Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Ukraińcy zabierają nam pracę - Capgemini!

  04.08.15, 10:08
  Napiszę ten post obiektywnie, przytaczając wyłącznie fakty. Obecnie szukam pracy i jestem na bieżąco z ofertami z niemal każdej branży - od pracy biurowej po sprzątanie. Większość ofert skierowanych jest do Ukraińców. Poprzeglądajcie sobie chociażby ogłoszenia zamieszczone na stronie Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie - większość pracodawców wymaga biegłego ukraińskiego, nawet jeśli proponowane stanowisko tego nie uzasadnia (polska sprzątaczka posprząta gorzej niż ukraińska? polski ogrodnik pracuje gorzej niż ukraiński?). Wiadomo o co chodzi - o pieniądze. Jednak szczytem wszystkiego jest ogłoszenie zamieszczone przez krakowski oddział Capgemini. Oto ono:

  Випycкників із знaнням інoземних мoв

  Якщo Ти:

  Вñльнo рoзмoвляєш aнглñйcькoю, нñмецькoю, фрaнцyзькoю, ñcпaнcькoю, ñтaлñйcькoю, чеcькoю, шведcькoю, гoллaндcькoю, дaнcькoю aбo тyрецькoю мoвoю;
  Прaгнеш прoфеcñйнo рoзвивaтиcь y cферñ фñнaнcñв, бyхгaлтерñї, yпрaвлñння пocтaвкaми, HR ayтcoрcингoм;
  Здaтний щoденнo рoзвивaти cвoї кoмyнñкaтивнñ нaвички ñнoземних мoв;
  Хoчеш oдержyвaти зaдoвoлення вñд рoбoти нa вчитиcь y нaйкрaщих;
  Не бoїшcя нoвих зaвдaнь тa мaєш бaжaння прaцювaти y приємнñй aтмocферñ,

  Вaкaнcñя y Capgemini - для Тебе!

  Якщo Вac зaцñкaвилa нaшa вaкaнcñя, бyдь лacкa, нaдñшлñть cвoє резюме aнглñйcькoю мoвoю нa електрoннy aдреcy Aplikuj,
  зaзнaчивши y нaзвñ: GP/Absolvent/UA/Krk

  Posługuję się dobrze j. rosyjskim, nie mam problemu ze zrozumieniem tekstu napisanego po ukraińsku, dlatego rozumiem, co tam jest napisane. Dla tych, którzy nie znają ukraińskiego: Capgemini szuka absolwentów ze znajomością j. angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego, czeskiego, szwedzkiego, flamandzkiego, duńskiego, tureckiego. CV należy przesłać w j. angielskim. Treść ogłoszenia i zamieszczona w nim oferta pracy w żaden sposób nie uzasadnia, dlaczego zostało napisane PO UKRAIŃSKU a nie PO POLSKU. Dodam, że analogiczne ogłoszenie zostało zamieszczone w j. rosyjskim. Odpowiednika w j.polskim NIE MA. Czyżby Kraków w jakiś magiczny sposób stał się częścią Ukrainy? Czy może po prostu polscy klepacze faktur są już zbyt kosztowni dla Capgemini?
  Co o tym myślicie? Różnych Andrijów, Mykołów i innych proszę o nie udzielanie się w tym watku.

  Obserwuj wątek
   • amw1988 Re: Ukraińcy zabierają nam pracę - Capgemini! 04.08.15, 10:20
    Dodam jeszcze, że z poprzedniej pracy odeszłam bo szefowa dała mi do zrozumienia, że albo zmniejszy mi stawkę godzinową, albo się pożegnamy. Dostawałam trochę ponad 7 zł na godzinę. Na moje miejsce przyszła Ukrainka za 5 zł. Tak, nie lubię Ukraińców :P
    • marek_dudys1965 Re: Ukraińcy zabierają nam pracę - Capgemini! 04.08.15, 17:43
     Prowokacja? Tak jak z rozpalaniem pieców w Auschwitz dla muzułmanów?
     • amw1988 Re: Ukraińcy zabierają nam pracę - Capgemini! 05.08.15, 11:01
      Nie rozumiem, czemu to miałaby być prowokacja? Ogłoszenie jest dostępne w sieci, można je znaleźć. A to, że Ukraińcy doprowadzają do patologicznych sytuacji na polskim rynku pracy to chyba nie jest dla nikogo żadna tajemnica.
      • czulaglista Re: Ukraińcy zabierają nam pracę - Capgemini! 06.08.15, 00:27
       na pocieszenie - znając ukraiński i będąc Polką też byś tej pracy pewnie nie dostała :/
   • visual_interception Re: Ukraińcy zabierają nam pracę - Capgemini! 06.08.15, 12:02
    Dobre dobre, a jak ogłosenia są po angielsku, to też mamy się czuć częścią Anglii? A po jakiemu mieli napisać, żeby trafiło do rodowitego ukraińca? Capgemini to firma międzynarodowa i mogą sobie pisać w jakim języku chcą. A swoja drogą to są lepsze firmy w Krakowie niż Capgemini, gdzie spokojnie znajdziesz pracę.

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka