Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Dyskryminacja ze względu na płeć - introligatornia

  IP: *.boughton.eu 23.10.12, 13:39
  W gazecie znalazłem ogłoszenie o zatrudnieniu do prac w introligatorni, w ogłoszeniu nie było sprecyzowane dla kogo jest to praca, tylko numer telefonu.
  Przez telefon dowiedziałem się że poszukują kobiet.
  Z tego co wiem to taka dyskryminacja jest nielegalna.
  Gdzie to zgłosić? PIP, UOKiK?
  Obserwuj wątek
    • Gość: pytanie Re: Dyskryminacja ze względu na płeć - introligat IP: *.236.194.191.coolhousing.net 23.10.12, 15:16
     Dowód mogę łatwo zdobyć.
     Na chwile obecną mam nagranie rozmowy telefonicznej z kimś z biura.
     Znam adres firmy (znalazłem po numerze telefonu).
     Mogę iść osobiście z ukrytą w ubraniu kamerą, poprosić właściciela firmy i zapytać o pracę.
     Nagrany film będzie dowodem.

     Pytanie tylko gdzie to zgłosić, i z jakimi konsekwencjami powinien się liczyć właściciel firmy.
     • nchyb Re: Dyskryminacja ze względu na płeć - introligat 24.10.12, 07:04
      > Pytanie tylko gdzie to zgłosić, i z jakimi konsekwencjami powinien się liczyć w
      > łaściciel firmy.

      a na jakie liczysz? co byś chciał, zeby właścicielowi firmy zrobili?

      moze żeby go zamknęli, firmę zlikwidowali, zatrudnione kobiety na bruk i do pośredniaka, a ty w poczuciu spełnienia he he obywatelskiego obowiązku szukałbyś nowej firmy, na którą można donieść i komu świnię podłożyć. To byłaby sprawiedliwość dziejowa wg ciebie?

      Najlepiej jeszcze wylicz ile twoim zdaniem zarabia ten właściciel i donieś na niego do skarbówki, ze za mało podatków odprowadza, a niech mu kolejną karę dowalą, a co, w trosce o lepsze jutro każdy czyn dozwolony!
    • nchyb Re: Dyskryminacja ze względu na płeć - introligat 23.10.12, 17:23
     > I co ci to da?

     co mu to da? satysfakcję, że komuś dopieprzy...
     typowy donosiciel, który lubi jak innym idzie źle i może komuś sp.

     W ogłoszeniach o pracę nie wolno podawać płci osoby, którą chce się zatrudnić. Moim zdaniem to totalna bzdura, zabieranie czasu i robienie nadziei i nabijanie potencjalnym kandydatom kosztów.

     Pomijam już to, ze prywatny właściciel powinien mieć pełne prawo wyboru, kogo chce zatrudniać - kobietę, mężczyznę, rudego czy blondynkę. Jego firma, on ponosi pełne ryzyko, powinien dowolnie wybierać osobę do pracy u siebie. Pełnomocnik do spraw równości płci ani inspektor z PiPy w razie problemów - kosztów za niego nie poniesie i jego ryzyko ma gdzieś IMO .

     Natomiast wracając do meritum - totalna głupota, ze już na poziomie ogłoszenia nie można precyzyjnie wskazać kogo naprawdę się szuka. Przez to kandydaci mają nadzieję, tracą czas i ponoszą koszty rekrutacji. Ewentualny pracodawca też traci czas i kasę na z góry odrzucane cv kandydatów, których i tak nie zatrudni.

     Potem tak kandydat-frustrat usiłuje już tylko zaszkodzić niedoszłemu pracodawcy. Bo jak on śmiał nie chcieć jego...

   • vag-auto Re: Dyskryminacja ze względu na płeć - introligat 24.10.12, 08:07
    Brzydzę się takimi mendami jak Ty.

    Jak hipermarket poszukuje hostessy, to ma prawo zatrudnić młodą i ładną kobietę i nikt nie ma prawa go zmusić do zatrudnienia 60-letniego faceta z nadwagą. I te wszystkie przepisy o dyskryminacji są martwe bo tak było, jest i będzie, że właściciel prywatnej firmy może sobie zatrudnić kogo chce tak samo, jak Ty możesz sobie kupić pastę do zębów jaką chcesz.
    • Gość: gość Re: Dyskryminacja ze względu na płeć - introligat IP: *.dynamic.chello.pl 06.02.13, 16:13
     Mendy to widzę tutaj przede wszystkim odpowiadają, bo działającego na własną rzecz człowieka, któremu ktoś odmawia zatrudnienia ze względu na płeć nazwanie mendą już świadczy o podłości autora takiego stwierdzenia. Tam, gdzie liczą się umiejętności, a nie wygląd najważniejsze są kwalifikacje, a nie płeć i uroda.

     Z jakiej racji firma zamieszcza taką treść w ogłoszeniu: "Pilnie poszukujemy młodych Pań do rozwożenia serwisu śniadaniowego do stałych odbiorców w godzinach porannych. Wymagany własny samochód. "?!! A kobieta w wieku 45 lat? A mężczyzna w wieku 30 lat? Dlaczego niby tylko młode kobiety mogą tam pracować?? Jakie jest racjonalne uzasadnienie dla takiego szowinizmu i dyskryminacji? Uważam, że takie zjawisko powinno być karane z urzędu z uwagi na ograniczanie dostępu do pracy ze względu na płeć.

     vag-auto - takimi mendami jak ty brzydzą się wszyscy szukający zatrudnienia dyskryminowani ze względu na płeć i nie tylko.
     Ale twoje chamstwo przynajmniej zmotywowało mnie do walki z dyskryminacją ze względu na płeć przy zatrudnianiu. Zacznę od konsultacji z przedstawicielami instytucji zajmujących się zwalczaniem patologii na rynku pracy - dowiem się u źródła jak można to zwalczać.
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka