Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co robić ?

  IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.13, 17:34
  Co poradzicie ?
  Od trzech miechów nie dostałam wynagrodzenia za pracę !
  Prezes tłumaczy się brakiem funduszy i niską ściągalnością należności !
  A CO MNIE TO QU... OBCHODZI, ŻE NIE MA PIENIĘDZY, BO PRZEINWESTOWAŁ ?
  Ja robię, co do mnie należy i oczekuję wynagrodzenia za pracę !
  Przecież nie jestem Jego WSPÓLNICZKĄ !
  Jak były dobre czasy, to i tak nawet DZIĘKUJĘ nie usłyszałam !
  A teraz On się tłumaczy, że jest KRYZYS i trzeba czekać na NALEŻNOŚCI.
  A Ja nie mam na nowe buty dla dzieci i co im mam powiedzieć ?
  On się zastanawia, czy kupić dzieciom LAPTOPA czy TABLET,
  a Ja szukam ciuchów na lato po 4 zł !
  CO TU JEST QU... GRANE ?
  KTO JEST NIENORMALNY ?
  ON czy JA ?
  Chyba ześwirowałam ?
  POMÓŻCIE MI ODNALEŹĆ SENS PRACY DLA TAKIEGO CWELA !!!
  Obserwuj wątek
   • lilith76 Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro 25.06.13, 20:48
    Ty na prawdę wierzysz, że zapłaci ci za jakiś czas wszystkie zaległe pieniądze???
    Przecież jego długi ciągle rosną, być może jest już w tym punkcie, gdzie rzeczywiście możesz go pocałować, bo jest bankrutem nieściągalnym.
    Rzucaj to i szukaj nowej pracy. Jak masz nie dostawać forsy, to przynajmniej wypocznij.
    Do sądu pójść możesz - nawet jeśli szansa niewielka, to przypal mu tyłek. Może bardziej podziała wstyd przed kontrahentami.
   • Gość: JanKran Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.opole.hypnet.pl 25.06.13, 21:38
    co ty jeszcze robisz w tej firmie, kretynko?
    masz umowę o pracę? rozwiązujesz z jego winy, zakładasz sprawę w sądzie pracy i dostajesz 3 wynagrodzenia z funduszu świadczeń. trzy i ani jednego więcej.

    umowa cywilna i/lub faktura = sąd cywilny (o ile masz podpisane umowy lub świadków) bez gwarancji, że cokolwiek dostaniesz

    jeśli będziesz to ciągnąć to znaczy, że jesteś głupią cipą, bez mózgu i bez godności i nie zasługujesz na nic lepszego, niż tyrka za darmochę.
    • Gość: Qazx Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.13, 01:17
     Tutaj się nie zgodzę na umowie cywilnej egzekwowanie kasy wygląda tak jak na UoP pod katem skutecznosci - tylko na cywilnej nie grozi dyscyplinarka. Jak doniesiesz na pracodawcę to niestety dyscyplinarką można bardzo łatwo pracownikowi zaszkodzić...zawsze się coś znajdzie - nikt nie wynonuje pracy w 100% dobrze, nie przestrzega w 100% regulaminu pracy czy BHP..gwarantuje...:)
     • Gość: JanKran Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.opole.hypnet.pl 26.06.13, 07:54
      niestety,ale nie masz o niczym pojęcia
      1. dyscyplinarkę to ona jemu może zrobić po 3 miesiącach bez wynagrodzenia
      chyba, że podpisywała listę płac...

      2.różnica w egzekwowaniu wynagrodzenia z umów cywilnych i należności z rachunków oraz faktur a umową o pracę jest DIAMETRALNA !!!!!
      w przypadku tych pierwszych dochodzi się należności z majątku dłużnika a wypłatę drugich gwarantuje fundusz pracowniczy (do 3 wynagrodzeń)
      3 wynagrodzenia z umowy o pracę dostaniesz nawet jeśli pracodawca groszem nie śmierdzi natomiast w innym przypadku w tej sytuacji nie dostaniesz NIC

      jak to możliwe, że ludzie takich podstawowych rzeczy nie wiedzą?!?
      • Gość: Qazx Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.13, 12:40
       > jak to możliwe, że ludzie takich podstawowych rzeczy nie wiedzą?!?

       Dlaczego nie wiem? Gdyby mój pracodawca nie zapłacił mi choćby za miesiąc pracy to przy wypowiedzeniu 3-miesięcznym musiałbym pracować u niego kolejne 4-5 miesiące - oczywiście za free (w tym czasie nie dostaniesz kasy z FP). Natomiast na FV, UoD, UoZ od razu po nieotrzymaniu zapłaty dziękujesz za współpracę i sprawę oddajesz do sądu cywilnego - owszem trwa to długo, ale sprawa wygrana - klauzula wykonalności - komornik itd.

       Natomiast na UoP tak jak powyżej napisałem musisz pracować chcąć nie chcąc - a jeśli za bardzo sie stawiasz to bicz w postaci dyscyplinarki się znajdzie - ciekawe tylko gdzie potem znajdziesz pracę...

       Nadal piszę głupoty? Brak elementarnej wiedzy dotyczy właśnie tego o czym piszę - gloryfikacji UoP kosztem innych...przekonianie ze UoP to stabilizacja a to bzdura - żadna ani UoP ani FV, UoZ, UoD nie daje stabilizcji tyle, że na 3ch ostatnich nie jesteś niewolnikiem, który będzie tyrał za darmochę...i tyle w temacie...
        • Gość: Qazx Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.adsl.inetia.pl 26.06.13, 13:39
         Czyli idziesz do pracodawcy dajesz mu wypowiedzenie z jego winy, po czym on daje ci dyscyplinarkę w świadectwie, wtedy kierujesz się do sadu pracy - i tutaj już może być różnie - mogą przywrócić do pracy, mogą nakazać zmienić świadectwo, mogą utrzymać je w mocy....tylko w tym wszystkim kolejny mały problem jak dostaniesz wariant 1 lub 3 no to generalnie masz przewalone na całej linii, o w wariancie 1 już jesteś spalony i będzie czyhanie na jeden błąd i papa (dyscyplninarka). Po drugie to CZAS! i teraz nie masz kasy do życia bo:
         1) mogłeś pracować tylko u jednego (12-13h nie da się inaczej) więc masz jedno źródło utrzymania (jeszcze nie płacą)
         2) nie znajdziesz pracy bo co powiesz? Mam dyscyplinarkę a sprawa w sadzie pracy ? Heh no to już widzę jak ktoś zatrudni...pokropią raczej święconą wodą, a pod bramą stoi innych 50 chętnych

         Szybciej pójdziesz więc z torbami niż dostaniesz kasę a na firmie czy cywilnych widać, że firma nie ma perspektyw, nie płacą rezygnujesz - nie ma świadectwa pracy, nie ma wypowiedzenia, nie ma dyscyplinarki - na nich nie czekasz albo szukasz innego zajęcia albo już je masz bo zdywersyfikowałeś co przy tych umowach/firmie jest możliwe przy UoP nie....

         Najbardziej mnie właśnie bawi jak się wmawia jakie to pracownik ma praca na UoP - tylko je wyegzekwuj - powodzenia...Na wszystko trzeba spojrzeć z praktycznego punktu widzenia a nie z punktu widzenia teoretycznego...
           • tlenek_wegla Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro 30.06.13, 22:03
            Nie trzyma. Umowe moze rozwiazac: pracodawca - Twoja dyscyplinarka; i pracownik - brak placy - ze skutkiem natychmiastowym w wyniku razacego naruszenia praw pracownika. tego zdaje sie nie jestes w stanie pojac. Wic lobbujesz i piszesz glupoty, jakoby pracownik zdybany przez nieuczciwego pracodawce MUSIAL przepracowac na jego rzecz 3 miecsiace za darmo. G-no pawda!

           • tlenek_wegla Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro 30.06.13, 22:08
            Kodeks Pracy:
            Art. 55. § 1. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeżeli zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie pracownika, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe.

            § 11. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę w trybie określonym w § 1 także wtedy, gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika; w takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni.

            § 2. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie, z podaniem przyczyny uzasadniającej rozwiązanie umowy. Przepis art. 52 § 2 stosuje się odpowiednio.

            § 3. Rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn określonych w § 1 i 11 pociąga za sobą skutki, jakie przepisy prawa wiążą z rozwiązaniem umowy przez pracodawcę za wypowiedzeniem.
           • tlenek_wegla Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro 30.06.13, 22:34
            Gdyby pokusić się o podanie stanów faktycznych wyczerpujących przesłanki art. 55 § 11 K.p., można by wskazać na następujące sytuacje:

            -niewypłacenie w terminie wynagrodzenia za pracę, jeżeli uchybienie to nie ma charakteru jednorazowego lub przypadkowego,

            -naruszenie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, stwarzające dla pracownika zagrożenie dla życia lub zdrowia,

            -powtarzalne naruszanie przepisów o czasie pracy lub urlopach wypoczynkowych, mimo sprzeciwu pracownika,

            -naruszanie godności i dobrego imienia pracownika, w szczególności poprzez kilkakrotne nieuzasadnione stosowanie odpowiedzialności porządkowej, bądź stawianie pracownikowi oczywiście bezzasadnych zarzutów, w zakresie sposobu wykonywania przez niego obowiązków pracowniczych (mobbing),

            -powtarzalne, nierówne traktowanie w zatrudnieniu (art.183a K.p.).
            • Gość: Qazx Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.adsl.inetia.pl 01.07.13, 01:15
             Naprawdę nie chce mi się już tego wszystkiego powtarzać. Odpowiedź masz powyżej jak opisałem przykładową sytuację....

             Ale powtórzę fragmentarycznie - z praktycznego punktu widzenia. Nie było wypłaty przez 3 miesiące - daję pracodawcy wypowiedzenie i on musi mi kopię podpisać - jak nie to co? :) Zaraz mi napiszesz ze mogę wysłać pocztą, ale poczta nie potwierdza co zawiera dokładnie przesyłka - i tak naprawdę nie ma potwierdzenia złożenia wypowiedzenia...co może być dalej z dyscyplinarką włącznie odpisałem powyżej.
             Nie mniej jednak pracodawca może nie przyjąć wypowiedzenia, bo uzna iż zapis, który opisałeś nie został wyczerpany - i co kolejnego dnia nie przyjdziesz do pracy i dostaniesz dyscyplinarkę? Nie...pozostaje ci nic innego jak sąd pracy, ale wtedy nadal u gościa pracujesz (no chyba, że od razu chcesz dyscyplinarkę) i nadal nie dostajesz kasy....czas, czas, czas....
             Ponadto pamiętaj, że nie każdy ma wiedzę, studia, doświadczenie i umiejętności (czy po prostu się boi bo jest "prostym" pracownikiem produkcji), żeby wnosić do sądu pracy nie mówiąc już o formalnym załatwieniu sprawy, żeby nie dostać dyscyplinarki....
             Na UoP trzeba bardzo uwazać, żeby nie mieć niekorzystnej kwestii wpisanej w świadectwie pracy - 80% pracowników nawet nie wie co ma w świadectwie :) (bo przecież tam same artykuły...)

             a do czego zmierzam i co powtórzę po raz 10-ty, a propo lobbowania rzekomo za pracodawcami....wskazuję tylko na jedno mając rozliczenie na FV czy UoZ czy UoD - nie płaci rezygnujesz po miesiącu....na UoP nie płacą ale chodzić musisz....duuużo dłużej niż na umowach cywilnych i zauważ, że ciągle to podkreślam....a nie lobbowanie jakiekolwiek w kwestii, o której piszesz powyżej...takie to są korzystne UoP, za którymi tak lobbujesz...
   • Gość: bs Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.13, 22:06
    Miałam podobnie, dostawałam ochłapy z wizją zapłacenia wszystkiego po mitycznym kryzysie. Ja zrobiłam tak: umowa kończyła mi się z końcem roku (o pracę) wpisywałam na listę WSZYSTKIE dodatkowe godziny od momentu kiedy przejrzałam na oczy i kserowałam WSZYSTKIE dokumenty dotyczące moich godzin pracy, wynagrodzenia itp.
    Po zakończeniu umowy (dokończyłam wszystkie bieżace sprawy) poinformowałam, ze do pracy nie wracam i czekam na ZAPŁATĘ za ubiegłe miesiące nadgodziny itp.
    Ponieważ w styczniu otrzymałam tylko połowę wynagrodzenia za ostatni miesiąc (spółka bankrut) zapominając o całej reszcie, bombardowałam ich mailami i telefonami o kasę, a dodatkowo wysłałam pisemko mailem do PIP (skarga o brak wynagrodzenia plus nadgodziny, w załączniku umowa o pracę - wystarczyło). W międzyczasie zmienił się szef i próbował mi wciskać kit, że on o niczym nie wie i że POWINNAM MU UDOWODNIĆ, że tam pracowałam. No to ja z grubej rury : informuję bla bla bla, że to ostatnie polubowne pismo, że posuiadam potwierdzenie z PIP o brakujących kwotach, nadgodzinach itp Jezęli nie zapłacą, tych niewielkich kwot spotkamy się w Sądzie Pracy (inni pracownicy poszli od razu, więc NOWEMU szefowi było się sądzić z kolejnym nie po drodze), a tam SĄD doliczy odsetki, większe kwoty itp itp. Na drugi dzien pieniądze były na koncie. I tak trzeba walczyć , trochę kija trochę marchewki, zabezpieczyć tyły!
    Masz umowę o pracę to zgłaszaj do PIP-u mailowo, podaj dane załącz umowę o pracę i się nie przejmuj - pracownik dostaje kasę w pierwszej kolejności.
    Jeżeli masz zlecenie, zadzwoń do PIP, ŻE twoja umowa kwalifikuje się do zmiany na umowę o pracę, bo spełniasz kilka podstawowych warunków, nie daj się spławić, Pip zrobi kontrolę, zmieni ci umowę i walczych z pracodawcą.
    Są uczciwi pracodawcy, ale z tymi nieuczciwymi trzeba i warto walczyć!
   • Gość: mlodziak Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.centertel.pl 27.06.13, 10:21
    Weź przestań jak szef pogrywa w takie rzeczy to go olej. Co cię obchodzą jego kłopoty, pewnie masz wystarczająco dużo własnych, które też kosztują. Znam to skądś, praca za niebieskie oczy pracodawcy. Jestem takim biednym i smutnym szefem że ci nie wypłacę pensji. Szukaj od razu w sensownych firmach one sobie tak nie pozwalają. Brachol dostał prace w eniro i nie miał takiej sytuacji ani razu. Kasę ma zawsze na czas, a z szefem bez problemu się dogaduje. Zobowiązanie to zobowiązanie
    • snajper55 Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro 30.06.13, 12:26
     Gość portalu: Pracownik PIP napisał(a):

     > Nienormalna to jest PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY,
     > że takie rzeczy toleruje i pozwala na takie praktyki właścicieli firm.

     A PIP to zatrudnia jasnowidzów, którzy mówią inspektorom gdzie pracownikom nie płacą? Ktoś to zgłosił do PIP?

     S.
   • Gość: Bezrobotny Re: Praca bez wynagrodzenia od 3 miesięcy ! Co ro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.13, 08:07
    Ja pół roku pracowałem bez wynagrodzenia ale szef obiecywał że nam to nadpłaci jeśli jego dłużnicy mu zapłacą. Po pół roku zrezygnowałem z tej pracy i podałem firmę do sądu pracy. Sprawa w sądzie ciągnie się już ponad półtora roju i bez efektów a ja się niepotrzebnie zadłużyłem i nie wiem czy uda mi się go spłacić. TO JEST POLSKA

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka