Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Zmiana trybu pracy a wynagrodzenie

  28.02.20, 14:51
  witam,
  pracuję w zakładzie produkcyjnym, w którym od niedawna pracodawca wprowadził zmiany w trybie pracy dla pracowników produkcji.
  Mianowicie - w firmie jest równoważny system pracy. Do niedawna pracowaliśmy na 3 zmiany od poniedziałku do piątku czyli standardowe 8 godzin na dobę, 40 godzin tygodniowo. Za to przysługiwało mi wynagrodzenie w kwocie 3000 zł brutto. Od połowy lutego wprowadzona została tzw. czterobrygadówka (2 brygady na dwóch zmianach po 12 godzin, w tym samym czasie 2 brygady odpoczywają). Po zmianach w trybie pracy według grafiku wychodzi nam po 180-192 godziny w miesiącu czyli kilkanaście godzin więcej niż norma miesięczna dla marca w „starym” trybie.
  Czy w związku z tym moje wynagrodzenie będzie wyższe z uwagi na więcej przepracowanych godzin? Czy zostaliśmy przez pracodawcę, brzydko mówiąc, wykorzystani i otrzymamy to samo wynagrodzenie za więcej przepracowanych godzin?
  Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi
  Obserwuj wątek
   • truten.zenobi Re: Zmiana trybu pracy a wynagrodzenie 29.02.20, 22:12
    wydaje mi się ze:
    jeśli masz płacone za godzinę to musisz sprawdzić stawkę godzinową
    jeśli miesięczna to dotyczącą bodajże 168h..
    a więc w jednym i drugim przypadku będziesz miał nadgodziny... tylko nie wiem czy w tej skali to legalne.

    poza tym nie za bardzo rozumiem skąd taki przyrost czasu pracy - teoretycznie - powinno wyjść na to samo - czyli albo masz dodatkowe dni pracy, albo w innym miesiącu masz mniej godzin

    --
    Pioneers of Iosif Stalin

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka