Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Praca w korpo czy w MOPSie?

  17.01.19, 22:09
  Dostałam 2 propozycje pracy i mam dylemat którą wybrać. Praca w korporacji jest na umowę na okres próbny, a później na czas nieokreślony. Dobre zarobki,pakiet medyczny, co roku są podwyżki, w razie potrzeby możliwa jest praca zdalna, kontakt z j. angielskim, nie ma stałych godzin pracy, dojazd około 20-30 minut autem.
  Praca w MOPSie - umowa na zastępstwo w księgowości (dziewczyna jest w ciąży) ale jest szansa że póżniej zostanę i dostanę inne stanowisko, dojazd 15 minut autem, codziennie kończyłabym o 15.00, ale mniejsza kasa. Nie mam możliwości zdalnej pracy.
  Nie wiem co wybrać, dodam że mam 3 dzieci, mąż pracuje do póżna lub często wyjeżdża, dziadków też mam daleko, więc sama muszę raczej dzieci ogarnąć :/
  Obserwuj wątek
   • viki0 Re: Praca w korpo czy w MOPSie? 21.01.19, 00:26
    Jeżeli masz troje dzieci do ogarnięcia to wybierz lepiej pracę w mopsie i nie płacz z powodu braku możliwości zdalnej pracy bo to zmora a nie zaleta. Korporacji nie polecam, pracowałam i źle wspominam. Owszem większe pieniądze, ale stres też o wiele większy, wyścig szurów, częste nadgodziny bez możliwości odbioru bo zwyczajnie nie ma kiedy itp. Przy dzieciach potrzebna spokojna robota i normalne godziny pracy. Praca do 15:00 to super rozwiązanie. Brak możliwości pracy zdalnej też jest dobry, bo wychodzisz z roboty i masz wszystko w nosie, wracasz do rodziny i im poświęcasz swój czas a nie na pracę. Ja ostatnio przeszłam do firmy gdzie była możliwość pracy z domu i nie dość, że pracowałam po 8 godzin w biurze to potem brałam jeszcze robotę do domu i na weekend też bo zawsze tyle było, że nie byłam w stanie się wyrobić. Jak córka się rozchorowała to nawet na l4 d..pe zwracali by to czy tamto zrobić, bo przecież jest możliwość z domu i nikogo nie obchodziło, że przecież małe dziecko chore i nie mam jak bo ono potrzebuje opieki. Tak więc możiwość pracy zdalnej to tylko pozornie dobre rozwiązanie, a tak naprawdę to uwiązanie pracownika. Nienormowany czas pracy dla matki trojga dzieci to też bardzo kiepskie rozwiązanie, z reguły dają tak dużo celów do zrealizowania, że będziesz musiała o wiele dłużej pracować niż na normalnym etacie.
    Ja po okresie próbnym podziękowała i wróciłam na normalny etat i bez możliwości pracy z domu. Mój czas po pracy jest tylko dla mnie i mojej rodziny, robota tylko w tygodniu od 8 do 16.
   • panufoludek Re: Praca w korpo czy w MOPSie? 21.02.19, 01:40
    Wszystko zależy od tego czy faktycznie potrzebujesz wyższych zarobków. Jeżeli nie, to może warto wybrać mniej płatną pracę a możliwość odbierania dzieci wcześniej.

    --
    CentrumAnkiet.pl - Zarabiaj na płatnych ankietach oraz udziale w panelach badawczych.
    • aktyntasza Re: Praca w korpo czy w MOPSie? 21.02.19, 08:23
     U nas w firmie budowlanej pracowało około 100 osób ale do czasu jak kopalnia ogłosiła nabór pracowników to ilość pracowników spadła ze 100 do 40 bo na kopalni wyższe zarobki i wszystkie przywileje i umowy o pracę.
   • goplannka Re: Praca w korpo czy w MOPSie? 26.02.19, 22:19
    a ja bym poszła do korpo. w instytucjach typu mops za dużo nie zarobisz, pewnie też nie będziesz miała możliwości awansu, a w korpo przeciwnie. a przy trójce dzieci kasa się prędzej czy później przyda szczególnie jak będą chciały iść na studia. poza tym nie masz 100% pewności że na pewno dostaniesz potem pracę w tym mopsie więc nie ryzykowałabym

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka