Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop

23.08.20, 14:55
    Dostałam w pt wypowiedzenie umowy o pracę. Chce się upewnić czy wszystko dobrze rozumiem. Przysługuje mi 26 dni urlopu/rok. W tym roku wykorzystałam 3 dni. Na wypowiedzeniu będę do końca września.
    W wypowiedzeniu mam zapis, że pracodawca zobowiązuje mnie do wykorzystania przysługującego mi urlopu w wymiarze proporcjonalnie za rok 2020 20 dni i zaległy urlop w wymiarze 7 dni, razem 27dni".
    I teraz pytania:
    Czy od tych 27 dni mam odjąć 3 dni już wykorzystane?
    Czy zapis, że "zobowiązuje się do wykorzystania" oznacza, że jeśli go nie wybiorę nie mam prawa do ekwiwalentu?
    Co powinnam zrobić w sytuacji, gdy pracodawca nie będzie się godził na wybranie urlopu?
    Nie mieliśmy dnia wolnego za 15.08, czy mogę go sobie doliczyć do urlopu?

Obserwuj wątek
      • snajper55 Re: Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop 24.08.20, 13:06
        okruchlodu napisała:

> Dostałam w pt wypowiedzenie umowy o pracę. Chce się upewnić czy wszystko dobrze
        > rozumiem. Przysługuje mi 26 dni urlopu/rok. W tym roku wykorzystałam 3 dni. Na
        > wypowiedzeniu będę do końca września.
        > W wypowiedzeniu mam zapis, że pracodawca zobowiązuje mnie do wykorzystania przy
        > sługującego mi urlopu w wymiarze proporcjonalnie za rok 2020 20 dni i zaległy u
        > rlop w wymiarze 7 dni, razem 27dni".
        > I teraz pytania:
        > Czy od tych 27 dni mam odjąć 3 dni już wykorzystane?
        > Czy zapis, że "zobowiązuje się do wykorzystania" oznacza, że jeśli go nie wybio
        > rę nie mam prawa do ekwiwalentu?
        > Co powinnam zrobić w sytuacji, gdy pracodawca nie będzie się godził na wybranie
        > urlopu?
        > Nie mieliśmy dnia wolnego za 15.08, czy mogę go sobie doliczyć do urlopu?

Tak, od 27 trzeba odjąć liczbę dni urlopu już w tym roku wykorzystanego.
        Nie. Pracodawca w czasie okresu wypowiedzenia wysłać pracownika na urlop. W Twoim przypadku pracodawca daje ci możliwość wybrania terminu tego urlopu.
        Jeśli pracodawca nie wyrazi zgody na urlop i część urlopu zostanie niewykorzystana - dostaniesz ekwiwalent za tę niewykorzystaną część.
        Co do 15.08, to nie mam pojęcia. Zapewne we wrześniu pracodawca da dzień wolny i wtedy ten dzień nie zmniejszy Twojego urlopu.

S.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka