego idziesz :) to tak jakbym aplikowała na magazyniera z myślą że rączki będę mieć czyste :) zejdź na ziemię. Skoro praca w Tous jest twoją Pasją hehe to widać jeszcze nie trafiłaś na dobrego pracodawcę życzę powodzenia, a co do błyskotek które sprzedajemy..... dużo byłoby pisać ... marnej jakości jedynie co mi się podoba to torebki są naprawdę solidnie wykonane choć i tu zdarzają się "buble" - ale gdzie ich nie ma :) pozdrawiam
                              • Gość: gość Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 04.08.14, 15:11
                                Lwica, to z pewnością nowy 2-miesięczny "nabytek" firmy oriens bijou... Droga Pani Wczuwa się w rolę i trochę chyba woda sodowa jej odbiła do głowy... "Może kontrola w Katowicach"- już dawno mnie tam nie było.... Praca w TOUS czysta przyjemność... Taaaa... dziwne, że non stop zwalniają ludzi a na rozmowie o pracę pada pytanie, co zrobisz jak danego dnia pracownicy nie przyjdą ci do pracy... Oczekiwana odpowiedź? Będę pracować sama za darmo tydzień/ dwa/trzy- ile sobie firma życzy...

Na marginesie- Pozdrowienia dla p. A z centrali...
                              • Gość: LWICA Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 09.08.14, 00:10
                                Kobieto masz problem bo Ci się rączki pobrudziły od czyszczenia biżuterii, a umiesz jeszcze obsługiwać mopa?Kto Cię zatrudnił do pracy w sklepie chyba desperat wg mnie kompletnie z takim nastawieniem się nie nadajesz do pracy i jeszcze ten tekst o marnej jakości-ty raczej powinnaś wierzyć w to co sprzedajesz. Z takim nastawieniem nigdy nie zrobisz planu a dodatkowo psujesz nastawienie innych pracujących osób no mam wielką nadzieję, iż nie jesteś kierownikiem sklepu, bo to by był obciach totalny.Tak pracuję w sklepie i nie narzekam tak jak Wy i dla mnie jest to czysta praca , popracujcie sobie z ciężkimi towarami,wielkimi kartonami, praca w Tous jest lekka i przyjemna, a jeśli Wam się nie podoba to się zwolnijcie-jest dużo chętnych do pracy. Uważam, iż nie trzeba żadnego wielkiego działu HR by robić rekrutacje jest to zbędne i szkoda na to czasu oraz kasy. A że powstają nowe salony -to powinnyście się cieszyć świadczy to o tym iż firma się rozwija i idzie w bardzo dobrym kierunku marketingowym. Strategią każdej firmy jest rozwijanie się, dynamiczne powstawanie nowych oddziałów-to działa na większą rozpoznawalność marki oraz zysk. Szczęśliwi ludzie potrafią wiele osiągnąć a narzekacze nic nigdy. Uwielbiam Tous :)
                      • takajestemja_a Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous 05.09.15, 17:07
                        Widzę że 80% opinii to wyrzygane smutki i żale przez "byłych" pracowników.
                        A ja jestem byłym pracownikiem i mam zupełnie, inne zdanie.
                        Pracowałam w TOUS ponad 2 lata- zawsze miałam świetne pensje, ale to tylko dlatego że wyrabiałam narzucony target, który jest w każdej z firm handlowych. Więc jeśli jakiś leser go nie wyrabia, to też będzie pisał, że płace są nędzne. To normalne że jest parcie na wynik, bo każda firma chce zarobić. Za stanie nikt Wam nie zapłaci. Z mobingiem w tej firmie nigdy w życiu się nie spotkałam, no chyba że ktoś jest nadwrażliwy i nie potrafi przyjąć krytyki.
                        Zawsze otrzymywałam cała premię i nikt nie szukał powodu aby mi ją odebrać- może takowego zwyczajnie nie było :/ aaaa i co najlepsze, osobiście pracowałam w stałym zespole, w którym była świetna atmosfera więc żenujące jest to co piszecie. Każdy robi na swoje konto, a jak komuś nie wychodzi, to zwyczajnie się nie nadaje. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Pracowałam w pary firmach, nie z każdej byłam zadowolona, ale żadnej nie obsmarowałam tak, jak robicie to tutaj. Żenada. Życzę powodzenia zadowolonym pracownikom, ja takim byłam. Pozdrawiam
      • Gość: miś Re: Oriens Bijou ,salon jubilerski Tous IP: *.dynamic.chello.pl 26.12.13, 10:22
        Witam, znam firmę od początku wejścia na rynek w naszym kraju. Cóż można powiedzieć- sama marka ma potencjał i pomysł na siebie. jedyny problemem są ludzie którzy ja rozpowszechniają... - tak to jest się nie wie nic o handlu a chce się być "właścicielem" -kompletny brak pomysłu i organizacji. Szkoda że personel sklepu ciągle się zmienia, rabaty które firma sama przyznała klientom w ramach stałe współpracy są odwoływane.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka