Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu

  01.04.13, 13:16
  Witam,
  Głownie interesuje mnie Skoda i grupa VW. W Seacie płacili ok. 2000 netto na start w 2009 roku. Jak jest teraz z zarobkami w Poznaniu? Czy warto się "pchać" w ten zawód czy jest to juz nieopłacalne?

  Pozdrawiam
  Zbychu
  Obserwuj wątek
   • schweppes1 Re: Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu 01.04.13, 23:00
    Jest tak samo "opłacalne jak zawsze" - ok. 1,3 średniej krajowej dla doświadczonego i sprawnego doradcy w mieście wojewódzkim z pominięciem ściany wschodniej i Warszawy. Aktualnie to wychodzi ok. 3500 netto.

    Tylko sama praca jest ch*jowa - trzeba przepraszać i tłumaczyć się za błędy mechaników i warować na serwisie jak ten pies zwykle na dwie zmiany. To już lepiej na mistrza serwisu nadzorującego mechaników się nająć, zarobki podobne a kontaktu z upierdliwymi klientami dużo mniej.
    • zybi56 Re: Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu 02.04.13, 15:15
     schweppes1 napisał:

     > Jest tak samo "opłacalne jak zawsze" - ok. 1,3 średniej krajowej dla doświadczo
     > nego i sprawnego doradcy w mieście wojewódzkim z pominięciem ściany wschodniej
     > i Warszawy. Aktualnie to wychodzi ok. 3500 netto.
     >
     > Tylko sama praca jest ch*jowa - trzeba przepraszać i tłumaczyć się za błędy mec
     > haników i warować na serwisie jak ten pies zwykle na dwie zmiany. To już lepiej
     > na mistrza serwisu nadzorującego mechaników się nająć, zarobki podobne a konta
     > ktu z upierdliwymi klientami dużo mniej.

     Cześć,
     Pracowałem już w tym bagnie i myslałem nigdy więcej...życie wyfikuję i chyba ponownie w to wejdę - myślałem że Skoda z grupy VW płai dobrze. Pewnie w Poznaniu i okolicach to będzie 3000 bruttio a nie netto - jak sądzisz? rzy obecnym bezrobociu?
     • schweppes1 Re: Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu 02.04.13, 18:50
      Nie ma żadnego kryzysu, może o pracę trudniej, ale pensje się trzymają i cały czas powoli rosną. A czy Skoda, czy VW, czy Opel - bez różnicy dla pracowników. Importer nie ma bezpośrednio wpływu na wysokość wynagrodzeń pracowników serwisu, jedynie pośrednio poprzez dyktando cen usług, części i wysokości marży. Te 10 zł różnicy w roboczogodzinie między VW a Skodą nie przekłada się na pensje. Przy osobówkach dla ludu konkurencja jest tak silna, że zarobki są porównywalne. Absolutnie nie można pisać "VW płaci dobrze/źle". Jedynie "Kowalski" płaci dobrze/ źle. Dealer ma właściwie pełną swobodę jeśli chodzi o wynagradzanie, ale i tak rynek zmusza go do płacenia stawek rynkowych, jeśli chce być konkurencyjnym.

      I tak w Poznaniu czy Gdańsku zarobki w serwisach wyglądają dla ludzi z kilkuletnim doświadczeniem mniej więcej tak (przy średnim przerobie i nie zawalaniu tematów):
      - mechanicy ok. 3500-4500 brutto,
      - mistrzowie/doradcy ok. 4500-5500 brutto

      Nie znam żadnych w miarę kumatych, którzy pracują za mniej. A znam doradcę Skody, który prawie w każdym miesiącu łapie >4000 netto. Ale większość - 3200-3700 netto.

      Sprawny mechanik powinien łapać 3 netto, doradca 3,5.
      • zybi56 Re: Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu 03.04.13, 19:08
       Witam,

       Czyli w sumie jak na obecne realia nie jest tak źle. Może warto w to wejśc- tak jak mówisz lepiej byc kierownikiem serwisu - n ale na to stanowisoko pewnie jet "kilku " chętnych w firmie i poza nią... No nic tylko zkać na romowe wstępną modlić się żeby wybrali mnie :spośrod mmilionów'.
       A Ty robisz w jakimś dobrym serwisie jako doradca?
       Pozdrawiam
       • schweppes1 Re: Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu 04.04.13, 07:34
        Ja nie pisałem o stanowisku kierownika serwisu, bo sam takie piastuję i to jest również zje*ana robota, bo kierownik jest odpowiedzialny za rozstrzyganie ciężkich sytuacji spornych z klientami i tak samo musi się tłumaczyć za nieswoje błędy. Oprócz pretensji klientów jest presja zarządu na wynik i problemy z podległym zespołem.

        Mi chodzi o stanowisko mistrza serwisu, czyli kierownika zmiany w warsztacie - brak pracy fizycznej i bardzo ograniczony kontakt z klientem, a zarobki w zasadzie identyczne z zarobkami doradców.
   • zybi56 Re: Ile zarabia doradca serwisowy ASO w Poznaniu 04.04.13, 19:43
    No w sumie mistrz ma lepiej ale trzeba na niego awansować. Słyszałeś może w jaki sposób dziś atrudniaja na doradcę? Kumpel bł ostatnio w Audi i mówi, że po rozmowie zadzwonili że znowu ma przyjść na kontynuację - czy teraz jest kilka etapów żey zdobyc tą robotę? Wiesz może jak przebiegaja poszczególne etapy?
  Inne wątki na temat:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka