Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Staż z PUP i szereg wątpliwości

  17.01.20, 18:13
  Witam serdecznie,
  jestem osobą która dopiero poznaje to forum, chcę skorzystać z małej porady.
  Otóż znalazłem pracodawcę, który chętnie podejmie współpracę na zasadzie stażu z urzedu pracy. Nie wiem dlaczego w grę nie wchodzi od razu normalna umowa ale trudno. (Domyślam się)
  W tej chwili "pracowałem" kilka dni w tej firmie, niestety bez umowy, tzn miałem sprawdzić jak praca wygląda, no i za to że coś tam porobiłem dostałem parę groszy, wiadomo za Bóg zapłać tam nie siedziałem ani za bombonierkę...
  Ale nie to jest najgorsze.
  Pracodawca chce złożyć wniosek o staż, który miałby trwać 6 miesięcy, a teraz zachęca mnie, dopóki urząd nie wydał decyzji żebym tak sobie przychodził bez umowy

  Ponadto, w tej pracy nie ma nauki, to jest żerowanie na czymś co umiem, czy wobec tego może być staż w takim przypadku?
  Jestem zawalony dosłownie robotą, muszę 100 rzeczy naraz robić, takie tematy, gdzie przeciętna osoba zarejestrowana jako bezrobotna nie miała by pojęcia.
  Czy ja w ogóle kwalifikuje się do stażu? mam 33 lata, pracowałem w podobnych branżach, na podobnych stanowiskach, do tego zarejestrowany jestem od sierpnia w PUP, ponadto ta praca żadnych kwalifikacji mi nie podniesie, bo nie ma na to szans, ja pracuje w temacie biurowo-administracyjnym, do tego elementy IT (strony www, obsługa sieciowa, programy, instalacje, sprzęt)
  Z tego co się dowiedziałem, to obecnie w moim rejonie, brakuje środków na staż, czyli co mam czekać? aż będą środki? Bo ponoć staż nie będzie uruchomiony pomimo pozytywnego rozpatrzenia.
  Pracodawca mam wrażenie ewidentnie mnie wykorzystuje i moje umiejętności, ponadto to co robię można poznać po 1-2 miesiącach okresu próbnego, a nie pół roku stażu, ale to pracodawca składa wniosek a PUP go zatwierdza lub nie.
  Jakie zatem są szanse że otrzymam zgodę na odbycie stażu i co dalej?
  Po prostu nie wiem czy to pewne opcja, czy po stażu będzie 1/2 etatu i zasuwanie 10h albo umowa o pracę na miesiąc oficjalnie.

  Czy coś tutaj można poradzić? Czy wszystko w rękach pracodawcy i PUP?
  Obserwuj wątek

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka