Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy nadal mam status ucznia w pracy?

29.03.19, 13:49
    Mam pytanie, zaczęłam w tym semestrze chodzić do szkoły policealnej, ale po kilku zajęciach stwierdziłam, że to nie dla mnie i chcę iść na coś innego w przyszłym semestrze, więc przestałam chodzić na zajęcia. Nie odebrałam też w porę legitymacji, ale pomimo tego jestem nadal zapisana do tej szkoły jako uczeń.
    Czy w pracując na umowę zlecenie mogę powiedzieć pracodawcy, że mam status ucznia i czy mogę nadal nie płacić składek? Bo teoretycznie chyba mam opłacane składki przez tę szkołę. Czy według ZUS-u jestem nadal uczniem?
    Obserwuj wątek
      • katarzyna_ksiezniak.kosmala Re: Czy nadal mam status ucznia w pracy? 26.10.20, 17:54
        Dzień dobry, dopóki nie zostanie Pani skreślona z listy uczniów tej konkretnej Szkoły, dotąd ma Pani moim zdaniem status ucznia, nawet jeśli zaprzestała Pani uczęszczać na zajęcia. O ile nie ukończyła Pani 26 lat, to jest Pani w takim wypadku, pracując jako zleceniobiorca, zwolniona z obowiązku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i może Pani powiedzieć dającemu zlecenie, że ma Pani status ucznia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka