Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Jakiego przedmiot nauczyciel ma największy prestiż

  IP: *.zax.pl 06.02.13, 17:10
  Jakiego przedmiotu nauczyciel ma największy prestiż Waszym zdaniem, oraz dlaczego akurat tego przedmiotu?
  Drugie pytanie też trochę związane z pierwszym pytaniem. Jaki przedmiot szkolny Waszym zdaniem jest najważniejszy i dlaczego akurat ten? Co on daje człowiekowi, co rozwija... ?
  Obserwuj wątek
   • Gość: wiosna Re: Jakiego przedmiot nauczyciel ma największy pr IP: 91.207.53.* 06.02.13, 19:17
    Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi - ja najbardziej w LO lubiłam religię, choć nie byłam bardzo religijna, to był przedmiot, który pozwalał mi spojrzeć na życie z innej strony, tej bardziej moralnej i zastanowić się nad tym życiem, w aspekcie znacznie szerszym niż kwestie religijne, no ale miałam szczęście, bo uczyli mnie fajni księża.

    Jeśli chodzi o przedmioty użyteczne to zapewne matematyka mogłaby być takim przedmiotem, jednak wtedy nie doceniałam jej roli, a jest bardzo potrzebnym i uczącym dyscypliny myślowej przedmiotem.

    Najmniej wbrew pozorom ważny był dla mnie j.polski - poza szkołą podstawową, gdy poznawaliśmy zasady gramatyki, lekcje j.polskiego były najmniej rozwijającymi zajęciami, raczej były odtwórcze, stresujące nic poza określonymi schematami nie wnoszące.

    Jeśli chodzi o prestiż to stereotypowo zazwyczaj większość ludzi wskaże j.polski, matematykę, lecz to taki sztuczny prestiż, który jest związany z koniecznością zdawania matury z tych przedmiotów.

    Dużą wagę dla mnie zawsze miały zajęcia niszowe, które sporo lat temu były w szkołach w większej ilości jak teraz typu plastyka, muzyka, technika.


   • Gość: kanapka Re: Jakiego przedmiot nauczyciel ma największy pr IP: *.toya.net.pl 06.02.13, 21:37
    Język polski. Niesamowicie irytują mnie ludzie po studiach, co robią byki ortograficzne. Uważam, że każdy powinien znać bardzo dobrze polską ortografię, inaczej nie jest Polakiem; (matmy, fizy, chemii nie musi znać) A już tym bardziej jak ma studia, nieważne czy ścisłe, inżynierskie jakieś, czy humanistyczne, jak nie zna ortografii to to dla mnie półanalfabeta, nieuk. Niestety zatrważające jest to, że nawet taki humanista, filolog po studiach robi byki typu: na prawdę, poprostu, napewno, wachać się, 5000 tys (a ma na myśli 5 tys), strasznie mnie to drażni taki imbecylizm :/
     • Gość: wiosna Re: Jakiego przedmiot nauczyciel ma największy pr IP: 91.207.53.* 08.02.13, 14:27
      No właśnie religia nie ma szkole żadnego prestiżu niestety, niestety ponieważ jest to jedyny przedmiot (przynajmniej kiedyś tak było), na którym rozmawia się o etyce. Jasne, można byłoby wprowadzić etykę, lecz pewnie miałaby ona podobny status "miachałka" jak obecnie religia i prawdopodobnie uczyliby jej nauczyciele po śmiesznych podyplomówkach. No chyba, że byłby ustawowy wymóg skończenia 5 letnich studiów filozoficznych do nauczania tego przedmiotu, to co innego.

      Zgadzam się, że matematyka zawsze powinna być jednym z kluczowych przedmiotów w nauczaniu, lecz pomijanie lub marginalizowanie w nauczaniu etyki lub religii (na której bardzo dużo rozmawia się o etyce ) nic dobrego nie przyniesie.
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka