Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc w rozumieniu stawki godzinowej.

27.02.20, 20:25
    Witam,
    Jestem uczniem nie ukończyłem 26 roku życia. W każdej pracy w której jestem pracodawca przy podpisywaniu umowy (oraz jest to widoczne wszędzie na ogłoszeniach z pracą) mówi mi o tym, że ja jako uczeń i osoba która nie ukończyła 26 roku życia zamiast 17 zł brutto otrzymam 17 zł netto. Ale co mi z tego skoro po odprowadzeniu składek wyjdzie mi tak czy tak 17 zł brutto. Mogę ich nie odprowadzać ale co mnie wtedy obchodzi takie netto.
    Obserwuj wątek
      • truten.zenobi Re: Proszę o pomoc w rozumieniu stawki godzinowej 27.02.20, 22:05
        cena jest wynikiem negocjacji kupującego i sprzedającego - nic nie ma wartości samo w sobie - żaden ukaz urzędniczy tego nie zmieni. tz w tym sensie że nie może realnie kształtować ceny (ale oczywiście może psuć gospodarkę przez co ceny moga być znacznie zawyżone lub zaniżone w stosunku do tych rynkowych.)

jak rozumiem taka stawka nie spełnia Twoich oczekiwań ale z drugiej strony gdybyś miał jakies poszukiwane kwalifikacje to byś nie miał takich problemów.

nie chcę doradzać co masz robić zwłaszcza w stylu klasyka "zmienić pracę wziąć kredyt" lub "załóż firmę" ale myśle że musisz się bardziej kierować realiami.

--
        czytając wiadomości odnoszę wrażenie że jak 30 lat temu polska wstawała z kolan to się zdrowo jebnęła w głowę
        ps. nigdy więcej szajs-sunga.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka