Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Niemal połowa mieszkańców globu wierzy w popraw...

  IP: *.dynamic.chello.pl 28.12.12, 14:28
  U nas cykl koniunkturalny jest trochę przesunięty w czasie i "dołek" jeszcze przed nami, a Zachód już zaczyna wychodzić na prostą.
  Obserwuj wątek
   • 3jw60 Niemal połowa mieszkańców globu wierzy w popraw... 28.12.12, 18:04
    Przy takiej propagandzie klęski trudno aby było inaczej. W II półroczu 2013 roku będzie już trwały wzrost. Ugruntuje się po uruchomieniu funduszy UE 2014 - 2020. Kryzysy są potrzebne, czyszczą gospodarki z cherlawych uczestników rynku. Gospodarki muszą się reformować i uzyskują nowe siły – do kolejnego kryzysu. Teraz mamy kolejne „niebotyczne” wyzwanie. Konkurencja z Chinami, Indiami, Brazylią itd. Przywołam doświadczenia Japonii. Kiedyś była miejscem produkcji podróbek, wychowała rzesze doskonałych i mobilnych pracowników a obecnie jest jedną z najważniejszych gospodarek. Biorąc pod uwagę potencjał ludnościowy nowych graczy konkurencja ich będzie: Japonia x kilkanaście. Europa i Stany stracą na znaczeniu a ludność będzie musiała wziąć się do roboty. Przecież „mocarstwa kolonialne” a potem „centra finansowe” żyję ponad stan od kilkuset lat. Rachunki za nich płacą ci co teraz będą się odgrywać.
   • Gość: tr Nie będzie żadnej poprawy IP: *.unitymediagroup.de 28.12.12, 20:39
    W Polsce nie będzie żadnego końca kryzysu i nic sie nie poprawi, bo ten kraj nie ma przemysłu tworzącego miejsca pracy, nie wnosi nic do międzynarodowego podziału pracy oprócz taniej robocizny. Ale to zasób mało oryginalny jeszcze tańsza robocizna jest w wielu krajach trzeciego świata. Praca jest opodatkowana na 80 proc (ZUS, podatki i inne dadniny), kraj fatalnie zarządzany z glupim narodem wybierajacym w kółko zdrajców, złodziei i oszustów do władzy.
    Po zniszczeniu własnego przemyslu i oddaniu sektora finansowego obcym Polska jest juz tylko zwykłą kolonią kraju, w którym mieszkam. Bogactwo Niemiec opiera się na eksporcie m.in. do POlski i wykorzystywaniu taniej siły roboczej z POlski. Dlatego ja mogę patrzec z optyzmizmem w przyszłosc, a osoby zamieszkałe w Polsce - nie. Gdybym byl patriotą niemiekcim, to mógłbym powiedziec, że Herr Tusk wykonuje doskonałą robotę.
     • Gość: tr Re: Nie będzie żadnej poprawy IP: *.unitymediagroup.de 28.12.12, 23:17
      Ale konkrety, proszę? Jakie pożądane na świecie produkty produkuje sie w Polsce (a nie tylko sklada)? - Żadne. Dlaczego w Polsce wykonuje się pracochłonne czynności (np. szyje na zamówienie), a gotowe produkty wywozi na Zachód, np. do Niemiec i tam wszyswa sie tylko metkę? - Bo chodzi o to, żeby zarobił ktoś z zagrancy, a nie Polak? Jakiego uczciwego Polaka bylo stać w 1989 roku na zakup prywatyzowanych zakładów? - Żadnego. Ile razy mniej zarabia Polak, nawet na tym samym stanowisku i w tej samej firmie, od pracownika z zachodu? - od 3 do 6 razy mniej przy tych samych cenach żywności i ubrań w sklepach.
       • Gość: JanKran Re: Nie będzie żadnej poprawy IP: *.opole.hypnet.pl 29.12.12, 16:02
        ty też g*wno wiesz - nie potrafisz podać nawet JEDNEGO przykładu

        pomogę ci: okna dachowe - Fakro, okiennice - Gebauer, stolarka otworowa wszelkiego typu - Kapica to są polskie firemki, które eksportują produkowane przez siebie badziewie. grecy, włosi, hiszpanie kupują toto tylko dlatego, że jest kilkakrotnie tańsze od produktów niemieckich, czy francuskich. tańsze i oczywiście gorsze.

        pokaż mi polskiego volksvagena, albo chociaż polską nokię (tak, wiem że jest na skraju upadku) pokaż mi jednak tak innowacyjne i prosperujące polskie przedsiębiorstwo jak nokia na ciężki zakrecie. no, czekam.
        • wmc-33 Mówisz i masz 29.12.12, 18:16
         Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz - ze zrujnowanego ZNTK w ciągu kilkunastu lat zmienili się w poważnego gracza na skalę kontynentu i dalej prą do przodu. Nie spotkasz już w Europie człowieka związanego z budową pojazdów szynowych, który lekceważyłby Pesę. Większość zachodniej konkurencji nie startuje nawet w polskich przetargach, bo nie są w stanie dorównać Pesie, ale także Newagowi czy Solarisowi, gdy chodzi o ceny i terminy przy wymaganych indywidualnie przez zamawiającego parametrach technicznych.
      • Gość: JanKran Re: Bezrobocie na przestrzeni 20 lat w Polsce IP: *.opole.hypnet.pl 29.12.12, 14:58
       dane o bezrobociu są h*uj warte
       bezrobocie można sprowadzić do 0,00001% - wystarczy zabrać zarejestrowanym w UP ubezpieczenie zdrowotne - i co to zmieni jak 1) pracujący czesto nie dostają ani grosza za robotę 2) jeśli już dostają to takie gó..., że ich zdolność nabywcza jest grubo poniżej zdolności nabywczej niemieckiego turka wegetującego na socjalu

       najgorsze jest to, że tzw. rynek pracy uczy się wykorzystywać sytuację - desperację mas do zarobienia paru groszy i kompletną dzicz systemu prawnego - w związku z czym obecnie relacje z pracodawcami/kontrahentami/zleceniodawcami obecnie są nieskończenie trudniejsze, niż miało to miejsce 10 lat temu, gdy bezrobocie rejestrowane przekraczało 20%.
   • Gość: tr Szczery kolega Niemiec IP: *.unitymediagroup.de 28.12.12, 23:28
    Rozmawialismy kiedyś tu w Niemczech z kolegami Niemcami na towarzyskim spotkaniu w gronie menedżerów. Temat zszedl na II wojnę światową. I wtedy jeden z niemieckich kolegów, nieco juz podpity, powiedział szczerze: no teraz gdyby wybuchła wojna, to byśmy Polski nie bombardowali...Bo po co mielibyśmy bombardowac własne zakłady i własne nieruchomości!? I własnych tanich robotników?
    Tusk cieszy sie doskonała opinią w Niemczech, wszyscy wiedzą, że "to nasz człowiek, dopilnuje niemieckich interesów w Polsce". Dlatego, gdy przestanie byc premierem Polski dostanie byle jakie stanowisko we władzach Unii, takie, gdzie dużo płacą, a nie ma żadnej władzy, np. szef parlamentu europejskiego jak Buzek. Tusk wie, ze musi służyć, bo w przeciwnym razie prebendy nie dostanie. Tusk jest swój, bo po dziadku ma niemieckie obywatelstwo i w każdej chwili może dostać niemiecki paszport.
    • wmc-33 Po czym poznać wyborcę PiSu? 29.12.12, 00:18
     Po tym, że jest absolutnym idiotą. Musisz mieć bardzo mgliste pojęcie o świecie, jeśli wypisujesz podobne bzdety. Niestety, dział ekonomiczny RM nie jest zbyt mocarny intelektualnie (dzięki czemu nie odstaje od innych działów).
     • Gość: tr Re: Po czym poznać wyborcę PiSu? IP: *.unitymediagroup.de 29.12.12, 00:38
      Jesteś miałki kolego jak twoje argumenty ad personam. "Jesteś głupi" to żaden argument. Tak potrafi powiedzieć każdy, Nie wymaga to żadnej refleksji, żadnego myślenia.

      Również założenie, że skoro krytykuję Tuska, to jestem wyborcą PiS i słucham Radia Maryja jest niczym nie uzasadnione i jest fałszywe. Żeby krytykować Tuska nie trzeba być wyborcą PiS. jest wiele innych partii, wiele opcji politycznych. Ja od dawna nie mieszkam w Polsce. Trudno nie krytykować Tuska, gdy widzi się z pewnego dystansu co on wyprawia z Polską, jak krok za krokiem niszczy kraj i doprowadza go do nędzy i rozpaczy.
     • Gość: tr Re: Po czym poznać wyborcę PiSu? IP: *.unitymediagroup.de 29.12.12, 00:49
      Argument, że nie mam pojęcia o świecie iże słucham Radia Maryja jest niedorzeczny. Od dawna mieszkam w Niemczech na stałe i jeżdżę po całym świecie. Nie jestem uprzedzony ani do Niemiec - mojej drugiej Ojczyzny, ani do innych krajów. W Polsce bywam, ale niezbyt często. Ale przede wszystkim te wszystkie argumenty odnoszą się do mojej osoby, a nie do problemów o których tu dyskutujemy. To tak jak gdybym ja zamiast podawać argumenty dotyczące wyprzedanego przemysłu i rosnącego bezrobocia napisał tylko, ze Tusk powinien udać się do psychiatry, albo, że Tusk jest głupi. Co jest wart taki argument?

      Nikt z wypowiadających się tu klakierów Tuska nie podał ani jednego argumentu przemawiającego za tym, że Tusk prowadzi Polskę we właściwym kierunku. natomiast wszelkie dane, np. dotyczące bezrobocia, produkcji, poziomu emigracji z Polski mówią o tym, że w Polsce jest źle, gorzej niż w roku 2007 gdy Tusk rozpoczynał rządy. A będzie jeszcze gorzej.
      • wmc-33 Re: Po czym poznać wyborcę PiSu? 29.12.12, 02:27
       Są argumenty, na których nie sposób skomentować inaczej, niż burknięciem "idiota". Twoje właśnie takie są. Mieszkanie w Niemczech nie czyni z nikogo eksperta od polskiej gospodarki, a cytowanie (zakładając jego wierność) jakiegoś podpitego durnia pokazuje tylko twoją zdolność zdolność do samodzielnej analizy sytuacji. Co do kierunku, w którym Tusk prowadzi Polskę mam wiele zastrzeżeń, ale pomijanie takiego drobiazgu jak światowy kryzys dyskredytuje twój wywód po raz kolejny. Na tle reszty Europy - i nie tylko Europy - Polska radzi sobie bardzo przyzwoicie, unikając jak dotychczas przez cały kryzys nawet technicznej recesji.
       • Gość: tr Re: Po czym poznać wyborcę PiSu? IP: *.unitymediagroup.de 29.12.12, 03:41
        Polska jest bardzo biednym krajem, duzo biedniejszym od większosci krajów UE. Jesli idzie o zarobki, to Polacy zarabiają śmieszne grosze w porównaniu z resztą UE, Polska jest na trzecim miejscu od końca, za nią jest tylko Rumunia i Bułgaria.
        Dane statystyczne, śednia krajowa nie oddają polskiej nędzy, bo w Polsce - jak i w innych krajach trzeciego świata - istnieja ogromne dysproporcje w dochodach i 70 proc. Polaków nie osiąga średniej krajowej. Przeciętny Polak zarabia na rękę 300-400 euro, w Niemczech najniższy zasiłek wynosi prawie 800 euro (czyli 3200 zł na rękę), a przeciętny Niemiec zarabia 4 razy tyle, co Polak przy podobnych cenach w sklepach. Polska sobie radzi w kryzysie? Śmiechu warte, nawet slynni Grecy zarabiają po pobnizkach dwa razy tyle co Polacy, a przeciętny grecki emeryt ma do dyspozycji 800 euro czyli 3200 zł. Mimo dziadowskich zarobków bezrobocie w Polsce oficjalnie wynosi 14 proc., a nieoficjalnie 20, mimo iż ponad 2 miliony młodych Polaków opuściły kraj na zawsze.
        Tusk podwyższył niemal wszystkie podatki, co spowodowało wzrost cen i ubożenie ludności, przyjał do pracy 150 tys. niepotrzebnych urzedników. Spętał gospodarkę nadmiarem regulacji, poparł zagraniczne koncerny transferujące zyski zagranicę. Rozpieprzyl kompletnie system emerytalny, szacuje się, żę przeciętna emerytura w Polsce będzie wynosić w przyszłosći 600 zł (!). Jedyne, co umie Tusk, to przekonywująco kłamać, A to niestety do czasu starczy w demokracji, aby rządzić. Ale gdy sytuacja w kraju się załamie, to kto wie czy ten szkodnik nie zostanie przykładnie ukarany. Zagranica tez nie może czuć sie pewnie, bo wszędzie mieszkaja Polacy, których wygnał, zaszkodzil im.
        • Gość: JanKran Re: Po czym poznać wyborcę PiSu? IP: *.opole.hypnet.pl 29.12.12, 14:47
         masz oczywiście rację co do totalnej nędzy i zapaści tego kraiku, z tym że przecieniasz tuska. wszystkie rządy po okrągłym stole były tak samo beznadziejne i nigdy nikomu (może poza Jackiem Kuroniem) nie zależało na wyprowadzeniu na prostą tego grajdoła, a li tylko i wyłącznie na napchaniu sobie kieszeni. każdy inny pajac na miejscu tuska tak samo rozwaliłby to co jeszcze było do rozwalenia i ten proces będzie postępował. są prognozy, że za 100 lat nie będzie polski, ani polaków.
     • Gość: antypolityczny Re: Po czym poznać wyborcę PiSu? IP: *.limes.com.pl 29.12.12, 14:43
      potym co napisał własnie poznac wyborce Tuskomatołów.Taki własnie leming PO dzieli Polaków tylko politycznie według niego niema normalnych ludzi sa tylko wyborcy pisy i PO ewentualnie SLD komunistów i posrańców z Palikota czy wiesniaków z PSL mała garsta na wybiciu:) Normalnych ludzi juz niema wyemigrowali zagranice bo juz mieli dosc tej POlitycznej bandy której tylko dorwanie do oryta sie liczy .!!Gdyby Leming z Po niebył ograniczony umysłowo to by to wiedział ale jak ktos mówi prawde to znaczy ze jest z Pisu z lbo od moherów.Wkoncu Tusk wyepedził z kraju na emigracje wszystkich którzy by chcieli by było inaczej zostały same przydupasy tuska i ciapciaki co gdy sie im na głowe odlewac to mówia ze to deszcz pada!!
      Ludzie mieli dosc tego całego parlamentu i wyemigrowali i to jest najwieksza emigracja w Historii Polski!! Juz teraz jak sie pytaja młodziez co bedziesz robił to przedstawiaja swoje plany a na koniec dodaja i jak juz skończe nauke i szkolenie to wyjade zagranice tak odpowiada 80% młodych juz w liceum!!A ci co zostana beda płacic jak obecnie za ten luksus przebuwania w Rajskiej zielonej wyspie Tuska!! wiekszymi podatkami ,nowymi podatkami ,wzrastajacymi kosztami itp.Dzieki Tuskowi Polacy są gośćmi we własnym kraju!!I to nie Polska jest porąbana tylko ludzie którzy do tego doprowadzili oraz zaslepienie ich wyborcy
   • Gość: ankhe sms o wersji oficjalnej już dotarł... IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.12.12, 08:44
    Nie wiem, co będzie dla innych ale dla Polaków to będzie pogrom. Zmiany wprowadzane przez tuskowy NIErząd nie dość, że zniewolą nas jako pracowników, to wydrenują kieszenie zostawiając dziury. Ale g@ówniana wyb@iórcza już dostała smsa z rządową oficjalną wersją: to przekażcie narodowi, bo trzeba im wodę z mózgu zrobić...
    Brak słów dla tego szmatławego pisma i jego dziennikarzyn... Prawdziwi dziennikarze szukają prawdy, stoją w opozycji do rządu i rozliczają go z każdej sprawy. Tylko nie michnikowy (celowo z małej) szlam. Polska się wali, ludzie nie mają na chleb, aparat urzędasów puchnie w oczach a przy tym jest do granic niekompetentny, 5% ludzi w tym (cywilizowanym?) kraju UNIJNYM żyje bez prądu!!!!
    No ale jak taka wielce poczytna gazetka dla lemingów napisze, że ma być dobrze to pewnie będzie...
   • Gość: JanKran Niemal połowa mieszkańców globu wierzy w popraw... IP: *.opole.hypnet.pl 29.12.12, 14:36
    masy to składają się z debili, którzy na ogół wierzą,że im się poprawi nawet w ostatnim stadium raka

    owszem poprawi się, ale tylko tym którym już teraz wiedzie się doskonale - Kulczykowi, Solorzowi, Geatsowi itp. masom może się już tylko i wyłącznie pogorszyć, a jak tłumy będą zdychać z głodu i zamarzać na ulicach to nastanie rewolucja, ale to za jakieś sto, stopięćdziesiąt lat
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka