Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Szukam pracy i nic :(

06.12.18, 10:25
    Witam, czy tylko mnie jest ciężko znaleźć sensowną prace? Jestem po 40 stce, wcześniej pracowałam w opiece społecznej, po odejściu stamtąd jako sprzedawca u jubilera. Z opieki społecznej odeszłam z powodu depresji ale już jest ok. Od sierpnia jestem bez pracy ponieważ ze względu na wiek nie mam już czasu podejmować się czegoś na parę miesięcy. Szukam stabilnej pracy, odpada więc kasjerka w Auchan ( byłam na próbę, odpada), kanapkarnia po 18 godzin na dobę, kelnerka ( wiek i nie chcą). Nie mam wysokich wymagań bo i nic specjalnego nie umiem. Czy też tak długo szukaliście pracy? Zaczynam myśleć że jestem nieprzydatna do niczego, nie chcę znowu mieć depresji ale co dalej robić? Ile trwa szukanie pracy? Coś robię nie tak?
    Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Szukam pracy i nic :( 06.12.18, 11:33
        kasiazenas napisała:

> Witam, czy tylko mnie jest ciężko znaleźć sensowną prace? Jestem po 40 stce, wc
        > ześniej pracowałam w opiece społecznej, po odejściu stamtąd jako sprzedawca u j
        > ubilera. Z opieki społecznej odeszłam z powodu depresji ale już jest ok. Od sie
        > rpnia jestem bez pracy ponieważ ze względu na wiek nie mam już czasu podejmować
        > się czegoś na parę miesięcy. Szukam stabilnej pracy, odpada więc kasjerka w Au
        > chan ( byłam na próbę, odpada), kanapkarnia po 18 godzin na dobę, kelnerka ( wi
        > ek i nie chcą). Nie mam wysokich wymagań bo i nic specjalnego nie umiem. Czy te
        > ż tak długo szukaliście pracy? Zaczynam myśleć że jestem nieprzydatna do nicze
        > go, nie chcę znowu mieć depresji ale co dalej robić? Ile trwa szukanie pracy? C
        > oś robię nie tak?

Byłaś w UP?

S.
        --
        Warriors Of The World United
        • kasiazenas Re: Szukam pracy i nic :( 06.12.18, 18:34
          Tak, zaproponowano mi dotację na działalność, niestety potrzebni są dwaj żyranci. To zupełnie odpada, ja sama nigdy bym nikomu nie poręczyła więc i ja nie pójdę do nikogo z taką prośbą. Oferty pracy marne, jeśli coś fajnego to na miejscu się okazuje że już nieaktualne.
            • kasiazenas Re: Szukam pracy i nic :( 07.12.18, 08:43
              Ok, zadzwonię dziś do up i sprawdzę jak jest z tym poddaniem się egzekucji. Ta działalność by mnie ratowala, umiem robić usługi typu czyszczenie srebra, naprawy bizuterii, grawerowanie itp.Poza tym mam dość pracy z ludźmi, tzn. słabo sobie radzę w relacjach grupowych. Tu od nikogo nie byłabym zależna.
              • snajper55 Re: Szukam pracy i nic :( 07.12.18, 16:37
                kasiazenas napisała:

> Ok, zadzwonię dziś do up i sprawdzę jak jest z tym poddaniem się egzekucji. Ta
                > działalność by mnie ratowala, umiem robić usługi typu czyszczenie srebra, nap
                > rawy bizuterii, grawerowanie itp.Poza tym mam dość pracy z ludźmi, tzn. słab
                > o sobie radzę w relacjach grupowych. Tu od nikogo nie byłabym zależna.

A potrafisz tak się zareklamować, aby mieć klientów i zarobić choćby na obowiązkowe składki ZUS?

Uważasz że usługi to nie jest praca z ludźmi???

Ja bym ci radził znaleźć jakikolwiek etat, choćby to co w UP proponują i mając etat próbować rozkręcać działalność. Działalność to naprawdę nie jest prosta sprawa i większość ludzi próbujących tak zarabiać nie daje rady. Ogromna większość. W 2016 roku zarejestrowano 279 573 nowych DG a wyrejestrowano 271 884. Różnica to 7689, 2,7% działalności zarejestrowanych.

S.
                --
                Ten kraj
              • truten.zenobi Re: Szukam pracy i nic :( 04.02.19, 20:06
                a nie czujesz że to pułapka... nie masz kasy? to weź kredyt w ciemno... zastaw cały swój majątek... Poza tym DG to tysiące obowiązków formalno prawnych... zdajesz sobie sprawę chociaz z 1% z nich? czy zaczekasz na kontrolę...

po 40 niestety tak już jest że o pracę trudno... czasem to dziwne że pracodawcy wolą młoda lebiegę niż kogoś z wiedzą i doświadczeniem ... pewnie dlatego ze nie ma trochę większe oczekiwania niż dzieciak będący na utrzymaniu rodziców...
                trudno mówić "nie przejmuj się i rób swoje" bo tak naprawdę to moco frustrująca sytuacja ale to nie Twoja wina tylko systemu jaki stworzyliśmy po 89
                ale tak czy inaczej jeśli masz na siłę zakładać DG to już lepiej nic nie robić... nie opieraj się tylko up bo pewnie tam nikt pracy nie znalazł... i najważniejsze to się nie poddawać.

--
                "mam dosyć tego kraju
                czerwono czarnej mafii"
                ps. nigdy więcej szajs-sunga.
            • aga_mon_ber Re: Szukam pracy i nic :( 05.02.19, 10:05
              kalia85 napisała:

> Nie musi być poręczenie, może być hipoteką na zabezpieczenie wierzytelności lub
              > poddanie się egzekucji w firmie aktu notarialnego.

Tak, jak jej interes nie ruszy, straci wszystko, łącznie z tym, co już ma. Gdzie będzie mieszkać pozniej? Pod mostem???
        • lexi24 Re: Szukam pracy i nic :( 11.02.19, 14:02
          wiesz ja też mam 40 lat, fach w rękach bo duże doświadczenie księgowe, ale niestety też nie mogę znaleźć pracy w zawodzie, bo pracodawcy wolą młodsze osoby, które się dokształcą niż doświadczone co nie posiedzą po godzinach najlepiej za darmo. Doskonale cię rozumiem.
        • truten.zenobi Re: Szukam pracy i nic :( 05.02.19, 21:29
          i to mnie trochę dziwi o czym pisałe winnym wątku do prac które wg mnie wymagają trochę doświadczenia zatrudnia się młodych - bo pewnie lepiej prezentują się marketingowo, do prac do których potrzeba trocchę siły i zdowia ludiz starszych - bo pewnie mniej narzekają...

--
          czytając wiadomości odnoszę wrażenie że jak 30 lat temu polska wstawała z kolan to się zdrowo jebnęła w głowę
          • goplannka Re: Szukam pracy i nic :( 26.02.19, 22:22
            a mi się wydaje że to niekoniecznie chodzi o to lepsze prezentowanie się tylko często jest tak, że te osoby starsze bazują na swoim doświadczeniu i nie uczą się nowych narzędzi, programów. często też przy rekrutacji patrzy się na ogólne predyspozycje, bo jak ktoś pasuje charakterem do organizacji to potem można go łatwo wdrożyć i wszystkiego nauczyć
      • panufoludek Re: Szukam pracy i nic :( 20.02.19, 22:59
        Wszystko zależy od Twoich umiejętności oraz doświadczenia. Myślę, że na tzw. "kasie" zawsze będą potrzebne osoby, w razie gdyby nie udało znaleźć się nic sensowniejszego.

--
        CentrumAnkiet.pl - Zarabiaj na płatnych ankietach oraz udziale w panelach badawczych.
        • truten.zenobi Re: Szukam pracy i nic :( 27.02.19, 04:38
          >szystko zależy od Twoich umiejętności oraz doświadczenia.
          nieprawda, chociażby wiek stanowi barierę przez którą ludzie nie mogą znaleźć pracy, drugi problem to taki że "pracę każdego można zastąpić skończona liczbą studentów-stażystów". osoba z kwalifikacjami ma oczekiwania nie tylko finansowe nawet jeśli zgodzi się pracować to i tak jest obawa ze będzie szukać i "mieć swoje zdanie"

>na tzw. "kasie" zawsze będą potrzebne
          to też nie do końca tak raz ze nie zatrunia się tam osób o zbyt duzych kwalifikacjach - min z powodów opisanych powyżej, a dwa wiele procesów się automatyzuje - już teraz połowa otwartych kas to samoobsługa...

--
          urzędnik będzie wymagał karty wędkarskiej, podatku od darowizny, sprawozdań itp.
          ziemianin będzie oczekiwał opłaty za łowienie w jego jeziorze; kapitalista czynszu od wędki; trzeba też opłacić prawa autorskie i patenty - w dzisiejszych czasach na pewno ktoś opatentował sposób nabijania robaka na haczyk, czy sposób zacinania,
          a na koniec zgłoszą się socjaliści bo trzeba spełnić obowiązek solidarności społecznej oraz kapłani bo trzeba łożyć na wspólnotę i odnowę świątyni, a ekoterrorysta opłaty za niszczenie przyrody...
          chyba jednak wole rybę niż wędkę
          • ppo Re: Szukam pracy i nic :( 28.02.19, 09:46
            Kwalifikacje można ukryć w cv. Za PRL było to przestępstwo, ale teraz już nie jest. Sam nie raz tak robiłem, jak potrzebowałem czegoś na przeczekanie.

--
            God = Gold, Oil, Drugs
            • kasiazenas Re: Szukam pracy i nic :( 08.03.19, 22:34
              Moja sytuacja rozwiązała się w ten sposób że wyjechałam do opieki nad starszą babką do Niemiec. Bardzo dobrze trafiłam , osoba jest spokojna i ja mam doświadczenie z poprzedniego miejsca pracy. Będę się starała tutaj zostać na stałe, uczę bo się języka i sorry ale nie gniewaj się na mnie Polsko, tutaj jestem mloda.
              • truten.zenobi Re: Szukam pracy i nic :( 11.03.19, 06:41
                znam parę osób które w ten sposób ustawiły sobie od nowa życie - tak więc pewnie źle na tym nie wyjdziesz - powodzenia.

--
                urzędnik będzie wymagał karty wędkarskiej, podatku od darowizny, sprawozdań itp.
                ziemianin będzie oczekiwał opłaty za łowienie w jego jeziorze; kapitalista czynszu od wędki; trzeba też opłacić prawa autorskie i patenty - w dzisiejszych czasach na pewno ktoś opatentował sposób nabijania robaka na haczyk, czy sposób zacinania,
                a na koniec zgłoszą się socjaliści bo trzeba spełnić obowiązek solidarności społecznej oraz kapłani bo trzeba łożyć na wspólnotę i odnowę świątyni, a ekoterrorysta opłaty za niszczenie przyrody...
                chyba jednak wole rybę niż wędkę
              • astrum-on-line Re: Szukam pracy i nic :( 18.03.19, 01:16
                kasiazenas napisała:

Będę się starała tutaj zostać na stałe, ucz
                > ę bo się języka i sorry ale nie gniewaj się na mnie Polsko, tutaj jestem mloda.

No i dobrze. My z mężem też doszliśmy to takiego wniosku :)
      • caliw Re: Szukam pracy i nic :( 28.03.19, 17:17
        Ja tez długo nie mogłam dostać pracy a to tylko dlatego, że miałam za wysokie kwalifikacje. W zawodzie znalazłam prace dopiero po 4 latach od ukończenia studiów.

--
        www.nszzp.rzeszow.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka