Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Co się należy bezrobotnym

02.11.12, 16:58
    A co po okresie kiedy zasiłek się skończy ? Nie ma żadnych dochodów ? To co ?
    Obserwuj wątek
      • Gość: worker Re: Co się należy bezrobotnym IP: *.kielce.vectranet.pl 04.11.12, 16:52
        wtedy urząd mówi: no trudno, radź sobie teraz obywatelu jakoś sam.

Sam byłem przez jakiś czas zarejestrowany w UP, zresztą teraz w takiej sytuacji jest mój brat. Powiem krótko - jeżeli sam sobie nie znajdziesz pracy, to UP na pewno nie zrobi tego za ciebie. W zasadzie to trzeba stawiać się tam co 2, 3 miesiące tylko po to, by podpisać głupie oświadczenie, że przez ten czas nie pobierało się żadnych dochodów... i to wszystko. Gdy zapytałem, czy sa dla mnie jakieś oferty pracy (byłem świeżo po studiach), padła odpowidź, że wszystkie oferty są wywieszone na tablicy i bym poszedł sobie poszukać.
        Gdybym sam sobie nie załatwił stażu, to pewnie mój UP w ogóle by mnie na niego nie wysłał. Jedynie bym tak krążył co kilka miesięcy tam i nazad podpisywać oświadczenia. Paranoja.
      • Gość: Tomasz Re: Co się należy bezrobotnym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.12, 17:28
        Jestem też bezrobotny od roku z tą różnicą że ja mam już 27 lat przepracowane a teraz firma się rozpadła były zwolnienia grupowe. Zasiłek już mi się skończył i nic mi się nie należy - mam tylko zniżkę w opłatach za mieszkanie. Jestem bezrobotny z doświadczeniem zawodowym ale już po 45 roku życia. Większość firm szuka młodszych pracowników tak do 40 roku życia i tak chodzę po firmach składam CV które pozostają bez odpowiedzi. Po prostu w tym kraju niema co robić ! bo nic się nie opłaca, wszędzie tylko zwolnienia. Byłem u doradcy zawodowego w UP i polecił mi jakieś kursy które zaczynają się od stycznia i będę się na razie szkolił. A jak chodzi o pieniądze na życie to posadziłem tytoń na moim ogródku, suszę go, teraz siedzę w domu i pakuję go w papierki i sprzedaję palaczom.
        • nchyb Re: Co się należy bezrobotnym 04.11.12, 17:39
          > lił. A jak chodzi o pieniądze na życie to posadziłem tytoń na moim ogródku, sus
          > zę go, teraz siedzę w domu i pakuję go w papierki i sprzedaję palaczom.

tylko pilnuj się, by żaden z tych palaczy nie był np. ze skarbówki, bo z długów do końca życia nie wyjdziesz. Nasze państwo nie lubi, gdy się w jego działkę wchodzi :(
          • Gość: Tomasz Re: Co się należy bezrobotnym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.12, 13:16
            Ja uważam że bardziej nielegalne jest zabieranie pracy rodzinom i wystawianie ich na głód a rząd kradnie miliardy i nic nie robi. Piszę o tym bo nie boję się nikogo. Miałem pracę w zawodzie którego się uczyłem i nie lubię kręcenia tych papierochów ale muszę to robić byśmy mogli żyć. Mogę też zabić wszystkich w rodzinie i sam się powiesić bo jest nas za dużo w kraju a pracy niema. Mogą mnie zamknąć, mogę nawet sobie siedzieć w więzieniu pod warunkiem że mojej rodzinie dadzą środki do życia. Rząd sam doprowadza nas do takich patologii likwidując nam miejsca pracy.
      • schweppes1 Re: Co się należy bezrobotnym 14.11.12, 01:23
        Samo postawienie pytania sugeruje, że coś się należy. Jakim prawem ma się coś należeć nierobowi, a pracującemu należy się kara w postaci podatku dochodowego? Premiowanie bezrobotnych jest chore i kompletnie niemoralne. Jeżeli tak będziemy robić, to bezrobocie będzie się jedynie powiększać.
        • Gość: aassaa Re: Co się należy bezrobotnym IP: 109.95.31.* 14.11.12, 10:05
          schweppes1 napisał:

> Samo postawienie pytania sugeruje, że coś się należy. Jakim prawem ma się coś n
          > ależeć nierobowi, a pracującemu należy się kara w postaci podatku dochodowego?
          > Premiowanie bezrobotnych jest chore i kompletnie niemoralne. Jeżeli tak będziem
          > y robić, to bezrobocie będzie się jedynie powiększać.

Większośc bezrobotnych to ludzie dla których nie ma pracy, a tym którym nie chce się pracowac to zdecydowana mniejszośc.
          Obyś nigdy nie był w sytuacji, gdy pracy nie będzie dla Ciebie.
      • Gość: antysocjalista Co się należy bezrobotnym IP: *.acn.waw.pl 14.11.12, 13:47
        Nie mogę się doczekać dnia, gdy w tej całej zafajdanej socjalizmem unii zlikwidują nie tylko zasiłki, ale ubezpieczenia dla nierobotnych.
        Głowę dam, że wtedy NATYCHMIAST ludzi zaczną SZUKAĆ pracy. Nie udawać, że szukają, jak obecnie, ale na gwałt zaczną brać co popadnie i nie będzie już ciągłych opowiastek, ile setek cv rozesłali.
        Jedyna i bardzo prosta rada - zlikwidować ubezpieczenia i zasiłki. NATYCHMIAST wałkonie będą brać, to tylko popadnie. Tak prosto można zlikwidować to całe "bezrobocie"!
        • Gość: antysocjalista Re: Co się należy bezrobotnym IP: *.acn.waw.pl 14.11.12, 14:44
          Zgadza się, zgadza, ale do kopania rowów czy na kasę jeden z drugim nie pójdzie, bo się ceni, nędzny absolwencina jakiegoś zarządzania, marketingu i innej tam politologii.
          Po co iść do pracy, skoro można siedzieć na zasiłku, ubezpieczenie jest, z opieki społecznej też coś się da wyciągnąć, więc można nic nie robić. To znaczy można wysyłać setki cv i potem pisać, jak nie ma żadnego odzewu. I już bezrobotne absolwenty uważają się za aktywnie szukające pracy.

A swoją drogą, czy ktoś spotkał bezrobotnego/bezrobotną przyznającą się do własnej winy w swojej sytuacji? Ja nigdy nie spotkałem takiej osoby. Wszystkie bezrobotne osoby zawsze twierdzą, że to nie z ich winy nie mają pracy, że one są ambitne, wykształcone, zdeterminowane, chcą pracować, ale nikt im nie daje tej szansy, aby się mogły wykazać.
          Na sugestie podjęcia pracy z wiszących w centrach handlowych ogłoszeń oburzają się, że one mają dyplomy, one mają doświadczenie i zmywać garów nie pójdą. Tak się kończy rozmowa z etatowymi bezrobotnymi, które mają na tyle tupetu, aby siedząc miesiącami na zasiłku, ciągle bredziły coś o jakiejś godności, wartości, cenieniu się i takie tam banały.

Dawny kumpel z technikum nie skorzystał z oferty sprzątania mieszkania moich starych. Mógł zarobić dwie stówy na trzepaniu dywanów i myciu okien. Mógł mieć dwie stówy za jeden dzień roboty, ale stwierził, że to strasznie ciężka praca od rana do wieczora, dom jest duży, kupa sprzątania i on szuka czegoś ambitniejszego i w zawodzie. Normalnie ręce opadają, jak się słucha tych zdemoralizowanych popaprańców!
          • Gość: Margo Re: Co się należy bezrobotnym IP: 82.146.248.* 14.11.12, 21:21
            Wiesz, ja rozumiem, że ktoś, kto jest po studiach, nie chce siedzieć na kasie. To oczywiste. Absolutnie, z uporem, trzeba szukać czegoś, co wniesie do naszego doświadczenia zawodowego jakąś wartość. Nawet, jeśli znajdziemy pracę zgodną z kwalifikacjami, ale nie rozwija ona nas, to pracując warto szukać dalej. Jeśli jednak człowiek jest bez pracy, a kasa sie kończy, to gdzie tu czas na ambicję? Trzeba zakasać rękawy i robić co sie da, aby kasę zarobić, a po godzinach szukać dalej.

• waldemarian Re: Co się należy bezrobotnym 12.01.13, 12:17
            Nie mówimy o lenistwie bo w tym opisie mamy doczynienia ale o tym że wogóle nie ma pracy nawet do hipermarketu jest kolejka na 6 zł brutto na godz.Ale ja się pytam co dalej?Czy można cały czas żyć w niepewności jutra ? Dzisiaj mam jutro na bruk ! Czy to jest to co nam chodziło?A co z starością? Czy jeszcze możemy godnie żyć? Do przemyślenia -
          • Gość: J Re: Co się należy bezrobotnym IP: *.xdsl.centertel.pl 08.01.13, 16:44
            A co mają powiedzieć ci co dobijają do 50 tki
            Wszędzie gdzie się pójdzie słyszy się ze owszem chętnie byśmy zatrudnili ale jak by był pan młodszy o jakieś 10 do 15 lat nawet tam gdzie cały czas do pracy poszukują.
            Nawet na stróża nie chcą bo tam wymagana jest druga grupa inwalidzka.
            I jak tu nie zwariować.

I jak żyć panie premierze JAK żyć
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka